Sandecja Nowy Sączsandecja nowy sącz
1 : 0
GKS TychyGKS Tychy
21:04

Druga połowa przyniosła mniej sytuacji podbramkowych niż pierwsza, ale to właśnie w niej mieliśmy gola na wagę trzech punktów - w 85. minucie akcję Sandecji wykończył Mateusz Klichowicz i to właśnie dzięki niemu gospodarze pokonali GKS Tychy 1:0. Wcześniej piłkarze Tomasza Kafarskiego mieli trochę szczęścia, bo w sporym zamieszaniu uratował ich Daniel Bielica i słupek, lecz ostatecznie to oni cieszą się ze zwycięstwa. Ryszard Tarasiewicz ma nad czym myśleć - szkoleniowiec gości w końcówce wyleciał dodatkowo na trybuny. Zapraszamy na kolejne relacje z Fortuna 1. Ligi na łamach GOL24.pl!

95'

Koniec meczu - Sandecja wygrywa drugi mecz z rzędu, pokonując u siebie GKS Tychy 1:0!

94'

GKS rzucił się do ataku, a Sandecja miała świetną okazję z kontry! Klichowicz nie popisał się jednak tym razem skutecznością i uderzył nad poprzeczką!

92'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi Maciej Korzym, za niego Kamil Ogorzały.

91'

Ryszard Tarasiewicz odesłany na trybuny! Trener gości po raz drugi wdał się w dyskusję z sędzią i ten ukarał go drugą żółtą kartką!

90'

Cztery minuty dłużej potrwa ten mecz.

90'

Michał Walski faulował Łukasza Monetę i zarobił żółtą kartkę.

89'

Małkowski uderzył z rzutu wolnego, lecz piłka przeszła nad poprzeczką.

88'

Marcin Biernat faulował rywala. Stoper GKS-u ukarany żółtą kartką.

85'

Marcin Klichowicz bohaterem spotkania! Gracz Sandecji wbiegł w pole karne i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce!

85'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA SANDECJI! MATEUSZ KLICHOWICZ!

83'

Ostatnia zmiana w GKS-ie. Poza boiskiem Keon Daniel, na nim Jakub Piątek.

81'

Niepewne wybicie Bielicy mógł wykorzystać Grzeszczyk, ale jego strzał minął bramkę gospodarzy.

79'

Druga zmiana w Sandecji - za Adriana Danka wchodzi Bartłomiej Dudzic.

79'

Uderzenie Flisa z dystansu zbyt wysokie - piłka przeleciała nad poprzeczką.

76'

Faulował rywala Michal Piter-Bućko i został ukarany żółtą kartką.

74'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Sandecji! Goście kilkukrotnie uderzali na bramkę rywali, ale Daniel Bielica nie dał się pokonać, a raz pomógł mu słupek, ratując przed startą gola!

74'

Druga zmiana u tyszan. Kończy występ w tym meczu Sebastian Steblecki, pojawia się Łukasz Moneta.

72'

Konrad Jałocha spisuje się dzisiaj bardzo dobrze. Teraz dwukrotnie udanie interweniował po strzałach z dalszej odległości, zatrzymując między innymi Marcina Flisa.

70'

Pierwsza zmiana w Sandecji. Schodzi z boiska Thiago, w jego miejsce Michał Walski.

66'

GKS będzie miał rzut wolny na wysokości pola karnego rywali po faulu Thiago na Grzeszczyku.

63'

Z rzutu wolnego nic nie wyszło, ale niedługo później Korzym z ostrego kąta próbował zaskoczyć Jałochę. Ten spisał się jednak bez zarzutu!

62'

Biernat sfaulował Małkowskiego niedaleko pola karnego Sandecji. Będzie dobra okazja dla gospodarzy z rzutu wolnego.

58'

Bielica poradził sobie z dośrodkowaniem Grzeszczyka i wypiąstkował piłkę poza pole karne.

57'

Kontra GKS-u przyniosła rzut rożny dla gości.

54'

Piątkowski ładnie zgrał piłkę przed pole karne, znów próbował Grzeszczak, ale tym razem jego strzał był niecelny.

50'

Uderzenie Grzeszczyka nie mogło zaskoczyć Bielicy - bramkarz Sandecji pewnie złapał piłkę.

48'

Piątek jest aktywny po wejściu na boisko, lecz na razie dwukrotnie nie przebił się przez obrońców Sandecji.

46'

Na drugą połowę nie wrócił już Dominik Połap. Zastąpił go Kacper Piątek.

46'

Gramy!

19:58

Choć w Nowym Sączu nie padły na razie gole, to obserwujemy naprawdę ciekawe spotkanie! Sandecja miała kilka doskonałych okazji - już w drugiej minucie nieznacznie pomylił się Maciej Korzym, a potem Konrad Jałocha znakomicie bronił uderzenia Michala Piter-Bućko i Mateusza Klichowicza. Tuż przed przerwą na prowadzenie mógł wyjść za to GKS, lecz Daniel Bielica na poprzeczkę sparował piłkę po strzale Sebastiana Stebleckiego. Druga połowa zapowiada się bardzo interesująco - wracamy za niespełna kwadrans!

