Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

94'

Koniec spotkania! Chorwacja jedną nogą w Rosji!

93'

Podsumowując dzisiejszy mecz - zwycięstwo Chorwacji jest w pełni zasłużone. Zespół gospodarzy rozegrał doskonałe spotkanie, rewanż w Grecji wydaje się już tylko formalnością.

91'

Cztery minuty doliczone do drugiej części spotkania.

89'

Nikt w Chorwacji nie chce ryzykować zdrowia Luki Modricia. Opuszcza on boisko, a zmienia go Mario Pasalić.

87'

Luka Modrić po zderzeniu z rywalem potrzebował pomocy medycznej, ale już wrócił do gry.

85'

Tym razem nieco lepszego podania doczekał się Ante Rebić, jednak skuteczną interwencją popisał się Sokratis Papastathopoulos.

83'

Nikola Vlasić melduje się na boisku w miejsce Andreja Kramaricia, żegnanego przez kibiców oklaskami.

81'

W ostatnich minutach meczu wciąż bliżej jest piątej bramki dla Chorwacji niż drugiej dla Grecji.

79'

Tasos Bakasetas ukarany żółtą kartką - to trzecia kara indywidualna dla Greków w tym spotkaniu.

77'

Sime Vrsaljko kolejny już dziś raz wykonał rajd z piłką prawym skrzydłem, tym razem podanie prostopadłe do Ante Rebicia kończy się niepowodzeniem.

75'

Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Nikolę Kalinicia zastępuje Ante Rebić.

73'

Danijel Subasić bez wykonania choćby jednego kroku łapie dośrodkowanie, które było skierowane dokładnie w jego rękawice.

71'

Zmiana w zespole Grecji. Tasos Bakasetas zmienia jednego z najgorszych piłkarzy tego spotkania, Konstantinosa Stafylidisa.

69'

Statystyka strzałów na bramkę - 17:4. To jest różnica klas.

67'

Ależ bawi się Luka Modrić! Zawodnik Realu Madryt świetnym przerzutem uruchomił Nikolę Kalinicia w polu karnym, strzał na bramkę trafia w jednego z obronców.

65'

Piękna próba technicznego zaskoczenia bramkarza w wykonaniu Andreja Kramaricia, piłka mija słupek w bardzo bliskiej odległości!

63'

Druga zmiana w reprezentacji Grecji. Andreasa Samarisa zastępuje Panagiotis Tachtsidis.

61'

Pierwszy od dawna rzut rożny dla reprezentacji Grecji.

59'

Zbyt nonszalanckie wybicie Danijela Subasicia kończy się przejęciem piłki przez Greków, na szczęście dla bramkarza - bez poważniejszych konsekwencji.

57'

Grecja próbuje rozpocząć akcję wymieniając podania w środku pola, ale ich posiadanie piłki kończy się w momencie przekroczenia linii środkowej.

55'

Nikola Kalinić faulowany w środku pola przy wyprowadzaniu kolejnej groźnej akcji.

53'

Wygląda na to, że Grecy stracili już nadzieje, tymczasem Chorwatom wciąż mało!

51'

Konstantinos Stafylidis przejął piłkę w polu karnym, chciał od razu zgrać ją klatką piersiową do bramkarza, zrobił to jednak na tyle słabo, że wyszła z tego stuprocentowa sytuacja wykorzystana przez gospodarzy!

49'

Co za błąd w defensywie Grecji, Andrej Kramarić podwyższa prowadzenie Chorwacji!

47'

Dośrodkowanie Luki Modricia z rzutu rożnego wybite na aut.

46'

Zmiana w drużynie Grecji w przerwie. Giannisa Maniatisa zastąpił Panagiotis Retsos.

46'

Wznawiamy spotkanie, piłkę ma Hrvatska!

21:35

Co tu dużo mówić - Chorwacja jest zdecydowanie lepszym zespołem i jedynie głupi błąd w defensywie sprawił, że wciąż nie mogą być pewni awansu. Powodem do optymizmu jest jednak ich gra, gospodarze dziś prezentują się naprawdę wyśmienicie. Czekamy na to samo po przerwie!

45'

Koniec pierwszej, niezwykle emocjonującej połowy tego spotkania.

45'

Orestis Karnezis broni dwa strzały z najbliższej odległości! Znakomita interwencja greckiego golkipera!

43'

Bardzo dobre podanie w pole karne Chorwacji pod nogi Kostasa Fortounisa, piłkę w ostatniej chwili przejął Danijel Subasić!

41'

Groźne uderzenie po ziemi Ivana Rakiticia mija słupek o kilka metrów.

39'

Ależ mecz oglądamy w Zagrzebiu, spotkanie godne mistrzostw świata!

37'

Jeszcze jedno dośrodkowanie Sime Vrsaljko przelatuje tuż nad głową Orestisa Karnezisa!

35'

To już czwarty gol w tym meczu, a minęło ledwo trzydzieści minut! Ivan Perisić wykończył strzałem głową doskonałą akcję swojego zespołu i wykorzystał dośrodkowanie Sime Vrsaljko!

