Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
2 : 1
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
19:56

Po słabej pierwszej połowie Pogoń odrobiła straty z nawiązką w drugiej części gry. "Portowcy" atakowali coraz mocniej i przyniosło to skutek w postaci dwóch goli dla gospodarzy - w Szczecinie cieszą się z siódmego domowego zwycięstwa z rzędu. "Duma Pomorza" jest w tej chwili na czwartym miejscu w tabeli, Śląsk może skończyć rok nawet w strefie spadkowej. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

94'

Koniec! Pogoń wygrywa ze Śląskiem 2:1!

94'

Źle przyjmuje piłkę Łuczak. Wygląda na to, że Śląsk skończy rok porażką.

93'

Zamieszanie w polu karnym kończy Załuska, łapiąc piłkę w ręce. Tylko minutę mają jeszcze wrocławianie.

92'

Śląsk stara się doprowadzić do remisu. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę wybił Kamil Drygas, lecz goście znów ją odzyskali.

91'

Cztery minuty potrwa jeszcze to spotkanie.

91'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi Iker Guarrotxena, wchodzi Dawid Błanik.

88'

Gorąco na boisku po starciu Guarrotxeny z Robakiem. Nie zdecydował się sędzia na pokazanie tutaj żółtych kartek.

86'

Majewski dośrodkowuje piłkę w pole karne z lewej strony boiska, lecz bez problemu łapie futbolówkę Słowik.

84'

Daniel Szczepan upomniany żółtą kartką po faulu na Sebastianie Kowalczyku.

82'

Ostatnia zmiana w Śląsku. Boisko opuszcza Farshad Ahmadzadeh, pojawia się na nim Daniel Łuczak.

81'

Po strzelonej bramce na 2:1 Pogoń nieco zwolniła tempo. Gospodarze i tak kontrolują jednak mecz, Śląsk nie jest w stanie zrobić zbyt wiele.

78'

Sebastian Walukiewicz najpierw zanotował stratę, a później przeciął podanie do Robaka i odzyskał futbolówkę.

76'

4.212 kibiców przyszło na stadion w Szczecinie. Na razie wszystko wskazuje na to, że zobaczą siódme z rzędu zwycięstwo Pogoni na własnym boisku.

75'

Odpowiedź Śląska! Indywidualną akcję przeprowadził Damian Gąska, ale piłka po jego strzale przeszła obok słupka.

73'

Szybka reakcja Pawła Barylskiego. Daniel Szczepan na murawie zamiast Arkadiusza Piecha.

73'

Ależ minuty Pogoni! Kamil Drygas zagrał na lewą stronę do Radosława Majewskiego, ten uderzył na bramkę i trafił w słupek, lecz Iker Guarrotxena dobił piłkę do pustej bramki i gospodarze już prowadzą!

72'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! IKER GUARROTXENA!

72'

Śląsk całkowicie zamknięty na własnej połowie. Hubert Matynia wywalczył rzut rożny.

69'

Pogoń wcale nie zamierza poprzestać na wyrównaniu! Uderzenie z dystansu Tomasza Podstawskiego, piłka przelatuje nieznacznie nad poprzeczką!

68'

Pogoń także może liczyć na swojego kapitana! Po dośrodkowaniu Matyni i wybiciu piłki ta trafiła pod nogi Kowalczyka, wychowanek "Portowców" oddał futbolówkę Kamilowi Drygasowi, a pomocnik huknął nie do obrony i w drugim meczu z rzędu wpisał się na listę strzelców!

67'

GOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! KAMIL DRYGAS!

67'

Kolejna roszada w Pogoni. Soufian Benyamina już na boisku zamiast Spasa Delewa.

63'

Pierwsza zmiana w zespole Pogoni. Boisko opuszcza Zvonimir Kozulj, na murawie pojawia się Sebastian Kowalczyk.

62'

Teraz z pierwszej piłki w polu karnym uderzał Kamil Drygas. Odważnie, lecz wysoko nad bramką.

61'

Kompletnie nieudany strzał Majewskiego z dystansu. Kibice tę próbę skwitowali solidną porcją gwizdów.

59'

Nieco przypadkowo, ale w świetnej sytuacji znalazł się Spas Delew! Bułgar po dograniu Drygasa uderzał z pierwszej piłki, lecz od celu było bardzo daleko.

58'

Odpowiedź Śląska! Marcin Robak dograł z lewej strony w pole karne, lecz Arkadiusz Piech z niewielkiej odległości uderzył niecelnie.

57'

Coraz goręcej pod bramką Śląska! Niepilnowany na prawej stronie David Stec dograł do Ikera Guarrotxeny, lecz ten trafia w Słowika! Bramkarz interweniował niepewnie, lecz skutecznie.

