Chelsea LondynChelsea Londyn
1 : 1
FC BarcelonaFC Barcelona
22:37

Jeden błąd - i wystarczy! Chelsea mogła dzisiaj pokonać "Dumę Katalonii" ale na własne życzenie skomplikowała swoją sytuację. Barcelona wywozi z Londynu korzystny rezultat i Londyńczykom może być bardzo ciężko w rewanżu na Camp Nou!

90'

Koniec meczu!

93'

Barcelona rozgrywa, nie pozwala Chelsea na wydarcie zwycięstwa.

92'

Zmiana w Barcelonie: Andre Gomes za Andresa Iniestę.

90'

Sędzia doliczył 3 minuty.

90'

Busquets fauluje Hazarda i zostaje ukarany żółtą kartką.

88'

Alba i Suarez ucierpieli w środku pola w pojedynkach z pomocnikami Chelsea - Mosesem i Drinkwaterem.

86'

Żółta kartka dla Moraty, który wyraźnie dał znać do zrozumienia sędziemu, że nie zgadza się z jego werdyktem i nieprzyznaniem rzutu rożnego Chelsea.

85'

Umtiti fauluje Hazarda. Chelsea może dośrodkować w pole karne z rzutu wolnego.

84'

W drużynie Chelsea schodzi drugi były gracz Barcelony: Fabregas został zastąpiony przez Drinkwatera.

83'

Zmiana w Chelsea: Pedro schodzi, Morata wchodzi.

82'

Kontratak Chelsea! Willian podaje do Hazarda, ten na pełnej szybkości wbiega w pole karne, ale tam był osamotniony i musiał spowolnić akcję. Chelsea wywalczyła rzut rożny.

80'

Busquets zderzył się z Rudigerem, który obejrzał za to zagranie żółtą kartkę.

80'

78'

Moses strzelał w polu karnym, ale uderzenie zostało zablokowane przez Albę. Piłka odbija się jeszcze od gracza Chelsea i wychodzi poza boisko.

76'

Luis Suarez ukarany żółtą kartką.

75'

REMIS! Iniesta przejął podanie tuż przed polem karnym Chelsea, wbiegł w "szesnastkę", a następnie wyłożył piłkę Messiemu, który płaskim strzałem z 16 metrów umieścił piłkę w siatce!

74'

Pique świetnym wślizgiem zatrzymał kontratakującego Williana!

73'

Iniesta dryblował z lewej strony pola karnego i szukał strzału, ale został zablokowany.

70'

Pomocy medycznej potrzebuje Willian. Brazylijczyk na chwilę opuszcza boisko, ale szybko na nie wraca.

69'

Willian próbował zagrać do wbiegającego w pole karne Kante, ale tym razem podanie przejęli defensorzy.

68'

Za mocne dośrodkowanie Vidala z prawej strony. Piłkę po drugiej stronie boiska chciał jeszcze uratować Alba, ale nie zdołał jej opanować.

67'

Messi szukał strzału lewą nogą z 15-16 metrów, ale miał przed sobą ścianę z obrońców Chelsea. Argentyńczyk rozciągnął grę do Alby, ale jego dośrodkowanie zostało wybite.

63'

Nastąpiła zmiana w Barcelonie. Paulinho został zastąpiony przez Aleixa Vidala.

65'

Barcelona znów długo rozgrywa, ale tym razem Katalończykom spieszy się pod pole karne.

62'

GOOOL! Do trzech razy sztuka! Po krótko rozegranym rzucie rożnym Willian uderzył zza pola karnego - mocno, płasko, tuż przy słupku i tym razem pokonał bezradnego Ter Stegena!

62'

Courtois łapie dośrodkowanie Rakiticia z narożnika boiska i błyskawicznie uruchamia atak Chelsea.

60'

Posiadanie piłki po pierwszej godzinie gry: 29% - 71%.

59'

Suarez kapitalnie okiwał Christensena, ale po chwili przyszło wsparcie dla obrońcy Chelsea i Barcelona będzie miała tylko korner.

58'

Hazard pomylił się podając do Williana, przez co kontratak Chelsea spalił na panewce.

56'

Pewna interwencja Pique, który przerwał atak Hazarda na prawym skrzydle.

55'

"Ty do mnie, ja do Ciebie..." Kolejny atak pozycyjny Barcelony.

53'

Suarez wdarł się w pole karne, ale strzelał z bardzo ostrego kąta, przez co Courtois miał ułatwione zadanie i zdołał odbić piłkę!

51'

Azpilicueta fauluje żonglującego piłką Iniestę.

50'

Hazard przewrócił się w polu karnym, ale Umtiti nie faulował, dobra decyzja sędziego.

50'

Pedro zabrał piłkę Messiemu i wyprowadzał atak, ale szybko futbolówkę odebrał mu Busquets.

49'

Bardzo niecelny strzał z dystansu oddał Iniesta.

47'

Christensen w polu karnym wybija piłkę Messiemu.

47'

Za głębokie dośrodkowanie Sergi Roberto z prawego skrzydła. Chelsea zaczęła od bramki.

46'

Katalończycy rozpoczęli drugą połowę!

21:46

Piłkarze obu drużyn wracają na murawę.

21:35

Pomimo miażdżącej przewagi w posiadaniu piłki, Barcelona nie potrafiła stworzyć sobie stuprocentowej sytuacji strzeleckiej, bo nie można uznać za taką strzału głową Paulinho. Chelsea najgroźniejsza była z kontry oraz przy strzałach z dystansu, które za sprawą Williana dwukrotnie trafiły w słupek. Emocje w drugiej połowie - gwarantowane! Do meczu w Londynie wrócimy przed drugą połową.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Nacisnęła Barcelona. Z prawej strony dośrodkowywał Sergi Roberto, po chwili lewą stroną przedzierał się Messi, ale w obu przypadkach górą była obrona Chelsea.

