Wtorek, 22 października 2019, godz. 21:00
Juventus TurynJuventus Turyn
2 : 1
Lokomotiw MoskwaLokomotiw Moskwa
22:56

Juventus przez długi czas bił głową w mur, ale w końcu dopiął swego. Dwie sytuacje zmarnował Gonzalo Higuain, uderzając minimalnie niecelnie, lecz mistrzów Włoch uratował Paulo Dybala. Najpierw pięknie przymierzył z dystansu, a chwilę później dobił uderzenie Alexa Sandro, a Juventus wygrał dzięki temu 2:1. "Stara Dama" jest na czele grupy D, mając siedem punktów razem z Atletico Madryt. Lokomotiw wciąż ma trzy "oczka" i perspektywa awansu do fazy pucharowej mocno się od Rosjan oddaliła. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

94'

Koniec meczu! Juventus Turyn wygrał z Lokomotiwem Moskwa 2:1 i utrzymał się na czele tabeli w grupie D.

94'

Higuain zagrał jeszcze w pole karne do Ronaldo, ale uderzenie Portugalczyka obronił bramkarz!

93'

Spokojnie rozgrywa piłkę Juventus. Za moment gospodarze będą mogli świętować drugie zwycięstwo w fazie grupowej.

91'

Trzy minuty dłużej potrwa jeszcze to spotkanie.

90'

Dmitrij Barinow faulował Bentancura. Żółta kartka dla gracza Lokomotiwu.

88'

Z dystansu uderzał Federico Bernardeschi. Spokojnie złapał piłkę Guilherme.

87'

Po drugim golu dla Juventusu tempo meczu wyraźnie zwolniło. Gospodarze nie muszą się już spieszyć, a podłamany Lokomotiw nie potrafi odpowiedzieć.

85'

Ładna akcja Juventusu zakończona uderzeniem Ronaldo z pola karnego. Nie może dziś wstrzelić się Portugalczyk.

83'

Kończy występ w tym meczu Grzegorz Krychowiak. Za Polaka wchodzi Aleksandr Kołomejcew.

82'

Paulo Dybala opuszcza boisko, żegnany owacją na stojąco. Zastępuje go Federico Bernardeschi.

80'

Dwie minuty zajęło Paulo Dybali odwrócenie losów meczu! Tym razem z dystansu huknął Alex Sandro, z problemami odbił to uderzenie Guilherme, lecz wobec dobitki Dybali bramkarz Lokomotiwu był już bezradny!

79'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA JUVENTUSU! PAULO DYBALA!

78'

Juventusu remis nie zadowala. Krychowiak źle wybijał piłkę, uderzenie Pjanicia także było jednak nieudane.

78'

Juventus wreszcie doprowadza do remisu! Paulo Dybala przymierzył sprzed pola karnego tak, że bramkarz Lokomotiwu nie miał szans na skuteczną interwencję - piłka leciała tuż przy słupku i wylądowała w siatce. Eksplozja Radości w Turynie!

77'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA JUVENTUSU! PAULO DYBALA!

76'

20 strzałów na bramkę Lokomotiwu oddał już Juventus. Celne były jednak tylko... dwa.

75'

Kolejna okazja Higuaina! Tym razem Argentyńczyk uderzał po podaniu Alexa Sandro, niewiele brakło mu do szczęścia - nawet nie ruszył się Guilherme!

73'

Blisko gola Juventus! Ronaldo zagrał do Higuaina, Argentyńczyk świetnie przyjął sobie piłkę, mijając Hoewedesa, lecz uderzył tuż obok słupka!

72'

Pierwsza żółta kartka po stronie Lokomotiwu. Ukarany nią Grzegorz Krychowiak.

70'

Cuadrado minął jednego rywala w polu karnym, lecz później zablokował go Hoewedes. Kolejny korner dla gospodarzy.

68'

Gracze Juventusu nie radzą sobie z Joao Mario. Rywala faulował Juan Cuadrado, który został upomniany żółtą kartką. Będzie musiał przez to pauzować w rewanżu.

