4 : 2
Ekstraklasa.netChorwacja
1. połowa2 : 1
18:55

Piękny finał! Piękny mecz! Piękny turniej! Chorwacja zasługuje na najwyższe uznania, ale to Francuzi podnoszą końcowe trofeum! Brawo dla Didiera Deschampsa, który swoim zmysłem taktycznym poprowadził swoją drużynę do Mistrzostwa!

95'

Koniec! Francja Mistrzem Świata!

92'

Sime Vrsaljko ukarany żółtą kartką za faul na Griezzmanie.

90'

5 minut doliczone! 5 minut iskierki nadziei Chorwacji!

88'

Mocne, ale niecelne uderzenie Rakiticia. Brakuje w tym wszystkim dokładności...

86'

Zaskakujące uderzenie Fekira, ale Subasić broni z dużym spokojem.

83'

Uderzenie Ivana Rakiticia z bardzo daleka! Prawie udało się przelobować Llorisa, ale tylko prawie!

82'

80'

Zmiana także w ekipie Chorwacji. Ivan Strinić opuszcza murawę, a w jego miejsce pojawia się Marko Pjaca.

80'

Nabil Fekir zmienia Olivera Giroud.

78'

Rakitić uderzył sprzed pola karnego! Zabrakło naprawdę niewiele!

75'

Bardzo dobre dogranie w pole karne Francji, ale cały czas brakuje wykończenia akcji!

73'

Corentin Tolisso wchodzi, a Blaise Matuidi opuszcza murawę.

71'

Andrej Kramarić wchodzi na boisko, aby wzmocnić siłę rażenia Chorwatów! Zmienił Ante Rebicia.

69'

Tragiczny błąd Hugo Llorisa, który zamiast wybić piłkę trafił nią w Mandzukicia! Bardzo podobny błąd do tego, którego zrobił Loris Karius w finale Ligi Mistrzów!

68'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mario Mandzukić daje nadzieje Chorwatom!

66'

Lucas Hernandez popędził lewą stroną, podał do Kyliana Mbappe, który uderzył z dystansu! Kompletnie zaskoczył tym bramkarza Chorwacji i mamy 4:1!

65'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kylian Mbappe! To już chyba po meczu!

64'

62'

Brozović w ostatniej chwili ratuje swój zespół! Griezmann miał przed sobą pustą bramkę.

60'

Kylian Mbappe w swoim stylu zakręcił rywalami na prawej stronie. Podał w pole karne, tam Griezmann przyjął piłkę, wyłożył ją Pogbie, który nie dał szans Subasiciowi!

59'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Paul Pogba podwyższa prowadzenie Francuzów!

58'

Zbyt mocne dośrodkowanie Perisicia. Mandzukić nie miał szans opanować piłki.

55'

Steven N'Zonzi zmienia N'Golo Kante, który ma na koncie żółtą kartkę.

54'

Rywalizacja o górną piłkę pomiędzy Llorisem, a Mandzukiciem i tym razem górą był bramkarz Francji.

53'

Kilku szalonych kibiców wtargnęło na murawę, ale szybko zostali doprowadzeni do porządku przez ochroniarzy.

52'

Kylian Mbappe znakomicie wyprzedził stoperów rywala, ale Damagoj Vida popisuje się bardzo dobrą interwencją.

50'

Luka Modrić za krótko dograł w pole karne. Piłka spadła przed linię 16 metra, ale Vrslajko uderze wręcz fatalnie.

47'

46'

Czas na drugie 45 minut!

17:49

Ogrom emocji oglądamy w Moskwie! Obie drużyny grają na miarę finału Mistrzostw Świata! To Chorwaci wyglądają lepiej i ciekawiej, ale jak na razie nie ma to znaczenia. Mają jednak całe 45 minut na wyrównanie rezultatu!

48'

Koniec pierwszej części meczu!

48'

Ivan Perisić powinien mieć drugą bramkę na koncie! Przestraszył się jednak uderzyć głową, a miał przed sobą pustą bramkę!

45'

3 minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

44'

Samuel Umtiti bardzo mocno ucierpiał przy starciu z rywalem. Będzie potrzebna pomoc medyczna.

43'

Dejan Lovren huknął z woleja, ale został zablokowany! To powinno być 2:2!

41'

Lucas Hernandez ukarany żółtą kartką.

40'

Ivan Perisić dogrywa wprost na nogę Rebicia, ale gracz Eintrachtu został zablokowany! Mogło być szybkie wyrównanie!

38'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Antoine Griezmann zamienia karnego na bramkę!

