Borussia DortmundBorussia Dortmund
0 : 1
Bayern MonachiumBayern Monachium
94'

KONIEC MECZU! Bayern zbliżył się do obrony tytułu. Wygrał skromnie, z kontrowersjami w tle, ale po ostatnim gwizdku nie ma to już żadnego znaczenia.

92'

To Akanji przepychał się z Lewandowskim.

92'

Karny dla Bayernu? Nieeee. Lewandowski wprawdzie upadł, ale sędzia kazał mu wstać. Flick protestuje przy linii.

91'

Trzy minuty nadziei dla Borussii. Tyle doliczył sędzia.

90'

Mueller nieczysto kopnął w piłkę. Do końca był blokowany przez rywala.

88'

Bayern zmienia dalej. Martinez za Gnabry'ego.

85'

I jeszcze Witsel za Dahouda.

85'

W miejsce Boatenga wchodzi Hernandez.

84'

SŁUPEK! Lewandowski z lewej nogi uderzył w słupek. Strzelał z okolicy szesnastki.

81'

Dahoud po raz kolejny i znowu górą Neuer! Jedną ręką... To jest dzień kapitana Bayernu.

80'

I kolejna zmiana. Boisko opuścił Piszczek, a za niego pojawił się Goetze.

78'

Hazard na spalonym. Gdyby nie był to zaliczyłby pudło sezonu. Fatalnie przestrzelił!

75'

Guerreiro wprost do rąk Neuera. Uderzał bezpośrednio z wolnego - w sam środek.

74'

Kolejna kartka w meczu. Tym razem ukarany został Davies.

73'

I to koniec meczu dla Comana. Wchodzi Perisić.

73'

Coman niepotrzebnie wycofał do środka. Powinien był chyba zagrywać do Lewandowskiego albo do drugiego kolegi, który także był w szesnastce Borussii.

72'

Neuer odpuścił łapanie piłki - wiedział, że Haaland jej nie dorwie. Norweg zszedł, za niego nastoletni Reyna.

70'

Can ze znacznej odległości. Trafił w rywala.

67'

Gra robi się ostra. Dahoud nie oszczędził Kimmicha. Znów kartka.

67'

Kartka dla Muellera.

63'

Nieee... Krótkie rozegranie, potem zawieszona piłka i Bayern wychodzi obronną ręką.

63'

Borussia poszuka okazji po kornerze. Może teraz?

59'

Mieliśmy kontrowersję, której VAR chyba nie wychwycil. Boateng został bowiem trafiony w rękę przy strzale.

58'

Haaland! Ależ blisko wyrównania. Piłka otarła się o leżącego Boatenga i zmieniła tor lotu. Gdyby nie ten przypadek to byłby gol?

55'

To są chwile bramkarza Borussii, bo chwilę wcześniej uprzedził też Lewandowskiego (wrzucano do niego piłkę). W obu interwencjach kluczowa była prawa ręka.

54'

Świetna interwencja Burkiego! Tym razem obronił strzał Goretzki.

53'

Lewandowski kiwnął, obrócił się, a potem uderzył z lewej nogi - zablokowany. To wszystko działo się przed 16. metrem.

49'

Dahoud! Dużo miejsca, dużo czasu. Strzał mocny, z dystansu, ale nie na tyle dobry, by zaskoczyć kogoś takiego jak Neuer.

48'

Jęk zawodu na ławce Bayernu! Coman znalazł sobie miejsce na skrzydle, ale podał za mocno do nabiegającego Lewandowskiego!

48'

W dalszym ciągu inicjatywa po stronie Bayernu. Borussia w pozycji wyczekującej.

46'

Gra została wznowiona. Czas na drugą połowę!

46'

I jeszcze Sancho za Brandta.

46'

Can w miejsce Delaney'a.

60'

Bramka Joshuy Kimmicha:

45'

Koniec pierwszej połowy! Bayern w wirtualnej tabeli ma siedem punktów przewagi nad Borussią. Kimmich strzelił być może gola kolejki. Co za uderzenie!

44'

Co za technika, co za strzał! Podcinka Kimmicha z kilkunastu metrów kończy się bramką dla Bayernu! Przepiękna próba, źle ustawiony Burki pokonany!

43'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! KIMMICH!

41'

BOMBA Z DYSTANSU! Goretzka spróbował swoich sił, jednak Burki ponownie nie dał się zaskoczyć.

40'

Na meczu przynajmniej trzech Polaków: Łukasz i Robert toczą bój na murawie, a pan Paweł, operator kamery, to nagrywa:

36'

Posiadanie mniej więcej po równo: 52 do 48 na korzyść Bayernu.

34'

Haaland kiwnął jednego rywala, ale Davies dogonił Norwega i skasował jego akcję. Imponujący powrót!

32'

Kocioł w polu karnym Bayernu. Ostatecznie główkuje Hummels, ale obok bramki.

32'

Tym razem Alaba przecina płaskie zagranie do Haalanda. Jest rożny dla Borussii.