67'

Pierwsza akcja Rabiota, dośrodkowanie Francuza zablokowane. Kolejny rzut rożny dla Juventusu.

65'

Druga zmiana w Juventusie. Schodzi Blaise Matuidi, w jego miejsce Adrien Rabiot.

64'

Ronaldo po raz kolejny trafił w mur. Zablokowany został także strzał Higuaina.

63'

Nakładką zagrał Grzegorz Krychowiak. Rzut wolny dla Juventusu z około 35 metrów.

63'

Indywidualna akcja Dybali, Barinow wybił piłkę na rzut rożny.

61'

Cuadrado świetnie minął na prawej stronie Idowu i dośrodkował wzdłuż bramki Lokomotiwu. Piłki w polu bramkowym nie przeciął jednak żaden z graczy Juventusu.

60'

Joao Mario uderzył z dystansu, lecz spokojnie złapał piłkę Wojciech Szczęsny.

59'

Pjanić dobrze odebrał piłkę Krychowiakowi, lecz niecelnie do jednego z partnerów podawał Ronaldo.

57'

Joao Mario wybił piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Bentancura.

56'

Lokomotiw dobrze się broni, wybijając piłkę z pola karnego i nie dopuszczając do strzałów. Juventus wysokim pressingiem od razu odbiera futbolówkę i wciąż atakuje.

54'

Teraz po dośrodkowaniu Alexa Sandro z lewej strony główkował Bentancur. Także bardzo niecelnie.

53'

Matuidi uderzał z woleja po dośrodkowaniu Cuadrado. Francuz nie trafił czysto w piłkę i ten strzał nie przyniósł żadnego zagrożenia.

52'

Matuidi popełnił spory błąd, ale nie wykorzystał tego Brian Idowu. Brakło mu zdecydowania, skończyło się fatalnym strzałem z dystansu.

51'

Cristiano Ronaldo uderzał z 20 metrów, ale trafił w mur. Mamy jeszcze rzut rożny dla gospodarzy.

50'

Vedran Corluka faulował Dybalę przed polem karnym. Będzie świetna okazja Juventusu z rzutu wolnego.

49'

Dmitrij Barinow uderzał sprzed pola karnego, lecz strzelał obok słupka.

48'

Tak jak można było się spodziewać, na boisku pojawia się Gonzalo Higuain. Argentyńczyk wchodzi w miejsce Samiego Khediry.

48'

Świetną sytuację zmarnował Paulo Dybala! Miralem Pjanić zagrał fenomenalną piłkę w pole karne, Argentyńczyk buł niepilnowany tuż przed bramką Lokomotiwu, lecz posłał piłkę nad poprzeczką!

47'

Błąd popełnił Wojciech Szczęsny. Polak wyszedł do piłki po dośrodkowaniu i nie trafił w nią czysto. Na szczęście dla niego, nie miało to konsekwencji.

46'

Bentancur faulował po prawej stronie boiska Krychowiaka. Goście będą mieli okazje na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

46'

Od środka wznowił mecz Lokomotiw. Oba zespoły na razie bez zmian, choć rozgrzewa się już Gonzalo Higuain.

46'

Znów gramy!

22:03

Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

21:51

Na razie w Turynie mamy prawdziwą sensację! Mecz wygląda dokładnie tak, jak mogliśmy się tego spodziewać - Juventus zdecydowanie częściej utrzymuje się przy piłce i uderza na bramkę rywala. Aktywni są Paulo Dybala i Cristiano Ronaldo Lokomotiw dobrze się jednak broni, a Guilherme tak naprawdę ani razu nie musiał wznosić się na wyżyny swoich umiejętności, choć dobrze gra między innymi na przedpolu. Rosjanie tak naprawdę wyprowadzili jedną groźniejszą akcję - Aleksiej Miranczuk wykorzystał niezdecydowanie Leonardo Bonucciego, a potem dobił strzał Joao Mario. Czy w drugiej połowie Juventus zdoła odrobić straty? Wracamy za niespełna kwadrans!

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Kompletnie nieudane dośrodkowanie Cristiano Ronaldo. Piłka w rękach Guilherme.