44'

Paulinho zatrzymał kontratak Barcelony. Goście będą grać pozycyjnie.

42'

Hazard dobrze nabiegł na wybijaną przez obrońców piłkę i strzelił wolejem, ale piłka przeleciała metr nad bramką!

41'

Willian ponownie strzela zza pola karnego! Mocno, ale ponownie trafił w słupek!

39'

Prostopadłe podanie Fabregasa do Hazarda było za mocne i Belg nie zdołał sięgnąć piłki.

38'

Pique strzelał głową po dośrodkowaniu Rakiticia z narożnika boiska. Piłka mija jednak bramkę Chelsea.

38'

Alba był bliski wbiegnięcia w pole karne, ale w ostatniej chwili na skrzydle piłkę wybił mu Moses. Korner dla gości.

36'

Pique nie przyjął dobrze piłki, co wykorzystali gospodarze, którzy momentalnie go otoczyli. Pique ratował się wybijając piłkę na aut.

35'

Hazard faulowany w środku pola.

33'

Willian! Kapitalny, mocny i podkręcony strzał z dystansu oddał Willian i piłka trafia w słupek!

31'

Marcos Alonso uderzył z rzutu wolnego ponad murem, ale Ter Stegen złapał piłkę opadającą tuż przy słupku! Trochę za słabe uderzenie, aby pokonać niemieckiego bramkarza.

30'

Rakitić fauluje szarżującego Williana, a sędzia wyciąga żółtą kartkę. Chelsea ma rzut wolny z niebezpiecznej odległości.

29'

Azpilicueta przejmuje długie podanie adresowane do Suareza.

27'

Paulinho przedarł się prawą stroną i dośrodkował, ale w polu karnym na piłkę czekał tylko Courtois.

25'

Suarez fauluje Mosesa pod polem karnym Chelsea.

24'

Messi dopadł w polu karnym do piłki zagranej przez Rakiticia, ale szybko otoczyli go obrońcy Chelsea i nic nie wyszło z akcji Barcelony.

24'

Przewaga Barcelony w posiadaniu piłki jest widoczna gołym okiem, potwierdzają to też liczby - 75% czasu przy piłce są goście właśnie.

21'

Christensen źle podawał do Azpilicuety i Barcelona będzie miała rzut rożny.

17'

Suarez uderzał z powietrza piłkę wybijaną przez obrońców, ale strzał został zablokowany przez Alonso.

16'

Messi dośrodkował prosto na głowę ustawionego na 11 metrze Paulinho, jednak ten posłał piłkę obok bramki!

15'

Kolejny atak pozycyjny gości. Barcelona rozgrywa bardzo, ale to bardzo cierpliwie.

13'

Było groźnie pod bramką Barcelony! Hazard ograł na lewym skrzydle Paulinho, a następnie wpadł w pole karne i płasko dośrodkował, jednak trafił w obrońcę.

11'

Pozycyjny atak prowadzi Barcelona, ale na razie niewiele z tego wynika.

9'

Rudiger wyskoczył do piłki wyżej od Pique i oddał strzał. Piłka jednak minęła prawy słupek bramki Ter Stegena.

8'

Zablokowane dośrodkowanie Mosesa, rzut rożny dla gospodarzy.

7'

Słabe dośrodkowanie Fabregasa, obrońcy bez problemów wybijają piłkę.

6'

Szarżujący środkiem boiska Willian był zatrzymywany niezgodnie z przepisami. Rzut wolny dla Chelsea.

5'

Hazard! Belg zszedł do środka i oddał bardzo mocny strzał lewą nogą, ale piłka przeleciała nad poprzeczką!

4'

Willian ruszył prawym skrzydłem, ale akcja jego i Hazarda została zatrzymana w okolicach pola karnego Barcelony.

3'

Alonso przejmuje dośrodkowanie Messiego, ale wybija piłkę na aut.

2'

Barcelona rozgrywa ostrożnie, spokojnie, piłka trafia nawet do bramkarza.

1'

Pierwszy gwizdek Çakıra, rozpoczęło się!

20:43

Piłkarze są już na murawie Stamford Bridge, czas na hymn Champions League!

20:38

Rezerwowi obu zespołów:

Chelsea: Caballero, Cahill, Zappacosta, Drinkwater, Hudson-Odoi, Giroud, Morata.

Barcelona: Cillessen, Denis Suarez, Dembele, Digne, Gomes, Vidal, Vermaelen.

20:28

W pierwszym składzie Chelsea zagra dzisiaj dwóch piłkarzy, którzy grali w szeregach Barcelony - Cesc Fabregas oraz Pedro.

20:25

W lidze sytuacja obu drużyn jest bardzo różna - Barcelona jest na najlepszej drodze do odzyskania tytułu mistrzowskiego, natomiast Chelsea plasuje się na czwartej pozycji, ze stratą aż 19 punktów do prowadzącego Manchesteru City.

20:22

Chelsea i Barcelona często wpadały na siebie w ostatnich latach - w 2005 i 2006 roku zespoły te mierzyły się na etapie 1/8 finału, w 2009 roku stawką był finał, do którego Dumę Katalonii wprowadził w dramatycznych okolicznościach Andres Iniesta. Również w półfinale Hiszpanie i Anglicy mierzyli się w 2012 roku - wtedy górą była Chelsea, która wygrała wtedy całe rozgrywki.

20:15

Dobry wieczór! Już tylko dwa kwadranse dzielą nas od rozpoczęcia kolejnych spotkań 1/8 finału Ligi Mistrzów! Na relację NA ŻYWO z meczu Chelsea i Barcelony zaprasza Bartłomiej Krawczyk.