2 : 3
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
1. połowa2 : 2
19:57

Małą niespodzianką zakończyło się spotkanie Zagłębia z Pogonią. Gospodarze wydawali się faworytami, dwukrotnie prowadzili, ale dzisiejszy mecz skończyli bez punktów. W drugiej połowie Pogoń przez długi czas wyglądała nieco lepiej, a Kamil Drygas znakomicie uderzył z dystansu, dając "Portowcom" zwycięstwo i rehabilitując się za niestrzelony rzut karny. W końcówce Zagłębie atakowało, ale w bramce Pogoni dobrze spisywał się Jakub Bursztyn i trzy punkty jadą do Szczecina. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

95'

Koniec meczu! Pogoń wygrywa w Lubinie 3:2!

94'

Teraz Starzyński uderzył z dystansu. Nie dał się zaskoczyć Bursztyn.

93'

Uderzył sprzed pola karnego Dąbrowski, ale został zablokowany. Zagłębie atakuje, będzie jeszcze jeden rzut rożny.

91'

Dobre piąstkowanie Bursztyna po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Będzie jeszcze korner dla Zagłębia.

90'

Cztery minuty doliczył do tego meczu arbiter.

89'

Na niewielkim spalonym złapany Kamil Drygas.

88'

Hubert Matynia nie wróci już na boisko. Za niego Iker Guarrotxena.

87'

Leży na boisku Matynia. Obrońca Pogoni potrzebuje pomocy medycznej.

86'

Matynia ładnie zszedł z piłką do środka i uderzył z dystansu. Strzał był jednak zbyt lekki, aby zaskoczyć Forenca.

84'

Groźnie pod bramką Pogoni! Teraz Bursztyn nie interweniował najlepiej, Pawłowski wycofał piłkę do Jagiełły, ale ten uderzył nad poprzeczką!

84'

Bartosz Slisz uderzył z dystansu, a piłka odbiła się jeszcze od jednego z piłkarzy, lecz nie zaskoczyła Bursztyna. Bramkarz Pogoni złapał futbolówkę.

83'

Tuszyński powalczył o piłkę na prawej stronie boiska, potem Czerwiński zagrał w pole karne do Pawłowskiego. Po uderzeniu głową tego ostatniego i rykoszecie Zagłębie będzie miało rzut rożny.

81'

Druga zmiana w zespole Pogoni. Napracował się dzisiaj Adam Buksa, napastnika Pogoni zastąpił Soufian Benyamina.

80'

4.311 kibiców ogląda mecz ze stadionu w Lubinie. Większość z nich nie ma na razie powodów do radości.

79'

Zagłębie stara się odpowiedzieć. Alan Czerwiński dośrodkował w pole karne z prawej strony, ale nie zdołał uderzyć na bramkę Pawłowski.

77'

Kamil Drygas w pełni zrehabilitował się za nieudany rzut karny z pierwszej połowy! Kapitan Pogoni otrzymał piłkę od Matyni i uderzył sprzed pola karnego, trafiając niemal w okienko bramki Forenca. To zdecydowanie najładniejsze trafienie w tym meczu!

76'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! KAMIL DRYGAS!

75'

Ładna dwójkowa akcja Jagiełły i Slisza. Ten pierwszy w końcu zagrał jednak niecelnie.

73'

Brawami przez miejscowych kibiców żegnany Damjan Bohar. Zmienia go Alan Czerwiński.

72'

Pogoń długo rozgrywa piłkę w środku pola. Na razie nie przekłada się to jednak na zagrożenie pod bramką Zagłębia.

70'

Walukiewicz zdecydował się na strzał z dystansu. Była to bardzo nieudana próba.

68'

Pierwsza zmiana w tym meczu - opuszcza boisko Sebastian Kowalczyk, wchodzi Santeri Hostikka.

67'

Stec ruszył z piłką, ale drybling skrzydłowego Pogoni dobrze zatrzymał Balić.

65'

Bursztyn bez problemu łapie piłkę po uderzeniu Starzyńskiego z rzutu wolnego. Futbolówka leciała wprost w bramkarza.

64'

Matynia nie po raz pierwszy ma spore problemy z Pawłowskim. Obrońca Pogoni faulował rywala na 30. metrze.

