Poniedziałek, 22 stycznia 2018, godz. 20:45
Juventus TurynJuventus Turyn
1 : 0
Genoa C.F.C.Genoa CFC
90'

Koniec meczu! Juventus zdobywa 3 punkty i zbliżył się do Napoli na tylko jeden punkt!

93'

Piłka odbija się od dwóch graczy Genoi i mija bramkę Szczęsnego w bezpiecznej odległości. Nasz bramkarz zacznie od bramki, została minuta.

92'

Zablokowane dośrodkowanie Omeongi. Rzut rożny dla gości.

90'

Gospodarze są teraz wyraźnie cofnięci, Genoa może sobie pozwolić na coraz więcej. Czy uda się jej doprowadzić do remisu?

89'

Costa wpadł z prawej strony pola karnego, ale jego podanie do Higuaina było za słabe i niedokładne, przez co Argentyńczyk nie doszedł do piłki.

86'

Złe wybicie Szczęsnego, ale jego koledzy z obrony zachowali czujność i Genoa nie mogła skorzystać z jego błędu - akcja została wycofana.

84'

Mattia Perin został ukarany żółtą kartkę za... przedłużanie gry?

84'

Ostatnia zmiana w meczu. Lichtsteiner jest zastąpiony przez Barzagliego.

83'

Higuain próbował przechytrzyć Izzo w polu karnym gości, ale wywalczył tylko korner.

82'

Dobra interwencja Szczęsnego, który pewnie złapał dośrodkowanie.

81'

Mogło być groźnie w polu karnym Juventusu, ale w ostatniej chwili Chiellini zdołał wybić piłkę wrzuconą chwilę wcześniej z rzutu wolnego.

80'

Chiellini wybija dośrodkowanie Laxalta.

77'

Ostatnia zmiana w drużynie gości. Gianluca Lapadula zastępuje Pandeva.

76'

Druga zmiana w Juventusie. Schodzi Alex Sandro, a wchodzi Asamoah.

74'

Juventus oddał teraz trochę pola gościom, ale ci nie potrafią zagrozić bramce Szczęsnego, który po niedokładnym podaniu na prawym skrzydle wznowi grę z piątego metra.

72'

Pandev ostro atakuje Mandżukicia, za co ogląda słuszną żółtą kartkę.

70'

Pierwsza zmiana w Juventusie. Schodzi Khedira, wchodzi Sturaro.

68'

Druga zmiana w Genoi. Adel Taarabt opuszcza boisko, a wchodzi na nie Darko Lazović.

67'

Alex Sandro ukarany żółtą kartką.

64'

Lichtsteiner z prawej strony pola karnego zagrywał do Higuaina, ale piłkę w ostatniej chwili spod nóg Argentyńczyka, mającego przed sobą pustą bramkę, wybili obrońcy! Po chwili z dystansu strzelał Khedira, ale Perin zdołał obronić strzał!

61'

Higuain wyprowadzał kontratak Juventusu i podał do boku, gdzie Pjanić zabrał piłkę Chielliniemu, zszedł do środka i próbował wycelować w okienko, ale nieznacznie chybił!

57'

Alex Sandro strzelał lewą nogą z linii pola karnego, ale piłka poleciała daleko obok słupka...

56'

Pjanić dośrodkowywał z rzutu wolnego w kierunku Mandżukicia, ale Chorwat nie sięgnął piłki. Tylko czy nie był faulowany?

53'

Higuain wbiegł w pole karne i zagrywał piłkę z ostrego kąta, ale wywalczył tylko rzut rożny.

52'

Bertolacci gubi piłkę w polu karnym Juventusu.

51'

Pierwsza interwencja Szczęsnego. Polak pewnie złapał dośrodkowanie Laxalta.

49'

Pjanić strzelał zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

48'

Oneonga próbował płaskiego strzału z odległości około 18 metrów, ale trafił w nogi Benatii.

46'

Drugą połowę goście rozpoczęli z jedną zmianą. Gałabinov zmienił Rigoniego.

46'

Rozpoczęła się druga połowa!

21:41

Juventus ma spotkanie pod całkowitą kontrolą. Po dobrym początku w końcówce gospodarze nieco spuścili z tonu, ale i tak nie pozwolili zagrozić bramce Szczęsnego, który mógł się nieźle wynudzić w trakcie pierwszych 45 minut. Na Allianz Stadium w Turynie wrócimy po przerwie!

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Pierwszą połowę przedłużono o minutę.

44'

Żółtą kartkę otrzymuje Rosi.

