Zafrasowany Sérgio Conceicao usiadł na ławce. Może zacząć już obmyślać, jak skupić się jedynie na krajowej lidze.

GOOOOOOOOLLLL!!!! Teraz mu się udało! SADIO MANE świetnie uderzył z około 22 metrów! Demolka!

Mane huknął jeszcze z dystansu i znacznie się pomylił.

...a Danny Ings dostaje szansę, zastępując usatysfakcjonowanego Roberto Firmino.

79'

Kolejne zmiany. Trent Alexander-Arnold ustępuje miejsca Joe Gomezowi...

77'

Kompletny spokój na boisku. Smoki wiedzą, że jedyne, na co mogą liczyć, to bramka honorowa, a podopieczni Kloppa oszczędzają cenne siły.

75'

Zmiana także u gości. Matip za Hendersona.

74'

W miejsce zdołowanego Soaresa przez ostatni kwadrans wystąpi Paciencia.

70'

Milner idealnie dograł do Firmino, a ten płaskim strzałem zdobył upragnione trafienie. Liverpool doskonale rozpracowuje przeciwnika tego wieczoru.

70'

GOOOOOOOL, ROBERTO FIRMINO! POGROM!

67'

Dobra centra Tellesa z "kornera", ale van Dijk dzisiaj nie popełnia błędów.

64'

Wyraźnie zmęczeni już gospodarze. Chyba czekają na wykorzystanie kontry, by zdobyć bramkę, która da im nadzieję na odwrócenie losów dwumeczu.

62'

Óliver Torres zastępuje aktywnego, acz bezproduktywnego Brahimiego.

61'

Firmino, Salah i Mane mają już w tym sezonie łącznie aż 60 goli! Imponujące.

58'

Pierwszy celny strzał Porto. Bez zagrożenia.

57'

Za nami niecała 1/3 dwumeczu, ale wydaje się, że Liverpool jest już połową jednej nogi w ćwierćfinale. Piłkarze Conceicao nie mają pomysłu na przedarcie się pod pole karne Anglików.

53'

Kapitalne podanie Salaha do Firmino, Sá zdołał odbić futbolówkę, ale przy dobitce Sane nie miał już nic do powiedzenia.

53'

GOOOOOOOOLLLL!!!! SADIO MANE!

52'

Bardzo słabe początkowe minuty po przerwie. Gra jest szarpana, ciężko się to ogląda.

48'

Nie klei się gra gospodarzom. Defensorzy Liverpoolu świetnie czytają zamiary rywali.

46'

W przerwie Otavio ustąpił miejsca na boisku Jesusowi Coronie.

46'

Czas na drugą połowę!

45'

Zawodnicy powoli powracają na murawę.

45'

Koniec pierwszej połowy. Po niezbyt porywających 46 minutach Liverpool zasłużenie prowadzi z FC Porto po zabójczych 5 minutach. Wracamy po przerwie!

45'

Minuta doliczona do pierwszej odsłony.

45'

Próbował teraz Soares! Uderzenie po ziemi napastnika minimalnie ominęło słupek.

43'

Od straty dwóch goli ulubieńcom dzisiejszej widowni nie wychodzi kompletnie nic. The Reds bez problemów stopują akcje Portugalczyków.

41'

Liverpool spokojnie rozgrywa futbolówkę w okolicy linii środkowej. Chyba do końca pierwszej połowy już nic się nie zmieni.

38'

Na wiele pozwala dzisiaj Daniele Orsato. Wydawało się teraz, że dwukrotnie faulowani byli podopieczni Conceicao, a sędzia nakazał grać dalej.

36'

Wyraźnie zszokowani takim obrotem spraw zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego. Od kilku minut nie potrafią utrzymać się przy piłce choć kilkanaście sekund.

32'

Mieliśmy rzut wolny dla Porto ze świetnej pozycji, jednak fatalnie rozegrali to gospodarze.

30'

Milner kropnął w słupek z linii pola karnego, ale w polu karnym czaił się już Salah i zdołał dobić strzał kolegi! Liverpool szybko wypracował sobie kapitalną zaliczkę.

30'

GOOOOOOOL!!! MOHAMED SALAH! Ależ to się szybko wydarzyło!

29'

Ulewa nad Estádio do Dragão. Na pewno nie pomoże to w podniesieniu jakości widowiska.

25'

To nie był najlepszy strzał w karierze Senegalczyka, ale nie popisał się w tej sytuacji José Sá, dając piłce wtoczyć się do siatki pod ręką.

25'

GOOOOOOOOL! SADIO MANE i Liverpool wychodzi na prowadzenie!

24'

Portugalczycy także nie najlepiej rozegrali stały fragment.

23'

I już akcja sunie w drugą stronę. "Korner" po przeciwnym końcu boiska.

22'

Salah! Egipcjanin starał się dograć do Mane tuż przed bramką, ale Reyes czujnie interweniował.

19'

Ajj! Zbyt wysokie teraz podanie do Ricardo. Liverpool opanował sytuację i nie daje Porto przedostać się pod swoje pole karne.

16'

Rozkręca nam się ten mecz. Obie drużyny coraz odważniej atakują na połowie przeciwnika.

14'

Zniecierpliwiony Robertson zdecydował się na uderzenie z dalekiej odległości. Nie stworzyło ono jednak żadnego zagrożenia.

11'

Otaviooooo! To mógł być gol dla gospodarzy! Piłka po rykoszecie przelatuje tuż nad poprzeczką!

10'

Kolejna szarża Brahimiego. Świetnie rozpoczyna występ ten zawodnik.

8'

Nie może pogodzić się Marega z decyzją sędziego, który uznał, że Malijczyk nieprzepisowo powstrzymywał van Dijka.

6'

Zagrożenie oddalone od bramki Kariusa, ale błyskawicznie Porto ponownie przy piłce.

5'

Odważna, przebojowa akcja Brahimiego i goście ratują się wybiciem piłki na rzut rożny.

3'

Spokojny początek spotkania. Liverpoolczycy starają się zdziałać coś atakiem pozycyjnym.

1'

Gramy!

20:43

Rozbrzmiał hymn Ligi Mistrzów. Wszystko gotowe, za moment sędzia Orsato zagwiżdże po raz pierwszy.

20:36

Zawodnicy wychodzą na murawę. Fantastyczna atmosfera na stadionie!

20:25

W fazie grupowej ekipa z Anglii strzeliła aż 23 gole. Tylko Paris Saint Germain udało się to więcej razy (25).

20:19

Liverpool FC był niepokonany w fazie grupowej Ligi Mistrzów. The Reds zdobyli 12 punktów na 18 możliwych i wygrali grupę E. Porto natomiast z 10 punktami zajęło 2 miejsce w grupie G za Besiktasem Stambuł.

20:16

Liga Mistrzów powróciła! Dzień zakochanych spędzimy w Porto - to tu miejscowi Dragões podejmą Liverpool. Zapraszamy na relację z tego spotkania.