Niedziela, 18 sierpnia 2019, godz. 17:30
Raków CzęstochowaRaków Częstochowa
2 : 1
lechiaLechia Gdańsk
97'

Mladenović do rąk bramkarza. KONIEC MECZU! Drugie zwycięstwo Rakowa, ale pierwsze w Bełchatowie!

96'

... w polu karnym nawet Kuciak!

96'

Ostatnia szans dla Lechii. Będzie wrzutka z rzutu wolnego...

94'

Dziesiątka żółta kartka w meczu. Dla Wolskiego.

94'

Ostatnia roszada. Bartl za Apolinarskiego.

92'

Kotłuje się w polu karnym Rakowa. Obrońcy wybijają już na oślep, byle do przodu.

91'

Sędzia doliczył pięć minut. Zostały zatem cztery.

90'

GOOOOOOL! Sobiech zmniejsza straty. Pewny strzał w lewy róg bramkarza.

90'

RZUT KARNY dla Lechii Gdańsk. Sędzia nie miał wątpliwości po analizie VAR.

88'

Sobiech faulowany przez Azemovicia. Będzie karny?

87'

Kartka dla Skórasia za faul na Wolskim.

86'

Jeszcze jeden, jeszcze jeden - skandują kibice. Gola nie ma, jest za to zmiana. Musiolika zastąpił Piątkowski.

84'

Raków prezentuje dojrzały futbol. W końcówce zawodnicy wzajemnie się asekurują. Jest też sporo akcji do przodu. Przed momentem strzał Skórasia został zablokowany.

81'

Dośrodkowanie przedłużone, ale Petrasek piłki nie sięga. Dalej mamy 2:0.

80'

Skóraś w miejsce Szczepańskiego.

74'

Kun mija rywala, ale za daleko wypuszcza sobie piłkę. Od bramki wznawia Kuciak.

71'

Wolski za Paixao. To ostatnia zmiana w Lechii.

70'

Mladenović znowu sfaulował rywala. To mogła być druga żółta kartka i tzw. "wypad z boiska". Sędzia oszczędził Serba, ale dał mu ostatnie ostrzeżenie.

68'

Dużo tych kartek. Ta na pewno zasłużona - dla Mladenovicia za przerwanie groźnej kontry.

68'

Ciasno w okolicach pola karnego gospodarzami. Jest tam nawet dziewięciu lub dziesięciu zawodników. Lechia ugrała teraz tylko rzut rożny.

65'

Schwarz bezpośrednio z wolnego. Zablokowany.

63'

Ajjj. Sobiech zablokowany w polu karnym. Robi się coraz ciekawiej.

63'

Tymczasem kartkę dostał Sobiech.

62'

Krew się leje i to dosłownie. Jeden z graczy Rakowa musi na chwilę opuścić boisko. Gra została już wznowiona.

60'

Lipski za lekko. Kibice Rakowa nagradzają brawami Gliwę i całą obronę drużyny.

57'

Augustyn - znów niecelnie. Tylko pół godziny do końca meczu.

56'

Lechia nerwowa i przede wszystkim niedokładna. Tym razem Flavio nie sięgnął piłki. Od bramki wznowił już Gliwa.

52'

Coś niesamowitego! Gliwa przygotował się na strzał w prawą stronę, a Flavio uderzył w jego lewą. Bramkarz Rakowa zostawił jednak rękę i to nią obronił! Raków znowu zdekoncentrowany po golu.

51'

GOOOOOOOOOOOOL! Sapała bezpośrednio z wolnego! Po drodze obił jeszcze mur

49'

Gajos szybko trafia do notesu. A teraz Raków będzie mieć okazję z wolnego.

47'

Ależ blisko drugiego gola dla Rakowa. Po stałym fragmencie główkował Szymonowicz. Na trybunach tylko jęk zawodu, bo piłka przeszła obok prawego słupka.

46'

Druga połowa rozpoczęta. Od środka zaczęli umowni gospodarze.

46'

Zszedł także Makowski. Za niego Gajos.

46'

Na boisku pojawił się Peszko. Zmienił Haraslina.

45'

Tymczasem schodzący do szatni Papszun dostał... żółtą kartkę.

45'

Przerwa! Oglądamy żywe widowisko. Na razie Raków jest lepszy o bramkę. Wracamy za kwadrans w nadziei na kolejną dawkę emocji.

44'

Najważniejsza informacja jest więc następująca: Raków prowadzi 1:0.

44'

Ale zaraz, zaraz... Interweniuje VAR! I decyzja o golu zostaje odwołana. Sobiech znalazł się na spalonym!

44'

Długa piłka do Sobiecha i napastnik nie myli się - to już jego trzeci gol w sezonie. Raków zatem cieszył się z prowadzenia nie przez minuty, lecz przez sekundy.