55'

Piłkę w polu karnym miał Spas Delew. Bułgar uderzył na bramkę, ale przy okazji zarył nieco w ziemię i strzał był przez to zbyt lekki, aby zagrozić Słowikowi.

53'

Niepewna interwencja Jakuba Słowika po dośrodkowaniu Matyni. Bramkarz wypuszcza piłkę z rąk, ale nie miało to konsekwencji.

51'

Robert Pich faulował Davida Steca. Żółta kartka dla piłkarza Śląska.

51'

Spore zamieszanie w polu karnym Pogoni, nie zdołał oddać strzału Farshad Ahmadzadeh.

50'

Mocne uderzenie Zvonimira Kozulja z dystansu, lecz piłka przeleciała obok słupka.

49'

Po faulu na Matyni Radosław Majewski uderzał z rzutu wolnego. Prosto w ręce Słowika.

48'

Spas Delew minął na prawej stronie Wojciecha Gollę, ale dośrodkowanie Bułgara było bardzo słabe.

46'

Od środka rozpoczęła Pogoń. Oba zespoły bez zmian w stosunku do końcówki pierwszej połowy.

45'

Znów gramy!

18:54

Nie rozpieszczali nas piłkarze obu drużyn w pierwszej połowie, ale dzięki Marcinowi Robakowi to Śląsk prowadzi w Szczecinie 1:0. Kapitan wrocławian ma patent na byłą drużynę - w Pogoni był królem strzelców, lecz teraz strzelił jej ósmego gola w ośmiu ostatnich meczach przeciwko "Portowcom". Czy gospodarze odpowiedzą w drugiej połowie? Zapraszamy na nią za około 10 minut!

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Już w doliczonym czasie gry Śląsk wychodzi na prowadzenie! Marcin Robak otrzymał prostopadłe podanie od jednego z partnerów, startował jeszcze z własnej połowy, więc o spalonym nie było mowy i wykorzystał sytuację sam na sam z Załuską!

45'

GOOOOOOOOOOOOOOL DLA ŚLĄSKA! MARCIN ROBAK!

44'

Kozulj także ukarany przez sędziego.

44'

Starcie Farshada Ahmadzadeha ze Zvonimirem Kozuljem. Żółta kartka dla gracza Śląska...

44'

Fatalna strata Tomasza Podstawskiego, po podaniu Picha znakomitą okazję miał Arkadiusz Piech, ale uderzył tuż obok bramki!

43'

Po dośrodkowaniu piłka przeszła po głowie Wojciecha Golli. Był jeszcze jeden korner. ale wybija piłkę Pogoń.

42'

Dwa uderzenia Marcina Robaka. Pierwsze blokują obrońcy, drugie broni Załuska. Będzie jeszcze rzut rożny.

42'

Kontra Pogoni, na spalonym złapany Delew.

41'

Kąśliwe dośrodkowanie Brozia w pole karne. Nie zdołał dojść do piłki Robak.

40'

Guarrotxena próbował dograć piłkę w pole karne do Majewskiego. Nieudanie, łapie futbolówkę Słowik.

38'

Kontuzja Augusto okazała się poważniejsza. Zastępuje go Damian Gąska.

38'

Dośrodkowanie Brozia z prawej strony zablokowane przez Matynię. Będzie korner dla gości.

37'

Drygas przewracany w polu karnym. Wcześniej kapitan Pogoni złapany jednak na spalonym.

36'

Mamy pierwszy celny strzał w tym meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Iker Guarrotxena, piłkę łapie Słowik.

34'

Uderzenie sprzed pola karnego Roberta Picha. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

32'

Trzy strzały Pogoni, dwa uderzenia Śląska. Na razie żadnego celnego...

30'

Leży na boisku Augusto. Portugalczyk oberwał od jednego ze swoich kolegów z drużyny.

29'

Traci piłkę Śląsk, traci piłkę Pogoń. Bardzo niedokładnie grają na razie zawodnicy obu drużyn.

28'

Kozulj zagrał do Majewskiego, ten był jednak na wyraźnym spalonym.

27'

Groźnie pod bramką Pogoni! Arkadiusz Piech dograł piłkę do Łukasza Brozia, ten został jednak zablokowany.

24'

Delew przewrócił się w polu karnym, ale sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie "jedenastki". Bułgar leży na boisku.

21'

Guarrotxena urwał się lewą stroną, lecz jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Będzie pierwszy w tym meczu rzut rożny.

20'

Broź chciał dograć do Marcina Robaka, ale to podanie było nieco za mocne. Piłka w rękach Załuski.

