96'

KONIEC MECZU!
Derby Śląska dla Górnika, którzy pokonują u siebie Zagłębie Sosnowiec. Na listę strzelców wpisywali się Waleria Gwilia i Żarko Udovicić, ale komplet punktów dla zabrzan zapewnił Igor Angulo kapitalnym uderzeniem z przewrotki!

95'

Zabrzanie próbują oddalić grę od własnej połowy. Na razie to nie wychodzi - muszą odpierać ataki Zagłębia. Jednak bez Vamary Sanogo może być to utrudnione zadanie.

94'

Vamara Sanogo upomniany czerwoną kartką za prowokacje. pod adresem kibiców Górnika. Od razu rzucili się na siebie zawodnicy obu zespołów.

92'

Atak ostatniej szansy (?) gości. Dawid Ryndak nie zdołał spożytkować podania Vamary Sanogo - poradzili sobie z nim obrońcy Górnika.

91'

Żółta kartka dla Mateusza Możdżenia,

90'

Bartosz Frankowski dolicza aż 6 minut do drugiej połowy!

88'

Próba kolejnej akcji Jesusa Jimeneza z Igorem Angulo. Akcję Hiszpanów przerywa jednak Piotr Polczak.

86'

Ostatnia zmiana również w Zagłębiu. Dawid Ryndak wchodzi za Giorgosa Mýgasa

83'

Walerian Gvilia kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Łukasz Wolsztyński.

82'

Żółta kartka dla Szymona Pawłowskiego za dyskusję z arbitrem.

81'

Piłka w siatce gospodarzy! Strzał Giorgosa Mýgasa zostaje zablokowany, ale miał okazję do "poprawki". Grek podaje jednak do Szymona Pawłowskiego, ten oddaje koledze, który wypatrzył Tomasza Nawotkę i był remis! BYŁ, ponieważ po wideoweryfikacji VAR gol nie został uznany!

17:12

79'

Niepotrzebnie zaostrza się nam to spotkanie. Mateusz Matras z żółtą kartką.

17:08

77'

Żółta kartka dla Martina Totha za ostry faul.

74'

Kolejny pojedynek Igora Angulo z Lukasem Hrosso. Tym razem górą bramkarz gości.

72'

Nie, tym razem uderzył Mateusz Możdżeń i obija słupek! Tak niewiele brakowało!

71'

Rzut wolny dla gości ok. 25. metra. Kolejna okazja dla Patrika Mraza ze stojącej piłki.

67'

... w Górniku za Szymona Żurkowskiego pojawia się Szymon Matuszek.

67'

Tomasz Nowak zmienia Żarko Udovicicia...

63'

Goście dążą do szybkiego wyrównania. Uderzenie Mateusza Możdżenia odbija jednak Martin Chudy!

61'

Będący na prawej stornie Jesus Jimenez podaje w pole karne do Igora Angulo, który podbija piłkę I UDERZA PRZEWROTKĄ! TUŻ PRZY LEWYM SŁUPKU! Bezradny Lukas Hrosso musi wyciągać piłkę z siatki!

61'

IGOR ANGULO! CO ZA GOL!!!

59'

Szymon Żurkowski decyduje się niepotrzebnie na strzał z dystansu. Posyła piłkę kilka metrów obok bramki gości, a na lewej stronie był rozpędzonego - przez nikogo niepilnowany - Michał Koj...

57'

Pojedynek biegowy Vamary Sanogo z Przemysławem WIśniewskim na prawej stronie. Górą defensor Górnika, za co został nagrodzony brawami.

56'

Gra wznowiona. Po centrze z prawej strony Walerian Gwilia uderza głową obok bramki, a po wrzutce Michała Koja z lewej strony piłkę łapie Lukas Hrosso.

54'

Sztab medyczny Górnik aopatruje Daniego Suareza. Z bandażem na głowie (na moment) opuszcza plac gry.

16:44

Chwila po wyrównującej bramce Żarko Udovocicia

53'

Przerwa w grze. Vamara Sanogo przypadkiem pchnął, w pojedynku o piłkę, Daniego Suareza wprost w rozpędzonego Martina Chudego. Hiszpan leży na murawie.

51'

Składna akcja prawą stroną Tomasza Nawotki z Szymonem Pawłowskim. Ten drugi zagrywa przed bramkę do Żarko Udovocicia, który z bliska kieruje piłkę do siatki!

