Niedziela, 12 listopada 2017, godz. 18:00
SzwajcariaEkstraklasa.net
0 : 0
wikipedia.orgIrlandia Północna
94'

Koniec meczu. Szwajcaria bezbramkowo remisuje z Irlandią Północną i po zwycięstwie w pierwszym meczu, jedzie na Mundial!

93'

Ledwie piłka doleciała do "koszyczka" Michaela McGoverna.

93'

Breel Embolo faulowany przez Garetha McAulleya przed polem karnym. Idealna pozycja dla Ricardo Rodrigueza.

91'

Ricardo Rodriguez ratuje swój zespół przed utratą gola (i dogrywką)! Wybija piłkę z linii bramkowej po główce Stevena Davisa!

90'

Felix Brych dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

90'

Kolejna próba Breela Embolo. Z linii 16. metra na wiwat...

89'

Tym razem Breel Embolo chciał sam zakończyć akcję! Ograł Jonathana Evansa w "szesnastce" i strzela z ostrego kąta! Michael McGovern nogami dobija uderzenie na rzut rożny!

87'

Ajjj! Breel Embolo przedarł się dość szczęśliwie lewą stroną i podaje na 7. metr do Admira Mehmediego. Ten nie trafia w piłkę!

86'

Breel Embolo zastępuje Harisa Seferovicia.

84'

Kontra gospodarzy spaliła na panewce. Haris Seferović najpierw nie trafia w bramkę, a po chwili z kilku metrów przenosi piłkę wysoko nad poprzeczką!

83'

Paddy McNair zmienia Conora Washingtona.

81'

Przerwa w grze. Na murawie leży Stephan Lichtsteiner, który ucierpiał w starciu z Jordanem Jonesem. Interwencja medyków nie jest konieczna.

80'

Remo Freuler melduje się na placu gry. W stronę ławki udaje się Xherdan Shaqiri.

79'

Dośrodkowanie na dalszy słupek nie znajduje adresata.

78'

Jonathan Evans upomniany żółtą kartką za celowe zagranie ręką ok.30 metrów od własnej bramki.

77'

Xherdan Shaqiri wywalczył rzut rożny z prawej strony. Dośrodkowanie Stevena Zubera zostało wybite przez defensywę gości.

75'

... a za Olivera Norwooda pojawia się Josh Magennis.

75'

Podwójna zmiana w ekipie gości. Jordan Jones zmienia Jamie'ego Warda...

73'

Crossowe zagranie Granita Xhaki do Xherdana Shawiriego. Ten chciał głową zagrać sobie do przodu na dobieg, ale czujny był bramkarz gości. Łapie piłkę na 13. metrze.

71'

Żółta kartka dla Harisa Seferovicia za strzał na bramkę po gwizdku sędziego. Był na spalonym.

70'

Przeciągnięte dośrodkowanie Stevena Zubera do Admira Mehmediego. Michael McGovern wznawia grę z "piątki".

67'

I jeszcze jeden. Manuel Akanji wyjaśnia sytuację dalekim wybiciem.

67'

Kolejna akcja Stuarta Dallasa lewą stroną. W ostatniej chwili został zablokowany przez Fabiana Scchaera. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

64'

Wrzutka Stuarta Dallasa złapana przez szwajcarskiego bramkarza. Od kilku minut przewaga jest po stronie gości!

63'

To powinien być gol dla Wyspiarzy! Conor Washington kapitalnie urwał się lewą stroną boiska. Zagrywa przed linię 16. metra do George'a Saville'a, którego anemicznie uderzenie chwyta Yann Sommer!

61'

Admir Mehmedi zmienia Blerima Dzemailiego.

60'

Po chwili rzut wolny dla Irlandczyków z Północy! Po "świecy" Chrisa Brunta niepewnie interweniował Yann Sommer, który zanotował "pusty przelot". Na jego szczęście ten błąd nie został wykorzystany przez gości.

59'

Ajj. Xherdan Shaqiri odbiera dobre crossowe podanie blisko pola karnego rywala. Podaje w "szesnastkę" do Harisa Sereferovicia, ale że odskoczyła mu futbolówka, to wybił ją Gareth McAulley.

