Manchester CityManchester City
1 : 2
FC BaselFC Basel
22:39

City melduje się ćwierćfinale, a tam czekać będzie zdecydowanie groźniejszy rywal! Na dzisiaj to wszystko. Dziękuję za uwagę!

22:37

Nieuniknione stało się faktem! Basel kończy swoją przygodę w tej edycji Ligi Mistrzów. Kończy ją jednak zwycięstwem z drużyną Manchesteru, która pomimo rezerwowego składu i tak była murowanym faworytem do zwycięstwa w dzisiejszym meczu.

92'

KONIEC!!!

90'

Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

88'

Druga zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Foden, w jego miejsce na placu gry pojawia się Adarabioyo.

88'

Widać, że ilość podań wcale nie przekłada się na jakość gry. City ponad 900, Basel trochę ponad 200!

84'

Minuty uciekają i choć City oczywiście pomimo utrzymującego się wyniku melduje się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, to jednak porażka z Basel będzie uważana za ogromną niespodziankę.

80'

Diaz uderza z ostrego kąta i bardzo dobrą interwencją popisuje się Vaclik.

77'

Jesus ukarany żółtkiem za faul na Langu.

74'

Zmiana w zespole Basel. Oberlina zmienia Von Wolfwinkel.

72'

Wspaniałe zachowanie prawego obrońcy Basel, który znakomicie podłączył się do akcji ofensywnej wpadł w pole karny i huknął z całej siły na bramkę City zachowując się jak rasy snajper!!!

72'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Coś niesamowitego!!!!! LANG!!!!!

70'

Posiadanie piłki zdecydowanie po stronie gospodarzy. 72% - 28% dla City.

68'

Zmiana również w drużynie gości. Na boisko wejdzie Stocker, który zastąpi Kevina Bua.

68'

Mamy pierwszą zmianę w dzisiejszym meczu. Murawę opuszcza Gundogan, zaś w jego miejsce na placu gry pojawia się Diaz.

63'

Fakt City utrzymuje się przy piłce, wymienia mnóstwo podań, jednak nie przekłada się to w żadnym stopniu na stwarzanie akcji bramkowych.

60'

Trzeba przyznać, że emocje w drugiej części spotkania, przynajmniej na razie zdecydowanie opadły. Wciąż czekamy na ciekawą sytuację.

56'

Wydaje się, że Guardiola wystawi jednak w drugiej połowie swoje najmocniejsze armaty. Dość intensywnie rozgrzewają się Aguero i De Bruyne.

52'

Druga połowa rozpoczyna się niemal identycznie jak pierwsza. Cała gra toczy się pod dyktando gospodarzy, którzy próbują wbić swoim rywalom drugiego gola.

48'

Dyryguje przy linii bocznej swoich podopiecznych Pep Guardiola, który zapewne nie jest zadowolony w wyniku jaki widnieje na tablicy świetlnej po pierwszych 45 minutach spotkania.

46'

Wracamy po przerwie i zaczynamy drugą część spotkania!

21:35

Wracamy za kwadrans!

21:35

Po pierwszych 45 minutach można mówić o niespodziance, gdyż ze świecą w ręku szukać kibica, który wskazałby przed meczem, że po pierwszej połowie będziemy mieli wynik 1:1. Na dodatek trzeba przyznać, że wynik ten jest jak najbardziej sprawiedliwy.

46'

Koniec pierwszej części spotkania!

45'

Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

44'

Żółta kartka dla Lacroix za zbyt ostre wyjście.

40'

Dobra akcja Basel, która zakończyła się uwolnieniem Riverosa na wolne pole, ten niepilnowany wpadł z lewej strony w pole karne i uderzył prosto w Bravo.

35'

Pochwały należą się kibicom gości, którzy dopingują od pierwszego gwizdka arbitra niemal bez przerwy swoich ulubieńców.

