Zagłębie LubinZagłębie Lubin
1 : 1
Korona KielceKorona Kielce
90'

Koniec meczu! Korona Kielce pierwsza strzeliła gola w meczu z Zagłębiem Lubin, ale na kilka minut przed końcowym gwizdkiem arbiter odgwizdał rzut karny za zagranie ręką Adnana Kovacevicia. Damjan Bohar odrobił jednobramkową stratę, więc starcie zakończyło się podziałem punktów.

90'

Poprzeczka! Żivec zakręcił dwoma rywalami na skrzydle, płasko zagrał do Białka, który zewnętrzną częścią stopy, intuicyjnie uderzył na bramkę. Futbolówka minęła górą Kozioła, ale uderzyła w poprzeczkę.

90'

Balić marnuje akcję meczu. Głębokie dośrodkowanie Czerwińskiego, piłka mija wszystkich zawodników i trafia do Balicia. Zawodnik gospodarzy nie trafił w piłkę, choć miał kilka metrów do bramki i tylko Kozioła przed sobą.

90'

Cztery minuty doliczył arbiter.

84'

Baszkirow z 30 metrów, ale prosto w Kozioła.

83'

Radin faulował na skrzydle Żivca. Mamy kartkę.

83'

Ale blisko teraz Kiełb! Seria dośrodkowań w pole karne, piłka parzy Miedziowych, dopada do niej zawodnik Korony, ale z kilku metrów trafił prosto w Hładuna!

80'

Próbują pójść za ciosem gospodarze!

78'

Ze stoickim spokojem Słoweniec wykończył rzut karny. Jakby od niechcenia podbiegł do piłki i delikatnym, płaskim strzałem pokonał Kozioła.

78'

BOHAR! 1:1!

77'

Uderzenie na bramkę, Kovacević zagrał ręką we własnym polu karnym. Damjan Bohar podchodzi do jedenastki.

77'

Rzut karny dla Zagłęba!

74'

Djuranović zastąpił Papadopulosa.

72'

Kovacević blokuje strzał Bohara. Rzut rożny dla Miedziowych.

70'

Kozioł złapał piłkę po wrzutce Czerwińskiego i odczekał kilka sekund zanim wstał. Kielczanie powoli zaczynają kraść sekundy.

65'

Spychała w miejsce Gardawskiego.

65'

I znowu w akcji Miedziowi. Niskie dośrodkowanie do Bohara, ale napastnika bardzo wysoko nad bramką.

64'

Blisko gola Zagłębie! Przegranie piłki z prawej do lewej, Bohar otrzymał piłkę na skraju pola karnego i chciał technicznie uderzyć na dalszy słupek. Interweniował Kozioł!

62'

Było to ostatnie zagranie Starzyńskiego w tym miejscu. Pomocnik został zastąpiony przez Łukasza Porębę.

61'

Prostopadłe zagranie w pole karne do Żivca, ale Słoweniec za lekko uderza na bramkę, a w dodatku prosto w golkipera.

57'

Forsell znów próbuje szczęścia, ale teraz piłka odbiła się od nogi obrońcy i wylądowała za linią końcową.

55'

Forsell w słupek! Piękne uderzenie z rzutu wolnego, ale ciut niedokładne. Mogło być 0:2

52'

Papadopulos również ukarany, lecz za dyskusje z arbitrem.

52'

Guldan ruszył z piłka, ale momentalnie ja stracił i musiał ratować się faulem. Kartka

49'

Spokojny początek z obu stron. Kilka niecelnych zagrań Miedziowych w pole karne.

46'

W przerwie doszło jeszcze do zmiany. Cebulę zmienił Lioi

46'

Zaczynamy drugą polowe.

21:30

Poza Miedziowymi z wyniku nie cieszy się też Wisła Kraków, która spada na miejsce spadkowe. Biała Gwiazda zagra swój mecz jutro.

21:30

Wracamy po krótkiej przerwie na stadion Zagłębia.

21:17

Strzały: 5-6 | Strzały celne: 1-3

45'

Koniec pierwszej połowy.

