3 : 3
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
1. połowa3 : 0
96'

Koniec spotkania! To nieprawdopodobne, że Lechia tego meczu nie wygrała! Czyżby kluczowym momentem była sytuacja, której przy wyniku 3:0 nie wykorzystał Artur Sobiech? Brawa dla Zagłębia za walkę i udaną pogoń!

94'

W niebywałych tarapatach jest Lechia. Znowu mogła stracić bramkę!

92'

Toż to szok! Wprowadzony Mares pakuje piłkę do bramki. Zagłębie od 0:3 do 3:3!!!

91'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! NIEBYWAŁE!!! Mares na 3:3!!!

91'

Jeszcze cztery minuty potrwa to spotkanie. Tyle doliczył arbiter z Kluczborka.

90'

Hładun dobiegł do piłki zanim uczynił to Haraslin. Nerwowa końcówka z obu stron!

89'

Ważna interwencja Kuciaka, który złapał piłkę przed linią. Kibice nagrodzili go brawami.

87'

To Zagłębie atakuje w końcówce. Gwizdy na trybunach. Czy lechiści wytrzymają tę próbę?

84'

Nie ma czwartej bramki dla Lechii. Borysiuk kopnął obok. Słaba próba.

83'

Wolny! Ręka tuż przed szesnastką. Jest kartka dla Balicia.

82'

A może jednak i to nie będzie rzut karny. Sędzia sprawdza na wideoweryfikacji czy ręka była w polu karnym, czy tuż przed nim.

81'

RZUT KARNY DLA LECHII! Flavio wywalczył jedenastkę.

81'

I to już ostatnia zmiana w meczu. W miejsce kontuzjowanego Fili pojawił się Nunes.

76'

W miejsce Wolskiego pojawił się Sopoćko.

74'

Lechia wraca do swojej gry. Borysiuk kopnął jednak z dystansu z rywala. Zapowiada się bardzo emocjonująca końcówka!

72'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Starzyński na 2:3!

70'

RZUT KARNY DLA ZAGŁĘBIA!

70'

No i proszę państwa mamy analizę VAR! A po niej decyzja musi być jednoznaczna.

68'

Czyżby karny dla Zagłębia?! Augustyn dotknął piłki ręką w szesnastce.

64'

I jeszcze jedna zmiana (ostatnia) u gości: za Tuszyńskiego wszedł Mares. Jeszcze nie wszystko stracone?

63'

Sędzia wrócił do akcji i ukarał Nalepę.

62'

Gwizdy na trybunach. Kibice domagali się odgwizdania karnego dla Lechii. Tymczasem... znowu akcja Bohara. Mało brakowało.

61'

Gościom wreszcie coś wyszło. Dobre wyjście z własnej połowy, Starzyński odgrywa do Bohara, a ten trafia przy prawym słupku. Ładny gol zmiennika.

61'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Bramka dla "Miedziowych"!

58'

Kartkę otrzymał Pakulski za nakładkę na Haraslinie.

57'

W końcu jakiś strzał na bramkę Kuciaka. Słowak wybija na rzut rożny.

56'

Lechia nieco zwolniła. Nie musi zresztą forsować tempa. Akcje bramkowe i tak przychodzą jej z nadzwyczajną łatwością.

51'

POPRZECZKA! Ależ blisko Sobiech. Uderzał głową z paru metrów.

50'

Matuszczyk został ukarany żółtą kartką. Spóźniony atak, ucierpiał Wolski.

46'

Trener Lewandowski postawił na ofensywę. Ale czy taki wynik w ogóle można odrobić?

46'

Gramy dalej! Od środka Zagłębie, które kompletnie zawiodło w pierwszej odsłonie.

46'

I są też roszady po stronie gości...

46'

Borysiuk pojawił się za Łukasika.

45'

Koniec pierwszej odsłony. Działo się! Sobiech wykorzystał wszystkie trzy sytuacje i tym samym ustrzelił hat-tricka. Prowadzenie Lechii wydaje się być niezagrożone. Wracamy do was za kwadrans.

45'

Blisko czwartego gola... Sobiecha! Kubicki dograł mu w polu karnym, ale minimalnie za daleko od jego nogi.

45'

Flavio z dystansu bardzo niecelnie. Sędzia doliczył trzy minuty.

45'

I ponownie wrzucał Wolski - tym razem do rąk Hładuna. Problemem Zagłębia w takich momentach jest przejście do kontrataku. Za wolno, zbyt przewidywalnie.

44'

Guldan wybija na rożny. Z wolnego dośrodkowywał Wolski.

42'

Zagłębie zwolniło akcję. W efekcie nie ma kontrataku tylko jest atak pozycyjny. Lechia zdążyła wrócić i nie dopuścić do sytuacji strzeleckiej.

41'

Haraslin! Slalom w gęsto obsadzonym polu karnym. Mija jednego, wbiega przed drugiego, ale strzał zablokowany.

41'

Haraslin w poszukiwaniu Flavio. Wrzutka jednak za słaba. Lechia dalej w posiadaniu piłki. Fila wywalczył rzut rożny.

39'

Kartką ukarany został Lewandowski. Nadepnął na stopę Pakulskiego.