31'

W odpowiedzi Oberlin uderzył piłkę z rzutu wolnego, która przeleciała obok słupka bramki strzeżonej przez Bravo.

29'

Niesamowite!!! Fantastycznie zabawili się z defensywą Basel gospodarze! Gundogan przepięknie dograł na waolne pole do Sane , ten ograł bramkarza i wycofał piłkę na 12 metr do Niemca, który uderzał na pustą bramkę, jednak jego strzał zablokował stoper gości.

27'

Trzeba przyznać, że coraz śmielej radzą sobie na murawie piłkarze Basel. Widać, że strzelona bramka dodała im wiatru w żagle.

22'

Jeżeli spojrzymy na statystyki strzałów, to trzeba przyznać, iż remis jest wynikiem absolutnie sprawiedliwym: 4:3 w strzałach dla City, oraz 2:1 w strzałach celnych.

18'

Chwilę wcześniej znakomitą sytuację zmarnował Gundogan, który z kilku metrów po znakomitym dograniu uderzył prosto w Vaclika. Chwilę później poszła kontra gości, piłka odbiła się i spadła pod nogi Elyounoussi, a ten przytomnie i celnie uderzył tuż przy lewym słupku!

17'

GOOOOOOOOOOOL!!!!! Coś niesamowitego!!! Mamy odpowiedź Basel!!!!

14'

Zgodnie z oczekiwaniami na pierwszego gola w dzisiejszym meczu piłkarze gospodarzy nie kazali nam długo czekać. Pytanie pozostaje tylko jedno pytanie - czy gol Jesusa otworzy nam worek z bramki i będziemy świadkami egzekucji na piłkarzach Basel w wykonaniu podopiecznych Pepa Guardiolii?

11'

Powinno być 2:0! Dobre dogranie po ziemi w pole karne zanotował Sane, jednak strzał Bernardo Silvy został zablokowany przez defensora gości.

9'

Jesus zdobywa gola trafiając niemal do pustej bramki z bardzo bliskiej odległości, po bardzo przytomnym dograniu od Bernardo Silvy.

8'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! JESUS!!!

5'

Za głębokie dogranie w pole karne przez Sane, które bez większych problemów przejął Vaclik.

4'

Jak na razie spokojnie grają gospodarze, kontrolując od pierwszych minut sytuację na boisku.

1'

Gwizdek arbitra i możemy zaczynać!!!

20:46

Piłkarze oddali hołd zmarłemu w zeszłą niedzielę kapitanowi Fiorentiny - Astoriemu.

20:41

Piłkarze opuszczają tunel i wychodzą na murawę! Już za chwilę zabrzmi hymn Ligi Mistrzów!

20:37

Wydaje się, że dzisiejszego wieczoru będziemy świadkami spotkania do jednej bramki. Czy wojownicy Guardiolii okażą choć cień litości dla swoich rywali? Przekonamy się o tym już za parę minut.

20:33

Ciężko znaleźć jakiekolwiek pozytywne aspekty przed pierwszym gwizdem arbitra dla drużyny gości. Jedyne co mogą zrobić podopieczni Wicky Raphaela, to wyjść na murawę i zagrać na pełnym luzie, gdyż zawodnicy Basel i tak nie mają już w tym momencie nic do stracenia.

20:27

Chyba nawet najbardziej zagorzali kibice FC Basel nie wierzą w to, aby ich drużyna byłą w stanie dzisiejszego wieczoru na Etihad Stadium strzelić pięć goli, nie tracąc przy tym żadnego i wyrzucić za burtę rozpędzony Manchester City.

20:22

Cóż, nie ma co się oszukiwać i owijać w bawełnę. Dzisiejsze starcie wydaje się być jedynie formalnością dla gospodarzy, którzy swój awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów tak naprawdę przypieczętowali już w pierwszym meczu obydwu zespołów, ogrywając piłkarzy Basel na ich własnym boisku aż 4:0!