Środa, 18 września 2019, godz. 18:00
Wisła PłockWisła Płock
1 : 0
19:59

Niespodzianką skończyło się zaległe spotkanie 4. kolejki PKO Ekstraklasy w Płocku - po bramce Grzegorza Kuświka gospodarze pokonali Legię 1:0. Warszawianie w drugiej połowie mieli kilka szans na wyrównanie - z dystansu niewiele pomylił się Domagoj Antolić, a znakomite sytuacje zmarnowali rezerwowi: Dominik Nagy oraz Arvydas Novikovas. Wisła oddaliła się od strefy spadkowej, Legia nie dogoniła lidera ze Szczecina. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

95'

Koniec meczu, Wisła Płock wygrywa z Legią Warszawa 1:0!

94'

Jeszcze jeden rzut wolny dla Legii. Będzie to ostatnia okazja w tym meczu.

93'

Powinien wyrównać Arvydas Novikovas! Litwin spudłował z najbliższej odległości!

92'

Stolarski miał piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu Gwilii, ale został zablokowany. Będzie jeszcze rzut rożny.

92'

Damian Rasak faulował Jose Kante na połowie rywala. Będzie dobra okazja dla Legii z rzutu wolnego.

91'

Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90'

Novikovas dośrodkował w pole karne z prawej strony, złapał piłkę Daehne.

89'

Wisła skupia się obecnie tylko na defensywie. Na razie dobrze zatrzymuje Legię.

87'

Piotr Tomasik zaczął od faulu na Novikovasie i bardzo szybko zarobił żółtą kartkę.

86'

Ostatnia roszada w tym meczu. Schodzi Angel Garcia, zastępuje go Piotr Tomasik.

85'

Po dośrodkowaniu Gwilii przed szansą na wyrównanie stanął Stolarski, uderzył jednak lekko i złapał piłkę Daehne.

84'

Atakuje Legia. Alan Uryga starał się wybić piłkę na aut, lecz skończyło się na rzucie rożnym.

83'

Faulował rywala Giorgi Merebaszwili. Gruzin upomniany żółtą kartką.

81'

Kończy występ w tym meczu Mateusz Szwoch. W jego miejsce Maciej Ambrosiewicz.

80'

Gwilia otrzymał piłkę od partnera, ale Gruzin nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

79'

Artur Jędrzejczyk faulował Grzegorza Kuświka. Kapitan Legii z żółtą kartką.

78'

Z trudnej pozycji uderzał Jose Kante, ale piłka przeszła obok słupka.

76'

Pierwsza zmiana w zespole Wisły. Opuszcza murawę Suad Sahiti, wchodzi Giorgi Merebaszwili.

76'

7.419 kibiców ogląda spotkanie z trybun stadionu w Płocku.

75'

Luis Rocha przewrócił się, ale nie dostrzegł tu faulu arbiter.

74'

Dośrodkowanie Szwocha z prawej strony prosto w ręce Majeckiego.

71'

Ostatnia zmiana w zespole Legii. Schodzi Domagoj Antolić, za niego Jose Kante.

71'

Jakub Rzeźniczak zarobił jeszcze żółtą kartkę.

70'

Legia powinna wyrównać! Szybka akcja gości, Jakub Rzeźniczak faulował wychodzącego sam na sam z Daehne Jarosława Niezgodę, piłka trafiła jeszcze do innego z legionistów, ale Dominik Nagy w świetnej sytuacji spudłował!

67'

Po raz pierwszy od dawna groźniej pod bramką Wisły! Niezgoda zagrał do Nagy'a, ten podał do Antolicia, lecz strzał ostatniego z graczy Legii był niecelny!

66'

Dominik Nagy oddał celny strzał na bramkę Wisły, ale zrobił to zbyt lekko, aby zaskoczyć golkipera gospodarzy.

65'

Nie przebił się lewą stroną boiska Jakub Rzeźniczak, ale po chwili gospodarze odzyskali piłkę.

63'

Kibice odpalili race. Mamy przez to dłuższą przerwę w grze.

60'

Walerian Gwilia przewrócił się przed polem karnym Wisły. Arbiter nie dostrzegł tam jednak faulu.

58'

Stolarski starał się dogrywać w pole karne, lecz zrobił to za mocno. Od bramki Daehne.