32'

Boateng zablokował uderzenie Haalanda. Pół godziny pod znakiem stoperów: Piszczka, Alaby czy właśnie Boatenga.

30'

Lewy zagryzł zęby i kontynuuje grę. Nie skorzystał pomocy medycznej.

29'

Spóźniony wślizg Piszczka na Lewandowskim.

28'

Haaland składał się do nożyc/przewrotki. Za późno. Potem piłka ponownie u niego, ale Alaba zachował się jak trzeba.

27'

Piszczek świetnie czyta Lewandowskiego. Kolejna skuteczna interwencja, choć wydawało się, że będzie zupełnie inaczej.

27'

Strata Borussii. Brandt za długo zwlekał ze strzałem. Wrócił Mueller i odebrał mu piłkę.

24'

COMAN! Mocny strzał, lecz Burki na miejscu. Nadal bez bramek.

24'

Niewątpliwie Borussia ma problem przed własną szesnastką. W paru momentach zabrakło doskoku do rywala.

20'

PISZCZEK! Doskonała asekuracja. Gdyby nie on to byłoby 1:0 dla Bayernu. Kapitan zatrzymał piłkę po strzale Gnabry'ego.

17'

Delaney ostro potraktowany przez Kimmicha. Kartki brak. Sędzia uspokaja piłkarza Bayernu.

15'

Tempo szybkie. Borussia groźna w kontratakach, Bayern w ataku pozycyjnym.

14'

Alaba w poszukiwaniu Lewandowskiego. Polak nie sięgnął wysoko zagranej piłki.

13'

Pierwsza kara. Hummels z żółtą kartką za faul na Comanie.

13'

Mueller skoczył we własnym stylu. Piłka jednak nie musnęła jego czupryny.

11'

Lewandowski w odpowiedzi. Uderzył z pierwszej piłki, lewą nogą. Celnie, lecz za słabo, zbyt czytelnie.

11'

Gol, ale ze spalonego! Borussia kolejny raz wpadła w szesnastkę Bayernu. Bryluje Hazard.

9'

Borussia nie zrobiła użytku z kornera. Za krótka wrzutka, a potem oddalenie zagrożenia przez Lewandowskiego.

8'

Haaland wbiegł w pole karne i wywalczył rzut rożny.

5'

Lewandowski uderza będąc w polu karnym. Hummels go jednak przyblokował.

5'

Brandt uderza sprzed szesnastki - Neuer na posterunku. Pomysłem gospodarzy są dokładne przerzuty. Trzeba przyznać, że na razie zdają egzamin.

4'

Na razie Borussia dobrze się broni i wychodzi spod pressingu.

3'

Tym asekurującym był Boateng. Teraz piłka w posiadaniu Bayernu.

2'

Ależ blisko gola dla Borussii! Neuer wyszedł w swoim stylu, ale nie przerwał akcji Haalanda. Norweg uderzył, piłka minęła bramkarza, a gola i tak nie ma. Znakomita asekuracja obrońcy na linii.

1'

GRAMY! Od środka rozpoczęli gospodarze. Mecz poprzedziła minuta ciszy.

18:26

Bayern w jednakowych czerwonych strojach. Borussia na żółto-czarno. Na trybunach m.in. Oliver Kahn.

18:26

W Dortmundzie pogodnie. Na termometrach wciąż około 20 kresek. To o kilka więcej niż w Warszawie czy Krakowie.

18:22

Zawody poprowadzi sędzia Tobias Stieler z Hamburga.

18:13

Po przerwie pierwsze skrzypce w Borussii gra duet Guerreiro - Hazard. W Bayernie na pochwały zasługują Davies i Kimmich.

18:06

Lewandowski w tym sezonie Bundesligi: 27 bramek w 25 meczach Haaland w tym sezonie Bundesligi: 10 bramek w 10 meczach.

18:06

18:04

Ostatni bezpośredni mecz wygrał Bayern. Na początku listopada rozbił Borussię, wygrywając 4:0. Dwie bramki zdobył Lewandowski, jedną dołożył Gnabry. Gola samobójczego zaliczył Hummels.

18:02

Wbrew zapowiedziom niemieckich gazet w Borussii bez zmian. Can zaczyna na ławce, dalej miejsce w składzie ma Delaney. Poza jedenastką również Sancho. W Bayernie jedna zmiana: za Perisicia zagra Gnabry.

18:01

W dwóch ostatnich kolejkach obie drużyny zgarnęły po komplecie punktów. Borussia ograła w derbach Schalke (u siebie) i potem VfL Wolfsburg (na wyjeździe), z kolei Bayern uporał się z beniaminkiem Unionem (wyjazd) i rozgromił Eintracht (u siebie).

17:59

Czy ten mecz przesądzi o losach mistrzostwa Niemiec? Za pół godziny Borussia spróbuje odrobić trzy spośród czterech punktów straty do liderującego Bayernu.