5 : 0
PolskaPolska U-21
1. połowa3 : 0
22:57

Bolesną lekcję futbolu dostaliśmy dziś od Hiszpanów. Wszystko było już jasne po pierwszej połowie, druga potwierdziła tylko dominację rywali. Piłkarzom z Półwyspu Iberyjskiego przez długi czas brakowało skuteczności, ale potem z rzutu wolnego przymierzył Dani Ceballos, a w końcówce wynik ustalił Borja Mayoral. Nasi dzisiejsi rywale wygrywają tym samym grupę A, Polacy mimo dwóch zwycięstw w dwóch pierwszych meczach kończą zmagania dopiero na trzecim miejscu. Półfinał mistrzostw Europy i udział w Igrzyskach Olimpijskich nie dla nas, ale za cały turniej drużynie Czesława Michniewicza i tak należą się wielkie brawa. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

96'

Koniec meczu! Przegrywamy 0:5 i kończymy udział w mistrzostwach Europy.

94'

Kamil Pestka faulował Pablo Fornalsa. Żółta kartka dla kolejnego z Polaków.

93'

Manu Vallejo zagrał ostrą piłkę w pole karne. Wybili futbolówkę obrońcy.

92'

Pięć minut dłużej potrwa jeszcze to spotkanie. Wszystko przez kontuzję Oyarzabala.

91'

Kolejna bramka dla Hiszpanii, Polacy bezradnie się przyglądali. Akcja prawą stroną i dośrodkowanie w pole karne, tam zupełnie niepilnowany był Borja Mayoral, który pewnie pokonał Grabarę! Polski bramkarz nawet się nie ruszył.

90'

GOOOOOOOOOOOOOOL DLA HISZPANII! BORJA MAYORAL!

89'

Włosi prowadzą z Belgią 3:1. Na listę strzelców wpisał się Federico Chiesa.

88'

Dani Ceballos schodzi z boiska. Na murawie pojawia się Manu Vallejo.

87'

Ceballos wpadł z piłką w pole karne, lecz tym razem zatrzymał go BIelik.

85'

Hiszpanie spokojnie rozgrywają piłkę. Wygląda na to, że piłkarze obu drużyn czekają już na koniec tego meczu - Polakom brakuje sił, a Hiszpanie oszczędzają je przed półfinałem.

83'

Jakub Piotrowski ostro potraktował Martina Aguirregabirię. Żółta kartka dla Polaka.

81'

Z prawej strony dośrodkowywał Robert Gumny, ale do wysokiej piłki nie miał szans dojść żaden z jego kolegów.

79'

Po raz pierwszy Polacy zagrozili poważnie bramce rywali! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Krystian Bielik, lecz bardzo dobrze zachował się na linii bramkowej Antonio Sivera!

78'

Marc Roca faulował teraz jednego z Polaków. Hiszpan z żółtą kartką.

77'

Włosi prowadzą z Belgią już tylko 2:1. Gola kontaktowego zdobył Yari Verschaeren.

75'

Druga zmiana w zespole Hiszpanii. Schodzi z boiska Fabian Ruiz, pojawia się na nim Mikel Merino.

74'

Gromkie "Ole" roznosi się po trybunach przy każdym podaniu Hiszpanów. Ci spokojnie wymieniają piłkę.

73'

Ceballos chciał zagrać długą piłkę do Ruiza, lecz wyszło mu podanie do Grabary.

71'

Ostatnia zmiana w naszym zespole. Za Szymona Żurkowskiego na murawie pojawił się Przemysław Płacheta.

71'

Hiszpanie mieli kilka świetnych okazji z gry, aż w końcu trafili z rzutu wolnego. Dani Ceballos uderzył prosto w okienko naszej bramki, Kamil Grabara nie miał najmniejszych szans!

71'

GOOOOOOOOOOL DLA HISZPANII! DANI CEBALLOS!

70'

Krystian Bielik faulował Borję Mayorala. Polak upomniany żółtą kartą.