18'

Zvonimir Kozulj i Spas Delew faulowani przez rywali. Za przewinienie na Bośniaku żółtą kartkę zarobił Łukasz Broź.

17'

Sebastian Walukiewicz poradził sobie z Arkadiuszem Piechem. Obrońca Pogoni nie chciał ryzykować i wybił piłkę na aut.

14'

Spas Delew zszedł z prawego skrzydła do środka boiska. Nie zdołał oddać strzału, podał do Matyni, a ten szybko stracił futbolówkę.

12'

Długo utrzymywała się Pogoń przy piłce na połowie rywala. Ostatecznie Słowik złapał ją po dośrodkowaniu Huberta Matyni.

10'

Długie zagranie Jakuba Słowika do Farshada Ahmadzadeha. Wychodzi z bramki Łukasz Załuska i główkuje poza linię boczną.

9'

Zvonimir Kozulj trafił prosto w mur. Piłkę przejęli piłkarze Śląska i po chwili to goście mieli rzut wolny.

8'

Kamil Drygas odebrał piłkę Jakubowi Łabojce, a później był faulowany. Będzie rzut wolny dla Pogoni.

6'

Teraz nieco dłużej utrzymywał się przy piłce Śląsk, wrocławianie wciąż są jednak daleko od bramki rywali.

4'

Iker Guarrotxena zagrał dobrą piłkę do Zvonimira Kozulja, lecz ten nie opanował futbolówki. Mariusz Pawelec zgrywał do Jakuba Słowika, bramkarz złapał piłkę w ręce, lecz gwizdek sędziego milczy, choć gospodarze domagali się rzutu wolnego pośredniego.

2'

Pierwszy atak Pogoni. Sprzed pola karnego uderzał Radosław Majewski, ale piłka przeleciała daleko obok słupka.

1'

Od środka grający na biało Śląsk. Pogoń w granatowo-bordowych trykotach.

18:02

Zaczynamy!

18:00

Losowanie wygrał Kamil Drygas. Kapitan Pogoni wybrał stronę, Śląsk zacznie mecz od środka.

17:58

Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na boisko przy dźwiękach hymnu Pogoni. Zaraz zaczynamy!

17:55

Pogoń może przy wygranej skończyć rok nawet na czwartym miejscu. Jeśli Śląsk przegra, może za to znaleźć się w strefie spadkowej. Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Jarosław Przybył.

17:52

W ostatnim starciu obu zespołów padł remis 0:0. Mecz we Wrocławiu był jednym z najnudniejszych w całym sezonie. Oby dzisiaj było inaczej!

17:49

We Wrocławiu nastroje zgoła odmienne. Śląsk na wygraną czeka od października, przez co spadł na 14. miejsce w ligowej tabeli. W zremisowanym meczu z Koroną zespół po raz pierwszy poprowadził Paweł Barylski, który na chwilę zastąpił Tadeusza Pawłowskiego. Poszukiwania kolejnego szkoleniowca, mającego uratować Ekstraklasę dla Wrocławia, wciąż trwają.

17:45

Kibice Pogoni z pewnością liczą, że podopieczni Kosty Runjaicia na koniec roku zdobędą trzy punkty i podtrzymają znakomitą passę. Bo choć na wyjazdach "Portowcy" przegrywali ostatnio z Piastem Gliwice i Cracovią, to na Twardowskiego wygrali sześć ostatnich ligowych spotkań. Bez punktów ze Szczecina wyjeżdżały w tym czasie między innymi Wisła Kraków, Lech Poznań i Legia Warszawa. Jako ostatnia wygrała tutaj Lechia Gdańsk, jeszcze w sierpniu.

17:42

Rezerwowi Śląska: Jakub Wrąbel, Damian Gąska, Maciej Pałaszewski, Kamil Dankowski, Daniel Łuczak, Daniel Szczepan, Piotr Samiec-Talar

17:39

Rezerwowi Pogoni: Jakub Bursztyn, Ricardo Nunes, Lasza Dwali, Dawid Błanik, Sebastian Kowalczyk, Soufian Benyamina, Adrian Benedyczak

17:37

U góry zobaczyć możecie już podstawowe składy obu zespołów. U gospodarzy do pierwszego składu wracają David Stec i Zvonimir Kozulj, w Śląsku od początku dwóch napastników - Arkadiusz Piech i Marcin Robak. Okazję na debiut w pierwszym składzie otrzymał Paweł Kucharczyk.

17:30

Czas na ostatnią przed zimową przerwą kolejkę LOTTO Ekstraklasy! Na początek 20. serii spotkań zapraszamy do Szczecina, gdzie miejscowa Pogoń podejmie Śląsk Wrocław. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Maciej Pietrasik!