45'

Trzy minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

45'

Dobrze zastawił się Cuadrado. Rywala faulował jeden z graczy Lokomotiwu.

43'

Dobra interwencja Hoewedesa przed polem karnym. Niemiec czysto zatrzymał Dybalę, choć kibice i gracze Juventusu byli oczywiście innego zdania.

43'

Mieliśmy dłuższą przerwę w grze, bo bramkarz Lokomotiwu potrzebował pomocy medycznej. Wygląda na to, że już wszystko w porządku.

41'

Piłka w siatce Lokomotiwu, ale gol nie został uznany! Cristiano Ronaldo chciał wykorzystać niepewną interwencję obrońców, lecz przy próbie strzału faulował Guilherme. Dobitka jednego z graczy Juventusu nie miała więc już znaczenia.

39'

Bardzo niepewny w obronie jest dziś Bonucci. Kolejny błąd kapitana Juventusu, niepewna interwencja, lecz tym razem nie przyniosło to konsekwencji.

37'

Ze stojącej piłki uderzał Dybala, ale trafił tylko w mur.

35'

Joao Mario faulował Miralema Pjanicia na 20. metrze. Będzie bardzo dobra okazja dla Juventusu z rzutu wolnego.

34'

Długa piłka w kierunku Ronaldo była zdecydowanie za mocna i wylądowała pod nogami Guilherme.

32'

Cuadrado przewrócił się w polu karnym, mieliśmy jeszcze szybką analizę VAR. Anastasios Sidiropoulos nie podyktował jednak "jedenastki".

31'

Sensacja w Turynie, pierwsza groźniejsza akcja Lokomotiwu przynosi gościom gola! Guilherme daleko wybił piłkę, Aleksiej Miranczuk minął Leonardo Bonucciego i podał do Joao Mario. Uderzenie tego ostatniego obronił Wojciech Szczęsny, lecz przy dobitce Miranczuka Polak był bezradny!

30'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LOKOMOTIWU! ALEKSIEJ MIRANCZUK!

29'

Pjanić świetnie dośrodkował z rzutu wolnego, stwarzając naprawdę dobrą szansę Bonucciemu! Nieczysto trafił jednak! w piłkę kapitan Juventusu i uderzył niecelnie!

27'

Naciska na rywali Juventus. Uderzenie Pjanicia zablokowane, będzie rzut rożny.

25'

65% posiadania piłki ma na razie Juventus. Lokomotiw skupia się na obronie, wxiąż nie oddał na bramkę Włochów nawet strzału.

24'

Pjanić dośrodkował w pole karne w kierunku Dybali, lecz Argentyńczyk nie zdołał dojść do piłki.

22'

Kolejna indywidualna akcja Ronaldo zakończona strzałem. Piłkę po uderzeniu z dystansu spokojnie złapał Guilherme.

20'

Juan Cuadrado otrzymał podanie od Paulo Dybali i dośrodkował do Cristiano Ronaldo, a Portugalczyk spudłował z czterech metrów! I tak był jednak minimalny spalony.

17'

Blaise Matuidi ostro potraktował Edera. Francuz upomniany żółtą kartką.

17'

Bentancur zagrał do Ronaldo, Portugalczyk minął jednego rywala, lecz od razu doskoczyło do niego kilku kolejnych i zablokowało strzał.

16'

Z dystansu szczęścia próbował Cristiano Ronaldo. Uderzenie Portugalczyka spokojnie złapał bramkarz gości.

14'

Niedokładne długie podanie w wykonaniu Dybali. Spokojnie łapie piłkę Guilherme.

11'

Sami Khedira wpadł z piłką w pole karne, wybił mu ją jednak spod nóg świetnie interweniujący Murilo.

11'

Krychowiak nie poradził sobie teraz z dwoma rywalami, Juventus zacznie grę od autu.

10'

Eder zgrał piłkę do Aleksieja Miranczuka, Rosjanin chciał oddać strzał sprzed pola karnego, został jednak przyblokowany i piłka wylądowała w rękach Wojciecha Szczęsnego.

