Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
2 : 1
Wisła PłockWisła Płock
20:20

Czas najwyższy zakończyć tę emocjonującą relację. Za uwagę dziękuje Hubert Jan Faron. Informacje na temat decyzji Komisji Ligi w sprawie meczu w Poznaniu podamy na naszej stronie gol24.pl. Z mojej strony na dziś to wszystko, do usłyszenia.

20:16

Przyznam szczerze, na chwilę obecną nie mam pojęcia co stało się w Poznaniu. Zapewne wszystko zakończy się walkowerem, ale nie wiadomo jeszcze w którą stronę. Jeśli za burdy odpowiedzialni są kibice Legii, to Mistrzostwo powędruje na Podlasie.

20:15

Chociaż spotkanie już za nami, to nadal nie znamy Mistrza Polski, gdyż mecz w Poznaniu został przerwany. Co do spotkania Jagiellonii z Wisłą, to można powiedzieć, że nieco szczęśliwe zwycięstwo Białostoczan. Długo analizowana będzie zapewne sytuacja z nieuznanym golem Kante. Porażka wykluczyła Nafciarzy z kwalifikacji Ligi Europy na rzecz Górnika Zabrze, który pokonał Wisłę Kraków 2:0. NIepokoi również sytuacja z wtargnięciem kibiców na murawę w samej końcówce. Chociaż żaden z fanów Jagi nie przejawiał agresywnych zamiarów, to powiedzmy sobie szczerze, takie coś nie powinno mieć miejsca, zwłaszcza, że w tym przypadku nie było to kilka osób, a na oko przynajmniej ze 100. Na szczęście sytuację udało się opanować sytuację i po zakończeniu meczu fani Jagi mogą z wysokości murawy fetować kolejny udany sezon.

100'

KONIEC! Kibice Jagi znów szturmują murawę ściskając swoich piłkarzy.

100'

Frankowski źle przyjął piłkę w polu karnym, Dahne z interwencją.

99'

Sytuacja opanowana. Na murawie znajdują się już tylko piłkarze obu drużyn oraz arbiter. Gra wznowiona

98'

KIBICE JAGI WBIEGAJĄ NA BOISKO! Sytuacja natychmiast zostaje opanowana, fani gospodarzy po kilkunastu sekundach opuścili murawę nawoływani przez spikera, a piłkarze Wisły Płock schowali się do tunelu. Na szczęście nie ma zagrożenia dla kogokolwiek z zawodników przyjezdnych, jak i jakichkolwiek agresywnych zachowań ze strony fanów żółto-czerwonych

94'

Całą Wisła łącznie z bramkarzem w polu karnym Jagi przy rzucie wolnym.Ostatecznie piłka ląduje na aucie.

94'

Wasiluk za Novikovasa

92'

INFORMACJE Z POZNANIA! Mecz póki co przerwany, na murawie policja, z trybun gęste kłęby czarnego dymu.

89'

Frankowski na wolej do Sheridana, ale Irlandczyk minimalnie chybi! Mogło być już po meczu

88'

Potężny wolej Kante ląduje na jednym z obrońców Jagi

86'

Jednak jest kartka, ale dla Vareli. Trudno mi powiedzieć za co dokładnie, na boisku panuje chaos

87'

INFORMACJE Z ZABRZA! 2:0 dla Górnika

86'

Dźwigała taranuje Novikovasa. Faul taktyczny, ale póki co bez kartki

84'

... oraz dla stopera Nafciarzy

84'

Przepychanka Urygi z Sheridanem. Kartka dla napastnika Jagi

82'

WISŁA W OSŁABIENIU. Faul Furmana i koniec meczu dla tego zawodnika!

81'

Blisko Wisła! Varela strzela po podaniu Bilińskiego, ale świetnie broni Kelemen. DObitka Łukowskiego ląduje w bocznej siatce

78'

Gonił za piłką Łukowski, zdołał wślizgiem zagrać do Vareli, ale zrobił to już zza linii końcowej

77'

Zmienia również Wisła. Łukowski w miejsce Michalaka

76'

Świderski za Pospisila

75'

Furman z rzutu wolnego głęboko w pole karne Jagi. Piłkę strąca głową Dźwigała, ale robi to nad bramką

70'

Wlazło za Kwietnia w zespole Jagiellonii

69'

INFORMACJA Z POZNANIA. LEGIA PROWADZI JUŻ 2:0! Chyba koniec marzeń Jagi o mistrzostwie

68'

Biliński za Stilicia. Wisła stawia na ofensywę.

