Szachtar DonieckSzachtar Donieck
2 : 1
AS RomaAS Roma
93'

Koniec meczu! Po zmianie stron Szachtar Donieck zdołał odwrócić losy pierwszego spotkania w 1/8 finału Ligi Mistrzów i pokonuje Romę 2:1!

93'

Jak tego nie strzelił Facundo Ferreyra?! Z 4-5 metrów uderza wprost w wyciągniętą rękę Alissona, który leżał na murawie! To powinien być gol, który w perspektywie rewanżu w Rzymie byłby bezcenny!

92'

Na ostatnie chwile pojawia się Viktor Kovalenko za Bernarda.

91'

... i Romy - Diego Perotti.

91'

Ostre starcie Taisona z Diego Perottim. Obaj panowie doskoczyli sobie do gardeł i sytuację musiał uspokajać sędzia. Kartkami dla pomocnika Szachtara...

89'

Strzał Taisona z pola karnego blokuje Kosas Manolas.

88'

Dalekie zagranie Jarosława Rakickiego na wolne pole do Facundo Ferreyry okazało się za mocne.

Po chwili strzela z dystansu Gerson. Piłkę zmierzającą do bramki przy prawym słupku łapie Andrij Piatow.

86'

To raczej nie jest wieczór Edina Dżeko. Multum niewykorzystanych sytuacji i kilka razy złapany w pułapkę ofsajdową. A teraz faulował Bohdana Butko ok. 20 metrów od bramki gospodarzy.

85'

Ismaily podłączył się do ofensywy. Wrzuca w pole karne, skąd Federico Fazio wybija piłkę głową poza "szesnastkę".

83'

Gregorie Defrel zastępuje Radję Nainggolana.

82'

Bernard wywalczył rzut rożny z lewej strony. Po krótkim rozegraniu piłkę w "szesnastkę" przejmuje Facundo Ferreyra. Jego strzał w ostatniej chwili blokuje Kostas Manolas.

80'

Żółta kartka dla Facundo Ferreyry za faul na rywalu od tyłu.

79'

Aleksandar Kolarov urwał się lewą flanką i centruje w pole karne Szachtara. Idealnie... do "koszyczka" Andrija Piatowa.

76'

Ostre przewinienie Freda w ataku. Ucierpiał Federico Fazio, ale ten może grać.

22:21

Sporo kibiców na stadionie Mestalista w Charkowie

73'

I niemal od razu chciał Gerson swoją obecność na boisku. Jego strzał pod poprzeczkę broni Andrij Piatow.

72'

... a za Cengiza Undera pojawia się Gerson.

72'

Podwójna zmiana w ekipie gości. Bruno Peres wchodzi za Alessandro Florenziego...

71'

Trochę przedłużało się wykonanie rzutu wolnego przez przesuwający się mur. William Collum musiał kilkakrotnie zwracać uwagę zawodnikom Romy. W końcu Fred uderzył i piłka po odbiciu wpada do siatki!

71'

FRED BEZPOŚREDNIO Z RZUTU WOLNEGO!!!

69'

Bardzo ważna interwencja Alissona na 20. metrze. Uprzedza rozpędzonego Facundo Ferreyrę i główką wybija piłkę do boku. Piłkarzom Paulo Fonseki udał się szybko odzyskać piłkę i po faulu Kevina Strootmana mają rzut wolny z niecałych 25 metrów. Może być groźnie.

67'

Diego Perotti wywalczył rzut rożny. Strzał głową Federico Fazio chwyta bramkarz Szachtara.

66'

Dawno nie działo się pod drugą bramką. Do tej pory. Radja Nainggolan wyskakuje do główki, którą broni Andrij Piatow. Piłka leciała w środek bramki, przez co miał znacznie ułatwione zadanie.

64'

Seria rzutów rożnych dla gospodarzy. Po nim Taison uderza z woleja wyżej niż dalej. A do bramki miał niespełna 20 metrów.

63'

Alisson! Pofrunął jak ptak w stronę prawego okienka, by sparować piłkę zmierzającą w samo okienko po strzale Taisona! Piłkarz Szachtara nie dowierza jak to nie wpadło!

62'

Centrostrzał Taisona z lewej flanki nie znajduje adresata w "szesnastce" Romy. Piłkę łapie Alisson.

60'

A teraz szczęścia w postaci strzału z dystansu szukał Fred. Posłał piłkę wysoko nad bramką gości.

58'

Edin Dżeko na spalonym.

