Piast GliwicePiast Gliwice
3 : 2
Riga FCRiga FC
96'

Koniec meczu! Po dwóch "wielbłądach" to nie była "łotwa" wygrana. Ale Piast pokonuje u siebie Rigę FC 3:2.

94'

Atak Piasta przynosi korner. Bez zagrożenia pod bramką Ozolsa.

92'

Biliński podaje na wolne pole do Bopesu. Ten spodziewał się podania do linii.

90'

Doliczone drugie 5 minut do drugiej połowy.

89'

Żółta kartka dla Kamila Bilińskiego.

87'

Dominik Steczyk zmienia Piotra Parzyszka.

86'

CO TU SIĘ STAŁO?! SAMOBÓJ UROSA KORUNA!!!

Nieporozumienie z Plachem i obrońca Piasta głową kieruje piłkę do pustej bramki!

85'

Świetna centra Sokołowskiego z lewej strony do wbiegającego Feliksa, który umieszcza piłkę w siatce z bliska!

85'

DUBLET JORGE FELIKSA!!!

84'

Kamil Biliński wchodzi za Romana Debelko

84'

Hateley otrzymał zwrotną piłkę od Konczkowskiego na skrzydle. Bez namysłu wrzucił ją w pole karne, gdzie na dalszym słupku czaił się Jorge Felix. Zawodnik Piasta głową pokonał Ozolsa. Mamy prowadzenie nad Rygą.

81'

Joel Bopesu zastępuje Denissa Rakelsa.

82'

GOOOOOOOOL! JORGE FELIX!

74'

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Valencia, na boisku pojawia się Sokołowski.

68'

Konczkowski miękko wrzucił w pole karne piłkę. Czerwiński pojawił się jak znikąd i zza linii obrony pokonał bramkarza mocnym strzałem głową! Obrońca ratuje Piastowi wynik.

66'

GOOOOOOOL! CZERWIŃSKI!

79'

Żółta kartka dla Giorgiosa Valerianosa.

64'

Rzut rożny dla gości. Piast wyjaśnia sytuację dalekim wybiciem.

62'

Martin Konczkowski zmienia Gerarda Badię. Zatem Felix przechodzi na "10".

61'

Debelko na spalonym. Był oko w oko z Plachem.

59'

Valencia! W sytuacji sam na sam z Ozolsem przenosi piłkę nad poprzeczką, a do bramki miał 7-8 metrów! Nawet gdyby skierował piłkę do siatki, to gol nie zostałby uznany przez pozycję spaloną!

57'

Starcie Hateleya z Sariciem, w którym ucierpiał Chorwat. Przerwa w grze, konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

54'

Badia urwał się Sharparowi, po czym uderza z ok. 25 metrów. Po lekkim rykoszecie piłkę łapie Ozols.

51'

Przekombinował Hateley. Mijał rywali na 20-25. metrze jak slalomowe tyczki, ale stracił piłkę w prosty sposób. Udało się ją szybko odzyskać - Parzyszek uderza metr-półtora obok bramki.

49'

Prosta strata mistrza Polski na 3. metrze od własne bramki. Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Sharpar. Posyła piłkę wysoko nad bramką.

48'

Na przebój lewą stronę pognał ponownie Felix. Po bilardzie od stoperów Rigi FC ostatecznie grę od bramki wznawiają goście.

47'

Felix uderza płasko z ok. 20 metrów. Po lekkim rykoszecie piłkę łapie Ozols.

46'

Druga odsłona rozpoczęta!

20:55

Wracamy do Gliwic, gdzie kończy się przerwa w pierwszym meczu II rundy el. Ligi Europy. Piast Gliwice przegrywa z Riga FC po bramce Romana Debelko.

20:49

Znowu za "łotwa" stracona bramka przez mistrza Polski. Najpierw w dwumeczu z BATE w el. Ligi Mistrzów, a teraz w pierwszej połowie starcia z Riga FC. Tak fatalnie grając w defensywie trudno o korzystny wynik.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem

45'

+1' Po doliczeniu minuty sędzia Manuel Schuettengruber kończy pierwszą połowę. Przy gwizdach gliwickich kibiców Piast przegrywa z Riga FC po bramce Debelko, który wykorzystał fatalny błąd Pietrowskiego

45'

Prostopadłe podanie Kirkeskova na lewo do Valencii przecina Rugins. Gdyby nie on, to skrzydłowy Piasta znalazłby się sam na sam z Ozolsem.

43'

Zmiana w ekipie gości tuż przed przerwą. Aleksiejs Visnjakovs wchodzi za utykającego Felipe Brisolą

42'

I rzut rożny dla mistrza Polski. Po krótkim rozegraniu centra Valencii na dalszy słupek. Ozols piąstkuje poza linię... końcową.

41'

Próba ataku piłkarzy Waldemara Fornalika llewą stroną. Kirkeskov nastrzelił Feliksa, prawie powodując jego upadek. A piłę łapie Ozols.