55'

Conorowi Washingtonowi brakowało niewiele, by wpisać się na listę strzelców! Wyskakuje najwyżej do centry z bocznego sektora, ale strzela głową tuż obok bramki!

52'

Michael McGovern łapie piłkę zbyt głęboko wrzuconą przez Xherdana Shaqiriego.

49'

Denis Zakaria podaje w pole karne do Blerima Dzemailiego. Jego zagranie zostało przecięte przez obronę, a po chwili Ricardo Rodriguez huknął z dystansu metr obok prawego słupka bramki Michaela McGoverna.

48'

Anemiczny strzał Jamiego Warda spokojnie chwyta Yann Sommer.

46'

Druga połowa rozpoczęta. Bez zmian w obu ekipach.

45'

+1' Koniec pierwszej połowy. W rewanżowym spotkaniu barażowym o Mundial, Szwajcarzy bezbramkowo remisują z Irlandią Północną. Taki wynik premiuje gospodarzy (w pierwszym meczu wygrali Helweci 1:0)

45'

Chris Brunt strzela daleko poza zasięgiem bramki

45'

Jamie Ward skoszony przez Fabiana Schaera ok. 25 metrów od bramki Helwetów. Powinna być kartka, ale sędzia Felix Brych tylko podyktował rzut wolny.

44'

Oliver Norwood nie poradził sobie na lewej stronie z Stephana Lichtsteinera.

18:43

Interwencja Stephana Lichtsteinera z 11. minuty

42'

Z kilku metrów Granit Xhaka przenosi piłkę wysoko nad poprzeczką! Nawet gdyby zmieścił ją w siatce, to gol nie zostałby uznany - spalony.

41'

Xherdan Shaqiri na spalonym. Kontra spaliła na panewce.

40'

Od kilku minuty teraz to Helweci nie są w stanie wyjść z własnej połowy. Seria rzutów wolnych nie przynosi zagrożenia.

38'

Za głębokie dośrodkowanie Stuarta Dallasa w ole karne. Yann Sommer spokojnie chwyta piłkę.

37'

Conor Washington na spalonym.

35'

Starcie Jamiego Warda z Harisem Seferoviciem na połowie gospodarzy, kilka metrów za linią środkową. Będziemy spodziewać się lagi w pole karne.

32'

Nieee. Granit Xhaka zagrywa górą w pole karne w stylu Xaviego. Wzór do naśladowania bardzo dobry, ale powinien poćwiczyć ten element na treningach. Michael McGovern z "piątki".

30'

Steven Zuber strzela z narożnika pola karnego. Bliżej było... bocznej chorągiewki niż światła bramki.

29'

Teraz atak Irlandczyków z Północy. Chris Brunt centruje na Conora Washingtona, lecz ten wbiegł na dalszy słupek, podczas gry piłka poleciała przed linię 16. metra. Manuel Akanji wyjaśnia sytuację.

28'

Coraz groźniejsze ataki gospodarzy! Michael McGovern znowu "trzyma" wynik, broniąc strzał Stevena Zubera!

26'

Stuart Dallas widział szeroko ustawionego Jamiego Warda. Zagrywa za słabo w "szesnastkę" gospodarzy, co wykorzystał Fabian Schaer.

25'

Teraz refleksem popisał się Michael McGovern! Zdołał odbić piłkę po atomowym uderzeniu Xherdana Shaqiriego (oczywiście "przyrobbenił" w tej akcji)!

23'

Haris Seferović! Zaczęło się od złego podania Stevena Davisa w środku pola, które przeciął Ricardo Rodriguez. Pognał po skrzydle i zagrywa w pole karne do kolegi, a ten uderza tuż obok lewego słupka!

21'

Mocne, crossowe zagranie Fabiana Schaera na lewą flankę do Stevena Zubera. Pomysł dobry, ale w to zagranie włożył trochę za dużo siły.

19'

Pierwsze gwizdy na trybunach St. Jakob-Park w Bazylei. Kibice domagają się od Helwetów szybszej gry. Ale na takiej błotnistej murawie nie jest to proste.