56'

Po chwili bramkarz Romy broni anemiczny strzał zza linii 16. metra swojego rodaka, Taisona.

55'

Paulo Fonceski poczuli krew i rzucili się do ataku. Marlos dopada do piłki wrzuconej przez Bernarda z lewego narożnika, ale jego strzał broni Alisson!

52'

Zabójcza kontra gospodarzy w postaci "lagi" Jarosław Rakicki do Argentyńczyka. Ten poradził sobie z Kostasem Manolasem i w sytuacji sam na sam z Alissonem uderza technicznie nie do obrony!

52'

SZACHTAR WYRÓWNUJE! FACUNDO FERREYRA!!!

51'

Teraz (pierwszy) korner dla gospodarzy. Marlos posyła piłkę tam, gdzie nie było żadnego z jego kolegów.

50'

Dośrodkowanie Aleksandara Kolarova zostaje zblokowane. Bez zagrożenia pod bramką Andrija Piatowa.

47'

Strzał Facundo Ferreyry spokojnie broni Alisson.

46'

Druga połowa ruszyła!

21:45

Wracamy do Charkowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Szachtar Donieck - AS Roma. Po pierwszej połowie prowadzą goście po bramce Cengiza Undera. w ostatnich tygodniach Turek jest w wybornej formie - w (niepełnych) czterech spotkaniach zanotował pięć goli i jedną asystę.

21:39

Wracamy do Charkowa, gdzie w roli gospodarza swoje mecze rozgrywa Szachtar Donieck. Dzisiaj mierzy się z Romą i po pierwszej połowie nie ma powodów do optymizmu. Po pierwsze przegrywa po golu Cengiza Undera, a na dodatek poważnie wyglądającego urazu (prawdopodobnie skręcony staw skokowy) nabawił się Sergey Krivtsov.

Rzymianie stworzyli wiele sytuacji podbramkowych, ale Edinowi Dżeko brakowało najczęściej precyzji. Stąd wcielił się w rolę asystenta i spisał się znakomicie.

Piłkarze Szachtara nie mieli do tej pory klarownej okazji. Alisson pewnie łapał piłki po wrzutkach.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

+3' Koniec pierwszej połowy. W pierwszym starciu 1/8 finału Ligi Mistrzów Szachtar Donieck przegrywa z Romą po trafieniu Cengiza Undera.

45'

+2' A nawet teraz. Sergey Krivtsov opuszcza plac gry na noszach, a w jego miejsce będzie grać Ivan Ordets.

45'

+1' Ukraiński stoper niefortunnie upadł na kolano po walce w powietrzu z Edinem Dżeko. Prawdopodobnie będzie konieczna zmiana w przerwie.

45'

William Collum dolicza minutę do pierwszej połowy. Zapewne będzie to więcej czasu, bowiem urazu nabawił się Sergey Krivtsov.

43'

Goście próbują iść za ciosem. Atak Diego Perottiego zostaje powstrzymany przez obrońców Szachtara.

41'

Składny atak rzymian lewą stroną i piłkę przed polem karnym dostaje Edin Dżeko. Ten zagrywa prostopadle do Turka, który po "urwaniu się" Ismaily'emu pokonuje Andrija Piatowa mimo jego ofiarnej interwencji!

41'

GOL DLA ROMY! CENGIZ UNDER!!!

39'

Kontra gospodarzy zamieniła się w atak pozycyjny ok. 25-30 metrów od bramki Alissona. Piłka szła jak po sznurku do Taisona, którego centrę w pole karne nie sięga Facundo Ferreyra, w przeciwieństwie do Alissona.

37'

Radja Nainggolan dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

34'

Strzał Freda z dystansu w znacznej odległości mija bramkę Alissona. Brazylijczyk nie był pocieszony po swoim uderzeniu.

30'

Przewinienie Edina Dżeko w środku pola na Taisonie. Bernard porozmawiał z arbitrem - zapewne domagał się kartki dla Bośniaka, ale zorientował się, że prędzej on zostanie upomniany. Szybko oddalił się od Williama Colluma.

29'

Ósmy korne dla Romy Po raz kolejny dośrodkowania Aleksandara Kolarova nie udało się spożytkować na zagrożenie pod bramką Andrija Piatowa.

27'

Bardzo ważny i - co ważne - skuteczny powrót Diego Perottiego do defensywy. Przerwał groźny atak Tarasa Stepanenki blisko swojego pola karnego.