69'

Fabian Ruiz posłał kolejną bombę z dystansu! Zatrzymał go Kamil Grabara, znów ratując zespół przed stratą czwartej bramki!

67'

Olmo przepuścił piłkę między nogami Pestki, przyspieszył i oddał strzał, ale trafił w boczną siatkę! Będzie jeszcze korner dla Hiszpanii.

65'

Mateusz Wieteska faulował Rocę. Stoper z żółtą kartką.

65'

Fornals marnuje kolejną świetną sytuację! Tym razem otrzymał piłkę z lewej strony boiska, był sam przed bramką Grabary, lecz fatalnie skiksował!

63'

Nieporozumienie Świderskiego z Michalakiem. Od bramki wznowi grę Sivera.

61'

Ceballos zagrał w pole karne do kompletnie niepilnowanego Fornalsa. Ten znalazł się w znakomitej sytuacji, ale uderzył bardzo lekko i Grabara złapał piłkę!

60'

Kolejna przerwa w grze. Borja Mayoral nadział się na łokieć Krystiana Bielika.

59'

Mikel Oyarzabal opuścił boisko na noszach. Wszedł Borja Mayoral.

57'

Oyarzabal kolejny raz leży na boisku. Konieczna będzie zmiana.

55'

Druga zmiana w naszym zespole. Zszedł Adam Buksa, za niego Karol Świderski.

55'

Leży na boisku Mikel Oyarzabal. Hiszpan doznał urazu przy próbie utrzymania piłki w boisku.

53'

Włosi prowadzą z Belgią 2:0. Wynik podwyższył Patrick Cutrone.

52'

To powinien być gol dla Hiszpanii! Aaron Martin dograł z lewej strony w pole karne do Pablo Fornalsa, ten miał sporo miejsca, lecz w doskonałej sytuacji uderzył obok słupka!

51'

Kolejny strzał z dystansu i obrona Grabary. Mimo straconych trzech goli do polskiego bramkarza z pewnością nie można mieć dziś żadnych pretensji.

49'

Groźnie pod polską bramką! Dobrze uderzali Dani Ceballos oraz Marc Roca, lecz dwukrotnie polski zespół ratowały dobre interwencje Kamila Grabary!

47'

Dobry przechwyt Hiszpanów, Oyarzabal starał się dograć do Ceballosa, ale przerwał akcję Piotrowski.

46'

Przed drugą połową Czesław Michniewicz zdecydował się na jedną zmianę. Nie wrócił na boisko Karol Fila, zastąpił go Jakub Piotrowski.

46'

Znów gramy!

22:01

Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

21:50

Fatalnie ułożyła się pierwsza połowa tego meczu dla Polaków... W to, że biało-czerwoni mogą jeszcze awansować do półfinału, wierzą już tylko najwięksi optymiści, bo nasza drużyna przegrywa aż 0:3. Rywale od początku całkowicie zdominowali zespół Czesława Michniewicza. W pierwszym kwadransie Kamil Grabara nie dał się jeszcze pokonać, potem Polakom dopisało szczęście po uderzeniu w spojenie Fabiana Ruiza, ale w końcu w 17. minucie trafił Pablo Fornals. Potem wynik podwyższyli Mikel Oyarzabal oraz Fabian Ruiz. Biało-czerwoni odpowiedzieli tylko kilkoma strzałami z dystansu, ale hiszpańskiej bramce nie zagrozili tak naprawdę ani razu. Pozostaje nam liczyć na prawdziwy cud w drugiej połowie - wracamy za niespełna kwadrans!

45'

Z rzutu wolnego nic nie wyszło, koniec pierwszej połowy!

45'

Na prawej stronie faulowany był Robert Gumny. Będzie jeszcze rzut wolny dla naszej kadry.

45'

Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa meczu z Hiszpanami.

45'

Włosi prowadzą z Belgią 1:0 po golu Nicolo Barelli.

45'

Fabian Ruiz dograł w pole karne do Ceballosa, ten uderzył jednak nad poprzeczką.