8'

Długa piłka w kierunku Edera, napastnik gości przegrał jednak pojedynek z Leonardo Bonuccim.

7'

Dobry przechwyt Grzegorza Krychowiaka w środku pola, po chwili jego koledzy stracili jednak piłkę, a Polak faulował Miralema Pjanicia.

6'

Przedarł się lewą stroną Blaise Matudi, dograł w pole karne do Cristiano Ronaldo, ale strzał Portugalczyka został zablokowany.

4'

W ataku pozycyjnym znajduje się Juventus. Nie speszą się gospodarze, Rosjanie całym zespołem czekają na własnej połowie.

2'

Groźnie pod bramką Lokomotiwu! Paulo Dybala wszedł z piłką w pole karne i mocno uderzył, a po odbiciu się od Vedrana Corluki piłka przeszła tuż obok słupka!

1'

Od środka rozpoczął spotkanie Juventus. Gospodarze w tradycyjnych, biało-czarnych strojach. Lokomotiw na zielono-czerwono.

1'

Zaczynamy!

20:58

Tradycyjnie czas jeszcze na hymn Champions League!

20:57

Sędzią głównym tego spotkania jest Grek Anastasios Sidiropoulos. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

20:55

Oba zespoły mierzyły się ostatnio w sezonie 1993/1994. W pierwszej rundzie Pucharu UEFA Juventus zwyciężył w dwumeczu 4:0. Dziś także Włosi są zdecydowanymi faworytami.

20:51

Zakończył się już pierwszy dzisiejszy mecz w grupie D, bo spotkanie Atletico Madryt z Bayerem Leverkusen zaplanowano na 18:55. Hiszpanie zwyciężyli 1:0 po trafieniu Alvaro Moraty, dzięki czemu z siedmioma punktami są w tej chwili na czele tabeli. W przypadku wygranej wyprzedzi ich Juventus.

20:48

Dla Lokomotiwu Moskwa dzisiejszy mecz jest niezwykle ważny w kontekście awansu do fazy pucharowej. Rosjanie zaczęli od wyjazdowej wygranej 2:1 z Bayerem Leverkusen (jednego z goli strzelił wówczas Grzegorz Krychowiak), lecz później przegrali 0:2 z Atletico Madryt. Po porażce z Hiszpanami drużyna z Moskwy wygrała dwa mecze ligowe, gdzie jest liderem. Na krajowym podwórku drużyna prowadzona przez Jurija Słomina wygrała pięć kolejnych spotkań.

20:45

Przed trzecią kolejką fazy grupowej Juventus Turyn był liderem grupy D. Mistrzowie Włoch w pierwszej serii gier zremisowali 2:2 z Atletico Madryt - ten wynik wcale nie był dla nich dobry, bo na wyjeździe prowadzili z rywalami już 2:0, a gola na wagę remisu stracili w ostatnich minutach. Później "Stara Dama" pokonała 3:0 Bayer Leverkusen. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, Juventus wygrał osiem z dziesięciu meczów, a dwa zremisował. Piłkarze Maurizio Sarriego w tym sezonie wciąż są więc niepokonani.

20:42

Rezerwowi Lokomotiwu: Aleksandr Kołomejcew, Anton Koczenkow, Dmitrij Żywogladow, Stanisła Magkejew, Solomon Kwirkwelia, Roman Tugarew, Daniił Kulikow

20:39

Rezerwowi Juventusu: Gianluigi Buffon, Federico Bernardeschi, Daniele Rugani, Adrien Rabiot, Danilo, Merig Demiral, Gonzalo Higuain

20:36

Tak wygląda wyjściowa jedenastka Lokomotiwu Moskwa. Znalazł się w niej Grzegorz Krychowiak:

20:34

Oto podstawowy skład Juventusu. W bramce gospodarzy mamy Wojciecha Szczęsnego:

20:30

Czas na trzecią kolejkę fazy grupowej Ligi Mistrzów! Jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań jest mecz dwóch zespołów, w składach których mamy polskich piłkarzy - Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego podejmie Lokomotiw Moskwa z Grzegorze Krychowiakiem. Początek spotkania już o godzinie 21:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!