Lechia Gdańsklechia
2 : 1
Broendby KopenhagaBroendby Kopenhaga
95'

Koniec meczu! Lechia Gdańsk wygrywa z faworyzowanym Broendby i są dużo bliżej awansu do kolejnej rundy! Brawo Lechia!

91'

Artur Sobiech uderza głową i piłka trafia w poprzeczkę! Ależ było blisko!

90'

4 minuty doliczone!

89'

Błażej Augustyn ratuje Lechię świetną, a przede wszystkim czystą interwencją.

87'

Tomasz Makowski ukarany żółtą kartką.

84'

Kolejna zmiana. Patryk Lipski opuszcza murawę, a pojawia się na niej Tomasz Makowski.

83'

A w Broendby na murawie pojawia się Jens Gammelby, a schodzi Kevin Mensah.

81'

Zmiany w obu drużynach. Lukas Haraslin zmieniony przez Sławomira Peszko.

80'

Zamieszanie w polu karnym Lechii! Piłkarze Broendby domagają się odgwizdania rzutu karnego, ale gwizdek sędziego milczy!

78'

Zarko Udovicić wpadł w pole karne i uderzył prosto w bramkarza gości!

77'

Kamil Wilczek pośliznął się w polu karnym i stracił szansę na skierowanie piłki do pustej bramki!

76'

Zmiana także w szeregach Broendby. Simon Tibbling schodzi, a wchodzi Kasper Fisker.

74'

Zmiana w ekipie z Gdańska. Flavio Paixao zmieniony przez Artura Sobiecha.

71'

Ależ teraz było blisko bramki dla gospodarzy! Karol Fila wstrzelił piłkę w pole karne, a Patryk Lipski uderza piętą! Zabrakło dosłownie centymetrów!

70'

Po drugiej bramce dla Lechii gra trochę się uspokoiła. Oba zespoły grają bardziej w środku boiska.

66'

Kolejna znakomita okazja Lechii Gdańsk! Flavio Paixao dogrywa w pole karne i z dużymi problemami piąstkuje bramkarz gości!

64'

Perfekcyjnie dośrodkowanie Karola Fili. Piłka spadła prosto na głowę Patryka Lipskiego, który z najbliższej odległości pakuje ją do siatki!

63'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Lechia znowu wychodzi na prowadzenie! Patryk Lipski!

62'

Żarko Udovicić popędził lewym skrzydłem, dograł w pole karne, ale jego podanie nie dotarło do żadnego z kolegów.

60'

Simon Hedlund otrzymał świetne podanie i bardzo pewnie wykorzystał sytuację sam na sam. Dusan Kuciak nie miał żadnych szans.

59'

GOL! Simon Hedlund doprowadza do remisu!

58'

Marvin Schwäbe końcówkami palców wybija piłkę spod nóg Lukasa Haraslina! Było blisko!

55'

Pierwsza kara indywidualna tego spotkania. Filip Mladenović ogląda żółtą kartkę.

52'

Kolejny błąd defensywy Broendby i znowu przed szansą stanął portugalski kapitan Lechii! Tym razem nie udało mu się wykorzystać okazji sam na sam.

50'

Znakomite podanie Udovicicia do Flavio, który pakuje piłkę do bramki. Portugalczyk był jednak na spalonym, więc musimy poczekać na kolejnego gola.

48'

Flavio kończy akcję Lechii zbyt mocnym uderzeniem. Od bramki zaczną goście.

46'

Czas na drugie 45 minut!

46'

Koniec pierwszej połowy! Lechia po bardzo dobrej pierwszej połowie prowadzi z wyżej notowanym Broendby 1:0! Z dużym zaciekawieniem czekamy na drugą część meczu!

46'

Ależ akcja Kamila Wilczka! Polski napastnik minął 3 rywali w polu karnym i uderzył na bramkę! Na szczęście świetnie broni Dusan Kuciak!

44'

Mamy chwilę przerwy w grze. Filip Mladenović ucierpiał przy jednym ze starć.

41'

Bardzo dobry strzał głową Flavio Paixao! Zabrakło centymetrów, a Lechia prowadziłaby 2:0!

39'

36'

Katastrofalny strzał Michała Nalepy. Futbolówka wylądował w trybunach.

33'

Znowu świetnie poprowadzona akcja Lechii! Teraz niedokładnym strzałem zakończył ją Mladenović.

31'

Bardzo dobra, składna akcja Lechii Gdańsk. Karol Fila dośrodkował i zabrakło bardzo niewiele, a Patryk Lipski skierowałby piłkę do bramki!

28'

Znakomity drybling Lukasa Haraslina! Młodemu zawodnikowi zabrakło ostatniego udanego zwodu, aby znaleźć się w pozycji sam na sam z bramkarzem!

26'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Pewny strzał Flavio Paixao i Lechia prowadzi!

24'

Rzut karny dla Lechii! Filip Mladenović faulowany w polu karnym rywala!

20'

Fatalne dośrodkowanie notuje Simon Tibbling. Dusan Kuciak wyłapuje piłkę.

18'

15'

Kolejny błąd defensywny gości! Lukas Haraslin wyszedł do sytuacji sam na sam, ale nie trafił w światło bramki!

13'

Ogromny błąd notuje Hjörtur Hermannsson! Piłka spadła pod nogi Flavio Paixao, który chciał przelobować golkipera z Danii!! Zabrakło mu tylko trochę dokładności!

12'

Potężne uderzenie Karola Fili! Bramkarz Broendby broni z dużymi problemami!

10'

Zamieszanie pod bramką gości. Lukas Haraslin próbował zaskoczyć bramkarza strzałem z bliskiej odległości, ale Marvin Schwäbe zdołał go uprzedzić.

8'

W składzie zespołu z Danii mamy dwa polskie akcenty. Oczywiście kapitanem Broendby jest Kamil Wilczek, a na pozycji stopera gra Paulus Arajuuri, który 3 sezony spędził w Lechu Poznań.

5'

Daleka wrzutka w pole karne Broendby, ale żaden z zawodników Lechii nie zdołał oddać strzału.

4'

Simon Hedlund był bardzo bliski zdobycia bramki! Gracz gości posłał piłkę minimalnie nad bramką!

1'

Goście rozpoczęli właśnie mecz od środka!

18:57

Zawodnicy obu drużyn już na murawie! Zaraz rozbrzmi pierwszy gwizdek!

18:52

18:48

Kibice Lechii Gdańsk długo czekali na mecz swoich ulubieńców w Europejskich Pucharach. Biało-zieloni tylko raz mogli się zmierzyć na europejskiej scenie. Było to 1983 roku, kiedy to grali z Juventusem Turyn w Pucharze Zdobywców Pucharów. Teraz ekipa Piotra Stokowca będzie pisać własną historię.

18:45

18:42

18:40

Dzień dobry Państwu! Lechia Gdańsk rozpocznie dzisiaj swoją wymarzoną przygodę w Europejskich Pucharach. Na pierwszy rzut przychodzi bardzo trudny przeciwnik - Broendby Kopenhaga. Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Bartłomiej Modzelewski!