43'

Hiszpanie spokojnie rozgrywają teraz piłkę w okolicach połowy boiska. Wynik 3:0 daje im awans z pierwszego miejsca niezależnie od wyniku meczu Włochów z Belgami.

41'

Włosi remisują z Belgią 0:0. Przy takim wyniku Polacy są na drugim miejscu w grupie, ale przy tak wysokiej porażce awans z drugiej pozycji jest praktycznie niemożliwy. Wygląda na to, że pożegnamy się z marzeniami o półfinale i kwalifikacji do igrzysk w Tokio...

40'

Fabian Ruiz od początku meczu nękał Polaków strzałami z dystansu i dopiął swego! Wcześniej trafiał w spojenie i poprzeczkę, teraz umieścił futbolówkę tuż przy słupku. Grabara był bezradny!

39'

GOOOOOOOOOOL DLA HISZPANII! FABIAN RUIZ!

38'

Fabian Ruiz wszedł w pole karne i oddał strzał, lecz został zablokowany.

37'

Dziczek faulował Ceballosa. Hiszpanie wciąż mają inicjatywę i pełną kontrolę nad meczem.

36'

Hiszpania prowadzi już dwoma bramkami! Ruiz nie miał szczęścia z dystansu, lecz rywale utrzymali się przy piłce, Dani Ceballos zagrał prostopadłą piłkę do Mikela Oyarzabala, który wykorzystał sytuację sam na sam z Grabarą - piłka odbiła się jeszcze od Polaka i wylądowała w bramce!

35'

GOOOOOOOOOOOL DLA HISZPANII! MIKEL OYARZABAL!

35'

Fabian Ruiz po raz drugi o włos od gola! Hiszpan znów znakomicie uderzył z dystansu, a Grabarę uratowała poprzeczka!

34'

Michalak świetnie ruszył prawą stroną i podał do Buksy. Napastnika Pogoni zatrzymał Jorge Mere.

33'

Olmo dogrywał w pole karne, a Wieteska interweniował bardzo ryzykownie. Wybicie obrońcy było skuteczne, po chwili i tak odgwizdano jednak spalonego Olmo.

32'

Olmo miał piłkę w polu karnym, lecz źle ją przyjął. Futbolówka trafiła do Żurkowskiego, który był faulowany.

31'

Dośrodkowanie Hiszpanów z lewej strony boiska, spokojnie łapie piłkę Grabara.

29'

Karol Fila dobrze powalczył o piłkę z Aaronem Martinem. Efektem rzut wolny dla Polaków.

28'

Po raz pierwszy od dawna Polacy dłużej utrzymali się przy piłce. Wieteska zagrał długą piłkę w kierunku Szymańskiego, lecz to podanie było nieco za mocne.

26'

Hiszpanie od początku meczu grają bardzo wysokim pressingiem. Polacy mają z tym ogromne problemy. Teraz faulowany był Szymański, ale po chwili biało-czerwoni i tak stracili piłkę.

24'

Strzałem z dystansu odpowiadają również Hiszpanie. Bardzo dobrze interweniował Grabara.

23'

Indywidualna akcja Adama Buksy zakończona strzałem. Bez problemu interweniował Antonio Sivera.

23'

Z rzutu wolnego uderzał Aaron Martin. Trafił prosto w mur.

22'

Karol Fila faulował przed polem karnym Daniego Ceballosa. Będzie dobra okazja dla Hiszpanii z rzutu wolnego.

21'

Po prostopadłym podaniu dobrą sytuację na podwyższenie wyniku miał Olmo. Strzał kompletnie mu jednak nie wyszedł i piłka przeszła daleko obok słupka.

20'

Szymon Żurkowski przejął piłkę, ale natychmiast ją stracił. Polacy nie potrafią wyjść z własnej połowy...

18'

Hiszpanie całkowicie zdominowali Polaków i wreszcie dopięli swego! Dani Ceballos zagrał na lewą stronę do Aarona Martina, ten dośrodkował w pole karne, a Pablo Fornals z bliska zakończył akcję i umieścił piłkę w siatce!

