1 : 3
Korona KielceKorona Kielce
1. połowa0 : 2
96'

Koniec meczu! Korona Kielce wywozi z Białegostoku komplet punktów po pograniu Jagiellonii 3:1!

96'

Piotr Malarczyk wchodzi na ostatnie sekundy za Felicio Browna Forbesa.

95'

Koncertowo przeprowadzona kontra kielczan. Marcin Cebula podaje na lewą stronę "szesnastki" do Kostarykanina, który uderza tam, skąd przyszła. Jagiellonia 1, Korona 3!

95'

... i GOL FELICIO BROWNA FORBESA!!!

94'

Rzut wolny dla gospodarzy. Źle rozegrany rzut wolny początkuje kontrę...

93'

Bodvar Bodvarsson w ostatniej chwili wybija piłkę z pola karnego tuż przed rozpędzonym Oktawianem Skrzeczem.

92'

Goście mądrze oddalają grę od własnej połowy. Autami przybliżają się w stronę pola karnego Jagiellonii.

90'

Tomasz Musiał dolicza co najmniej 5 minut do drugiej połowy.

88'

Żółta kartka dla Zorana Arsenicia za skoszenie Ivana Marqueza.

87'

Marcin Cebula w prawym narożniku. Nabijając rywala wywalczył rzut rożny.

86'

Sprytnie rozegrany korner. Po płaskim zagraniu Marcina Cebuli w stylu Łukasza Piszczka Bartosz Rymaniak uderza jednak nad bramką.

85'

Miękka wrzutka Litwina. Piłkę łapie Matthias Hamrol.

Z kontrą wyszli kielczanie i podpita piłka po strzale Mateja Pućki przelatuje tuż nad bramką Jagiellonii!

84'

Arvydas Novikovas faulowany ok. 25 metrów od bramki gości.

84'

Ładnie z kontrą wyszła Korona Kielce. Felicio Brown Forbes podaje na prawe skrzydło do Oktawiana Skrzecza, który w prosty sposób stracił piłkę...

17:15

82'

Obudzili się gospodarze! Kielczanie wybijają piłkę na uwolnienie.

81'

Arvydas Novikovas na prawej stronie. Podaje płasko w pole karne, ale w porę zorientował się Adnan Kovacević.

78'

Hiszpan z bliskiej odległości dobija strzał Arvydasa Novikovasa (w słupek). Zapowiadają się ciekawe minuty w Białymstoku!

78'

JAGIELLONIA ŁAPIE KONTAKT! JESUS IMAZ!!!

76'

7 660 widzów w Białymstoku.

74'

Ivan Runje główkuje, po centrze Arvydasa Novikovasa, obok bramki gości.

72'

Martin Kostal wchodzi za Patryka Klimalę.

72'

Próba podania górnego do Patryka Klimali. W porę zorientował się Adnan Kovacević.

69'

Łukasz Kosakiewicz trafia w mur.

69'

Może być groźnie - rzut wolny dla Korony ok. 20 metrów od bramki Mariana Kelemena.

68'

Michael Gardawski kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już debiutant, Oktawian Skrzecz.

66'

Bardzo złe dośrodkowanie Martina Pospisila w pole karne. Ostatecznie grę od bramki wznawia Matthias Hamrol.

66'

Żółta kartka dla Arvydasa Novikovasa za uderzenie łokciem Michaela Gardawskiego.

64'

... a w Koronie za Wato Arweładze pojawia się Marcin Cebula.

64'

Jesus Imaz zmienia Guilherme...

63'

Ivan Marquez uderza wysoko nad bramką Mariana Kelemena.

62'

Gruzin wywalczył rzut rożny. Po nim jeszcze jeden.

61'

Wato Arweładze ciut za długo przekładał sobie piłkę na lewa nogę. Nie zdołał oddać strzału. W przeciwieństwie do Felicio Browna Forbesa, którego jednak płaski strzał broni Marian Kelemen.

60'

10/3 Strzały/strzały celne 9/5.

59'

Oliver Petrak skutecznie powalczył w defensywie. Poradził sobie z Arvydasem Novikovasem.

58'

Łukasz Kosakiewicz pokazał się teraz na prawym skrzydle. Jego dośrodkowanie było dalekie od ideału.

56'

Ivan Runje wyskakuje najwyżej do centru z rzutu wolnego. Piłka leciała w środek bramki, przez co znacznie ułatwił interwencję bramkarzowi Korony.

55'

Piłka po centrze Zorana Arsenicia ląduje w rękawicach Matthiasa Hamrola. Jednak Chorwat był faulowany przez wracającego Łukasza Kosakiewicza.

