LiverpoolLiverpool FC
94'

KONIEC SPOTKANIA! Zasłużone zwycięstwo Napoli!

95'

Minęły trzy z pięciu doliczonych minut. Wielkie śpiewy w Neapolu! To jest dzień tego miasta!

93'

W akcji przysłużył się Mertens, który wywalczył piłkę w polu karnym.

93'

Coś niesamowitego! Llorente zwieńczył akcję udanym strzałem. Po meczu!

92'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0

91'

Kartkę otrzymał Llorente.

90'

Jeszcze jedna akcja Napoli! Nie ma drugiego gola.

88'

Liverpool w ataku, Napoli na własnej połowie. I tak będzie chyba do samego końca. Zobaczymy, ile doliczy sędzia.

87'

Zszedł Henderson, wszedł Shaqiri.

86'

Gwizdami grę Liverpoolu kwitują kibice. Presja, presja. Dobry wynik jest tak blisko!

83'

Adrian wiedział gdzie się rzucić, ale piłki nie złapał! Ten strzał był za mocny. 1:0 dla Napoli! Chyba zasłużenie.

83'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! MERTENS NIE POMYLIŁ SIĘ! Eksplozja radości w Neapolu

81'

Robertson sfaulował w polu karnym Callejona.

81'

RZUT KARNY DLA NAPOLI!

80'

Mane w polu karnym. Piłka wychodzi za linię końcową. Do końca pilnował akcji Manolas.

79'

Van Dijk uprzedził Llorente. Panowie znają się z Premier League.

77'

Zieliński operuje na lewym skrzydle. Schodzi też do środka.

75'

No i Allan nie daje rady biegać dalej. Za niego Elmas. On grał przeciw Sampdorii w pierwszym składzie.

75'

Mane urwał się, wbiegł do szesnastki, jednak za słabo uderzył. Czuł na plecach rywala. Strzał celny, ale w Mereta.

72'

Allana złapały już skurcze.

70'

A więc Napoli poszuka sytuacji w polu karnym. Llorente jest wyższy, potrafi się zastawić i uderzyć głową. Może dorzuci mu piłkę Zieliński?

69'

Llorente zmienił Lozano. Dobry mecz tego zawodnika.

69'

Zieliński nacisnął na Arnolda. Wywalczył aut.

66'

Na boisku owacyjnie witany ZIELIŃSKI! Zmienił Insigne.

67'

Wijnaldum zajął miejsce Milnera.

66'

Meret ratuje Napoli. Uderzał Salah po błędzie Manolasa.

65'

Mertens z daleka, lecz zostaje zablokowany.

63'

Koulibaly jest dzisiaj nie do przejścia. Co za występ!

62'

Do notesu arbitra trafił Milner.

61'

Napoli naprawdę ma sporo miejsca. Van Dijk teraz zablokował jednak Lozano. Ten chyba wrzucał do kolegi w polu karnym.

57'

No dobrze, teraz kartka już jest. Dla Robertsona.

57'

Sędzia Brych nie dał jeszcze nikomu kartki. A okazje, tak jak przed momentem, przecież były. Niemiec bardzo spokojnie prowadzi te zawody.

55'

Co teraz zrobił MANE? Liverpool wyszedł akcją 2 na 1. Mane podał nie w tempo do Salaha i akcja zakończyła się faulem Egipcjanina.

54'

Insigne! Rozpędził się na lewej stronie, wrzucił (strzelił?), ale został zablokowany. Napoli ma sporo miejsca...

53'

Lorenzo odebrał piłkę Mane we własnej szesnastce.

52'

Gwizdy na Matipa, który długo wznawiał rzut wolny.

51'

Pochwalmy Adriana. Interweniował kapitalnie - jedną ręką!

50'

MERTENS! Świetna okazja na gola, lecz broni Adrian. Po podaniu z lewej strony Belg uderzył z powietrza. Chyba za lekko.

48'

Ucierpiał Lozano, ale będzie grać dalej. Obie drużyny jeszcze bez zmian w składach.

47'

Firmino za krótko do Mane.

46'

Druga połowa rozpoczęła się. Zaczęło Napoli.

45'

Koniec pierwszej odsłony! Na razie nie mamy goli, ale jest ciekawie. Obie strony stworzyły sobie dogodne okazje.

44'

Firmino! Tylko kręci głową. Uderzył tuż obok lewego słupka! Ależ blisko.