39'

Rzut wolny dla Piasta z lewej strony, blisko narożnika. Ostro bita piłka przez Hateleya została wybita przez obronę gości.

37'

Valencia ruszył z kontrą, ścinając akcję ze środka ku prawej strony. Podanie na wolne pole do rozpędzonego Feliksa było zbyt anemiczne i piłka pada łupem Panicia.

37'

Brisola urwał się prawą stroną Kirkeskovowi. Centruje na bliższy słupek, skąd Czerwiński wybija piłkę na rzut rożny.

35'

Valencia traci piłkę w środku pola. Na jego szczęście sędzia dopatrzył się faulu na nim.

32'

Zupełnie nieudane wrzutka Pietrowskiego. Ozols z "piątki".

29'

Parzyszek po raz trzeci! Wyskakuje do centry z lewej strony i uderza tuż obok słupka!

28'

Jeszcze raz Parzyszek, tym razem z ok. narożnika pola karnego. Nie udało mu się uderzyć w stronę bramki.

26'

Próba odpowiedzi Piasta. Korun posyła dalekie podanie do Parzyszka, który ud razu uderza głową z ok. 10 metrów. Ozols "poszybował na notę" i łapie piłkę!

22'

FATALNY BŁĄD Pietrowskiego, który zupełnie nieatakowany przez nikogo postanowił wycofać piłkę do własnego bramkarza. Podał za lekko do Placha i uprzedził go Debelko, któremu pozostało skierować piłkę do pustej bramki Piasta!

20:22

22'

... i GOL DLA RYGI! ROMAN DEBELKO!!!

21'

Goście za podwójną gardą przed własnym polem karnym...

20'

Korun ze spokojem powstrzymuje na skrzydle Debełko. Po chwili Felix nie zdołał przebić się środkiem w stronę bramki łotewskiego zespołu.

18'

Ajj, Kolejna próba akcji Badii z Przyszkiem. Hiszpan podaje nie w tempo przed pole karne do kolegi.

15'

Ładnie w środku poklepali Felix z Parzyszkiem. Drugi z wymienionych "rozciąga" grę na lewo do Kirkeskova, którego wrzutka została zablokowana.

13'

Zakotłowało się w "szesnastce" gości! Ozols z trudem odbija piłkę po strzale Valencii!

12'

Złe dośrodkowanie Hateleya z rzutu wolnego zapoczątkowało kontrę. Anemiczne podanie na wolne pole do Brisoli pada łupem Czerwińskiego.

11'

Szybkie wznowienie dalekim wykopem na prawą stronę do Valencii. Ten faulował w ofensywie Ruginsa.

10'

Rzut wolny dla zespołu z Rygi po faulu Dziczka. Niezła centra Rakelsa, ale ostatecznie piłkę łapie Plach.

9'

Kirkeskov podaje na 25. metr do Valencii. Ten zgubił jednego rywala, ale akcja skończyła się przed linią 16. metra na Laizans.

7'

Kontra Rakelsa lewą flanką. Centruje w pole karne do Debełko, ale radzą sobie z nim stoperzy Piasta.

6'

Piłkarze Waldemara Fornalika próbują przedrzeć się lewą stroną. Kirkeskovowi na razie nie powiodła się ta sztuka. Przeniesienie gry na prawo do Pietrowskiego, którego płaskie podanie w pole karne pada łupem ekipy Rygi.

3'

Słabe dośrodkowanie Rakelsa z prawego narożnika. Miał okazję do poprawki, ale akcję przerywa gwizdek - spalony.

2'

Dalekie zagranie w pole karne do Debełko. Uprzedził go Czerwiński, ale goście mają rzut rożny.

1'

Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

19:59

Zawodnicy wyszli już na murawę. Za chwilę zaczynamy!

19:55

Rezerwowi Riga FC: Uvarenko, Petersons, Gabovs, Visnakovs, Fjodorovs, Bopesu, Biliński

19:54

Rezerwowi Piasta: Szmatuła, Huk, Jagiełło, Konczkowski, Sokołowski, Steczyk, Rymaniak.

19:54

Po czterech oficjalnych spotkaniach nowego sezonu Piast wciąż nie ma na koncie wygranego spotkania. Czas to zmienić.

19:46

- Weryfikują się nasze marzenia i nasze cele - przyznał Jakub Czerwiński. - Wiele osób chwaliło Piasta w poprzednich meczach, czy to z BATE Borysów czy z Lechem , za dobrą i ładną dla oka grę. Jednak to nie miało, niestety, przełożenia na wyniki - dodał.

19:45

Piast czeka na pierwszą wygraną w tym sezonie, bo na razie ma na koncie remis i porażkę w eliminacjach Ligi Mistrzów, przegraną w meczu o Superpuchar z Lechią Gdańsk oraz ligowy remis z Lechem Poznań. Dziś gliwiczanie wracają do pucharowej rywalizacji.