Irlandia Północnawikipedia.org
0 : 1
Ekstraklasa.netSzwajcaria
22:38

Serdecznie dziękuję za uwagę jednocześnie zapraszając na dzień jutrzejszy! W końcu o 20:45 Polska podejmować będzie Urugwaj! Już teraz zapraszam na relację LIVE z meczu naszej kadry!

22:37

Teraz już jedną nogą Szwajcaria znajduje się w Rosji! Szczerze to gdyby nie kontrowersyjna decyzja arbitra mogło być różnie! Irlandia była słabsza piłkarsko była dużo słabsza, ale i goście nie pokazali wybitnego futbolu. Teraz czekamy na rewanż w Bazylei!

94'

Koniec! Szwajcaria po bardzo słabym meczu pokonuje Irlandię Północną!

93'

Stephan Lichtsteiner udowodnił swoją świetną szybkość wyprzedzając rywali, lecz przy tym notując faul.

90'

Irlandia choć próbuje to najzwyczajniej brakuje im umiejętności. Nie ma tego błysku, który porwałby drużynę do ataku.

87'

Na samą końcówkę meczu na murawie pojawia się Admir Mehmedi, który zmienia Stevena Zubera.

86'

Sommer po raz kolejny ratuje drużynę. Jego interwencje na przedpolu są nieocenione.

83'

Kolejna zmiana gości. Blerim Dzemaili schodzi, a w jego miejsce na murawie melduje się Fabian Frei.

82'

Na trybunach słychać ogromne wzburzenie! Kibice domagają się rzutu karnego po zagraniu ręką Rodrigueza! Sędzia jednak niewzruszony!

81'

Irlandia w końcu zaczęła atakować z większym animuszem. Doświadczona defensywa Szwajcarów radzi sobie z tymi atakami znakomicie.

78'

Zmiana także w drużynie Irlandii. Conor Washington wchodzi w miejsce Kyle'a Lafferty.

77'

Breel Embolo zmienia Harisa Seferovicia!

73'

Chris Brunt strzela z rzutu wolnego, a piłka za mocno odkręcała się od bramki i Sommer tylko odprowadza ją wzrokiem.

71'

Aj było bardzo blisko! Strzał głową Garetha McAuleya ląduje minimalnie obok słupka!

68'

Xherdan Shaqiri pięknie pokazuje się znakomicie do prostopadłej piłki, ale jego strzał był zbyt lekki aby zaskoczyć bramkarza rywala.

65'

Kolejna zmiana w ekipie gospodarzy. Corry Evans schodzi, a wchodzi George Saville.

62'

Bardzo groźne dośrodkowanie gospodarzy. Na szczęście w porę wrócił w pole karne Granit Xhaka.

58'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Pewnie wykonana 11 przez Ricardo Rodrigueza!

57'

Corry Evans za to ukarany żółtą kartką!

56'

Rzut karny!! Po strzale Shaqiriego ręką w polu karnym zagrywa Evans!

52'

Xherdan Shaqiri oddaje tragiczny strzał. Piłka wypadła chyba poza stadion.

51'

Jamie Ward zmienia zmagającego się z kontuzją Stuarta Dallasa.

50'

Haris Seferovic dostaje prawie idealną piłkę od Lichsteinera. Czemu tylko prawie? Ponieważ sędzia sygnalizuje spalonego.

46'

Wracamy po przerwie i czekamy na bramki!

21:33

Dwie zdolne reprezentacje miały bić się o awans na Mundial. Niestety tak pięknie to nie wygląda i oglądamy "typowy mecz walki". Mało strzałów, mało akcji. Aż nie ma za bardzo o czym się rozpisywać. Czekamy na drugie 45 minut!

46'

Minuta doliczona właśnie minęła i arbiter kończy pierwszą część meczu.

44'

Szwajcaria coraz mocniej atakuje swoich rywali, jednak ich przewidywalne dośodkowania nie zaskakuje gospodarzy.

40'

Yann Sommer popisuje się znakomitą interwencją, która ratuje drużynę Szwajcarii.

37'

Stuart Dallas pędził lewą flanką, lecz szybko został powstrzymany przez Fabiana Schaera.

34'

W drugim dzisiejszym meczu barażowym Chorwacja wygrywa z Grecją 2:1. Szkoda, że w tym spotkaniu nie pada tyle goli.

30'

Rodriguez bardzo dobrze dogrywa z rzutu wolnego i zabrakło niewiele, a jego kolega z drużyny zamknął by tą akcję strzałem głową.

26'

Boki obrony Szwajcarów bardzo mocno szaleją w tym meczu. Tym razem dogrywał Ricardo Rodriguez, lecz dalej nie przynosi to efektu w postaci bramki.

23'

Stephan Lichtsteiner jest na razie najjaśniejszym punktem tego meczu. Kapitan gości znowu świetnie dośrodkowuje, ale Seferović uderza bardzo słabo głową.

22'

Szwajcaria dużo lepiej wygląda w tym meczu. Irlandia nie ma pomysłu na przełamanie defensywy rywala. Co jakiś czas próbują długiej piłki, co nie przynosi żadnego efektu.

18'

Haris Seferovic oddaje sytuacyjny i jednocześnie groźny strzał, ale przepiękna interwencja Michaela McGoverna ratuje gospodarzy!

16'

Stephan Lichtsteiner świetnie podłączył się prawym skrzydłem i jego dośrodkowanie w ostatniej chwili zostaje wybite.

13'

Kyle Lafferty sprzed pola karnego uderza bardzo wysoko ponad bramką Sommera. Tragiczny strzał.

10'

Pierwsza bardzo groźna akcja tego meczu. Ricardo Rodriguez dośrodkowuje, piłkę zostaje wystawiona przed pole karne, gdzie Xhaka oddaje mocny, ale niecelny strzał.

6'

Źle wykonany rzut wolny przez Irlandczyków i tracą szansę na zdobycie bramki.

4'

Fabian Schaer bardzo brzydko fauluje rywala i już na samym początku meczu mamy żółtą kartkę dla stoper gości!

1'

Irlandia Północna zaczyna od środka i zegar ruszył!

20:41

20:40

Obie drużyny opuszczają tunel przy głośnym dopingu kibiców gospodarzy! Zaraz usłyszymy hymny obu Państw!

20:36

Irlandia Północna od kilku lat zapisuję piękna kartę na łamach swojej historii. Najpierw po raz pierwszy w historii awansowała na Euro w 2016 roku, a teraz po ponad 30 latach przerwy mają szansę powrócić na najważniejszą piłkarską imprezę!

20:30

Mimo, że Szwajcarzy przegrali tylko jeden mecz to z 27 punktami na koncie zajęli w grupie 2 miejsce tuż za plecami Portugalczyków.

20:26

W drugim dzisiejszym meczu baraży do MŚ swój mecz rozegrają reprezentacje Chorwacji i Grecji. Z tego meczu również prowadzimy relację LIVE ---> Chorwacja - Grecja

20:23

Skład Szwajcarii!

20:20

Skład Irlandii Północnej!

20:16

Z tej strony wita Państwa Bartłomiej Modzelewski! Zapraszam serdecznie na relację LIVE z tego jakże ważnego spotkania!

20:15

Czas na mecze o być albo nie być. Mecze te elektryzują cały świat. Albo zgarniasz całą pulę, albo wracasz do domu z niczym! Czas na baraże o awans do Mundialu w Rosji!