44'

Rui świetnie asekuruje w polu karnym! Wybił wślizgiem trudną piłkę. Gdyby jej nie przeciął, Salah stanąłby sam na sam z bramkarzem.

43'

... ale nie. Mertens źle dośrodkował.

43'

Lozano wywalczył rzut rożny? Może teraz. Nadzieje odżywają na trybunach...

41'

Świetny Koulibaly. Najpierw uprzedza Firmino, potem pomaga w zabraniu piłki Mane.

40'

I znowu Lozano spóźniony/przyblokowany. Nie dosięgnął piłki po płaskim zagraniu z lewej strony.

38'

Salah uderza z lewej nogi obok lewego słupka!

34'

Czegoś zabrakło w akcji Napoli. Dokładności. W przyjęciu. Pomylił się Lozano.

32'

Matip wybija na aut po wrzutce Insigne. Napoli potrafi przenosić ciężar gry. To podoba się publiczności.

30'

Intensywność gry jest dzisiaj na wysokim poziomie.

26'

Matip uprzedza Lozano. Ważna interwencja w polu bramkowym. Kibice widzieli już gola!

25'

Ostatnie minuty pod znakiem Napoli. Mertens wywalczył rożnego.

23'

Salah zatańczył w polu karnym. Ostatecznie piłka została wycofana do Milnera, który kopnął nad poprzeczką.

21'

MANE! Dostał piłkę w polu karnym, uderzył z powietrza, ale Meret zatrzymał futbolówkę między nogami.

20'

Blisko rywali jest też Napoli. Za oddech służą więc dalekie przerzuty. Liverpool rozciąga grę.

18'

Liverpool atakuje pressingiem już nie tylko stoperów, ale także bramkarza. Trudny moment dla Napoli.

17'

Na spalonym złapanych aż trzech zawodników Napoli.

15'

Akcja za akcję w Neapolu. Kibice reagują jak w Premier League.

14'

Lozano też zablokowany. Rzut rożny dla Napoli.

13'

Trzech na trzech. Koulibaly bez faulu zatrzymuje Salaha! Wazna interwencja w okolicy szesnastki.

11'

Gwizdy na trybunach kiedy piłkę ma Liverpool.

10'

Wysoki pressing The Reds. Koulibaly zmuszony do dalekiego wybicia - na oślep. Kończy się to stratą.

8'

Nie ma gola dla Napoli! Po strzale Lozano piłka wpadła do siatki, lecz sędzia odgwizdał slusznego spalonego! Wcześniej Adrian wybronił dwa groźne strzały.

7'

Wrzutka Arnolda zatrzymuje się na obrońcy.

5'

Salah świetnie powstrzymany. Zapowiadał się groźny kontratak po rożnym dla Napoli.

4'

Walka o górną piłkę kończy się faulem. Piłkę posiada Napoli.

3'

Salah podwojony. Tylko rzut rożny dla gości.

3'

Długa piłka nie dochodzi do Mertensa. Liverpool odcina go od podań.

1'

Trochę to trwało, ale już gramy. Od środka Liverpool.

21:00

Jest jakiś kłopot... Sędzia Felix Brych (Niemcy) jeszcze nie rozpoczął. Naradza się przez słuchawkę.

20:58

Napoli na niebiesko-biało, Liverpool w jednolitych czerwonych strojach.

20:40

Liverpool za to ograł Newcastle (3:1). Do tej pory wygrał wszystkie mecze w Premier League (bramki 15-4). Nad Manchesterem City jego przewaga wynosi już pięć punktów.

20:39

Napoli w weekend ograło w lidze Sampdorię 2:0. Obie bramki zdobył Mertens. Po trzech kolejkach zespół Ancelottiego jest czwarty w Serie A.

20:38

Ławka Liverpoolu: Gomez, Kelleher, Lallana, Lovren, Oxlaide-Chamberlain, Shaqiri, Wijnaldum.

20:38

Ławka Napoli: Ospina, Ghoulam, Maksimović, Elmas, Zieliński, Llorente, Milik.

20:38

Arkadiusz Milik wraca po kontuzji. Natomiast Piotr Zieliński stracił miejsce w składzie. Dzisiaj na jego pozycji wystąpi Allan.

20:37

Za niecałe pół godziny usłyszymy hymn Ligi Mistrzów na San Paolo w Neapolu. "Polskie" Napoli zagra z obrońcą tytułu, Liverpoolem. Niestety, nasi rodacy zaczynają na ławce rezerwowych...