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Poprzeczka i Bielica ratują Sandecję! GKS wyprowadził świetną kontrę, którą z bliska mógł wykończyć Steblecki, ale jego uderzenie obronił Bielica, parując piłkę na poprzeczkę!

45'

Minutę doliczył do pierwszej połowy arbiter.

44'

GKS wyprowadził kontratak, po którym uderzał Kristo. Gracz gości został jednak zablokowany.

42'

Seria rzutów rożnych dla Sandecji - gospodarze w krótkim odstępie czasu trzeci raz będą dośrodkowywać piłkę z narożnika.

39'

Małkowski jest dziś bardzo aktywny - teraz dośrodkowywał w pole karne, ale złapał piłkę Jałocha.

37'

Dominik Połap wpadł z piłką w pole karne, ale jego dogranie do Grzeszczyka było niecelne.

36'

Podnosi się temperatura meczu w Nowym Sączu. Teraz z sędzią nie zgadzał się Maciej Małkowski i także zarobił żółtą kartkę.

34'

Druga żółta kartka w tym meczu. Za dyskusję z sędzią upomniany Łukasz Grzeszczyk. Kartonik pokazany także trenerowi gości, Ryszardowi Tarasiewczowi.

31'

Małkowski uderzał z rzutu wolnego, lecz sporo brakło mu do celu.

30'

Indywidualna akcja Stebleckiego nie przyniosła skutku. Czujnie w defensywie gracze Sandecji.

28'

To powinien być gol dla Sandecji! Mateusz Klichowicz wyszedł sam na sam z Jałochą i próbował przelobować bramkarza rywali, ale nie przyniosło to efektu - Jałocha złapał piłkę i wygrał ten pojedynek!

26'

Powalczył o piłkę Adrian Danek, przyniosło to rzut rożny dla Sandecji.

25'

Dario Kristo groźnie uderzył z dystansu, ale na posterunku był Daniel Bielica!

22'

Kolejne uderzenie, z którym radzą sobie obrońcy gospodarzy - tym razem zablokowali Sebastiana Stebleckiego.

17'

Grzeszczyk próbował strzelać na bramkę Sandecji, został jednak zablokowany.

15'

Okazję na gola miał Bartosz Szeliga, lecz został zablokowany. Rzut rożny dla gości.

13'

Jeden z gospodarzy przewrócił się w polu karnym. Nie ma jednak mowy o faulu i jedenastce.

12'

Kontra Sandecji i kolejne podanie Małkowskiego do Korzyma. Dobrze zachował się Marcin Biernat i przerwał tę akcję.

10'

Groźnie pod bramką gości! Małkowski znów dobrze dośrodkował ze stałego fragmentu, główkował Michal Piter-Bućko, lecz Konrad Jałocha stanął na wysokości zadania!

7'

Faulował rywala Dominik Połap. Gracz GKS-u z żółtą kartką.

4'

Odpowiedź GKS-u: Łukasz Grzeszczyk nieźle dośrodkowywał z rzutu wolnego, lecz poradzili sobie z tym obrońcy Sandecji.

2'

Pierwsza okazja dla Sandecji. Maciej Małkowski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a głową uderzał Maciej Korzym. Napastnikowi gospodarzy niewiele brakło do szczęścia.

1'

Zaczynamy!

19:08

Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Zaraz początek spotkania.

19:05

Obie drużyny przed sezonem mierzyły się w sparingu, a GKS zwyciężył wtedy 3:0. Goście w poprzednich rozgrywkach wygrali też ligowe spotkanie w Nowym Sączu, w Tychach lepsza okazała się jednak Sandecja.

19:01

Przed sezonem wydawało się, że oba zespoły mogą powalczyć o miejsce w barażach o PKO Ekstraklasę, ale początek rozgrywek nie był dobry dla Sandecji i GKS-u. Drużyny te po dwóch kolejkach były bez punktów, lecz ostatnio zdołały zwyciężyć - tyszanie pokonali Odrę Opole, a gospodarze dzisiejszego spotkania wygrali z Puszczą Niepołomice. Która z ekip pójdzie dziś za ciosem?

18:56

Rezerwowi GKS-u Tychy: Jakub Piątek, Adrian Odyjewski, Łukasz Sołowiej, Kacper Piątek, Dawid Kasprzyk, Łukasz Moneta, Ken Kallaste, Wojciech Szumilas

18:52

Rezerwowi Sandecji: Krzysztof Baran, Dawid Szufryn, Adrian Basta, Michał Walski, Kamil Ogorzały, Tadeusz Socha, Miłosz Kałahur, Bartłomiej Dudzic, Damian Chmiel

18:45

W takim zestawieniu zagrają w tym meczu tyszanie:

18:40

Tak wygląda pierwszy skład Sandecji:

18:30

Przed nami trzeci mecz w 4. kolejce Fortuna 1. Ligi! Zmierzą się w nim drużyny, które słabo zaczęły sezon, ale ostatnio zdobyły pierwsze punkty w tym sezonie - Sandecja Nowy Sącz zagra u siebie z GKS-em Tychy. Początek tego starcia o 19:10 - zapraszamy na relację na żywo na łamach GOL24.pl!