Koniec spotkania! Arka zasłużenie pokonuje Zagłębie. To ważne punkty w kontekście utrzymania.

Sędzia doliczył dwie minuty. Tyle jeszcze pogramy. Atakuje Arka.

"Arka, Arka, Arka goool" - z trybun. Mimo niskiej frekwencji doping jest dziś naprawdę niezły.

Nalepa uderzył dwa razy w rywali. Serrarens niby nie strzela, ale dużo podaje.

86'

Oko wyrzucony z boiska. Dostał dwie żółte kartki a potem także czerwoną.

86'

W natarciu Zagłębie. Tak słabe wrzutki nie mają jednak sensu. Zostało z osiem minut gry.

84'

I jeszcze Sirk za Szysza.

83'

Poręba w miejsce Tosika.

83'

Serrarens... Bramkarz był na szesnastym metrze, a Holender tego nie wykorzystał, będąc na trzydziestym.

82'

Zupełnie nieudany strzał Starzyńskiego. Zmiana w Arce. Za Budzińskiego wchodzi Danch. A więc obrona wyniku.

77'

Jankowski nie pomylił się z bliska. Tymczasem kartka dla Oko.

75'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1 dla Arki. Zasłużone prowadzenie

72'

Maghoma trafia do notesu. Żółta kartka.

71'

Bohar nie dokręcił piłki. Od bramki wznawia Steinbors.

69'

Serrarens... Pokazał się, wbiegł w pole karne, ale uderzył w bramkarza. Tylko róg.

68'

3820 osób ogląda mecz z trybun. Kibice besztają teraz arbitra za decyzję o faulu na zawodniku Zagłębia.

67'

Jęk zawodu. Serrarens, potem Nalepa i zagranie na wolne pole do Jankowskiego. Piłkarz Arki minimalnie spóźnił się do piłki.

66'

Nalepa z okolicy 25 metra. Słaby strzał i na dodatek niecelny. Trener Rogić jednak klaszcze.

63'

Arka wścieka się na decyzje arbitra. Chodziło o faul na połowie boiska.

60'

Kiepskie zachowanie Nalepy! Kółeczko kończy się stratą i uderzeniem Zagłębie. Na szczęście Arki Steinbors jest na posterunku.

58'

Trener Rogić co chwilę oklaskuje piłkarzy. Albo mu zimno w ręce, albo tak lubi zagrzewać do walki. Albo jedno i drugie :)

57'

NIE MA GOLA! Nalepa zwodem myli obrońcę, próbuje dokręcać, ale dosłownie mija o centymetry spojenie słupka z poprzecząk. Arka coraz bliżej.

56'

Zbozień wrzuca z autu, Jankowski w polu karnym kończy głową - nad bramką.

54'

Serrarens nieźle przestawił Oko. Jest rzut wolny dla Arki.

53'

Co za okazja! Zgranie głową w polu karnym, uderza Serrarens, lecz obok prawego słupka. Jęk zawodu na stadionie.

50'

Guldan a potem Starzyński oddalają zagrożenie. Arka oddaje strzał z dystansu. Piłka długo leciała i była pod kontrolą Forenca.

50'

"Arka gol" rozlega się z trybun. Jest korner dla gdynian.

49'

Arka pilnuje się. Maghoma w aut - znowu bez kombinowania, tylko proste środki w obliczu zagrożenia.

46'

Kibice wyzywają PZPN. Chodzi chyba o brak VAR-u przy ostatniej akcji pierwszej połowy.

46'

Gramy dalej. Od środka zaczęli goście.

46'

Pada śnieg, pada śnieg: śnieg

45'

Jeszcze Tosik, ale kompletnie nieudanie. Potem blok na Budzińskim. Przerwa! Arka remisuje z Zagłębiem 1:1. Wracamy za kwadrans.

45'

Forenc wyłapuje piłkę po zamieszaniu. Wznowienie ręką nie zapoczątkowało jednak dobrej kontry.

45'

Zablokowany strzał Budzińskiego. Arka ma rzut rożny. Wzmaga się doping.

45'

Żółta kartka dla Tosika.

45'

Słupek! Ależ bliski szczęścia był Starzyński. Pierwsza połowa została przedłużona o pięć minut.

44'

Szysz kopnął a w zasadzie to podał do bramkarza.

43'

No i znowu pada śnieg.

40'

Kopnął Guldan, lecz wprost do rąk Steinborsa. "Arkowcy gol" - śpiewają kibice.

38'

Zbozień za krótko dośrodkował. Arka nadal w ataku pozycyjnym.

34'

Fatalnie... Zbozień uderza z dobrej pozycji wysoko nad poprzeczką. Vejinović by to zmieścił! Nalepa chyba też.