21:14

Jedna z pierwszych prób Bośniaka

25'

Facundo Ferreyra wystartował jak z procy do prostopadłego podania Bernarda. Nie zauważył, że był na blisko dwumetrowym spalonym.

23'

Cengiz Under nie poradził sobie z Isamilym na prawej stronie. Ostatecznie gospodarze wznawiają grę z "piątki".

22'

Edin Dżeko... Dochodzi do sytuacji strzeleckich, ale chyba od rana nic nie jadł, bo uderza bardzo słabo. Płaską próbę z ok. 18 metrów łapie Andrij Piatow. Musiał trochę poczekać aż piłka doturla się do jego rękawic.

20'

Diego Perotti wdał się drybling z Bohdan Butko na lewej stronie i wbiegł z piłką w pole karne. Obrońca Szachtara zdołał wrócić za rywalem i zablokować jego centrę. Rzut rożny w wykonaniu Aleksandara Kolarova pada łupem Jarosław Rakicki. Ten na wszelki wypadek wybija piłkę poza linię końcową. Tym razem Kostas Manolas uderza głową z 6 metrów daleko od bramki Andrija Piatowa.

21:04

Zimno w Charkowie (tego pana nikomu nie trzeba przedstawiać)

16'

Sergey Krivtsov ofiarnie przyjmuje piłkę na ciało po kopnięciu Diego Perottiego zza pola karnego.

15'

Isamily podłączył się do akcji ofensywnej. Ruszył w "uliczkę" po zagraniu Bartnarda, by dośrodkować w centralną część pola karnego Romy. Dobrze ustawiony Federico Fazio dalekim wybiciem wyjaśnia sytuację.

13'

Marlos "zakręcił" Aleksandarem Kolarovem na prawej stornie pola karnego. Jego centrostrzał z ostrego kąta chwyta Alisson.

12'

Dośrodkowanie Cengiza Undera po indywidualnej akcji został posłane na bliższy słupek. Andrij Piatow uprzedza Diego Perottiego, łapiąc piłkę.

10'

Teraz spróbowali się odgryźć piłkarze Paulo Fonseki. Jednak rajd Bernarda lewą flanką zostaje powstrzymany przez Alessandro Florenziego.

8'

Było groźnie pod bramką "gospodarzy"! To była najlepsze okazja Edina Dżeko, którego strzał broni z trudem Andrij Piatow! Chwilę później uderzenie Federico Fazio zostaje w ostatniej chwili zablokowane!

7'

A teraz główkował Edin Dżeko. Pewnie interweniuje Andrij Piatow.

6'

"Żywy" początek w wykonaniu obu stron. Atak Cenguza Undera na prawej stronie został powstrzymany, ale Rzymianie mają rzut rożny. Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką rywala po dośrodkowaniu Diego Perottiego

3'

W odpowiedzi solowy atak Freda. Jego anemiczne uderzenie z pola karnego nie sprawiło problemu Alissonowi.

2'

Wysoki pressing Edina Dżeko na bramkarzu Szachtara. Przyjezdnym udało się wywalczyć rzut rożny, który nie przynosi zagrożenia pod bramką Andrija Piatowa

1'

Gwizdek sędziego Williama Colluma i pierwsza połowa rozpoczęta!

20:43

Obie strony wychodzą na murawę! Kapitanami są Taison i De Rossi!

20:40

Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się do Charkowa!

20:37

Jak już wspomniałem, sędzią głównym jest William Collum ze Szkocji. Na liniach będą mu pomagać David McGeachie oraz Frank Connor. Sędzią technicznym jest za to Dougie Potter.

20:34

Rezerwowi Szachtara: Mykyta Shevchenko - Alan Patrick, Dentinho, Viktor Kovalenko, Ivan Ordets, Ivan Petriak, Oleksandr Zubkov.

20:30

Rzymian czeka trudne spotkanie. Nie tylko wymagający rywal, lecz także pod kątem pogody. Zapowiadają co najmniej 9 stopni poniżej zera

20:28

Rezerwowi Romy: Łukasz Skorupski - Gregorie Defrel, Juan Jesus, Lorenzo Pellegrini, Bruno Peres, Patrik Schick, Gerson.

20:26

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Williama Colluma jeszcze trochę czasu, więc warto zapoznać się z zapowiedzią:

20:23

Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

20:20

Środowy wieczór to oczywiście domena Ligi Mistrzów. Nie inaczej jest dzisiaj, gdzie za 25 minut Szachtar Donieck zmierzy się z Romą!