67'

Odpowiedź Wisły. Po ziemi Szymański, ale broni Kelemen.

66'

Frankowski przegalopował po prawym skrzydle i dośrodkował na głowę Sheridana, który z kilku metrów dopełnił formalności! Słaba godzina gry Irlandczyka, ale teraz zrehabilitował się za wszystko!

65'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! WRESZCIE SHERIDAN TRAFIA!!!!!

64'

Wrzutka na głowę Sheridana, ale próba Irlandyczka mocno niecelna

61'

Żółty kartonik ogląda Dominik Furman

60'

Frankowski zakręcił się z prawej strony, minął Recę, ale z dośrodkowaniem trafił prosto w Furmana

58'

Uryga z prawej strony na głowę Recy. Piłka mocno kozłuje i niemal wpada Kelemenowi za kołnierz, ale bramkarz Jagi przytomnie zdołał wybić ją nad poprzeczkę

55'

Kante ostro fauluje Kwietnia. Tym razem bez kartki.

54'

Groźne wstrzelenie piłki w pole karne Jagi, ale na spalonym złapany Varela.

53'

Znamy powód anulowania bramki. Zdaniem sędziego Furman podczas mijania wchodzącego wślizgiem Romańczuka nastąpił mu na stopę, co jest faulem. Obiektywnie mówiąc, trudno zgodzić się z tą decyzją i chyba mało kto podziela zdanie arbitra Lasyka

52'

Nie wiemy dokładnie co sprawiło, że bramka została anulowana, wiemy natomiast, że Kante dostaje żółtą kartkę.

51'

GOL ANULOWANY!

50'

Mamy weryfikację VAR, która przesądzi o losach drugiej bramki dla Wisły!

48'

Furman z prostopadłym zagraniem do Kante. Hiszpan poradził sobie z RUnjie i przelobował wychodzącego z linii bramkowej Kelemena!

46'

Głęboka wrzutka Novikovasa, ale nie dociera ona do nikogo

46'

Wznawiają Nafciarze.

18:54

INNE MECZE: Lech 0:1 Legia; Górnik 1:0 Wisła Kraków;

Obecne wyniki sprawiają, że Jagiellonia jest druga, a Wisła piąta, czyli i jedni i drudzy muszą wziąć się do gry, jeśli chcą walczyć o cokolwiek, dodatkowo Jagiellonia musi liczyć na odwrócenie wyniku w Poznaniu

46'

Przerwa w Białymstoku

46'

Furman krótko z wolnego do Vareli, ten w pole karne spod linii końcowej, ale obrońcy Jagi wybijają piłkę.

45'

Romańczuk wrzucił z prawego skrzydła. Runje poszybował do przodu nie robiąc sobie nic z kryjącego go Stefańczyka i niemalże szczupakiem uderzył na bramkę. Piłka trafiła jeszcze w dłoń Thomasa Dahne, ale siła strzału wbiła ją do siatki!

44'

GOOOOOOOOOL!!!! Runje wyrównuje stan meczu!

44'

Minął się z piłką wychodzący do wrzutki Dahne! Strzał Novikovasa trafił w leżącego golkipera, podobnie dobitka bodajże Pospisila. Gwizdek sędziego przerywa akcję. Ręka leżącego Romańczuka.

41'

Michalak wychodzi sam na sam z Kelemenem, ale bramkarz Jagi wygrywa ten pojedynek!

40'

Kartka także dla Stefańczyka. Zaostrza nam się mecz w Białymstoku.

38'

Kartka dla Stilicie

34'

Po rzucie wolnym główka Recy trafiła pod nogi Kante, który uderzył na bramkę trafiając od słupka. Chociaż bramkarza zasłaniał wysoko wysunięty Varela (Któremu piłka nota bene przeszła między nogami), to linię spalonego łamał mocno Burliga i Urugwajczyk był na czystej pozycji.

35'

GOOOOOOOOL!!! Kante strzelcem! Będzie jeszcze weryfikacja VAR!

33'

Sponiewierany Reca, ukarany Burliga. 15. żółta kartka obrońcy Jagi w tym sezonie

32'

INFORMACJA Z ZABRZA. 1-0 DLA GÓRNIKA.