57'

Po dośrodkowaniu Gwilii strzelał Lewczuk, ale uderzył wysoko nad poprzeczką.

57'

Niezgoda dośrodkowywał w pole karne z prawej strony i wywalczył rzut rożny.

56'

Mateusz Szwoch przeszkadzał rywalom we wznowieniu gry z rzutu wolnego i zarobił żółtą kartkę.

54'

Uderzenie Novikovasa sprzed pola karnego, piłka przeszła jednak wysoko nad poprzeczką.

52'

Po dośrodkowaniu Novikovasa główkował Niezgoda, ale trafił prosto w dobrze ustawionego Daehne.

51'

Po dośrodkowaniu Furmana z rzutu rożnego główkował Damian Michalski, ale do celu brakło mu bardzo daleko.

50'

Nieudana akcja Arvydasa Novikovasa po prawej stronie boiska. Z piątego metra wznowi grę Daehne.

48'

Można było się spodziewać, że Legia będzie naciskać na gospodarzy od samego początku drugiej połowy. Tak się nie stało - na razie Wisła dobrze utrzymuje się przy piłce.

46'

Nie ma też Cafu, pojawił się za to Arvydas Novikovas.

46'

W przerwie mamy podwójną zmianę w zespole Legii. Nie wrócił na boisko Luquinhas, w jego miejsce Dominik Nagy.

46'

Znów gramy!

19:05

Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

18:52

Po pierwszej części meczu niespodziewanie Wisła Płock prowadzi z Legią Warszawa! Goście lepiej zaczęli to spotkanie - w pierwszych minutach bardzo dobre okazje na zdobycie gola mieli Luquinhas oraz Jarosław Niezgoda. Później to Wisła przejęła inicjatywę, a rywalom zagrażała przede wszystkim po stałych fragmentach. Właśnie po jednym z nich płocczanie wyszli na prowadzenie. Dominik Furman uderzył ze sporej odległości, Radosław Majecki popełnił błąd, a szansę na dobitkę wykorzystał Grzegorz Kuświk. Czy wicemistrzowie Polski odpowiedzą w drugiej części gry? Wracamy za niespełna kwadrans!

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Grzegorz Kuświk bliski drugiego gola! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kuświk uderzał głową, lecz piłka odbiła się od Artura Jędrzejczyka! Będzie jeszcze jeden korner.

45'

Zablokowane dośrodkowanie jednego z wiślaków z prawej strony boiska. Na sam koniec pierwszej połowy gospodarze mają jeszcze rzut rożny.

45'

Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

44'

Andre Martins próbował przebić się w pole karne, lecz został zatrzymany przez obrońcę Wisły.

43'

Wisła wciąż naciska na rywali. Tym razem gospodarze będą mieli rzut rożny.

41'

Niespodzianka w Płocku, Wisła prowadzi z Legią! Gospodarze mieli rzut wolny ze sporej odległości, a Dominik Furman zdecydował się na uderzenie. Wydawało się, że ten strzał powinien wyłapać Radosław Majecki, ale bramkarz Legii odbił piłkę przed siebie. Grzegorz Kuświk skorzystał natomiast z okazji i z bliska umieścił piłkę w siatce!

40'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! GRZEGORZ KUŚWIK!

38'

Gospodarze przycisnęli teraz Legię, kolejne dośrodkowania w pole karne nie przynoszą jednak na razie większego zagrożenia pod bramką Majeckiego.

37'

Akcja gospodarzy prawą stroną, zablokowane dośrodkowanie Suada Sahitiego.

35'

Cezary Stefańczyk dobrze interweniował przed własnym polem karnym, zatrzymując Jarosława Niezgodę. Gdyby nie on, napastnik Legii byłby sam na sam z Daehne.

34'

Wisła Płock miała trzeci rzut rożny w tym meczu. Furman nieźle dośrodkował, lecz Artur Jędrzejczyk wybił piłkę w polu karnym.

31'

Urwał się prawą stroną Paweł Stolarski. Dopiero faulem zatrzymał go Angel Garcia.

29'

Z rzutu wolnego dla Legii nic nie wyszło, podobnie jak z dośrodkowania Stefańczyka po drugiej stronie boiska. Spokojnie złapał piłkę Majecki.