18'

Xherdan Shaqiri posyła crossowe podanie w okolice pola karnego do Harisa Seferovicia. Uprzedził go Jonatahan Evans.

16'

Będziemy świadkami wielu pojedynków Stephana Lichsteinera z Chrisem Bruntem. Teraz poradził sobie z obrońcą Juventusu, blokując jego centrę.

13'

Xherdan Shaqiri jest przewidywalny jak Arjen Robben, ale rywale dają się nabrać. Jego centrostrzał został jednak zablokowany.

11'

Nie szło prawą, to lewą zaatakowali Helweci. Wywalczyli rzut rożny, po którym Irlandczycy z Północy ruszyli z kontrą. Jamiego Warda w ostatniej chwili powstrzymał Stephan Lichtsteiner.

10'

Chris Brunt blokuje centrę Stephana Lichtsteinera. Od kilku minut goście nie są w stanie wyjść z piłką poza linię środkową.

9'

Stephan Lichtsteiner na prawej stronie, blisko narożnika chciał wywalczyć rzut rożny. Udało się z autem. Ostro bita piłka, po której Gareth McAulley na wślizgu przenosi ją nad poprzeczkę!

8'

Gareth McAulley wybija piłkę głową poza "szesnastkę".

7'

Xherdan Shaqiri został skoszony przez Chrisa Brunta. Żółta kartka dla obrońcy Irlandii Północnej.

5'

To mógł być gol dla Szwajcarów! Na prawej stronie Xherdan Shaqiri "łamie" akcję na lewą nogą i centruje na 7. metr. Stamtąd Haris Seferović główkuje tuż obok dalszego słupka! Zamykający akcję Steven Zuber jej nie sięgnął, choć niewiele brakowało!

4'

Stuart Dallas główkuje wysoko nad bramką gospodarzy.

3'

Chris Brunt decyduje się na strzał z ponad 25 metrów w stronę prawego spojenia! Yann Sommer z trudem paruje piłkę na rzut rożny!

2'

Steven Davis centruje z prawej strony na dalszy słupek. Szwajcarzy poradzili sobie w tej sytuacji, choć na murawie leży Jamie Ward. Gra nie jest przerwana.

1'

Typowa wyspiarska gra gości - "laga" na napastnika. Conora Washingtona uprzedził jednak na 13. metrze Yann Sommer.

1'

Felix Brych gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

17:56

Obie "jedenastki" są już na murawie! Za moment losowanie stron, ale najpierw hymny państwowe.

17:52

Coraz mniej czasu do pierwszego gwizdka sędziego, więc przenosimy się na stadion św. Jakuba w Bazylei!

17:46

Rezerwowi reprezentacji Szwajcarii: Marvin Hitz, Roman Burki - Leo Lacroix, Nico Elvedi, Michael Lang, Breel Embolo, Remo Freuler, Valon Behrami, Gelson Fernandes, Admi Mehmedi, Mario Gavranović, Edmilson Fernandes.

17:43

Sędzią głównym jest Felix Brych z Niemiec. Na liniach będą mu pomagać Mark Borsch oraz Stefan Lupp. Sędzią technicznym jest za to Felix Zwayer.

17:41

Rezerwowi reprezentacji Irlandii Północnej: Alan Mannus, Roy Carroll - Conor Mc Lauglin, Shane Ferguson, Lee Hodson, Jordan Jones, Kyle Lafferty, Paul Paton, Matthew Lund, Paddy McNair, Josh Magennis, Rory McArdle.

17:39

17:37

Relację NA ŻYWO z tego meczu poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

17:35

Jedną nogą Helweci są już w drodze na przyszłoroczny Mundial w Rosji, ale nie oznacza to, że Irlandczycy z Północy tak łatwo się poddadzą. Będą walczyć do końca o awans. Skrzydeł na pewno nie podciął wątpliwy karny w pierwszym spotkaniu (Szwajcaria wygrała 1:0 po trafieniu Ricardo Rodrigueza właśnie z "wapna"), ale "absmak pozostał".