Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, godz. 18:00
Lechia Gdańsklechia
0 : 0
CracoviaCracovia
94'

Koniec meczu! Lechia remisuje bezbramkowo z Cracovią! Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

92'

Trwa druga z trzech doliczonych minut.

90'

Dwa dobre podania Denissa Rakelsa wzdłuż linii końcowej nie kończą się bramką dla Cracovii! Ależ było blisko!

88'

Zbliża się koniec spotkania, maleją szansę na zmianę rezultatu. Remis jest sprawiedliwym rezultatem.

86'

Ostatnia zmiana w meczu. Krzysztofa Piątka zastępuje Nicolai Brock-Madsen.

84'

Ostatnia zmiana w Lechii. Milos Krasić zmienia Lukasa Haraslina.

82'

Krzysztof Piątek wpada z piłką w pole karne i szuka miejsca do oddania strzału; napastnika Cracovii czystym wślizgiem uprzedził Steven Vitoria.

80'

Niewykluczone, że potrzebna będzie trzecia wymuszona zmiana (!). Zauważalnie kuleje Sławomir Peszko.

77'

Druga wymuszona zmiana w Lechii. Kontuzjowanego Jakuba Wawrzyniaka zmienia Filip Mladenović.

76'

8722 widzów obecnych dziś na Stadionie Energa w Gdańsku.

74'

Dośrodkowanie Sławomira Peszki po rykoszecie ląduje w rękawicach Michala Peskovicia.

72'

Lukas Haraslin! Słowak wpada w pole karne, mija obrońców i z około 11 metrów uderza wysoko nad poprzeczką!

70'

...natomiast Mateusz Wdowiak zastępuje Antoniniego Culinę.

69'

Cracovia stawia na atak. Deniss Rakels zmienia Sergeia Zenjova...

68'

Jeszcze jedno upomnienie, dla Joao Oliveiry.

67'

Kamil Pestka także z kartką, tym razem za faul na Lukasie Haraslinie przy linii bocznej.

65'

...natomiast Steven Vitoria ogląda kartkę za faul na Krzysztofie Piątku wyprowadzającym kontratak. Obaj zawodnicy będą pauzować w następnej kolejce.

65'

Sergei Zenjov ukarany za faul na Flavio Paixao...

63'

Wrzutka z narożnika boiska pod bramkę gdańszczan ląduje w rękawicach Olivera Zeleniki.

61'

Jest i zapowiadana zmiana. Joao Oliveira zmienia Joao Nunesa.

59'

Efektowny drybling Diego Ferraresso kończy się niecelnym podaniem w pole karne Lechii.

57'

Na murawie leży Joao Nunes. Zawodnik Lechii sygnalizuje, że potrzebna będzie pierwsza zmiana.

55'

Efektowny rajd Patryka Lipskiego po odbiorze piłki na połowie Pasów, dośrodkowanie młodego pomocnika trafia pod nogi Sławomira Peszki. Ten zostaje w ostatniej chwili uprzedzony przez Michala Peskovicia!

53'

Kamil Pestka! Młody obrońca Cracovii zdecydował się na rajd na połowie Lechii, przedarł się przed pole karne, uderzył po ziemi, piłka minęła bramkę tuż obok słupka!

51'

Nic z tego. Po dośrodkowaniu Lukasa Haraslina piłka opuściła boisko przez linię końcową.

49'

Rzut rożny dla Lechii po przytomnej interwencji Miroslava Covilo we własnym polu karnym.

47'

Bez zmian w przerwie w składach obu zespołów.

46'

Wracamy na drugą połowę, piłkę ma Lechia Gdańsk!

18:48

Oglądamy wyrównane spotkanie. Nieco częściej atakują gospodarze, którzy zdobyli nawet nieuznanego (słusznie) gola. Brakuje odważniejszych decyzji o strzałach z dystansu, które przy takiej pogodzie mogą być decydujące.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bez bramek w Gdańsku!

43'

Bardzo niecelne uderzenie Simeona Sławczewa z 25 metrów. Piłka po jego uderzeniu przeturlała się po ziemi poza linię końcową.

41'

Zawodnik Pasów póki co poza boiskiem, tymczasem piłkę po rzucie wolnym dla jego zespołu zdołał utrzymać w rękawicach Oliver Zelenika.