54'

Jeszcze jeden i jeszcze raz. Stałe fragmenty gry wykonuje Wato Arweładze. Raz z lewego, raz z prawego narożnika. Martin Pospisil wybija na uwolnienie.

53'

Ależ to sp... artolił Matej Pućko. Dostaje fantastyczne diagonalne podanie od Bartosza Rymaniaka. "Po złamaniu" akcji" na prawą nogę zwlekał ze strzałem, c wykorzystał obrońca Jagiellonii wybiciem na rzut rożny!

52'

Jeszcze korner dla gospodarzy. "Puste wyjście" notuje Matthias Hamrol. Na szczęście, bez konsekwencji.

51'

Niemal jak w Pucharze Polski Patryk Klimala złożył się do strzału po centrze Guilherme z lewej strony. Tym razem ledwie trafił w piłkę.

50'

Bardzo zły strzał Martina Pospisila z ok. 25 metrów. Wysoko nad bramką Korony.

49'

W odpowiedzi Patryk Klimala został zablokowany przez Ivana Marqueza po podaniu z prawej strony.

49'

Kontra Korony. Felicio Brown Forbes podaje na prawą stronę do Łukasza Kosakiewicza, którego podanie zwrotne w "szesnastkę" było za plecy Kostarykanina.

47'

Taras Romanczuk uderza płasko zza pola karnego. Matthias Hamrol pewnie broni.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

46'

... od mocnego uderzenia. A właściwie zderzenia - ucierpieli Taras Romanczuk i Adnan Kovacević.

46'

Martin Adamec będzie grać za Marko POletanovicia.

16:21

Źle się dzieje w mieście podlaskim. Wydawało się, że od meczu Pucharu Polski z Odrą Opole nastąpi przełamanie. Na razie nie wydaje się, by to miało miejsce. A warto też odnotować, że w dwóch ostatnich meczach Korona straciła... 10 bramek.

Jednak od czego jest Wato Arweładze? Otworzył wynik meczu kapitalną bramką z dystansu, a potem Jakub Żubrowski popisał się kapitalnym "ciasteczkiem" przy trafieniu Mateja Pućko.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

+4' Gwizdek sędziego oznajmia koniec pierwszej połowy i przeraźliwe gwizdy kibiców Jagiellonii. Ta przegrywa z Koroną po bramkach Wato Arwełądze i Mateja Pućko.

45'

+2' Martin Pospisil faulowany przez Jakuba Żubroskiego. Rzut wolny nie przynosi zagrożenia.

45'

"Piłka mnie minie, rywal nigdy" - pomyślał Marko Poletanović. "Wjechał z bara" w Wato Arweładze i sędzie bez wahania sięga po żółtą kartkę.

Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy

44'

Żółta kartka dla Adnana Kovacevicia.

43'

Fantastyczne diagonalne podanie Jakuba Żubrowskiego na lewą stronę do rozpędzonego Mateja Pućki. Ten sam wbiega w pole karne i uderza po dalszym rogu nie do obrony!

43'

MATEJ PUĆKO PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

41'

Przed kontrą doszło do starcia w polu karnym gospodarzy, w którym faulowany był Oliver Petrak. Mógł być z tego rzut karny.

O to mają pretensje piłkarze Gino Lettieriego.

40'

W kontrze Arvydas Novikovas podaje w pole karne do nikogo.

37'

Gruzin przejmuje piłkę na lewej stronie i pognał po "ścince" w stronę pola karnego gospodarzy. Mimo że przy nim było trzech piłkarzy Jagiellonii, to zdołał uderzyć z dystansu nie do obrony!

37'

GOL DLA KORONY! WATO ARWEŁADZE!!!

36'

Niebezpieczna strata Marko POletanovicia 30 metrów od własnej bramki. Piłkę dostaje Felicio Brown Forbes, którego strzał zza linii 16. metra broni Marian Kelemen.

34'

Szeroko ustawiony Michael Gardawski dostaje bardzo dobre podanie na lewej stronie i ten centruje na dalszy słupek. Żaden z jego kolegów nie "zamknął" akcji.

32'

Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii. Niebezpieczeństwo zażegnał Taras Romanczuk wybiciem na uwolnienie.

31'

Ładnie urwał się teraz Felicio Brown Forbes. Uderza lewą nogą z ok. 25 metrów, ale obok prawego słupka.

30'

Korner dla Jagiellonii. Piłka kopnięta przez Guilherme przekroczyła linię kocową i wróciła na boisko. Nie umknęło to uwadze sędziemu.

29'

Matej Pucko nakładką powstrzymał Guilherme. Żółta kartka na jego koncie.

