Gracze Śląska wyraźnie są już rozluźnieni i zaczynają bawić się na boisku z osłabionymi gośćmi.

Na boisku leży Robert Pich, który ucierpiał w starciu z jednym z rywali.

Świetną szanse miał Vejinović, ale Słowik przeniósł piłkę nad poprzeczką!

73'

Musonda za Cholewiaka.

72'

GOOOOOOOOL! 4:0 dla Śląska! 18. ligowy gol Marcina Robaka, który teraz tylko dopełnił formalności po akcji Gąski!

68'

Gdynianie szukają swojej okazji brakowej, ale nie są zdanie przeforsować defensywy gospodarzy..

66'

Cvijanović za Zarandie.

65'

GOOOOOOOL! Marcin Robak kapitalnie zachował się w polu karny, ograł dwóch rywali i huknął nie do obrony! 3:0 dla Śląska!

61'

Czujny w bramce Steinbors wybił dośrodkowanie Hołowni.

58'

Arka cofnęła się na własną połowę, a Śląsk cały czas atakuje. Widać, że goście grają w osłabieniu i odliczają minuty do końcowego gwizdka sędziego.

55'

Sędzia Daniel Stefański podyktował rzut karny dla gospodarzy, ale po analizie VAR cofnął decyzję!

52'

Dośrodkowanie Gąski wybite przez obrońcę Arki. Dominacja Śląska.

50'

Świetna interwencja Steinborsa, który złapał uderzenie Łabojki!

46'

Hołownia zmienił Brozia.

46'

Marcus da Silva zmienił Michała Janotę.

46'

Rozpoczynamy II połowę!

45'

Koniec I połowy! Śląsk - Arka 2:0!

45'

3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

44'

Luka Zarandia ukarany żółtą kartką.

43'

Z dystansu uderzył Augusto, ale Steinbors pewnie złapał futbolówkę.

39'

Adam Deja sfaulował Gąskę i został ukarany drugim żółtym kartonikiem.

37'

Marcin Robak znalazł się na szóstym metrze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale fatalnie przestrzelił!

36'

Banaszewski zmienił kontuzjowanego Młyńskiego.

32'

Bardzo dobra interwencja Słowika, który poradził sobie z uderzeniem z dystansu!

30'

Faul Pawelca w środkowej strefie boiska.

27'

Sporo niedokładności towarzyszy poczynaniom obu drużyn. Brakuje utrzymania się przy piłce.

24'

Na boisku leży Mateusz Młyński, który ucierpiał w starciu z jednym z rywali.

22'

GOOOOOOL! Fenomenalny kontratak Śląska! Cholewiak świetnie wyłożył piłkę do Picha, który nie miał problemów z pokonaniem Steinborsa! 2:0 dla Śląska!

21'

Janota wstrzelił piłkę w pole karne, a Słowik był blisko popełnienia dużego błędu! Rzut rożny dla Arki!

20'

Zły wybór Brozia, który zagrał niecelną długą piłkę w kierunku Robaka i goście posiadają futbolówkę.

18'

Świetna interwencja Dancha, który powstrzymał Cholewiaka.

16'

Tadeusz Socha złapany na pozycji spalonej.

14'

Dobry pomysł Pawelca, ale jego zagranie okazało się zbyt mocne i Gąska nie zdążył opanować futbolówki.

12'

GOOOOOL! Marcin Robak świetnie dograł do Celebana, którego uderzenie odbił Steinbors, ale piłka wylądowała pod nogami Roberta Picha, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do bramki!

10'

Obrońcy Śląska byli blisko straty piłki blisko własnego pola karnego, ale Celeban w ostatniej chwili uprzedził Janotę.

8'

Marcin Robak zgrał piłkę głową, ale Steinbors uprzedził Piotra Celebana.

6'

Żółtą kartką ukarany Augusto.

4'

Adam Deja ukarany żółtą kartką.

2'

Marko Vejinović faulowany w środku boiska.

1'

Rozpoczynamy spotkanie!

15:23

Piłkarze zakończyli rozgrzewkę i już za chwilę wyjdą na murawę stadionu we Wrocławiu.

15:19

Drużyna Śląska jesienią spisywała się poniżej oczekiwań, lecz przyjście trenera Vitzeslava Lavicki wcale nie wywołało efektu nowej miotły. Wrocławska drużyna była najsłabiej spisującą się w okresie marzec-kwiecień i dopiero ostatnie trzy spotkania zapewniły Śląskowi utrzymanie

15:15

Co prawda po drodze było bardzo nerwowo, a posadę, po serii kilkunastu porażek i zameldowaniu się na moment w strefie spadkowej, stracił trener Zbigniew Smółka, ale najważniejsze jest, że żółto-niebiescy ocalili ligowy byt.

15:12

Oba zespoły są już pewne utrzymania, ale widmo walki o utrzymanie zbliża się także przed kolejnym sezonem. Ostatni mecz tej edycji jest po to, aby oczyścić głowy i odpocząć po wyczerpującym sezonie.