33'

Co tutaj się dzieje?! Ivan Perisić przywraca Chorwacji dwubramkowe prowadzenie!

32'

Piłkę z linii bramkowej próbował wybijać jeszcze Marcelo Brozović, ale zabrakło mu kilku centymetrów wzrostu. Po bramce z niczego Grecja łapie kontakt!

30'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, do piłki wyskakuje Sokratis Papastathopoulos i kieruje piłkę do siatki! Ależ teraz nerwowo zachowuje się obrona reprezentacji Grecji!

28'

Jose Zeca! Ogromny błąd chorwackiej defensywy, piłka mija bramkarza, sytuację ratuje Domagoj Vida, wybijając piłkę na rzut rożny!

26'

Po piorunującym początku teraz gospodarze nieco zwolnili, spokojnie wymieniając podania w środkowej strefie boiska.

24'

Ciężko wytłumaczyć tragiczną postawę gości. Wyglądają jakby atmosfera w Zagrzebiu całkowicie ich przytłoczyła, co bardzo odpowiada reprezentantom Chorwacji.

22'

Grekom puszczają nerwy! Jose Zeca z żółtą kartką za ostry faul na Luce Modriciu.

21'

Ivan Strinić miał zdecydowanie za dużo miejsca na płaskie podanie pod samą bramkę. Tam odnalazł się Nikola Kalinić. Piłkarz Milanu pięknie wykończył akcję, posyłając piłkę do siatki uderzeniem piętą.

19'

Nikola Kalinić, piękna bramka! 2:0 dla gospodarzy! Ależ oni grają!

19'

Po dośrodkowaniu Luki Modricia z rzutu rożnego Dejan Lovren uderza głową, myląc się o mniej niż metr!

17'

Chorwaci kontrolują to spotkanie. Reprezentacja Grecji jak dotąd nie wyprowadziła ani jednej groźnej akcji.

15'

Bramkarz reprezentacji Grecji zachował się bardzo nieodpowiedzialnie, w dosyć niegroźnej sytuacji we własnej szesnastce faulując Nikolę Kalinicia. Przewinienie widać było nawet z linii środkowej boiska, gdzie akurat stał arbiter. Luka Modrić pewnym uderzeniem wyprowadza Chorwatów na prowadzenie.

13'

Tak jest, Luka Modrić i bramka! Chorwacja na prowadzeniu po strzale piłkarza Realu Madryt z rzutu karnego!

12'

Orestis Karnezis z żółtą kartką za bardzo ostre wejście w polu karnym... to powinna być czerwona kartka, czy to jest również rzut karny?

10'

Póki co zespołem dominującym jest zespół prowadzony przez Zlatko Dalicia.

8'

Giorgos Tzavellas fauluje Sime Vrsaljko, kolejny stały fragment gry dla Chorwatów.

6'

Blisko Domagoj Vida! Zawodnik Dynama Kijów miał szansę oddać celny strzał z około pięciu metrów, ale zaskoczony zamieszaniem posłał piłkę bardziej w górę, niż do bramki.

5'

Trwa seria rzutów rożnych dla gospodarzy.

3'

Tym razem decyzja jest odwrotna - rzut wolny dla Chorwacji za faul na Luce Modriciu przy linii bocznej.

2'

Wydawało się, że reprezentacji Chorwacji należał się pierwszy rzut rożny, tymczasem sędzia boczny uznał, że grę wznowi Orestis Karnezis.

1'

...pierwszy gwizdek włoskiego arbitra i gramy, przy piłce Grecja!

20:42

Hymny za nami, czas jeszcze na losowanie stron...

20:40

Oto oni - bohaterowie dzisiejszego spotkania meldują się na murawie!

20:39

Stadion Maksimir w Zagrzebiu już wypełniony, czekamy tylko na piłkarzy!

20:37

A tak wyglądać będzie piłka, która będzie używana na przyszłorocznym mundialu!

20:35

Sędzią tego spotkania będzie pan Gianluca Rocchi z Włoch.

20:30

Rezerwowi Grecji: Stefanos Kapino, Giannis Anestis, Panagiotis Retsos, Lazaros Christodoulopoulos, Dimitris Diamantakos, Tasos Bakasetas, Vasilis Torosidis, Dimitris Kourbelis, Panagiotis Tachtsidis, Yannis Gianniotas, Charambos Lykogiannis, Marios Oikonomou.

20:25

Rezerwowi Chorwacji: Dominik Livaković, Lovre Kalinić, Matej Mitrović, Nikola Vlasić, Zoran Nizić, Ante Rebić, Marko Rog, Mario Mandżukić, Filip Bradarić, Martin Leovac, Mario Pasalić i Josip Pivarić.

20:20

Już dziś obejrzymy pierwszy akt starcia o mistrzostwa świata w Rosji. Jedna z drużyn ma szansę znacznie przybliżyć się do wyjazdu już dzisiaj.

20:15

Dzień dobry, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Chorwacja - Grecja!