28'

Teraz rzut wolny dla gości. Po niezłej centrze wyciągnięty jak struna Marian Kelemen z trudem paruje piłkę na rzut rożny po główce niepilnowanego Felicio Brown Forbesa!

26'

Chorwat ładnie podaje w tempo do wbiegającego Marko Poletanovicia. Ten uderza w stronę dalszego rogu, ale minimalnie chybił!

25'

Ładnie białostoczanie wyszli spod pressingu rywala. Zorana Arsenicia skosił, jak trawę na wiosnę, Michael Gardawski. Żółta kartka.

24'

Felicio Brown Forbes dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

23'

Łukasz Kosakiewicz pognał co sił do prostopadłego podania. Długo czekaliśmy, aż liniowy podniesie chorągiewkę.

21'

55% Posiadanie piłki 45%

20'

Bodvar Bodvarsson ruszył lewą stroną i podaje płasko w pole karne za plecy Patryka Klimali. Strzał Marko Poletanovicia został zablokowany, a podanie Arvydasa Novikovasa okazało się za głębokie. Matthias Hamrol chwyta piłkę.

18'

"Stempel" na nodze Tarasaa Romanczuka zostawił Wato Arweładze. Bolesne zdarzenie, gospodarze przez moment będą grać w "dziesiątkę".

15'

Po chwili Taras Romanczuk uderza z woleja tuż obok lewego słupka!

14'

Zakotłowało się w "szesnastce" gości przy niepewnym wyjściu Matthiasa Hamrola. Ostatecznie kielczanie wybijają piłkę na uwolnienie.

14'

Patryk Klimala faulowany blisko pola karnego.

13'

Rzut wolny dla gości z ok. 35 metrów od bramki Mariana Kelemena. Pierwsza centra (Wato Arwełądze) była nieudana, ale przy poprawce centymetrów brakowało, by Felicio Brown Forbes nie sięga piłki.

11'

Ładnie poklepał teraz - bliżej lewej strony - Guilherme z Patrykiem Klimalą i Tarasem Romanczukiem. Podanie ostatniego z wymienionych do Brazylijczyka tuż przed pole karne okazało się niedokładne.

10'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Felicio Brown Forbesa w pole karne. Piłka wychodzi poza linię końcową.

8'

Przerwa w grze. Opatrywany przez sztab medyczny jest Wato Arweładze. Wydaje się, że Gruzin będzie w stanie kontynuować grę.

7'

W odpowiedzi w roli prawoskrzydłowego Zoran Arsenić centruje w pole karne. Do nikogo.

6'

Teraz Wato Arwełądze urwał się na 30. metrze rywalom. Podciągnął kilka metrów, po czym uderzył mocno w stronę lewego dolnego rogu. Marian Kelemen chwyta piłkę, która skozłowała tuż przed nim! To mogło go zaskoczyć!

4'

Adnan Kovacević chciał wyprowadzić atak Korony lewą stroną. Powalczył z nim Patryk Klimala, który wślizgiem zdołał nabić obrońcę Korony. Aut na wysokości środka boiska.

2'

Kostarykanin na spalonym.

1'

Od razu dalekie zagranie w pole karne w poszukiwaniu Felicio Brown Forbesa. Gospodarze wybijają na uwolnienie.

1'

Na gwizdek Tomasza Musiała ze środka zaczynają kielczanie!

15:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron!.

15:22

Na jesieni żółto-czerwone derby zakończyły się remisem (1:1). Na bramkę Arvydasa Novikovasa odpowiedział, po zmianie stron, Patej Pucko.

Jak będzie dzisiaj?

15:20

Kto dzisiaj wygra?

15:18

Rezerwowi Jagiellonii: Wiktor Kaczorowski - Andrej Kadlec, Jesus Imaz, Stefan Scepović, Martin Adamec, Emil Łupiński, Martin Kostal.

15:16

Korona to jeden z ulubionych zespołów Litwina

15:14

Rezerwowi Korony Kielce: Michał Miśkiewicz - Aleksandar Bjelica, Marcin Cebula, Maciej Górski, Ivan Jukić, Piotr Malarczyk, Oktawian Skrzecz.

15:12

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Tomasza Musiała warto przeczytać zapowiedź, którą przygotował Sławomir Stachura:

15:10

Sobotę na polskich boiskach zaczynamy w Białymstoku, gdzie już za 20 minut Jagiellonia zmierzy się z Koroną Kielce. Ostatnie tygodnie nie są najlepsze w wykonaniu obu drużyn. Dzisiaj jest zatem idealna okazja na przełamanie. Kto zgarnie komplet punktów?