27'

Jakub Rzeźniczak faulował Cafu na lewej stronie boiska. Będzie niezła okazja dla Legii na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

25'

Niezłe dośrodkowanie Gwilii z rzutu wolnego, Antolić chciał zgrać piłkę głową do jednego z partnerów, lecz ostatecznie Niezgoda faulował Stefańczyka w ofensywie.

23'

Szwoch dośrodkował w pole karne z prawej strony, Igor Lewczuk wybił natomiast piłkę na rzut rożny.

20'

Cafu zgrał piłkę do Domagoja Antolicia, ten uderzył sprzed pola karnego, ale został zablokowany.

18'

Walerian Gwilia dwukrotnie dośrodkowywał w pole karne z lewej strony, poradzili sobie z tym obrońcy gospodarzy.

15'

Urazów doznali Paweł Stolarski oraz Grzegorz Kuświk. Obaj potrzebują pomocy medycznej.

13'

Dominik Furman faulował Cafu w środku boiska.

11'

Uryga znów wybił piłkę spod nóg Luquinhasa. Tym razem Legia ma jeszcze rzut rożny.

10'

Legia miała okazję na kontrę, lecz Alan Uryga zatrzymał Luquinhasa.

8'

Groźnie pod bramką Wisły! Paweł Stolarski znakomicie dośrodkował w pole karne z prawej strony boiska, Jarosław Niezgoda główkował jednak niecelnie!

7'

Wisła nie mogła przebić się przez obronę rywali w ataku pozycyjnym. W końcu daleko futbolówkę wybił Daehne.

5'

Grzegorz Kuświk udanie walczy z rywalami. Napastnik Wisły dwukrotnie w krótkim czasie był faulowany w środku pola.

3'

Nieudane zagranie Mateusza Szwocha. Futbolówka po prostopadłym podaniu pomocnika wylądowała prosto w rękach Radosława Majeckiego.

2'

Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska sporo miejsca w polu karnym miał Luquinhas, ale źle przyjął sobie piłkę i ta wylądowała w rękach Thomasa Daehne.

1'

Od środka zaczęła spotkanie Legia. Warszawianie na biało, Wisła w niebiesko-białych strojach.

1'

Zaczynamy!

17:57

Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Piotr Lasyk. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

17:53

W starciach obu drużyn w zeszłym sezonie lepsza okazywała się drużyna, która występowała na wyjeździe. W Płocku Legia wygrała 1:0 po trafieniu Artura Jędrzejczyka. Na stadionie Legii niespodziewanie to Wisła okazała się lepsza, zwyciężając aż 4:1.

17:49

Dla Legii na początku sezonu najważniejsza była walka o fazę grupową Ligi Europy. Ta sztuka wicemistrzom Polski się nie udała, lecz Aleksandar Vuković zachował posadę pierwszego trenera. W lidze "Wojskowi" prezentują się ostatnio coraz lepiej. W ostatnich czterech kolejkach zdobyli dziesięć punktów i znajdują się w ligowej czołówce. Jeśli dziś zwyciężą po raz piąty w tym sezonie, zrównają się punktami z liderującą Pogonią Szczecin. Na pierwszym miejscu na pewno nie będą, bo przegrali bezpośrednie starcie z "Portowcami" na ligową inaugurację.

17:45

Wisła Płock od początku sezonu ma sporo problemów. Z powodów osobistych z posady trener zrezygnował Leszek Ojrzyński, a nowym szkoleniowcem Wisły został Radosław Sobolewski. Na pierwsze zwycięstwo "Nafciarze" czekali aż do szóstej kolejki, gdy sensacyjnie pokonali Pogoń. Potem wygrali jeszcze z ŁKS-em, dzięki czemu opuścili strefę spadkową. Po dwóch zwycięstwach przyszła jednak bardzo bolesna porażka - aż 0:5 z Zagłębiem Lubin. Dziś płocczanie chcieliby zrehabilitować się za tę wpadkę.

17:40

Tak prezentuje się natomiast podstawowy skład oraz ławka rezerwowych Legii:

17:35

Oto wyjściowa jedenastka oraz rezerwowi Wisły Płock:

17:30

Czas na zaległy mecz 4. kolejki PKO ekstraklasy, w którym Wisła Płock podejmie na własnym boisku Legię Warszawa. Początek tego spotkania już o godzinie 18:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!