Poprzeczka Angulo! Blisko drugiego gola Górnik....

Sirk w miejsce Poręby, który przed chwilą zepsuł kontratak swojego zespołu.

82'

Świetna szansa dla Zagłębia. Czerwiński wrzucił na głowę Starzyńskiemu, który znów nie dał rady pokonać Chudego.

81'

Górnik wygrywa na razie środek pola. Kilka piłek przejętych w kole i od razu ruszanie z kontrą. Jimenez zagrał diagonalnie do Angulo na prawą stronę. Napastnik zawinął do lewej nogi i dośrodkował w pole karne, ale nie było nikogo, kto mógłby wykończyć.

76'

Matuszek zastąpi Manneh

75'

17 068 widzów na meczu Górnika z Zagłębiem

75'

Jak odpowie drużyna Zagłębia? Został im kwadrans na powrotu do stanu wyjściowego.

74'

Cztery podania z pierwszej piłki i mamy gola! Sekulić "na ścianę" zagrał do Wolsztyńskiego. Ten od razu odegrał do przodu, a obrońca Górnika płasko obsłużył Jimeneza. Hiszpanowi wystarczyło tylko dostawić nogę.

73'

GOOOOOOOOL! JESUS JIMENEZ!

72'

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Patryk Tuszyński, na boisku pojawia się Patryk Szysz.

68'

Sprytnie rozegrany rzut rożny przez Miedziowych. Starzyński do Guldana, ten wrzucił piłkę na dalszy słupek, ale odegranie Balicia nie znalazło adresata.

63'

Mamy zmianę w zespole Górnika. Młodzieżowiec urodzony w 2000 roku - Daniel Ściślak - zastąpi Kamila Zapolnika.

62'

Jimenez opanował futbolówkę w polu karnym i wstrzelił ją na odpowiedniej wysokości w światło bramki. Zapolnik miał problem z oddaniem strzału, więc nic groźnego się nie wydarzyło.

60'

Mógł mieć wejście smoka Żivec! Płaskie zagranie w pole karne i Żivec dopadł do piłki na 12. metrze. Zablokowane jednak to uderzenie.

59'

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Damjan Bohar, na boisku pojawia się Sasa Żivec.

57'

Guldan dośrodkował z prawej strony, ale Chudy wiedział, gdzie spadnie piłka. Bez problemu złapał ją w ręce.

52'

Górnik rozpoczął nieco odważniej drugą połowę, ale po dwóch niewykorzystanych szansach znów schował się na własnej połowie.

49'

Znowu groźnie pod bramką Zagłębia! Miękka wrzutka w światło bramki, ale Angulo nie potrafił odpowiednio skierować głową piłki.

47'

Strzał Zapolnika! Z trudem broni Forenc. Dobrze się zaczyna.

19:05

Zaczynamy drugą połowę!

46'

W przerwie mieliśmy jeszcze zmianę. Łukasz Wolsztyński zastąpił Mateusza Matrasa.

19:02

Wracamy do Zabrza na drugą odsłonę meczu.

18:47

Jak na razie oba zespoły są bardzo niedokładne. Piłkarze mają problem z wymianą kilku podań na połowie przeciwników. Oby po przerwie wyglądało to lepiej.

45'

Koniec pierwszej połowy. Na szczęście

40'

Tuszyński przetrzymał piłkę w polu karnym Górnika, ale niecelnie odegrał do Bohara.

39'

Kolejny raz brak precyzji ze strony Górnik. Jimenez ładnie przyjął mocne podanie, ale przerzut na prawą stronę zupełnie niecelny.

35'

Wejście nakładką Sasy Balicia. Obrońca Miedziowych przykładał się do dośrodkowania kilka sekund, aż w końcu faulował.

33'

Krótka przerwa na uzupełnienie płynów.

31'

Ajjj, tym razem blisko Bochniewicz! Przymierzył "rogalem" na dalszy słupek, jednak nad poprzeczką.

30'

Ależ zmarnowana akcja! Wrzutka na skraj pola karnego do Filipa Starzyńskiego, pomocnik próbował dołożyć stopę wewnętrzną częścią, ale nie trafił w szerokość bramki.

28'

Sekulić tym razem próbował uderzyć z dystansu, ale nie dokręcił tego zagrania.

25'

Żółtą kartkę otrzymuje Przemysław Wiśniewski.

24'

Sekulić uderzył z okolic pola karnego! Strzał zablokowany, ale bez poprawki

21'

Prostopadła piłka do Tuszyńskiego i Chudy zdążył do zagrania.

19'

Seria dośrodkowań w pole karne Górnika. Wszystko niecelne.

15'

Czerwiński uderzył głową na bramkę. Niecelnie.

13'

Pierwszy poważny stały fragment gry Zagłębie. Starzyński nie znalazł kolegi z drużyny w polu karnym.

11'

Dośrodkowanie Poręby trafiło w głowę bocznego obrońcy Górnika. Potrzebna pomoc medyczna.

8'

Niecelne dośrodkowanie Sekulicia. Do piłki próbował dopaść Angulo, ale ta spokojnie wylądowała w koszyczku Forenca.

5'

Seria niedokładnych zagrań z boku boiska. Drużyny wymieniają się wrzutami z autu.

3'

Guldan miękko wrzucił piłkę na skrzydło to Tuszyńskiego. Ten odegrał do Balicia, lecz obrońca Zagłębia miał problem z opanowaniem.

2'

Za mocna piłka Zapolnika do Angulo. Forenc rozpocznie od własnej bramki.

18:00

Ruszyli! Piłkarze Zagłębia przy piłce.

17:59

Zawodnicy przybijają sobie piąteczki, w kalendarzu mamy piąteczek... Zaczynamy 2. kolejkę PKO Ekstraklasy!

17:55

Frekwencja w Zabrzu dopisuje! 5 minut do rozpoczęcia spotkania i widzimy mnóstwo kibiców na stadionie.

17:54

Ławka rezerwowych Górnika: Kudła, Ambrosiewicz, Baidoo, Gryszkiewicz, Koj, Matuszek, Wolsztyński, Kopacz, Ściślak

17:53

Ławka rezerwowych Zagłębia: Hładun, Dąbrowski, Jończy, Mucha, Sirk, Szysz, Tosik, Żivec, Bieszczad

17:48

Ostatnie mecze bezpośrednie: Zagłębie - Górnik 1:1 (Ekstraklasa, 02.04.2019) Górnik - Zagłębie 2:0 (Ekstraklasa, 28.10.2018)

17:47

Górnik kończył kolejkę wraz z Wisłą Płock - w poniedziałek, więc miał o dobę mniej czasu na przygotowanie. I też zremisował 1:1. Mecz nie stał na wysokim poziomie. Zabrzanie nie wykorzystali jedenastki (nie trafił Igor Angulo).

17:43

Wcześniej sezon rozpoczęło Zagłębie. W niedzielę u siebie podjęło Cracovię, która miała w nogach rewanż w I rundzie el. do Ligi Europy. Mimo bramki Damjana Bohara "Miedziowym" nie udało się utrzymac prowadzenia do ostatniego gwizdka.