LitwaLitwa U-21
19:55

Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

96'

Koniec meczu! Polska wygrywa z Litwą 1:0 po bramce Dawida Kownackiego i zostaje liderem grupy!

94'

Za mocne podanie w kierunku naszej bramki. Cóż, wreszcie okazja dla Kamila Grabary na włączenie się do gry.

92'

Dawid Kownacki, co ten chłopak robi?! Nasz napastnik zauważył stojącego daleko od własnej bramki golkipera z Litwy, zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z linii środkowej, piłka po jego strzale mija bramkę w niewielkiej odległości!

90'

Sędzia doliczył aż pięć minut do drugiej połowy spotkania.

88'

Biało-czerwoni panują nad sytuacją, wymieniając podania na połowie Litwy. Goście wciąż bezradni.

86'

Manfredas Ruzgis na murawie w miejsce Edvinasa Baniulisa.

85'

Za chwilę ostatnia zmiana w zespole gości.

83'

Polacy idą za ciosem! Świetne, chirurgicznie precyzyjne podanie Bartosza Kapustki do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Kamila Jóźwiaka, ten trafia w słupek!

81'

Domantas Simkus z żółtą kartką za niesportowe zachowanie na połowie Polaków.

81'

Jakże piękną i równie ważną asystę przy tym trafieniu zaliczył Kamil Jóźwiak.

79'

Doskonałe prostopadłe podanie do uciekającego Dawida Kownackiego, napastnik świetnie przyjął piłkę i posłał ją obok rozpaczliwie interweniującego Mariusa Adamonisa! Polska nareszcie na zasłużonym prowadzeniu!

77'

Jak mówi klasyk: ile trzeba było czekać na tego gola?! Dawid Kownacki, 1:0!

75'

Karol Świderski uderza z 20 metrów, piłka przelatuje nad poprzeczką.

74'

Zmiana w zespole gości. Skirmanstas Rakauskas melduje się na placu gry w miejsce Domantasa Putriusa.

73'

Kartka także dla... Dawida Kownackiego, który padł w polu karnym w starciu z rywalem, sędzia dopatrzył się dużej dozy aktorstwa w tej akcji.

73'

Marius Adamonis ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry.

72'

Perfekcyjna wrzutka z głębi pola prosto na głowę Karola Świderskiego, napastnik Jagiellonii uderza głową tuż obok słupka!

71'

Mocny strzał Dawida Kownackiego z linii pola karnego, piłkę łapie Marius Adamonis.

69'

Dzisiejszy mecz z trybun Areny Lublin ogląda 7823 widzów.

67'

Trzecia zmiana w polskim zespole. Kamil Jóźwiak zmienia Sebastiana Szymańskiego.

65'

Sebastian Szymański z żółtą kartką za zatrzymanie kontry rywala faulem jeszcze na połowie Litwy.

64'

Karol Świderski zastępuje niewidocznego w drugiej połowie Filipa Jagiełło.

62'

Korner dla gości po zablokowanym dośrodkowaniu Eligijusa Jankauskasa.

61'

Linas Megelaitis zmienia Edgarasa Dubickasa.

59'

Do wejścia na murawę przygotowuje się Linas Megelaitis.

57'

Prostopadłe podanie Sebastiana Szymańskiego pod samą bramką wybija jeden z obrońców!

55'

Po przerwie w grę Polaków wkradła się nerwowość. Biało-czerwoni zaczynają popełniać głupie błędy.

53'

Konrad Michalak! Skrzydłowy Wisły Płock odebrał piłkę rywalowi przed polem karnym, z impetem wpadł w szesnastkę i uderzył tuż obok słupka!

51'

Eligijus Jankauskas faulowany przy linii bocznej przez Kamila Pestkę.

49'

Sebastian Szymański złapany na spalonym po prawej stronie boiska.

47'

Polacy szybko przejęli piłkę i przeszli do konstruowania ataku pozycyjnego.

46'

Druga połowa rozpoczęta, przy piłce Litwini!

46'

Konrad Michalak zmienił Jakuba Bartosza.

19:01

Zanosi się na zmianę w reprezentacji Polski już w przerwie.

18:50

Polacy mieli olbrzymią przewagę, zamknęli Litwinów na ich połowie, ale siła biało-czerwonych nie dociera do pola karnego gości. Brakuje lepszego zachowania w szesnastce. Oby po przerwie było lepiej!

45'

Koniec pierwszej połowy, do przerwy remis w Lublinie!

43'

Doskonałe dośrodkowanie Bartosza Kapustki trafia do Pawła Bochniewicza, zawodnik Górnika Zabrze główkuje tuż obok słupka!

41'

Eligijus Jankauskas z żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

39'

Dośrodkowanie Dawida Kownackiego z prawej strony boiska ląduje w rękawicach Mariusa Adamonisa.