16:42

Nikt nie lubi "wędki" od trenera

51'

ZAGŁĘBIE WYRÓWNUJE! ŻARKO UDOVICIĆ!!!

50'

Teraz to Igor Angulo chciał prostopadłym podaniem uruchomić Jesusa Jimeneza. Na linii zagrania pojawił się Piotr Polczak.

48'

Vamara Sanogo ruszył teraz lewym skrzydłem. Przed polem karnym poradził sobie z nim Mateusz Matras.

46'

Jesus Jimenez podaje w pole karne do Igora Angulo. Hiszpana uprzedził wychodzący z bramki Lukas Hrosso.

46'

Drugą połowę zaczyna Zagłębie Sosnowiec!

46'

W drugiej połowie będzie grać Kamil Zapolnik, który zmienia Giannisa Mystakidisa.

16:25

Wracamy do Zabrza na drugie trzy kwadranse meczu Górnik - Zagłębie Sosnowiec. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po bramce Waleriana Gwilii. Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. W Derbach Śląska Górnik Zabrze prowadzi z Zagłębiem Sosnowiec po bramce Waleriana Gwilii.

45'

Grek powinien "zluzować". Sfaulował rywala, a ma już na koncie żółtą kartkę.

45'

Lukas Hrosso łapie piłkę, uprzedzając rozpędzonego Giannisa Mystakidisa

43'

Mateusz Możdżeń uderza nad murem, ale bramkarz Górnika w porę przesunął się w stronę lewego słupka. "Skleił" piłkę do rękawic.

43'

Może być groźnie - Mateusz Możdżeń był faulowany ok. 20 metrów od bramki Martina Chudego.

40'

Vamara Sanogo w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne, ale trafia w stojącego w polu karnym Przemysława Wiśniewskiego. Piłkarze Zagłębia domagali się rzutu karnego za rzekome zagranie ręką. Bezskutecznie.

39'

Powalczyli o górną piłkę Giannis Mystakidis z Sebastianem Milewskim. Ucierpiał drugi z wymienionych, który padł na murawę jak rażony piorunem. Grek zostaje upomniany żółtą kartką.

39'

Patrik Mraz uderza z dystansu, z rzutu wolnego. Trafia w mur.

37'

Szymon Pawłowski postraszył teraz gołębie. Martin Chudy wznawia grę z "piątki".

35'

Centra na bliższy słupek, skąd Igor Angulo miał przedłużyć za siebie. Posyła jednak piłkę wysoko nad bramką.

35'

Szymon Żurkowski faulowany ok. 30 metrów od bramki Zagłębia. Miękkie zagranie Waleriana Gwilii w pole karne, skąd na rzut rożny wybija Vamara Sanogo.

33'

Niespodziewana zmiana w ekipie gości. Sebastian Milewski wchodzi za Lukasa Gressaka.

32'

Vamara Sanogo poradził sobie przed polem karnym z Przemysławem Wiśniewskim, po czym decyduje się na płaski strzał w 18 metrów. W sam środek bramki, czym znacznie ułatwił interwencję bramkarzowi Górnika.

30'

W odpowiedzi dwie groźne akcje Górnik w ciągu minuty. Najpierw Giannis Mystakidis uderza nad bramką, a potem Boris Sekulić przeciągnął jednak dośrodkowanie z prawej strony.

29'

Szymon Pawłowski podaje do Żarko Udovocicia w pole karne. W ostatniej chwili uprzedził go Boris Sekulić. Gdyby nie ta interwencja, to skrzydłowy Zagłębia znalazłby się oko w oko z Martinem Chudym!

27'

Giannis Mystakidis posyła piłkę na dalszy słupek w poszukiwaniu Michała Koja. Piłkę przejmuje jednak jego rodak, Giorgos Mýgas.

25'

Poprzeczka ratuje Martina Chudego po strzale Patrika Mraza! Niewiele brakowało, by kolejny lewy obrońca Ekstraklasy miał bramkę po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego!

24'

Po chwili Dani Suarez skosił Szymona Pawłowskiego ok. 20 metrów od własnej bramki. Żółta kartka dla Hiszpana.

23'

A teraz rzut wolny dla gości. Niezła centra w pole karne, ale Martin Toth nie zdołał tego spożytkować. Górnicy wybijają na uwolnienie.