38'

Tym razem przeciągnięta wrzutka Haraslina. Z perspektywy Lechii duża szkoda, ponieważ kilku zawodników nabiegało na pole bramkowe.

36'

Pochwalić należy za grę Lewandowskiego. Dobrze się ustawia, dużo walczy, no i pomógł zdobyć jedną z bramek.

35'

Zagłębie nie radzi sobie także ze stałymi elementami gry. Przed chwilą kompletnie nie wyszedł mu rzut rożny.

33'

Haraslin uderza, lecz obok bramki. Oprawa ultrasów Lechii:

32'

Po paru minutach sędzia zdecydował się wznowić mecz.

30'

Stadion zadymiony przez race, dlatego spotkanie zostało na moment przerwane.

27'

Niebywała historia! Sobiech potrzebował ledwie 25 minut gry, żeby ustrzelić klasycznego hat-tricka. Tym razem trafia z bliska kolanem po wrzutce od Wolskiego.

25'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! SOBIECH PO RAZ TRZECI!

25'

Pakulski nie radzi sobie na wahadle. Zresztą to nie jest jego pozycja. Trochę został dziś wrzucony "na konia". A przypomnijmy, że tydzień temu po wejściu z ławki zdobył debiutancką bramkę w Ekstraklasie.

24'

Sobiech upomniany przez sędziego, bo zahaczył rywala.

22'

Kuciak piąstkuje na 40 metr. Z rożnego dośrodkowywał Starzyński. Zagłębie na razie bez argumentów. Trener Lewandowski siedzi na ławce i zastanawia się co mógłby zmienić.

21'

W młynie transparent "Ultras Lechia", a nad nim sektorówka dwunasty zawodnik i setki flag na kijach. Kibice od paru minut śpiewają, że ich drużyna ma lidera Ekstraklasy.

17'

Doskonałe zachowanie Haraslina! Słowak wygrał pojedynek z Pakulskim, potem przemknął przy linii końcowej i na pełnym gazie dograł do Sobiecha. Takiej sytuacji napastnik zmarnować nie mógł - drugi gol w meczu i zarazem drugi w sezonie.

15'

GOOOOOOOOOOOOL! SOBIECH PO RAZ DRUGI!

12'

Ze statystyk wynika, że Flavio Paixao ma sześć goli i asystę.

10'

Tym razem to Sobiech szukał adresata w polu bramkowym. Piłka została jednak wybita - przez Balicia we współpracy z Kopaczem.

10'

Szybka akcja Lechii zwieńczona trafieniem byłego reprezentanta Polski i gracza klubów niemieckich. Asystę zapisał Flavio Paixao, który dośrodkował do niego z prawej strony. A kluczowe podanie (asystę drugiego stopnia) dopisuje Lewandowski.

8'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! SOBIECH na 1:0!

7'

Pięknie Wolski uwolnił się spod opieki dwóch rywali. Kubicki odgrywa za linię obrony, ale niedokładnie. Lechia powinna była wycisnąć więcej z tej sytuacji.

5'

Na szczęście Łukasik może kontynuować mecz. Wrócił już na murawę po interwencji sztabu medycznego. W tabeli obie drużyny dzielą ledwie dwa punkty.

4'

Dziwna sytuacja. Otóż Lewandowski wjechał w Łukasika. Potrzebna jest pomoc zawodnikowi Lechii. Czekamy na wznowienie gry.

3'

Lechia konstruuje pierwsze akcje. Na razie brakuje dokładności pod bramką Zagłębia.

1'

Zaczęli. Lechia w biało-zielonym pasiaku, Zagłębie na pomarańczowo.

17:57

Widzów niestety mało. Na trybunach zasiadł m.in. Sławomir Peszko. Skrzydłowy wciąż musi pauzować za faul na Arvydasie Novikovasie (1. kolejka).

17:55

Za moment pierwszy gwizdek Jarosława Przybyła. W ostatnim bezpośrednim spotkaniu padł wynik 0:0.

17:46

Co u "Miedziowych"? Przed derbami ze Śląskiem Wrocław sugerowano w mediach, że zagrożona jest pozycja trenera Mariusza Lewandowskiego. Rezultat 4:0 rozwiał jednak wszelkie wątpliwości.

17:37

Szansę od trenera Piotra Stokowca otrzymuje także drugi piłkarz zamieszany w aferę z Brzeźna - Mateusz Lewandowski. Zacznie na lewym boku obrony.

17:35

Ciekawi nas, jak Lechia pozbiera się po Wiśle, ale i jak po kontuzji (zerwane więzadło krzyżowe przednie) zagra Rafał Wolski. Pomocnik po raz pierwszy od lutego (!) zaprezentuje się w Ekstraklasie. Minuty w tym sezonie już zebrał, ale w rezerwach.

17:33

Przekaz pozytywny - to cechuje Lechię w tym sezonie. Po 2:5 przy Reymonta w Krakowie Dusan Kuciak powiedział krótko: Nie załamujemy się. Ta porażka to zwycięstwo na przyszłość.

17:31

Kluczowe pytanie przed meczem brzmi następująco: Czy Lechia podniesie się po mocnym dzwonie od Wisły Kraków? Witamy z chłodnego dziś Gdańska, gdzie być może wyłoniony zostanie nowy-stary lider Lotto Ekstraklasy.