34'

Marciniak celnie, mocno, ale w Forenca. Jest korner.

30'

Slisz upadł w polu karnym. Drugi karny? Nie. Gramy dalej. No, chyba że VAR przerwie akcję...

28'

Chwila przerwy. Pomocy medycznej wymaga Czerwiński.

27'

W odpowiedzi główkuje Jankowski. Obok bramki.

26'

Uwaga! Starzyński uderza z dystansu. Steinbors zbija do boku. Dobra okazja na gola!

24'

23'

Sypią się kartki. Ukarany także Budziński.

22'

Kartkę otrzymał Deja.

22'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Starzyński w lewo, Steinbors w prawo. 1:1!

20'

RZUT KARNY DLA ZAGŁĘBIA LUBIN!

20'

Ogląda sędzia, ogląda piłkarze. Mini kino w Gdyni!

18'

I teraz pytanie - chodzi o kolor kartki dla Guldana, czy o sytuację z pola karnego Arki.

18'

Czekamy na analizę VAR. Sędzia wyraźnie pokazał, że gra zostanie wznowiona na gwizdek.

17'

Guldan z kartką za faul na Budzińskim.

15'

Asyste zaliczył Jankowski. Tydzień temu to on trafił do siatki.

14'

Bramka została uznana przez VAR. Kibice w świetnych nastrojach mimo chłodu.

13'

Gospodarze na prowadzeniu! Podanie na wolne pole do Młyńskiego, który po ziemi, obok bramkarza umieszcza piłkę przy prawym słupku.

12'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki!

9'

... wrzuca do Guldana, potem drugi zawodnik próbuje wrzucić ponownie w pole karne, ale od bramki wznawia Steinbors.

9'

Zagłębie ma pierwszy rzut rożny. Do piłki zmierza Starzyński...

8'

Maghoma też w aut. Nie ryzykował mając na plecach rozpędzonego Białka.

5'

Wybiciem w aut zagrożenie oddalił Marciniak. Atakował duet Starzyński - Białek.

5'

Złe podanie Jankowskiego. A szkoda, bo z tego mogło coś się urodzić. Potem akcja Zagłębie zakończona wyjechaniem z piłką za linię końcową.

4'

"Hej Arka gol" - z trybun. Mecz ogląda około 3 tys. widzów. Sporo jeszcze wchodzi na stadion.

2'

Ostry pressing ze strony Arki. Gdynianie atakują już stoperów Zagłębia.

2'

Deja! W swoim stylu, czyli mocno z dystansu. Uderzył nad poprzeczką. Niewiele brakowało po wznowieniu z autu.

1'

Pierwsza akcja i od razu korner. A mogło być jeszcze lepiej, lecz Jankowski odegrał w polu karnym za krótko.

1'

Gramy. Od środka zaczęli gospodarze. Kibice skandują nazwisko Steinborsa.

17:57

Wybrzmiała "Rota". Arka na żółto-niebiesko, Zagłębie w jednakowych białych strojach.

17:52

Dzisiaj Łotysz rozegra swój setny mecz z rzędu w ekstraklasie.

17:49

Transparent kibiców Arki skierowany do Steinborsa: Ile to już razy ratowałeś nas w potrzebie, Pavels, królu, gdzie dzisiaj byłaby Arka bez ciebie?

17:47

Pilkarze zakończyli rozgrzewkę i na moment udali się do szatni.

17:36

Arka - Zagłębie

17:17

Tydzień temu Arka znalazła sposób na Koronę Kielce (1:0). Zagłębie wygrało z Jagiellonią Białystok (1:0), "przyczyniając" się do zwolnienia Ireneusza Mamrota.

17:16

Ławka Arki: Krzepisz, Danch, Wawszczyk, Olczyk, Antonik, Busuladzić, Nando, da Silva, Siemaszko.

Ławka Zagłębia: Bieszczad, Dąbrowski, Jończy, Bogusz, Poręba, Soszyński, Sirk, Tajti, Żyra.

17:16

Arka m.in. bez Vejinovicia i dalej bez Schirtladze. Szansę dostaje Budziński. W ataku miejsce wciąż ma Serrarens. Może dzisiaj zdobędzie pierwszą bramkę w Polsce? Zagłębie raz jeszcze bez Balicia. Nie ma także Żivca ani Hładuna.

17:14

Witamy z deszczowej i chłodnej Gdyni. Rano jeszcze padał śnieg z deszczem, teraz wyłącznie pada deszcz. Bramkarze rozpoczęli rozgrzewkę. Na trybunach pustki. Nie zanosi się na wysoką frekwencję.