Poniedziałek, 19 sierpnia 2019, godz. 18:00
Korona KielceKorona Kielce
0 : 1
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
19:55

Mecz w Kielcach nie zachwycił. Pogoń w pierwszej połowie wyszła na prowadzenie, a w drugiej części meczu skupiała się na utrzymaniu prowadzenia i nie zagroziła zbytnio bramce Pawła Sokoła. Dante Stipica miał więcej pracy, lecz dobrze bronił strzały Jakuba Żubrowskiego i Urosa Duranovicia. "Portowcy" utrzymują się tuż za plecami Śląska, mając tyle samo punktów co lider PKO Ekstraklasy. Kostę Runjaica martwi zapewne kolejna kontuzja - uraz doznał Benedikt Zech. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

94'

Koniec meczu! Pogoń Szczecin wygrywa w Kielcach z Koroną 1:0!

93'

Teraz faulowany Kowalczyk. Pogoń postara się zapewne długo utrzymać przy piłce.

92'

Mocny strzał Żyry, piłka przeszła nad poprzeczką.

92'

Jeszcze jeden stały fragment gry dla Korony. Znów będzie okazja na uderzenie, bo Nunes faulował Puckę.

91'

Żyro miał teraz sporo miejsca po podaniu Papadopulosa, lecz niecelnie zagrał w kierunku Cebuli.

90'

Trzy minuty dłużej potrwa mecz w Kielcach.

90'

Michał Żyro trafia w mur, a Dante Stipica wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu!

88'

Faulowany przed polem karnym Michał Żyro. Będzie świetna okazja na wyrównanie - piłka ustawiona na 18. metrze, na wprost przed bramką Pogoni!

86'

Ostatnia zmiana w zespole Pogoni. Na ławce siada zmęczony Adam Buksa, w jego miejsce Soufian Benyamina.

84'

Matej Pucko złapany na spalonym.

82'

Podstawski miał sporo miejsca na 30. metrze i zdecydował się na strzał, lecz piłka przeszła nad poprzeczką.

81'

Kozulj świetnie minął rywala na lewej stronie, lecz potem niecelnie dogrywał do Podstawskiego.

79'

Żyro przegrał starcie z obrońcami Pogoni i faulował Bartkowskiego.

78'

Kozulj zagrał na prawą stronę do Listkowskiego, ten miał mnóstwo miejsca, lecz źle dograł w pole karne.

76'

6.019 kibiców ogląda dziś mecz na Suzuki Arenie.

75'

Żubrowski zagrał długą piłkę do Dziwniela, ale ten skiksował na lewym skrzydle. Stipica od piątego metra.

74'

Nie patyczkował się teraz Triantafyllopoulos i wybił piłkę na aut. Korona częściej utrzymuje się przy piłce, lecz obrona Pogoni jest na razie bardzo szczelna.

71'

Dośrodkowanie Kovacevicia w pole karne, Bartkowski wybił piłkę na rzut rożny.

70'

Kostas Triantafyllopoulos zagrał na lewą stronę do Hostikki, lecz Fin nie opanował piłki.

68'

Ostatnia roszada w Koronie. Schodzi Erik Pacinda, na murawie melduje się Michał Żyro.

66'

Żółtą kartką za wcześniejsze przewinienie na Listkowskim ukarany Jakub Żubrowski.

66'

Hostikka walczył z Gardawskim pod bramką Korony, ale faulował rywala.

64'

Pacinda trafił w mur. Jeszcze aut dla gospodarzy.

64'

Tomas Podstawski faulował Marcina Cebulę na wysokości pola karnego. Będzie rzut wolny i dobra okazja na wyrównanie dla Korony.

63'

Z dystansu strzelał teraz też Kozulj. Po raz kolejny w tym meczu - niecelnie.

63'

Z połowy boiska uderzał Igor Łasicki. Nie była to dobra próba.

62'

Druga zmiana w zespole Pogoni. Opuszcza boisko David Stec, wchodzi Santeri Hostikka.

60'

Paweł Sokół musiał teraz wyjść dalej przed własną bramkę. Golkiper gospodarzy zdążył uprzedzić Buksę.

59'

Dośrodkowanie Dziwniela z lewej strony, główkował Papadopulos, lecz do bramki Pogoni brakowało napastnikowi sporo.

57'

Nie ma też już na boisku Rodrigo Zalazara. Pojawił się za to Matej Pucko.

57'

Podwójna zmiana w Koronie. Zszedł Uros Duranović, za niego Marcin Cebula.

57'

Pacinda dośrodkował w pole karne na głowę Tzimopoulosa, lecz ten uderzył obok bramki.

56'

Bartkowski nie najlepiej zgrywał głową do Stipicy, korner dla gospodarzy.