37'

Rzut karny dla Francji! Nestor Pitana po długiej analizie wskazał na wapno!

35'

Piłkarze Francji domagają się rzutu karnego po zagraniu ręką Perisicia! Sędzia będzie sprawdzał to samodzielnie na ekranie VAR!

34'

Blaise Matuidi doszedł do strzału głową, ale gracz Juventusu uderza niecelnie!

31'

Kylian Mbappe urwał się obrońcom zbyt wcześnie. Sędzia wskazuje ofsajd.

29'

Luka Modrić świetnie rozciągnął grę, Vrslajko dograł głową w pole karne, a Ivan Perisić minął rywala i huknął bez zastanowienia! Hugo Lloris bez szans!

28'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Cudowne trafienie Ivana Perisicia!

28'

N'Golo Kante jest pierwszym ukaranym żółtą kartką zawodnikiem w tym meczu! Musiał przerwać kontratak rywala.

26'

25'

Bardzo dobra akcja Chorwatów, tylko że strzał Ivana Rakiticia ląduje nad poprzeczką!

22'

Luka Modrić dorzucił w pole karne, ale futbolówka mija bramkę Hugo Llorisa.

21'

Antoine Griezmann dograł w pole karne wręcz perfekcyjnie. Tam piłka odbiła się od głowy Mandzukicia i wpadła do bramki!

20'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mario Mandzukić pakuje piłkę do własnej bramki!

18'

Antoine Griezmann został sfaulowany pod polem karnym rywala! Będzie okazja na zdobycie bramki!

17'

15'

Ivan Perisić podaje zbyt lekko! Gdyby podał mocniej to Mandzukic miałby przed sobą pustą bramkę!

12'

Ivan Perisić miał okazję wyjść sam na sam z Llorisem, ale nie zdołał dobrze opanować piłki!

11'

Znakomite podanie Modricia do Strinicia, który jednak znowu dogrywa niedokładnie.

8'

Ivan Strinić popisuje się dobrą akcją lewą flanką. W ostatniej chwili został zablokowany przez Umtitiego.

5'

Bardzo dobre dośrodkowanie, ale Mandzukić przegrywa pojedynek główkowy z rywalem.

4'

Ivan Perisić wpadł w pole karne rywala, tylko że nie miał komu podać! Stracona okazja na otwarcie wyniku.

1'

Chorwaci rozpoczynają mecz od środka! Czas na wielkie widowisko!

16:53

Oba zespoły wchodzą na murawę! Już zaraz rozpoczniemy walkę o to piękne złote trofeum!

16:45

W artystycznej części Mundialu pojawił się nawet Ronadinho, który wybija rytm na bębenkach!

16:35

Czas na występy artystyczne przed rozpoczęciem wielkiego finału!

16:32

Ustawienie obu drużyn na to spotkanie!

16:27

Wczoraj poznaliśmy brązowego medalistę MŚ w Rosji. Belgia pokonała Anglię 2:0 i zapewniały sobie najniższy stopień podium. Kto zgarnie na swoją szyję złoty medal!?

16:20

Francja podniosła trofeum Mistrza Świata raz. Chorwacja natomiast nigdy nie była nawet w finale. Drużyna znad Adriatyku w 1998 roku osiągnęła swój największy sukces zajmując trzecie miejsce.

16:14

Dzisiejszy mecz to także pojedynek znakomitych bramkarzy. Zarówno Hugo Lloris jak i Danijel Subasić to fachowcy najwyższej próby. Gdyby nie oni to ich drużyny nie byłyby w tym miejscu co teraz.

16:05

16:00

Chorwacja przystępuje do tego spotkania po morderczych dogrywkach. W każdym meczu fazy pucharowej grali więcej niż 90 minut. Czy będzie miało to przełożenie na grę drużyny Zlatko Dalicia?

15:50

Oficjalne konto Mistrzostw Świata porównuje jednak innych zawodników. Obaj są zarazem bardzo ważni dla swoich ekip.

15:43

Cały świat twierdzi, że będzie to finał dwóch "10". Luka Modrić kontra Kylian Mbappe. Dwa różne piłkarskie pokolenia, dwa różne style gry w piłkę. Inteligencja kontra szybkość. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

15:38

Znamy składy! Nie ma niespodzianek! Obaj selekcjonerzy wystawiają swoje żelazne 11!

15:33

Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski, jednocześnie zapraszając na relację LIVE z wielkiego finału!

15:30

Czas poznać kolejnego Mistrza Świata! Kto tym razem podniesie najważniejsze piłkarskie trofeum na świecie?! Pierwszy gwizdek rozbrzmi za półtorej godziny!