43'

Bardzo szybko gospodarze wrócili się do obrony i nic nie wyszło z kontrataku Genoi - goście najpierw spowolnili atak, a po chwili stracili piłkę.

42'

Matuidi wywalczył rzut rożny z lewej strony boiska.

40'

Bertolacci za wysoko podniósł nogę w pojedynku z Khedirą, ale na szczęście nie zrobił krzywdy reprezentantowi Niemiec.

39'

Pierwsza połowa powoli dobiega końca, a Wojciech Szczęsny nie musiał jeszcze wykazać się swoimi umiejętnościami. A te zostały przed meczem docenione:

36'

Matuidi wpadł w pole karne i odegrał do Khediry, ale reprezentant Niemiec był na spalonym.

32'

Mandżukić strzelał z powietrza z bardzo dużej odległości, ale choć uderzenie było dość mocne, nie sprawiło problemów Perinowi, bo piłka leciała prosto w bramkarza.

29'

Laxalt miał miejsce przed polem karnym i zdecydował się na strzał, ale posłał piłkę wysoko ponad bramką Szczęsnego.

29'

Matuidi wbiegał w pole karne, ale podanie do niego adresowane było za mocne.

27'

Omeonga ładnie poradził sobie z rywalem na lewym skrzydle i podawał do środka, ale piłkę przejął Benatia i akcję konstruuje Juventus.

26'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzał Khedira, ale bardzo niecelnie.

25'

Spolli fauluje Higuaina i ogląda za to zagranie żółtą kartkę.

23'

Pjanić ponownie uderzał wybijaną przez obrońców piłkę, ale tym razem bardzo pewnym chwytem popisał się Perin.

21'

Higuain próbował uruchomić Alexa Sandro na lewym skrzydle, ale obrońca przeciął podanie i wybił piłkę na rzut rożny.

19'

Pandev nie przyjął podania od Taarabta i kontratak Genoi spaliła na panewce. Piłkę przejmuje Juventus.

16'

Mandżukić płasko dośrodkował z lewego skrzydła, a Douglas Costa uprzedził próbującego złapać piłkę Perina i wepchnął piłkę do bramki!

16'

GOL DLA JUVENTUSU! DOUGLAS COSTA!

15'

Higuain spóźnił się ze wślizgiem i faulował Rigoniego w środku boiska.

14'

Lichtsteiner próbował prostopadle dogrywać do Higuaina, ale połapali się w tym obrońcy gości.

12'

Omeonga próbował dogrywać ze skrzydła w pole karne, ale Benatia spokojnie przejął piłkę.

10'

Alex Sandro fauluje Pandeva w środkowej strefie boiska. Genoa będzie mogła dorzucać piłkę w pole karne.

8'

Świetna robinsonada Perina po technicznym strzale Pjanicia z rzutu wolnego, z odległości około 19 metrów!

6'

Perin pewnie wyłapał dośrodkowanie Douglasa Costy z lewego skrzydła.

5'

Higuain mądrze przepuścił między nogami piłkę zagrywaną przez Mandżukicia, dzięki czemu w dobrej sytuacji do strzału znalazł się Khedira, ale ten strzał Niemca był bardzo niecelny.

3'

Przed polem karnym do piłki wybijanej przez obrońców dopadł Pjanić, który zdecydował się na natychmiastowy strzał, jednak piłka przeleciała wysoko nad bramką.

2'

Perin posłał długą piłkę do Taarabta, ale napastnik gości nie zdołał opanować piłki.

1'

Juventus rozpoczął mecz!

20:45

Piłkarze są już na murawie, lada chwila czeka nas pierwszy gwizdek!

20:33

W poprzedniej kolejce obie drużyny zanotowały skromne zwycięstwa 1:0 - Juventus na wyjeździe uporał się z Cagliari, a Genoa na własnym stadionie pokonała Sassuolo.

20:30

W tabeli Serie A Juventus plasuje się na drugim miejscu, tracąc 4 punkty i mając jeden mecz mniej od prowadzącej drużyny Napoli (54 punkty). Genoa z kolei plasuje się na 15 lokacie, z dorobkiem 21 "oczek".

20:23

W bramce "Starej Damy" wystąpi dzisiaj Wojciech Szczęsny. Dla reprezentanta Polski będzie to 11 ligowy mecz w tym sezonie. W dotychczasowych spotkaniach w Serie A polski bramkarz puścił 6 goli.

20:20

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację NA ŻYWO z ostatniego meczu 21. kolejki Serie A. Rywalem Juventusu na Allianz Stadium w Turynie będzie dzisiaj Genoa. Relację poprowadzi Bartłomiej Krawczyk.