39'

Bardzo ostry faul na Diego Ferraresso. Zawodnik Cracovii od dłuższej chwili nie podnosi się z boiska.

37'

Jakub Wawrzyniak dostał piłkę na skraju pola karnego Cracovii, zdecydował się na dośrodkowanie jej pod bramkę Pasów, ale nie potrafił celnie obsłużyć żadnego z kolegów. Piłka opuszcza boisko przez linię końcową.

35'

Niecelne uderzenie Javiera Hernandeza z 20 metrów, grę wznowi Oliver Zelenika.

33'

Niecelne podanie Antoniniego Culiny w prostej sytuacji naraziło Cracovię na stratę piłki.

31'

29'

Teraz to Lechia przeważa. Gdańszczanie stosują bardzo wysoki pressing.

27'

Dośrodkowanie niespodziewanie nie zostaje przecięte przez żadnego z zawodników i trafia w zaskoczonego Michala Peskovicia, po czym opuszcza pole karne bez kontaktu z żadnym z piłkarzy!

25'

Kolejny faul na zawodniku Lechii, tym razem Simeon Sławczew potraktowany nieprzepisowo przez Javiera Hernandeza.

23'

Sławomir Peszko faulowany 40 metrów od bramki Cracovii, tym razem piłka zostaje wybita daleko od pola karnego Pasów.

21'

Należy docenić uderzenie Ariela Borysiuka. Zrobił to jak za swoich najlepszych lat w barwach Legii Warszawa.

19'

Co tam się działo? Mocny strzał Ariela Borysiuka przed siebie odbił Michal Pesković, bramkarz był bez szans przy dobitce Marco Paixao, ale po wideoweryfikacji okazało się, że Portugalczyk w momencie strzału byłego zawodnika QPR był na pozycji spalonej, gola oczywiście nie ma.

17'

Gola nie ma, jest za to żółta kartka dla Michała Nalepy!

16'

A jednak, czeka nas VAR...

15'

Flavio Paixao! Lechia Gdańsk na prowadzeniu!

13'

Korner dla gdańszczan po zablokowanym dośrodkowaniu Lukasa Haraslina.

11'

Antonini Culina dostał prostopadłe podanie na połowie Lechii i ruszył w kierunku pola karnego, tam doskonale zatrzymał go Joao Nunes. Ważna interwencja Portugalczyka.

9'

Mecz z trybun oglądają goście specjalni... ;-)

8'

Pierwsze minuty spotkania należą zdecydowanie do gości z Krakowa.

6'

Po rzucie rożnym dla gości strzał głową oddał Michal Siplak, piłka mija poprzeczkę w niewielkiej odległości.

4'

Bardzo niecelne uderzenie Sergeia Zenjova z około 20 metrów. Piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

2'

Pierwsze dośrodkowanie (z autu) w pole karne Lechii wybite przez Ariela Borysiuka.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy, piłkę ma Cracovia!

17:56

Piłkarze w strugach deszczu meldują się na murawie!

17:53

Nad stadionem oberwanie chmury, miejmy nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na jakość widowiska.

17:50

17:45

Mecz Lechia – Cracovia w rundzie zasadniczej zakończył się wynikiem 0:1. To spotkanie zapisało się w historii jako pierwsze w historii ligi, podczas którego użyty został system wideoweryfikacji.

17:40

Rezerwowi Cracovii: Adam Wilk, Matić Fink, Mateusz Wdowiak, Adam Deja, Szymon Drewniak, Nicolai Brock-Madsen i Deniss Rakels.

17:35

Rezerwowi Lechii: Maciej Woźniak, Milos Krasić, Adam Chrzanowski, Filip Mladenović, Mateusz Żukowski, Florian Schikowski i Joao Oliveira.

17:30

Oba zespoły rozpoczęły rundę finałową od zwycięstwa. Cracovia pokonała w Gliwicach Piasta 2:1, Lechia w Gdyni zwyciężyła takim samym stosunkiem bramek z Arką.

17:25

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Tomasz Kwiatkowski.

17:20

Stawką dzisiejszego meczu dla gości jest utrzymanie w Ekstraklasie. Zwycięstwo zapewni zespołowi Michała Probierza kolejny sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej.

17:15

Dzień dobry, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację na żywo z meczu Lechia Gdańsk – Cracovia!