Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
1 : 1
Raków CzęstochowaRaków Częstochowa
96'

Koniec meczu! Ciekawie zrobiło się w ostatnich minutach. Obie drużyny strzeliły po golu i ten wynik chyba muszą zaakceptować.

95'

Płacheta zszedł, Bergier wszedł.

94'

Sędzia doliczył łącznie pięć minut. Za chwilę koniec.

90'

GOOOOOOOOOOOOOL! CHRAPEK wyrównuje! 1:1.

89'

RZUT KARNY DLA ŚLĄSKA! Petrasek z kartką.

89'

Czy był łokieć Petraska w twarz Picha? Trudna sytuacja do oceny... Czekamy na decyzję - karny czy gramy dalej?

88'

Sędzia Przybył sprawdza coś na VAR. Chodzi chyba o faul Petraska.

87'

Oziębała z rezerw zmienił Browna Forbesa.

85'

Musonda za Cotugno.

84'

No i mamy pierwsze trafienie po 81 dniach! Bartl wrzucił z lewej strony, Brown Forbes skończył główką. 1:0 dla beniaminka!

83'

GOOOOOOOOOOOOOOL! BROWN FORBES. 1:0 dla RAKOWA!!!

82'

Żółta kartka dla Tudora. Ewidentny faul na Płachecie.

81'

No nieee! Brown Forbes przekombinował w polu bramkowym. Za długo zwlekał ze strzałem, choć kąt faktycznie był ostry.

80'

Schwarz dokręcał z wolnego. Nieźle, ale nikt tego dośrodkowania nie przeciął. Na miejscu zainterweniował Putnocky.

79'

Tudor próbował wywalczyć karnego. Baaardzo nieudolnie. Sędzia podbiegł do niego i wyperswadował, że kolejne takie nurkowanie skończy się kartką.

76'

Nieudany strzał Schwarza. Obok bramki.

73'

Raków zmienia dalej. Boisko opuszcza Tijanić. Za niego Babenko.

71'

Śląsk naciska. Wywalczył rzut rożny.

67'

Pich za Markovicia. Schodzący piłkarz nie wygląda na zadowolonego.

66'

Brown Forbes - jak on tego nie strzelił! Miał miejsce i czas, miał siłę w nodzę, a jednak uderzył z lewej nogi obok prawego słupka.

64'

Trener Lavicka odłożył zmianę. Zatem Marković nadal na boisku, a Pich w blokach.

61'

Marković wrzuca, lecz za krótko. Dobre wybicie Petraska.

61'

Chrapek źle do Exposito.

58'

Barl zastąpił Kuna.

58'

Raków za moment przeprowadzi pierwszą zmiane. Tymczasem Stiglec wrzucał z wolnego, ale za krótko. Śląsk jeszcze przy piłce.

54'

Mocno Stiglec. Mocno niedokładnie.

54'

Arcyważna interwencja Rakowa - a konkretnie Tudora. Przeciął podanie w szesnastce.

54'

Jach przejął w polu karnym, uderzył z powietrza, ale w Puerto. Było blisko.

51'

Petrasek nie wygrywa pojedynków w powietrzu. Tym razem uprzedził go Puerto. Raków wznawia z autu.

51'

Tudor po aucie zagościł w polu karnym. Dobrze kombinował, ale jego dwie akcje zostały przerwane. Korner dla Rakowa.

49'

Tudor odjechał rywalowi na skrzydle. Wrzucił jednak za słabo. Pierwszy obrońca wybił w aut.

48'

Kolejny faul, ale nie na kartkę. Sędzia Przybył pozwala dziś na nieco więcej

46'

Bomba z dystansu. Tym razem uderzył Sapała. Minimalnie nad poprzeczką. Wydaje się, że Putnocky kontrolował tor lotu piłki.

46'

Gramy dalej. Na razie bez zmian w obu składach. Grę wznowił Raków.

46'

Za chwilę wznowienie gry. Czekamy na piłkarzy.

45'

Koniec pierwszej odsłony. Wynik ani nie drgnął, ale okazje ku temu były. Wracamy za kwadrans.

43'

Cotugno dośrodkował, ale niecelnie. W odpowiedzi mocna próba Browna Forbesa. Celna, ale w środek. Była moc!

39'

Chaos pod bramką Śląska. Ostatecznie piłkę na róg wybija Cotugno.

37'

Zbliżamy się do końca pierwszej połowy. Wnioski są takie, że długa przerwa (80 dni) odcisnęła swoje piętno; jest więcej niedokładności niż zazwyczaj.

34'

SŁUPEK! Exposito wykiwał Jacha w szesnastce. Dość przypadkowo, ale oddał strzał. Obił lewy słupek.

31'

Na trybunach sporo reklam i transparentów. Śląsk nie zapomniał o kibicach:

31'

Musiolik tym razem powstrzymany przez Tamasa. W tempo zagrywał Sapała. Raków ma swoje momenty w tym meczu.

