Niedziela, 18 sierpnia 2019, godz. 15:00
Piast GliwicePiast Gliwice
1 : 0
Wisła PłockWisła Płock
16:57

W Gliwicach oglądaliśmy najsłabszy jak dotąd mecz 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Wisła Płock przez zdecydowaną większość meczu nie była w stanie zagrozić bramce rywali - zmieniło się to dopiero w końcówce, gdy Frantisek Plach znakomicie obronił uderzenia Damiana Rasaka i Mateusza Szwocha. Poza tym Piast kontrolował przebieg spotkania, a gol Piotra Parzyszka z pierwszej połowy wystarczył do zgarnięcia trzech punktów. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

95'

Koniec meczu! Piast wygrywa z Wisłą Płock 1:0!

95'

Daehne pomylił się przy wyjściu z bramki, lecz ostatecznie wygarnął piłkę spod nóg rywala.

94'

Piast miał kontrę, ale nie najlepiej zachował się Steczyk. Ostatecznie akcję zakończył niecelnym strzałem z dystansu Badia.

93'

Uderzenie Badii sprzed pola karnego bez problemu broni Daehne.

91'

Groźny strzał z dystansu Merebaszwiliego, piłka przeszła tuż obok słupka!

91'

Pięć minut dłużej potrwa mecz w Gliwicach.

90'

Dośrodkowanie Szwocha spokojnie łapie Plach. Golkiper Piasta nie spieszy się ze wznowieniem gry.

89'

Suad Sahiti wywalczył rzut rożny na prawej stronie boiska.

88'

Zaskakujący strzał Kirkeskova z dystansu. Piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

87'

Nieudana akcja Badii prawą stroną. Od autu "Nafciarze".

85'

Ostatnia zmiana także w Wiśle. Nie ma już na boisku Damiana Michalskiego. Na ostatnie minuty wszedł Olaf Nowak.

84'

Tomas Huk nie jest w stanie kontynuować gry. Zmienił go Gerard Badia.

83'

Szwoch miał sporo miejsca na lewej stronie i dośrodkował w pole karne, lecz Huk wybił piłkę na rzut rożny.

80'

Zmiana w zespole Piasta. Poza boiskiem jest już Jakub Holubek, wszedł Tomasz Mokwa.

80'

Mateusz Szwoch celowo przewracał Milewskiego. Żółta kartka dla gracza Wisły.

79'

Frantisek Plach ratuje Piasta! Bramkarz gospodarzy najpierw poradził sobie ze strzałem sprzed pola karnego Damiana Rasaka, a potem odbił jeszcze dobitkę Szwocha!

79'

Mateusz Szwoch uderzał sprzed pola karnego, ale zablokował to uderzenie Huk.

77'

Uderzenie Milewskiego spokojnie broni Daehne.

76'

Frekwencja w Gliwicach dziś niezbyt dobra. Na trybunach zasiadło 3.779 osób.

75'

Pierwsza akcja Steczyka, młody napastnik Piasta dostał podanie od Jorge Felixa i uderzył z ostrego kąta, ale trafił w boczną siatkę.

74'

Nieuznany gol dla Wisły! Świetne prostopadłe podanie w kierunku Merebaszwiliego, ten minął Placha i zagrał w stronę bramki, a z bliska umieścił piłkę w siatce Kuświk. Gruzin znajdował się jednak na spalonym, podobnie było zresztą w przypadku Kuświka!

72'

Zmiana także w Piaście. Schodzi Piotr Parzyszek, na murawie melduje się Dominik Steczyk.

72'

Druga zmiana w zespole gości. Opuszcza boisko Ricardinho, za niego Suad Sahiti.

72'

Po dośrodkowaniu Hateleya główkował Rymaniak, lecz uderzył niecelnie.

71'

Kąśliwe dośrodkowanie Holubka z lewej strony, jeden z obrońców wybił piłkę na rzut rożny.

70'

Piotr Parzyszek faulował Damiana Rasaka. Znów dość senne jest tempo tego meczu...

67'

Ricardinho nie zdołał minąć Urosa Koruna. Nie ma nawet rzutu rożnego.

65'

Parzyszek oddał strzał z trudnej pozycji w polu karnym, ale spokojnie złapał piłkę Daehne.

63'

Bez kontaktu z rywalem padł na boisko Tomas Huk. Wygląda to na kontuzję mięśniową.

62'

Jakub Rzeźniczak nadepnął Piotra Parzyszka i zarobił żółtą kartkę.

