Piast GliwicePiast Gliwice
0 : 0
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
94'

Koniec meczu. Bardzo toporne i ciężkie dla oka widowisko. Mamy dzisiaj dwóch rannych - Piast może zwiększyć stratę do Legii na 11 punktów, a Górnik może stracić szansę na górną ósemkę.

92'

Piotr Parzyszek mógł dać zwycięstwo swojej drużynie! Napastnik Piasta uderzył z 14 metra i przerzucił piłkę nad bramką Chudego!

90'

3 minuty potrwa jeszcze ten mecz.

87'

Marcin Brosz także wykorzystuje już limit zmian. W miejsce Jesusa Jimeneza melduje się David Kopacz.

86'

Adam Ryczkowski zmienia Erika Jirkę.

85'

Jesus Jimenez ukarany żółtą kartką.

84'

Patryk Sokołowski zdecydował się na strzał z bardzo ostrego kąta i piłka poszybowała w puste trybuny za plecami Chudego.

82'

Ależ było blisko! Martin Chudy z dużymi problemami broni strzał Milewskiego! Przed dobitką z 2 metrów uchronił Górnika Wiśniewski! To byłby gol!

81'

Waldemar Fornalik decyduje się na ostatnią zmianę. Patryk Tuszyński schodzi, a wchodzi Tymoteusz Klupś.

78'

Piast próbuje szybkich dośrodkowań w pole karne rywala, ale za każdym razem jest ono mocno przeciągnięte.

74'

Tomasz Jodłowiec kończy swój występ, a w jego miejsce pojawia się Patryk Sokołowski.

71'

W ekipie mistrza Polski zszedł Kristopher Vida, a na murawie zameldował się Tiago Alves.

70'

Zmiany w obu drużynach. Alasana Manneh zmieniony przez Filipa Bainovicia.

69'

Erik Jirka zobaczył wysuniętego Frantiska Placha i zdecydował się na strzał z bardzo daleka. Zabrakło mu jednak dokładności i od bramki zacznie golkiper Piasta.

67'

Niestety, ale po przerwie efektywność zawodników obu drużyn nadal jest bardzo niska. Brakuje 100% okazji, które podkręciłby tempo pojedynku.

62'

Dobrze bita piłka przez Kirkeskova. Uros Korun do niej dopadł, ale nie zdołał oddać czystego strzału.

59'

Igor Angulo pakuje piłkę do siatki! Doświadczony Hiszpan był jednak na znacznym spalonym i sędzia liniowy podnosi chorągiewkę.

56'

Adrian Gryszkiewicz zostaje ukarany żółtą kartką.

54'

Bardzo bliski gola samobójczego był teraz Jesus Jimenez! Tom Hateley dośrodkował, a Hiszpan próbował wybić i trafił prosto w poprzeczkę swojej bramki!

51'

Piotr Parzyszek zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Martin Chudy nie miał żadnego problemu z wyłapaniem futbolówki.

48'

Georgios Giakoumakis szukał prostopadłym podaniem Igora Angulo, ale świetnie ustawiony Jakub Czerwiński przerywa atak Górnika.

47'

Słabiutkie dośrodkowanie Kirkeskova. Piłka zaliczyła "pusty przelot"

46'

Rozpoczyna się druga odsłona tego pojedynku! Oby dużo lepsza niż pierwsza!

45'

Koniec pierwszej połowy, którą można śmiało zakwalifikować do tych "do zapomnienia". Żadna z drużyn nie chce zaryzykować i nie oglądaliśmy ciekawego widowiska. Bliżej prowadzenia był oczywiście Piast, ale konkretów brak.

40'

Jesus Jimenez sprytnym strzałem próbował pokonać golkipera gospodarzy. Hiszpanowi zabrakło jednak troszkę dokładności.

39'

Adrian Gryszkiewicz uderzył z dystansu, ale piłka znacznie minęła bramkę Placha.

34'

Jakub Czerwiński pewnie stał na nogach i nie dał się minąć rywalowi. Mogło być bardzo groźnie.

33'

Martin Konczkowski uderzył i Martin Chudego zdołał sparować lecącą futbolówkę.

31'

Fatalne przyjęcie piłki w wykonaniu Igora Angulo. Piast z łatwością odzyskuje posiadanie.

29'

Sebastian Milewski znalazł miejsce na oddanie strzału głową, tylko że trafił prosto w ręce Chudego.

27'

Po niemal 30 minutach gry można śmiało stwierdzić, że zawodnicy niezbyt starają się aby zagrozić bramce rywala...

23'

Alasana Manneh wrócił na swoją połowę i przerwał akcję rywala.

19'

Tomasz Jodłowiec niecelnym strzałem kończy akcję swojego zespołu.

17'

Co za interwencja Martina Chudego! Golkiper gości końcówkami palców odbija strzał głową Piotra Parzyszka!

14'

Stavros Vasilantonopoulos znalazł się w dobrej sytuacji, oddał strzał, ale znakomicie broni Frantisek Plach.

11'

Frantisek Plach bez żadnego problemu wyłapuje dośrodkowanie rywala.

9'

Bardzo dobry strzał Hateleya, ale świetnie broni Martin Chudy.

8'

Rzut wolny dla Piasta sprzed pola karnego rywali. Będzie szansa na stworzenie zagrożenia.

5'

Mikkel Kirkeskov próbował dośrodkować w pole karne, ale piłka została zatrzymana przez defensorów Górnika.

2'

Górnik szybko wywalczył rzut rożny, jednak nie zdołał przełożyć stałego fragmentu na konkretną sytuację.

1'

Paweł Gil używa gwizdka po raz pierwszy!

17:57

Zawodnicy obu drużyn są już na murawie!

17:53

Odkąd w Ekstraklasie nie ma Ruchu Chorzów pojedynki Piasta i Górnika najbardziej emocjonują kibiców na Śląsku. 2 lata temu fani nie zdołali utrzymać nerwów na wodzy i mecz zakończył się walkowerem na korzyść Górników. Dzisiaj ze względu na panującą jeszcze pandemię koronawirusa sytuacja nie ma prawa się powtórzyć, jednak nadal może to być bardzo emocjonujące widowisko!

17:50

Obaj szkoleniowcy nie będą mogli skorzystać ze swoich etatowych zawodników. W ekipie mistrza Polski nie zagra Jorge Felix, a Marcin Brosz musiał zastąpić Erika Janżę.

17:45

17:40

Górnik Zabrze walczy o zupełnie inne cele. Podopieczni Marcina Brosza mają 4 punkty straty do będącej na ósmej pozycji Jagiellonii Białystok. Wejście do Grupy Mistrzowskiej niewątpliwie bardzo zadowoliłby kibiców Zabrzan, a widmo spadku musiałoby zaczekać do przyszłego sezonu.

17:37

Piast Gliwice prowadzi zaciętą walkę o obronę mistrzowskiego tytułu. Aktualnie do Legii Warszawa tracą sporo - aż 8 punktów, ale dzielnie wygrywają swoje mecze i nie zwiększają swojej straty do Wojskowych. Czy dzisiaj również wyjdą zwycięsko ze swojego pojedynku?