30'

I odpowiedź! Równie niebezpieczna. Raków bardzo szybko przedostał się pod pole karne, ostatecznie Musiolik stanął oko w oko z Putnockim, ale ten pojedynek przegrał.

30'

NIE MA GOLA! Najlepsza akcja w meczu. Szumski ratuje Raków! Kapitalna interwencja po główce.

28'

Kun zablokowany. Śląsk wychodził z kontrą, którą spowolnił, czekając na kolejnych piłkarzy. Akcja kończy się wywalczeniem rożnego.

25'

Płacheta zgrał w polu karnym do Exposito. Podanie dobre, ale uderzenie beznadziejne! Wcześniej dokładny przerzut Żivulicia.

22'

Jach oszczędzony przez arbitra. Za faul na Exposito powinien był otrzymać kartkę. Sędzia długo z nim rozmawiał i chyba jasno zakomunikował: - Ostatni raz, bo będzie żółta!

19'

Trener Lavicka nie jest zadowolony z gry Śląska. Świadczy o tym grymas na twarzy.

17'

Marković za linią odpechnął Schwarza. To było bolesne wejście, ale dozwolone przepisami. Od bramki Putnocky.

17'

Nie jest to porywające widowisko. Piłkarze często się faulują.

14'

Mączyński faulowany po kornerze Rakowa. Sędzia sięgnął po gwizdek.

11'

Nie ma chłopców do podawania piłek. Co kilka metrów, za linią boczną leżą więc kolejne piłki.

11'

Kun dośrodkował z lewego skrzydła. Niedokładnie. Tamas uprzedził w szesnastce Browna Forbesa.

9'

Rożny dla Rakowa. Piłka odchodząca i strzał też - akcja wróciła poza pole karne.

5'

Brakuje trochę dokładności. Trzecia piłka do Musiolika - trzecia za mocna.

3'

Ciężko oddychają nasi ligowcy. Ale to z powodu ostrej gry, a nie zadyszki.

1'

Długie zagranie do napastnika Rakowa. Szybciej zareagował Putnocky. Dobre wyjście.

1'

GRAMY! EKSTRAKLASA OFICJALNIE WRÓCIŁA! Czekaliśmy na to od 9 marca.

1'

Śląsk rozpoczął mecz. Tuż przed gwizdkiem, sędziego i kapitanów zlał zraszacz. Panowie przyjęli tę niespodziankę z uśmiechem na twarzy.

17:58

Zraszacze kończą pracę, piłkarze za chwilę rozpoczną. Śląsk zagra na zielono, Raków w strojach czerwono-niebieskich.

17:49

- Nastąpiło trochę zmian personalnych, ale szkielet zespołu pozostał - mówi trener Marek Papszun o składzie Rakowa. - Wierzę, że po długiej przerwie będziemy konsekwentni, zagramy na zero i wywieziemy punkty.

17:44

Śląsk do powrotu przygotowywał się na własnych obiektach. Rozgrywał tylko wewnętrzne sparingi. Raków zaliczył aż dwa zgrupowania. Był w Woli Chorzelowskiej (tam więzadła zerwał Szczepański) i w Sochocinie.

17:40

Na stadionie nie ma kibiców, ale jest wąska grupa dziennikarzy - w tym nasz wysłannik:

17:35

Sytuacja w tabeli: Śląsk jest czwarty z dorobkiem 42 punktów. Do drugiego Piasta Gliwice brakuje mu 1 punkt. Natomiast Raków jest dziewiąty. Ma 36 punktów.

17:34

Raków w ostatnim meczu zremisował z Pogonią 0:0. Liczba zmian? Cztery. Dziś grają Piątkowski, Kun, Tijanić, Brown Forbes. Wtedy grali Mikołajewski, Szczepański, Bartl i Poletanović.

17:32

Przed przerwą, czyli na początku marca Śląsk przegrał z Jagiellonią 0:1. Zerkamy na skład, by porównać do dzisiejszego i dostrzegamy trzy zmiany. Dziś grają Cotugno, Marković i Żivulić, a wtedy szansę dostali Musonda, Pich i Łabojko.

17:30

Poza kadrą Śląska Broź, Golla (na długo), Raicević czy Radecki. Raków bez Szczepańskiego (na długo) i Niewulisa.

17:28

We Wrocławiu świetne warunki do uprawiania sportu. Świeci słońce, a na termometrach około 18 stopni Celsjusza. Zawodnicy za parę minut zakończą rozgrzewkę. Zawody poprowadzi sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka.

17:27

Pół godziny do powrotu PKO Ekstraklasy! Po 80 dniach przerwy rozgrywki zostaną wznowione. Jeszcze bez kibiców, z szeregiem obostrzeń, ale szybciej niż Premier League, Serie A czy La Liga.