55'

Adnan Kovacević nie podnosi się z boiska po zderzeniu z Buksą. Mamy przerwę w grze.

54'

Dośrodkowanie Duranovicia z prawej strony zablokowane, Korona będzie miała rzut rożny.

53'

Fatalna strata Podstawskiego! Gracz Pogoni niecelnie zagrał do Bartkowskiego i Korona miała kontrę - Stipica z problemami obronił strzał Duranovicia!

52'

Po dośrodkowaniu Dziwniela z prawej strony główkował Duranović, ale gracz Korony był bardzo daleki od celu.

50'

Listkowski przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i zagrał prostopadle do Buksy, napastnik Pogoni przegrał jednak pojedynek z obrońcą.

49'

Zbyt mocne zagranie do Buksy. Od bramki zacznie Sokół.

48'

Gorąco pod bramką Pogoni! Uderzał Jakub Żubrowski, ale strzał pod poprzeczkę dobrze broni Dante Stipica!

46'

Michal Papadopulos uderzył łokciem Jakuba Bartkowskiego. Napastnik Korony z żółtą kartką.

46'

Od środka wznowiła mecz Korona. Oba zespoły bez zmian w stosunku do końcówki pierwszej połowy.

46'

Znów gramy!

19:03

Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

18:51

Pogoń Szczecin kontroluje wydarzenia boiskowe w Kielcach i zasłużenie prowadzi z Koroną 1:0. Gospodarze ani razu nie zagrozili poważniej bramce Dante Stipicy, który wciąż tylko raz musiał w tym sezonie wyciągać piłkę z siatki. Bramkę dla Pogoni zdobył Sebastian Kowalczyk, który minął rywala i uderzył w samo okienko, kilkukrotnie próbował również Zvonimir Kozulj. Czy Korona, podobnie jak w poprzednim sezonie, wyrówna w drugiej połowie? Wracamy za niespełna kwadrans!

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Gardawski świetnie minął przeciwnika i dograł w pole karne, lecz Bartkowski przypilnował Papadopulosa.

45'

Głębokie dośrodkowanie Kozulja z rzutu wolnego, łapie piłkę Sokół.

45'

Trzy minuty doliczył arbiter do pierwszej połowy meczu.

45'

Długa piłka Stipicy do Kowalczyka, na spalonym kapitan Pogoni.

43'

Indywidualna akcja Nunesa lewą stroną nie przyniosła efektu. Obrońca zatrzymany przez rywala.

42'

Zbyt mocne podanie Tzimopoulosa do Papadopulosa. Od bramki golkiper Pogoni.

39'

Długie podanie Adnana Kovacevicia na lewą stronę do Daniela Dziwniela. Po interwencji Bartkowskiego mamy aut dla Korony.

38'

Zvonimir Kozulj po raz kolejny uderzył z dystansu. Był bliski szczęścia, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę!

36'

Zbyt mocne zagranie Stipicy do Nunesa. Nikt nie atakował piłkarzy Pogoni, lecz ci stracili piłkę.

35'

Themistoklis Tzimopoulos dośrodkował w pole karne, oddał strzał Erik Pacinda, ale uderzenie było zbyt lekkie, aby mogło zaskoczyć bramkarza gości.

34'

Kozulj spróbował uderzenie z ostrego kąta, piłka przeszła jednak nad poprzeczką.

33'

Listkowski faulowany na lewej stronie przez Żubrowskiego. Będzie rzut wolny na wysokości pola karnego.

32'

Zbyt mocny przerzut Zalazara na prawą stronę do Gardawskiego. Od piątego metra zacznie Stipica.

31'

Tomas Podstawski mocno ucierpiał w starciu z Michaelem Gardawskim. Potrzebuje pomocy gracz Pogoni.

29'

Korona na dłużej zagościła z piłką na połowie rywali, lecz dobrze ustawieni obrońcy Pogoni nie pozwolili rywalom na wiele.

27'

Marcin Listkowski dość przypadkowo nadepnął Duranovicia. Teraz to Korona będzie miała szansę na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

26'

Dante Stipica wyszedł daleko przed własną bramkę, a futbolówka wyszła na aut. Zdążył jednak wrócić do bramki golkiper gości.

25'

Żółtą kartką ukarany również trener kielczan, Gino Lettieri.

24'

Rodrigo Zalazar ostro potraktował Adama Buksę. Gracz Korony z żółtą kartką.

22'

Zagranie ręką Daniela Dziwniela. Rzut wolny dla Pogoni i dobra okazja na dośrodkowanie w pole karne.

22'

Nie opanował piłki na prawej stronie boiska Kozulj, Korona zacznie od autu.

19'

Teraz Kowalczyk dobrze zachował się w defensywie, blokując dośrodkowanie Gardawskiego. Aut dla Korony.