21'

Jęk zawodu po tym strzale Jesusa Jimeneza! Biegł wzdłuż linii 16. metra i uderza prawą nogą obok bramki. Hiszpan domagał się rzutu rożnego, dopatrując się rykoszetu. Innego zdania był Bartosz Frankowski.

15:50

18'

Po chwili Giannis Mystakidis uderza z pola karnego w stronę bliższego, prawego słupka. Pomylił się o metr-półtora.

15'

Gospodarze idą za ciosem. Szymon Żurkowski podaje w "szesnastkę" do Igora Angulo, ale ten został skutecznie zablokowany przez rywali.

13'

Świetna akcja Hiszpanów... sfinalizowana przez Gruzina. Igor Angulo przerzuca ciężar gry na lewe skrzydło do Jesusa Jimeneza, który po "złamaniu" na prawą nogę podaje w pole karne do Waleriana Gwilli. Ten z polu bramkowym dokłada idealnie nogę i pokonuje bezradnego Lukasa Hrosso!

13'

GÓRNIK NA PROWADZENIU! WALERIAN GWILLA!!!

10'

Igor Angulo strzela płasko w stronę prawego dolnego rogu. Lukas Hrosso spokojnie chwyta piłkę.

9'

Niezła centra Waleriana Gwilli na 7. metr, skąd najwyżej skaczący Dani Suarez uderza wysoko nad bramką.

8'

Martin Toth blokuje centrę Giannisa Mystakidisa. Korner dla Górnika.

6'

Techniczne uderzenie Lukasa Gressaka zza linii 16. metra w bezpiecznej odległości mija bramkę gospodarzy.

5'

Szymon Pawłowski podaje w "szesnastkę" do rozpędzonego Tomasza Nawotki. Piłka po rykoszecie wychodzi poza linię końcową. Niezła wrzutka na 5. metr na Piotra Polczaka, ale wyżej od niego skoczył Przemysław Wiśniewski.

4'

Strata Vamary Sanogo przed polem karnym gospodarzy zapoczątkowała kontrę rywala. Anemiczny strzał Igora Angulo nie mógł zaskoczyć bramkarza Zagłębia.

3'

Teraz lewą flanką próbował szarpnąć Jesus Jimenez. Bez trudu poradził sobie z nim Giorgos Mýgas. Lukas Hrosso z "piątki".

2'

Dobre prostopadłe podanie po lewej linii do rozpędzonego Szymona Pawłowskiego.Wślizgiem na aut wybija piłkę Boris Sekulić.

1'

... zaczynający ze środka gospodarze!

15:30

Igor Angulo i Szymon Pawłowski są już przy Bartoszu Frankowskim. W losowaniu "górą"...

15:27

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

15:21

W rundzie jesiennej obie ekipy się punktem po remisie (1:1). Taki wynik nie wchodzi dzisiaj w grę.

15:18

Rezerwowi Górnika Zabrze: Daniel Bielica - Adam Om Amarson, Ishmael Baidoo, Adrian Gryszkiewicz, Szymon Matuszek, Łukasz Wolsztyński, Kamil Zapolnik.

15:14

Gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 14. miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie 20 punktów (po 22 meczach). Rundę wiosenną zaczęli obiecująco od pokonania Wisły Kraków po dublecie Mateusza Matrasa, ale piłkarze Marcina Brosza ulegli 8 dni temu w Szczecinie aż 1:3.

Z kolei sosnowiczanie zamykają stawkę w Ekstraklasie z 15 "oczkami". Do przedostatniej Wisły Płock traci 5 punktów,. Na inaugurację wiosny mocno zmienione Zagłębie przegrało we Wrocławiu 0:2,ale przed tygodniem niespodziewanie pokonało Arkę Gdynia (3:2).

15:13

Graficzne przedstawienie składu gospodarzy

15:11

Rezerwowi Zagłębia Sosnowiec: Dawid Kudła - Mateusz Cichocki, Michael Heinloth, Sebastian Milewski, Giorgi Iwaniszwili, Olaf Nowak, Dawid Ryndak.

15:07

Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

15:05

Sobotnie wczesne popołudnie zaczynamy od mocnego uderzenia w postaci Derbów Śląska, w których beniaminek z zeszłego sezonu - Górnik Zabrze - zmierzy się z "aktualnym", czyli Zagłębiem Sosnowiec. Zwycięstwo da jednej ze stron mocnego "kopa" w dalszej fazie sezonu. Której?