61'

Bardzo dobra akcja Pogoni - Podstawski zagrał na prawą stronę do Steca, ten próbował dograć do Kozulja, lecz podał za plecy Bośniaka.

59'

Nieudane zagranie Matyni. Piłka wylądowała w rękach Forenca.

57'

Teraz gra toczy się głównie w środku boiska. Tempo spotkania nieco spadło.

55'

Pawłowski miał mnóstwo miejsca na prawej stronie, dośrodkował do Bohara, ale jego uderzenie ofiarnym wślizgiem zablokował obrońca.

54'

Świetna piłka od Starzyńskiego w kierunku Balicia. Tego drugiego uprzedził jednak Bursztyn, wychodząc z bramki i dobrze łapiąc piłkę.

52'

Tuszyński uderzył na bramkę, a potem był faulowany przez Malca. Piłka opuściła już jednak boisko, więc nie ma mowy o rzucie karnym.

51'

Długie zagranie Sasy Balicia w pole karne. Wybił piłkę Stec.

51'

Podstawski po starciu ze Sliszem wywalczył rzut rożny. Sporą przewagę mają goście na początku drugiej połowy.

50'

Kozulj trafił tylko w mur. Pogoń wciąż utrzymuje się jednak przy piłce.

50'

Dąbrowski faulował Kozulja przed polem karnym Zagłębia. Będzie dobra okazja dla "Portowców" z rzutu wolnego.

47'

Buksa powstrzymany w pole karnym przez obrońcę. Dobrze radzą sobie dzisiaj z napastnikiem Pogoni defensorzy gospodarzy.

46'

Stec zatrzymany przez Dąbrowskiego na prawej stronie boiska. Pogoń będzie miała rzut rożny.

46'

Od środka wznowiła grę Pogoń. Oba zespoły na razie bez zmian.

45'

Znów gramy!

19:03

Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

18:52

Sporo dzieje się na razie w Lubinie! Zagłębie szybko otworzyło wynik - po błędzie Jakuba Bursztyna na listę strzelców wpisał się Damjan Bohar. Później to właśnie Bohar stracił piłkę na rzecz Zvonimira Kozulja, a Bośniak przymierzył z dystansu i wyrównał stan meczu. W kolejnych minutach mieliśmy aż trzy rzuty karne - najpierw z jedenastu metrów spudłował Kamil Drygas, ale potem rzuty karne skutecznie wykonywali Filip Starzyński oraz Adam Buksa. Na razie w Lubinie jest remis 2:2, na drugą połowę zapraszamy za nieco ponad dziesięć minut!

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Bardzo dobre podanie Matyni w pole karne w kierunku Buksy. Nie opanował jednak piłki napastnik Pogoni.

45'

Dwa rzuty rożne nie przyniosły większego zagrożenia pod bramką Zagłębia. Pogoń znów jednak atakuje.

45'

Trzy minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

45'

Damian Oko znakomicie zatrzyzmał Buksę na lewej stronie pola karnego. Będzie rzut rożny dla Pogoni.

44'

Teraz niedokładne długie podanie w kierunku Tuszyńskiego przejmuje Bursztyn.

42'

Próbował walczyć z obrońcami w polu karnym Buksa. Piłka w rękach Forenca.

39'

Niezła prostopadła piłka za plecy obrońców. Forenc uprzedził jednak Drygasa.

37'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Drygas. Było to uderzenie niecelne.

34'

Zaostrza nam się mecz w Lubinie. Teraz faulował Drygas.

32'

Tym razem rzut karny wykorzystany już przez Pogoń! W dobrą stronę rzucił się Forenc, bo Adam Buksa uderzył w prawy róg bramki, ale strzał był zbyt precyzyjny, aby golkiper Zagłębia zdołał odbić piłkę.

31'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ADAM BUKSA!

30'

Bartosz Kopacz ukarany żółtą kartką.

30'

KOLEJNY RZUT KARNY DLA POGONI!

29'

Bartosz Kopacz w walce o piłkę trafił Kowalczyka w twarz. Arbiter sam analizuje całą sytuację na ekranie.

27'

Po raz kolejny przewrócony w polu karnym Kowalczyk i mamy analizę VAR!