42'

Przerzut Schwarza, podanie Szczepańskiego i wykończenie Forbesa z paru metrów - w taki sposób Raków objął prowadzenie!

41'

GOOOOOOOOOOOL! Raków prowadzi 1:0!

39'

Strzał Forbesa po kontrataku. Piłka przechodzi minimalnie obok prawego słupka. A do notestu sędziego trafia Nalepa.

37'

Lipski fatalnie. Zamiast uderzyć to podał. Podał do nikogo. Jeżeli chodzi o Lechię to na razie na plus tylko Kuciak i Nalepa.

37'

Dłuższa wymiana piłki (ze strony Rakowa) kończy się za krótkim dośrodkowaniem Apolinarskiego.

35'

Sapała również dostał kartkę od Przybyła.

34'

A jednak mieliśmy rzut rożny. Uderzał po nim Fila - z dystansu. Baaardzo źle.

34'

Niewygodna wrzutka Kubickiego. Gliwa wybiega na piąty metr, w gąszczu znalazł się jeszcze Haraslin, ale piłka wyszła za linię końcową. Róg? Nie, od bramki.

31'

Bez wątpienia Raków przejął inicjatywę. Od paru minut napiera na bramkę Lechii. Brakuje tylko gola. Albo aż!

29'

Ogromne zamieszanie pod szesnastką Lechii. Ostatecznie wybija Fila.

26'

Ofiarność Nalepy. Tym razem stoper zatrzymał strzał dzięki kucnięciu. Próbował Brown Forbes.

24'

Dwa strzały Schwarza zostały zablokowane.

22'

Raków rozgrywa piłkę na połowie Lechii, ale daleko od jej bramki.

19'

Kartkę otrzymał Apolinarski.

18'

Mladenović nie opanował piłki, a potem sfaulował Szczepańskiego. A ta akcja Lechii już się nieźle zapowiadała...

16'

KUCIAK! Bramkarz Lechii znowu górą. Tym razem poradził sobie z Musiolikiem.

16'

Papszun szaleje przy linii. Pierwsze wnioski przelał już na papier - do podręcznego notesiku.

14'

Makowski ma już kartkę, a fauluje dalej. W sektorze gości flagi "Gdynia" czy "Trzystu".

13'

Początek jest nadzwyczaj ciekawy. Obie drużyny grają po ziemi (a przynajmniej starają się grać) i dochodzą do sytuacji strzeleckich.

12'

Blisko gola dla Rakowa! Apolinarski pięknie uderzył, ale Kuciak jeszcze lepiej obronił. Piłka w ostatnim momencie przeniesiona nad poprzeczką.

10'

Niecelna główka Augustyna po rzucie rożnym. Wrzucał Mladenović.

8'

Szczepański zablokowany przed polem karnym. Znowu dobrze interweniuje Nalepa.

8'

Kibice Rakowa wywiesili transparent skierowany do prezydenta miasta: Matyjaszczyk - cała Częstochowa nadal na ekstraklasę czeka"

5'

Nie ma gola dla Rakowa! Ależ to była akcja. Piłka płasko dośrodkowana na trzeci-czwarty metr i w ostatniej chwili wybija jeden z rywali.

3'

I mamy kartkę. Do notesu trafia Makowski za przerwanie akcji.

3'

Kolejna wrzutka Mladenovicia - tym razem zatrzymana przez jednego z obrońców.

1'

Uwaga! Już w 16 sekundzie Lechia mogła objąć prowadzenie. Wrzucał Mladenović, skiksował Petrasek, a w ślad za nim także Paixao. Piłka wyszła po koźle za linię końcową

1'

Wybrzmiał pierwszy gwizdek. Od środka rozpoczęli goście.

17:26

Piłkarze wychodzą na murawę. Na trybunach są także fani z Gdańska.

17:16

Raków zagrał nieźle z Górnikiem, ale nawet nie zremisował.

17:16

W składzie Lechii nie ma Sławomira Peszki, ale jest Lukas Haraslin. Słowaka zabrakło tydzień temu z powodu choroby. Jak mówił sam zainteresowany, infekcji nabawił się przez klimatyzację w samolocie, którym wracał - razem z kolegami z Lechii - z krótkiego wypadu do Barcelony.

17:14

Lechia jest w środku tabeli. Ostatnio wypuściła prowadzenie z Jagiellonią Białystok (1:1). Na gola Artura Sobiecha odpowiedział bowiem zmiennik Ognjen Mudrinski.

17:14

Raków w ostatniej kolejce przegrał z Górnikiem Zabrze (0:1), a wcześniej z Cracovią (1:3). Na tę chwile zajmuje miejsce w strefie zagrożonej spadkiem.

17:13

Kierujemy już wzrok w stronę Bełchatowa. Po raz trzeci w roli gospodarza zagra tam Raków, który dwa poprzednie mecze przegrał. Do trzech razy sztuka?