29'

Ofiarnie Kwiecień w walce o piłkę blisko pola karnego Wisły. Po jego stracie walczyć próbował jeszcze Novikovas, ale sfaulował w ataku. Piłka dla Płocka.

25'

Reca z groźną główką po rzucie wolnym. Przed interweniującym Kelemenem jak królik z kapelusza wyskoczył Kante, który huknął z całych sił... obok bramki. Uderzenie to i tak nie miało większego znaczenia, gdyż chorągiewka arbitra znajdowała się w górze sygnalizując pozycję spaloną Gwinejczyka

22'

Novikovas spróbował dryblingu lewą stroną. Chociaż minął dwóch rywali, to potem nadział się na Urygę i stracił piłkę.

20'

Kolejny groźny rajd Michalaka, ale tym razem skrzydłowy Nafciarzy złapany na spalonym.

19'

Pospisil przedarł się przez obronę Wisły, zagrał na klepkę z Frankowskim (który oddał podanie piętą zawijając piłkę za sobą!) i podał po piątym metrze w kierunku Sheridana, ale Reca świetnie przeczytał to dogranie i wybił piłkę

15'

Strata Recy i błyskawiczne zagranie Pospisila w stronę Novikovasa na lewe skrzydło. Niestety zbyt błyskawiczne, bo Litwin do piłki nie zdążył.

12'

Uderzenie Pospisila zza pola karnego mija bramkę Nafciarzy

12'

11'

Frankowski z podaniem w uliczkę do Sheridana. Niestety dla Jagi, podanie było za mocne

10'

INFORMACJA Z POZNANIA. LEGIA PROWADZI 1:0

8'

Odpowiedź Jagi w postaci strzału Sheridana. Nad bramką

7'

Szymański z pięknym zagraniem do Michalaka. Skrzydłowy Płocka odsadził rywali i zszedł w pole karne z prawego skrzydła, ale Guilherme ryzykownym wślizgiem przy linii końcowej przerwał akcję

6'

Wrzutka Burligi w stronę Sheridana na pole karne Wisły, ale Uryga miał wszystko pod kontrolą i wybił futbolówkę.

4'

Bardzo zachowawczy początek jednej i drugiej drużyny. Teraz Michalak usiłował przedrzeć się prawym skrzydłem, ale stracił piłkę po świetnym wślizgu wracającego Novikovasa

1'

Od środka Jaga i zaczynamy!

18:04

Mamy małe opóźnienie spowodowane sytuacją w Zabrzu. Wszystkie mecze muszą rozpocząć się w tej samej sekundzie

17:58

Stadion przy Słonecznej wypełniony p/o brzegi, zawodnicy na murawie. Już za niecałe dwie godziny poznamy Mistrza Polski 2017/18

17:48

W trakcie relacji będziemy również na bieżąco podawać wyniki z innych stadionów. Mecze w Poznaniu (Lech - Legia) i Zabrzu (Górnik -Wisła) mają bezpośredni wpływ i na to spotkanie.

17:45

Ławka Wisły Płock: Byrtek, Kiełpin, Sielewski, Stępiński, Biliński, Łukowski, Rasak

17:44

Rezerwowi Jagiellonii: Wasiluk, Pawełek, Guti, Świderski, Wlazło, Wójcicki, Grzyb

17:41

Najważniejszy mecz sezonu zarówno dla jednych jak i drugich. Jagiellonia walczy o pierwsze w historii mistrzostwo Polski. Żeby tak się stało, podopieczni Ireneusza Mamrota muszą dzisiaj wygrać i liczyć na to, że w Poznaniu Legia polegnie w starciu z Lechem. O dużą stawkę walczą też Nafciarze. Żeby być pewnymi czwartego miejsca w tabeli, Płocczanie muszą pokonać Jagę na jej terenie po raz drugi w tym sezonie

17:32

Dzień dobry! W niedzielne popołudnie wita się z Państwem Hubert Jan Faron. Przed nami rozstrzygające mecze w grupie mistrzowskiej LOTTO Ekstraklasy. W tej relacji przyjrzymy się spotkaniu, które ma gigantyczny wpływ na mistrzostwo Polski, czyli starciu Jagiellonii Białystok z Wisłą Płock.