24'

Bartosz Slisz uderzył sprzed pola karnego. Piłka powędrowała wysoko nad bramką.

24'

David Stec ostro potraktował Patryka Tuszyńskiego. Gracz Zagłębia z żółtą kartką.

22'

Dobre wyjście Bursztyna z bramki. Golkiper Pogoni wybił piłkę na aut.

21'

Filip Starzyński strzelił w lewy róg bramki, Bursztyn rzucił się w drugą stronę. Zagłębie znów prowadzi!

20'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! FILIP STARZYŃSKI!

19'

RZUT KARNY DLA ZAGŁĘBIA! Po świetnym podaniu od Starzyńskiego w pole karne wpadł Bartłomiej Pawłowski, a skrzydłowego gospodarzy faulował Hubert Matynia!

16'

Forenc broni uderzenie Kamila Drygasa z rzutu karnego! Kapitan Pogoni uderzył w środek bramki, a golkiper odbił piłkę nogami!

15'

RZUT KARNY DLA POGONI! Patryk Tuszyński faulował Sebastiana Kowalczyka!

14'

Po słabym początku teraz to Pogoń przejęła inicjatywę. Piłkę w polu karnym dostał Adam Buksa, ale przy napastniku gości było dwóch rywali, którzy zablokowali jego strzał.

12'

I mamy już remis! Teraz Damjan Bohar zagrał fatalnie, w zasadzie podając do ustawionego przed polem karnym Zagłębia Zvonimira Kozulja. Bośniak oddał mocny strzał z dystansu, a piłka po ręce Konrada Forenca wpadła do bramki!

11'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ZVONIMIR KOZULJ!

9'

Daleki przerzut Damiana Oko na prawą stronę boiska. Tym razem z dośrodkowaniem poradził sobie Mariusz Malec.

7'

Zagłębie już prowadzi! Bartłomiej Pawłowski dośrodkował z prawej strony, Jakub Bursztyn po raz drugi źle interweniował, wypuszczając piłkę przed siebie, a Damjan Bohar bez problemu to wykorzystał, pakując futbolówkę do siatki!

6'

GOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! DAMJAN BOHAR!

5'

Po kolejnym dośrodkowaniu Pawłowskiego bardzo niepewnie interweniował Jakub Bursztyn. Nie wykorzystał tego Filip Starzyński, posyłając piłkę z woleja obok bramki.

5'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Bartłomieja Pawłowskiego z prawej strony boiska. Piłka wyszła za linię końcową.

3'

Dośrodkowanie w pole karne Zagłębia z lewej strony boiska. Damian Oko wybił piłkę na rzut rożny.

2'

Ostre starcie Sasy Balicia i Davida Steca. Obaj mocno ucierpieli.

1'

Od środka rozpoczyna mecz Zagłębie. Gospodarze w pomarańczowych strojach, Pogoń na granatowo.

1'

Zaczynamy!

17:58

Sędzia wyprowadzdza piłkarzy obu drużyn na boisko. Zaraz zaczynamy!

17:55

Zagłębie ma w tej chwili 47 punktów i zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli. Pogoń z 43 punktami jest siódma.

17:53

W Lubinie Pogoń zgarnęła już w tym sezonie trzy punkty, wygrywając jesienią zeszłego roku po golach Radosława Majewskiego i Kamila Drygasa. Zagłębie wzięło srogi rewanż w Szczecinie, zwyciężając aż 3:0.

17:50

Rezerwowi Pogoni: Łukasz Załuska, Radosław Majewski, Soufian Benyamina, Santeri Hostikka, Michał Żyro, Iker Guarrotxena, Jin Izumsawa

17:48

Rezerwowi Zagłębia: Piotr Leciejewski, Jakub Tosik, Daniel Dziwniel, Dawid Pakulskim Jakub Mares, Alan Czerwiński, Lukasz Poręba

17:40

Tak prezentuje się natomiast pierwsza jedenastka Pogoni:

17:36

Oto wyjściowy skład Zagłębia:

17:30

Czas na kolejne mecze grupy mistrzowskiej w LOTTO Ekstraklasie! W Wielką Sobotę w Lubinie miejscowe Zagłębie podejmie szczecińską Pogoń - początek tego meczu już o godzinie 18:00. Na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Maciej Pietrasik!