17'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA HISZPANII! PABLO FORNALS!

15'

Ogromne szczęście Polaków! Fabian Ruiz znakomicie uderzył z dystansu, lecz trafił w spojenie słupka z poprzeczką!

14'

Ataki Hiszpanii nie ustają ani na moment. Kolejny rzut rożny...

13'

Gorąco pod polską bramką! Ceballos znów dograł z prawej strony w szesnastkę, raz jeszcze rywale oddali dobry strzał, lecz tym razem piłka trafiła w stojącego przed bramką Krystiana Bielika!

12'

Hiszpania atakuje głównie prawą stroną. Martin wywalczył kolejny rzut rożny.

11'

Grabara ratuje zespół! Po długim dośrodkowaniu z prawej strony Olmo ładnie uderzył z woleja, ale polski bramkarz świetnie interweniował!

10'

Po błędzie rywali pierwszy celny strzał oddali Polacy. Uderzenie Patryka Dziczka bez problemu złapał jednak bramkarz.

9'

Martin dograł z prawej strony w pole karne, był w szesnastce Fornals, lecz uderzył bardzo niecelnie.

9'

Fabian Ruiz próbował uderzać sprzed pola karnego. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

8'

Gra Hiszpanów na jeden kontakt sprawia nam na razie wiele problemów. Kamil Grabara dobrze wyszedł jednak do dośrodkowania i złapał piłkę.

6'

Pablo Fornals zszedł z piłką do środka i uderzył z dystansu. Futbolówka przeszła obok słupka.

6'

Pierwsza świetna okazja dla Hiszpanii! Ceballos urwał się po prawej stronie boiska i dograł w pole karne, Olmo przyjął sobie piłkę i oddał strzał, lecz z bliska uderzył obok słupka!

4'

Mikel Oyarzabal otrzymał prostopadłe podanie od Daniego Ceballosa. Zatrzymał go Pestka, będzie korner dla Hiszpanów.

4'

Kolejne wyjście Michalaka prawą stroną. Tym razem zatrzymał go Martin.

3'

Ładnie przyspieszył na prawej stronie Konrad Michalak. Dośrodkował w pole karne, lecz piłka nie dotarła do Adama Buksy - będzie aut dla biało-czerwonych.

2'

Aaron Martin i Dani Olmo atakowali lewą stroną. Poradzili sobie z tym Sebastian Szymański oraz Mateusz Wieteska.

2'

Na razie Hiszpanie częściej utrzymują się przy piłce - można się było tego spodziewać.

1'

Na trybunach stadionu w Bolonii są oczywiście polscy fani. Od początku meczu słychać "gramy u siebie".

1'

Od środka rozpoczęli mecz Polacy. Nasi piłkarze w biało-czerwonych strojach, Hiszpania na czerwono-niebiesko.

1'

Zaczynamy!

20:58

Hymny już za nami, za moment początek decydującego spotkania fazy grupowej!

20:55

Obie drużyny wychodzą już na boisko. Czas na hymny narodowe!

20:22

Polacy do starcia z Hiszpanią przystąpią bez kapitana Dawida Kownackiego. Nasz napastnik narzekał ostatnio na ból mięśnia dwugłowego. Kownackiego w ataku zastąpi gracz Pogoni Szczecin Adam Buksa.

20:20

20:15

Polskiej reprezentacji awans z pierwszego miejsca zapewni co najmniej remis. W przypadku porażki z Hiszpanami może być z tym kłopot. Dla przykładu w grupie C Rumunia i Francja już uzyskały po sześć punktów. A w ostatniej kolejce zmierzą się w bezpośrednim spotkaniu.

20:14

20:14

To będzie ostatni mecz biało-czerwonych w grupie A. Przed nim podopieczni Czesława Michniewicza niespodziewanie uporali się z Belgią (3:2), a także gospodarzem imprezy, Włochami (1:0). Z kompletem punktów przewodzą tabeli.