61'

Rymaniak dobrze przerzucił piłkę na lewą stronę do Holubka, ten dośrodkował w pole karne, lecz zrobił to zdecydowanie za mocno.

58'

Nieudane dośrodkowanie Furmana z rzutu wolnego. Nie doszedł do piłki Uryga.

56'

Akcja Jorge Felixa prawą stroną, wybił piłkę na rzut rożny Uryga.

55'

Blisko gola Piast! Merebaszwili stracił piłkę pod własną bramką, Hateley dośrodkował z prawej strony i niewiele brakowało, aby Parzyszek stanął przed szansą na podwyższenie wyniku - nie zdążył jednak do piłki!

54'

Fatalny strzał Szwocha sprzed pola karnego. Piłka prawie wyszła na aut...

53'

Holubek miał sporo miejsca na lewej stronie, ale został złapany na spalonym.

52'

Szybki atak Piasta, zablokowany strzał Milewskiego.

50'

Uderzenie Parzyszka z ostrego kąta, po raz kolejny czujny na linii Daehne. Niemiec sparował piłkę do boku.

49'

Tom Hateley uderzał z dystansu, lecz nie miał problemów z interwencją Daehne.

48'

Frantisek Plach spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu w pole karne.

47'

Dominik Furman przewrócił się przed polem karnym Piasta. Nie dostrzegł tam jednak faulu Tomasz Musiał.

46'

Na drugą połowę nie wyszedł już Oskar Zawada. Pojawił się za to Grzegorz Kuświk.

46'

Znów gramy!

16:02

Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

15:49

Nie porywa na razie spotkanie w Gliwicach. Wisła Płock częściej utrzymuje się przy piłce, ale goście poza stałymi fragmentami zupełnie nie są w stanie zagrozić bramce Frantiska Placha. W zespole mistrzów Polski przełamał się wreszcie Piotr Parzyszek, który po raz trzeci z rzędu trafił w meczu z płocczanami, wykorzystując dogranie Bartosza Rymaniaka. Piast mógł prowadzić wyżej, lecz w końcówce pierwszej połowy spudłował Uros Korun. Czy Wisła odpowie w drugiej części meczu? Wracamy za niespełna kwadrans.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Minutę dłużej potrwa pierwsza część meczu.

45'

Blisko drugiego gola! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową zgrał Parzyszek, a Uros Korun spudłował z kilku metrów!

45'

Rymaniak dośrodkował z prawej strony, wrzutka została zablokowana, lecz będzie jeszcze rzut rożny dla Piasta.

44'

Daehne zagrał daleko pod bramkę Piasta, lecz piłka w efekcie wylądowała pod nogami Placha.

42'

Szybsza akcja Wisły Płocka, ale Furman nie zdołał celnie dograć do Szwocha.

40'

Za daleko wypuścił sobie piłkę Mateusz Szwoch i szybko ją stracił.

38'

Zły przerzut Jakuba Rzeźniczaka. Piast ma aut na wysokości pola karnego.

36'

Po dośrodkowaniu Holubka piłka dość szczęśliwie dotarła do Milewskiego, który natychmiast zdecydował się na strzał. Został jednak zablokowany.

35'

Odpowiedź Wisły! Furman dośrodkował z rzutu wolnego, zdołał oddać strzał głową Uryga, lecz piłka przeszła tuż obok słupka!

33'

Piotr Parzyszek wreszcie przełamał się w lidze i znów trafił przeciwko Wiśle Płock! Bartosz Rymaniak miał sporo miejsca po prawej stronie, wycofał piłkę na piętnasty metr do Parzyszka, a ten uderzył na bramkę Thomasa Daehne. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki!

32'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA PIASTA! PIOTR PARZYSZEK!

31'

Po starciu z Sebastianem Milewskim leży na boisku Dominik Furman.

29'

Wisła spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Goście częściej utrzymują się przy futbolówce, niewiele jednak z tego wynika.

27'

Holubek dośrodkowywał z lewej strony, ale w pojedynku młodzieżowców o górną piłkę Michalski był lepszy od Milewskiego.

24'

Mikkel Kirkeskov po starciu z Ricardinho długo nie podnosi się z boiska. Mamy przerwę w grze.

23'

Pierwsza groźniejsza akcja Wisły. Ricardinho wygrał starcie z Mikkelem Kirkeskovem i miał sporo miejsca po prawej stronie, z pierwszej piłki uderzał Giorgi Merebaszwili, lecz zrobił to zbyt lekko, aby zaskoczyć Placha.