18'

Pogoń prowadzi w Kielcach! Tomas Podstawski zagrał prostopadłą piłkę do Jakuba Bartkowskiego, ten zgrał futbolówkę Sebastianowi Kowalczykowi, a kapitan Pogoni zwiódł rywala i uderzył w samo okienko, nie dając szans Sokołowi!

17'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! SEBASTIAN KOWALCZYK!

15'

Przemierzył z dystansu Zvonimir Kozulj, sparował piłkę do boku Sokół.

13'

Sporo miejsca z lewej strony miał Ricardo Nunes, ale nie dośrodkował najlepiej. Jeden z obrońców Korony wybił piłkę na aut.

11'

Dośrodkowanie Urosa Duranovicia z lewej strony zostało zablokowane. Rzut rożny dla Korony.

10'

Ze sporej odległości uderzał Erik Pacinda. Piłka przeszła daleko obok słupka.

8'

Benedikt Zech nie wróci już na boisko. Zastępuje go kolejny nowy piłkarz w zespole Pogoni, Igor Łasicki.

7'

Rodrigo Zalazar uderzył z dystansu, z problemami odbija piłkę przed siebie Stipica.

6'

Benedikt Zech doznał kontuzji. Wygląda na to, że konieczna będzie zmiana...

5'

Dante Stipica otrzymał podanie od kolegi i musiał ratować się wybiciem piłki na aut, bo naciskał go gracz Korony.

4'

Uderzenie z dystansu Jakuba Bartkowskiego, spore problemy miał z nim Paweł Sokół. Bramkarz Korony dopiero na raty złapał futbolówkę.

3'

Sporo miejsca na prawej stronie miał Michael Gardawski, dośrodkował w pole karne, a po rykoszecie piłka trafiła do Michala Papadopulosa. Ten uderzył obok bramki.

2'

Zvonimir Kozulj zdecydował się na uderzenie, lecz piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

1'

Sebastian Kowalczyk faulowany w niedalekiej odległości od pola karnego. Będzie dobra okazja dla gości z rzutu wolnego.

1'

Od środka rozpoczęła Pogoń. Goście z granatowo-bordowych strojach, korona na żółto-czerwono.

1'

Zaczynamy!

17:57

Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Tomasz Kwiatkowski. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko, zaraz zaczynamy!

17:53

Ostatnie mecze obu zespołów były bardzo zacięte - cztery razy z rzędu mieliśmy w nich remis. W zeszłym sezonie na obu stadionach padł remis 1:1. Pogoń szybko wychodziła wtedy na prowadzenie, a kielczanie wyrównywali w drugiej połowie. Stadion Korony to dla "Dumy Pomorza" trudny teren, ostatni raz szczecinianie wygrali tutaj w 2006 roku. W tym sezonie przerwali już jedną niekorzystną serię, po wielu latach wygrywając na stadionie Legii. Czy dziś będzie podobnie?

17:50

Pogoń Szczecin od początku rozgrywek prezentuje się bardzo dobrze i zajmuje pozycję wicelidera - jeśli "Portowcy" wygrają w Kielcach przynajmniej dwiema bramkami, znajdą się na czele tabeli. Goście wygrywali w tym sezonie z Legią, Arką oraz Wisłą Kraków, zremisowała też na wyjeździe z Piastem.

17:47

Korona Kielce dopiero drugi raz w tym sezonie zagra przed własną publicznością - wcześniej w drugiej kolejce przegrała 1:2 z Legią Warszawa. Na wyjazdach ekipa Gino Lettieriego uzbierała cztery punkty, wygrywając z ŁKS-em, remisując z Arką i przegrywając z Cracovią.

17:45

Rezerwowi Pogoni: Jakub Bursztyn, Igor Łasicki, Hubert Matynia, Santeri Hostikka, Soufian Benyamina, Srdan Spiridonović, Michalis Mania, Kacper Smoliński, Marcel Wędrychowski

17:42

Rezerwowi Korony: Luka Kucić, Oktawian Skrzecz, Ognjen Knjatić, Oskar Sewerzyński, Marcin Cebula, Wato Arweladze, Matej Pucko, Michał Żyro, Adres Lioi

17:38

Tak prezentuje się jedenastka Pogoni. W porównaniu do meczu z Wisłą nie ma tylko Ikera Guarrotxeny, który doznał kontuzji:

17:34

W takim składzie rozpocznie mecz Korona. Są w nim dwie zmiany w stosunku do przegranego starcia z Cracovią:

17:30

Czas na ostatni mecz 5. kolejki PKO Ekstraklasy! Korona Kielce podejmie w nim na własnym boisku Pogoń Szczecin - początek tego spotkania już o godzinie 18:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.