43'

Znów bez problemu Korona dostaje się pod pole karne Zagłębia. Płaska wrzutka Szymusika zablokowana przez Balicia.

40'

Koronie pasuje ten wynik, więc jej piłkarze wycofali się do głębokiej defensywy. Każda próba kontrataku kończy się szybką stratą, a Miedziowi nie mają konkretów, by zagrozić bramce Kozioła.

37'

Seria dośrodkowań w pole karne Korony. Zero zagrożenia.

35'

Przerzut na prawą stronę boiska, dośrodkowanie pada łupem Kopacza, ale wybicie obrońcy nie jest zbyt dalekie. Jacek Kiełb zbiera górną piłkę, ta trafia w pole karne do Cebuli, który dopełnia formalności. Mamy prowadzenie gości!

34'

GOOOOOOOL! MARCIN CEBULA!

33'

I believe I can fly! Marek Kozioł wybronił mocne uderzenie Kopacza. Golkiper Korony dosłownie poleciał do lewego słupka swojej bramki i uratował swój zespół. Futbolówka zmierzała w okienko.

33'

Kopacz strzela głową i świetnie broni Kozioł!

32'

Drazić zbiegł do środka, znalazł się przed polem karnym, oddał strzał i po rykoszecie piłka minęła linię końcową. Mamy rzut rożny.

29'

Cebula dopadł do piłki na środku boiska, popędził co sił w nogach z piłką. Minął Kopacza i gdy już był w polu karnym, w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu Guldan.

24'

Wyje z bólu Żivec, bo strasznie został potraktowany przez Gardawskiego. To było zagrożenie zdrowia, bo wślizg na nogę postawną. Mimo to obrońca Korony dostaje tylko żółtą kartkę.

22'

I teraz szansa dla Zagłębia! Miękka wrzutka Żivca, piłka minęła Kovacevicia i oddający strzał Białek nieznacznie się pomylił z kilku metrów.

20'

Szybka kontra gości, Forsell niedokładnie jednak zagrywa na skrzydło i Korona - o dziwo - wraca się do obrony.

16'

Starzyński z około 30 metrów z rzutu wolnego. Wysoko nad bramką.

14'

Forsell był niepilnowany na prawym skrzydle, chciał po ziemi wycofać do kolegi z zespołu, ale aż w trzech piłkarze Zagłębia przechwycili podanie.

11'

Rzut rożny dla gości i Kovacević niecelnie uderza głową.

9'

Gardawski włączył się lewą stroną, próbował wrzucić piłkę do Papadopulosa, ale zablokował zagranie Guldan.

7'

Koroniarze wymieniają piłkę między sobą na połowie Zagłębia. Przez dłuższą chwilę próbują skonstruować sensowną akcję, ale po ostrzegawczym strzale Forsella Miedziowi nieco się cofnęli i grają bardzo zachowawczo.

4'

Dalekie zagranie do Bohara, ale na spalonym zawodnik Zagłębia.

3'

Co za początek Korony! To dobry prognostyk na resztę meczu

2'

Ależ groźnie pod bramką Hładuna! Uderzenie Forella sprzed pola karnego, Hładun wypiąstkował na bok, skąd poszła wrzutka na Szymusika, ale przecinający zagranie obrońca nieznacznie się pomylił.

20:30

Ruszyli! Zagłębie od środka

20:26

Zawodnicy wychodzą już na murawę.

20:16

20:16

Kielczanie do Lubina przyjadą po trudnej batalii z mistrzem Polski - Piastem Gliwice. Korona przegrała 1:2, ale od 27. minuty grała w dziesiątkę. Poprzednio kielczanie rozgromili Wisłę Płock 4:1!

20:15

Lubinianie mają za sobą bardzo udany, choć nieco pechowy okres. Najpierw pewne zwycięstwo z Pogonią 3:0, a potem wypuszczenie z rąk wyniku 3:1 i zdobycie punktu z Lechem Poznań.

20:12

Dla Zagłębia i Korony będzie to mecz o przysłowiowe sześć punktów. "Miedziowi" wciąż tracą cztery oczka do górnej ósemki, a Korona walczy o dogonienie Wisły Kraków i ucieczkę ze strefy spadkowej.