37'

Polacy wciąż mają problem z przedostaniem się w pole karne reprezentacji Litwy. Gra wygląda doskonale tylko do linii szesnastego metra od bramki gości.

35'

Napastnik z Litwy już za moment wróci do gry.

33'

Edvinas Baniulis zderzył się z jednym z kolegów z zespołu i przynajmniej na moment opuszcza boisko.

31'

Kolejna składna akcja Polaków! Celne dośrodkowanie Jakuba Piotrowskiego spod linii końcowej trafia do Dawida Kownackiego, główkę naszego napastnika ponownie złapał Marius Adamonis!

29'

Sebastian Szymański do piłki podszedł bardzo pewnie, ale uderzył metr nad poprzeczką.

27'

Żółtą kartką ukarany został Rimvydas Sadauskas, który ostrym faulem zatrzymał Dawida Kownackiego przed własną szesnastką.

25'

Na trybunach przybyło kibiców, sympatycy biało-czerwonych siedzący za bramką Litwy prowadzą regularny doping.

23'

Dawid Kownacki miał doskonałą szansę na wyprowadzenie Polski na prowadzenie po długim podaniu w pole karne, napastnik Sampdorii uderzył jednak wysoko nad poprzeczką.

21'

Eligijus Jankauskas złapany na spalonym pod polem karnym Polski.

19'

Po dośrodkowaniu Sebastiana Szymańskiego pierwszy celny strzał oddał Mateusz Wieteska, obrońca Górnika uderzył dokładnie tam, gdzie stał litewski golkiper.

17'

Kolejny rzut wolny dla Polski, do piłki podchodzi Dawid Kownacki. Piłka po strzale napastnika Sampdorii ląduje w rękawicach Mariusa Adamonisa.

15'

Na wykonanie stałego fragmentu gry zdecydował się sam poszkodowany, ale posłał piłkę wprost na głowę obrońcy.

13'

Sebastian Szymański faulowany przy linii bocznej boiska.

11'

Jakub Bartosz dotarł do mocnego podania na prawe skrzydło, ale nie zdołał dośrodkować piłki w pole karne.

9'

Póki co reprezentacja Polski ma ogromną przewagę, goście nie wyprowadzili jeszcze ani jednego ataku.

7'

Prosty błąd Rimvydasa Sadauskasa, obrońca reprezentacji Litwy wybija piłkę poza plac gry w niegroźnej sytuacji.

5'

Sebastian Szymański chciał zaskoczyć Mariusa Adamonisa bezpośrednio z rzutu rożnego, ale piłka opuściła boisko.

3'

Piłka w siatce Litwinów po strzale Dawida Kownackiego, ale sędzia nie uznaje bramki - był spalony.

2'

Aut dla Polaków na wysokości pola karnego gości.

1'

...i zaczynamy spotkanie, przy piłce Polska!

17:59

Za nami hymny obu państw, jeszcze tylko losowanie stron...

17:56

Reprezentacje Polski i Litwy pojawiają się na murawie Areny Lublin!

17:51

Kompletu publiczności na stadionie w Lublinie nie ma, pojawiło się mniej więcej 7 tysięcy kibiców.

17:46

Warto przypomnieć, że pierwszy mecz obu drużyn w eliminacjach na Litwie wygrali Polacy, wygraliśmy 2:0 po bramkach Pawła Tomczyka i Konrada Michalaka.

17:41

Drużyny powoli udają się do szatni, do meczu pozostało już tylko kilkanaście minut!

17:32

Oba zespoły w komplecie rozgrzewają się na murawie.

17:27

Dania zaledwie zremisowała z Gruzją, co oznacza, że dzisiejsza wygrana reprezentacji Polski da jej fotel lidera w naszej grupie.

17:21

Faworytem dzisiejszego starcia są Polacy, bowiem Litwa to na ten moment najsłabsza drużyna naszej grupy eliminacyjnej.

17:18

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Bojan Nikolić z Serbii.

17:15

Na murawie pojawili się bramkarze obu ekip, którzy rozpoczęli rozgrzewkę.

17:11

Rezerwowi Litwy: Titas Krapikas, Skirmantas Rakauskas, Manfredas Ruzgis, Dominykas Kubilinskas, Martynas Medelinskas, Edgaras Utkus i Linas Megelaitis.

17:08

Rezerwowi Polski: Tomasz Loska, Jan Bednarek, Kamil Jóźwiak, Konrad Michalak, Karol Angielski, Damian Gąska i Karol Świderski.

17:05

Znamy już składy obu zespołów, znaleźć je można w panelu po prawej stronie serwisu.

17:00

Dzień dobry, z Lublin Areny wita Państwa serdecznie Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu młodzieżowych reprezentacji Polski i Litwy!