21'

Po raz pierwszy goście na dłużej zagościli na połowie Piasta. Na razie bez zagrożenia pod bramką Placha.

19'

Kolejny rzut wolny dla Wisły - dośrodkowywał Furman, strzał głową oddał Damian Michalski, lecz piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

17'

Damian Rasak faulowany w środku pola.

15'

Wisła ma spore problemy, aby wyjść z piłką z własnej połowy. Goście znów szybko stracili futbolówkę.

13'

Przed świetną szansą stanął Piotr Parzyszek! Dośrodkowywał z lewej strony Jakub Holubek, jeden z obrońców gości minął się z piłką i ta trafiła do napastnika Piasta. Futbolówka po strzale Parzyszka wyszła na rzut rożny, bo interweniował Alan Uryga!

11'

Zawada źle przyjął sobie piłkę po prawej stronie i ta opuściła boisko.

9'

Strzał Furmana z rzutu wolnego kompletnie nieudany. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

8'

Tomas Huk faulował Dominika Furmana. Gracz Piasta z żółtą kartką.

8'

Szybka kontra Piasta! Jorge Felix zagrał do Bartosza Rymaniaka, ten popędził na bramkę Wisły, ale strzelił prosto w Thomasa Daehne!

6'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego znów strzelał Parzyszek. Tym razem niecelnie.

6'

Pierwsza groźniejsza akcja w tym meczu. Z prawej strony dośrodkował Bartosz Rymaniak, uderzył Piotr Parzyszek, lecz zablokował to uderzenie Michał Marcjanik.

5'

Dominik Furman chciał zagrać prostopadle do Oskara Zawady, ale nie zrozumieli się piłkarze gości.

2'

Thomas Daehne wykopał piłkę pod bramkę Piasta, po chwili to samo, tylko w drugą stronę, zrobił Frantisek Plach. Spokojne tempo na samym początku meczu.

1'

Od środka zaczął grę Piast. Gospodarze w niebieskich strojach, Wisła Płock na biało.

15:01

Zaczynamy!

14:57

Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Tomasz Musiał. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko

14:53

W zeszłym sezonie Piast wygrał u siebie z Wisłą 1:0 po golu Piotra Parzyszka. Napastnik mistrzów Polski trafił też w Płocku - padł tam remis 1:1, bo do własnej bramki piłkę wpakował Jakub Czerwiński.

14:53

14:50

Wisła Płock jest jednym z dwóch zespołów, które w lidze nie zdobyły jeszcze kompletu punktów w żadnym spotkaniu. Z powodów osobistych z pracy zrezygnował Leszek Ojrzyński - w trzech pierwszych kolejkach na ławce zasiadał jego asystent, Patryk Kniat, a Wisła zdobyła jeden punkt. Później nowym szkoleniowcem został Radosław Sobolewski, a stracie w 4. kolejce z Legią Warszawa zostało przełożone ze względu na występ tych ostatnich w eliminacjach Ligi Europy. Dziś Sobolewski zadebiutuje na ławce "Nafciarzy". Czy zacznie od zwycięstwa na trudnym terenie?

14:47

Dla obu zespołów początek sezonu nie był dobry. Piast Gliwice szybko pożegnał się z europejskimi pucharami, przegrywając pierwsze dwumecze w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Mistrzowie Polski w lidze wygrali tylko jeden z czterech meczów - w poprzedniej kolejce z ŁKS-em Łódź. Do tego drużynę Waldemara Fornalika trapią kontuzje. Dziś z tego powodu nie zagrają między innymi Patryk Dziczek, Jakub Czerwiński i Martin Konczkowski.

14:44

Rezerwowi Wisły Płock: Jakub Wrąbel, Grzegorz Kuświk, Bartłomiej Sielewski, Cezary Stefańczyk, Olaf Nowak, Maciej Spychała, Patryk Stępiński, Angel Garcia, Suad Sahiti

14:41

Rezerwowi Piasta: Jakub Szmatuła, Gerard Badia, Tomasz Mokwa, Damian Byrtek, Remigiusz Borkała, Dominik Steczyk Denis Gojko, Karol Stanek

14:38

W takim zestawieniu zaprezentuje się dziś Wisła Płock:

14:34

Oto podstawowy skład Piasta:

14:30

Trwa piąta kolejka PKO Ekstraklasy. W pierwszym z trzech niedzielnych spotkań mistrz Polski, Piast Gliwice, podejmie na własnym boisku ostatnią drużynę ligowej tabeli - Wisłę Płock. Początek tego meczu już o godzinie 15:00. Na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!