Wtorek, 17 października 2017, godz. 20:45
AS Monacoasmonaco
1 : 2
Besiktas StambułBesiktas Stambuł
94'

Koniec meczu! AS Monaco przegrywa z Besiktasem, mimo że piłkarze z Księstwa prowadzili po golu Radamela Falcao. Dwa trafienia Cenka Tosuna odwróciły losy spotkania. Dzięki temu mistrz Turcji jest liderem grupy B z 9 punktami, stawkę zamyka Kamil Glik i spółka.

93'

Ciekawa kontra gości mogła "dobić" rywala. Ryan Babel posyła crossowe podanie na prawe skrzydło do Ricardo Quaresmy. Ten chciał indywidualnie zakończyć akcję strzałem. Posłał piłkę 2 metry obok lewego, dalszego słupka.

92'

Gary Medel na ofsajdzie.

92'

Ricardo Quaresma w prosty sposób stracił piłkę przed polem karnym ASM. Ale "ukradł" kilkanaście sekund.

90'

Milorad Razić dolicza 4 minuty do drugiej odsłony.

89'

Próba kontry Besiktasu prawą stroną. Centra na dalszy słupek do Ryana Babela została przecięta przez Almany'ego Traore.

88'

Cenk Tosun kończy występ w dzisiejszym spotkaniu. Na murawie jest już Alvaro Negredo.

86'

Jeden jeden solowy atak Rony'ego Lopesa, któremu - jako jednemu z nielicznych - "chce się". Przedarł się prawą stroną i zagrywa przed bramkę... do nikogo. Radamel Falcao nie zdażył.

84'

Gabriel Boschilia w roli lewoskrzydłowego. Zdołał opanować piłkę na linii bocznej, po czym popatrzył i zacentrował w pole karne do Radamela Falcao. Ten osaczony przez 3 obrońców (w tym Pepe) nawet nie wyskoczył do górnej piłki.

82'

W ferworze walki Pepe ucierpiał w starciu o górną piłkę. Krótka przerwa w grze i goście grają przez moment w "dziesiątkę".

81'

Kolejny niepewnie wyjście z bramki do centry Fabriego. Gospodarze nie zdołali zakończyć akcji strzałem. Sytuację efektowną przewrotką wyjaśnia Dusko Tosić.

79'

Ricardo Quaresma wywalczył rzut rożny z prawej strony. Wrzuca z narożnika, ale piłka w locie przekroczyła linię końcową. Wychwycił to sędzia liniowy.

77'

Gabriel Boschilia pojawia się w miejsce Djibrila Sidibe.

77'

Nie idzie gospodarzom z gry, to może ze stałego fragmentu? Na pewno nie po tym rzucie rożnym - żaden z kolegów Thomasa Lemara nie sięgnął piłki.

76'

Rony Lopes nie zdołał dobiec do piłki zagraną na prawą stronę. Nawet przy "depnięciu" Usaina Bolta nie powiodłaby mu się ta sztuka.

74'

... a za Tolgaya Arsnala pojawia się Gary Medel.

74'

Podwójna zmiana w ekipie gości. Oguzhan Ozyakup zmienia Andersona Taliscę...

70'

W walce o górną piłkę Kamil Glik fauluje Pepe.

69'

Techniczne uderzenie Radamela Falcao mija bramkę gości w bezpiecznej odległości. Po drodze był jednak rykoszet od pleców Pepe - rzut rożny.

68'

Ryan Babel sprytnie zagrywa do Ricardo Quaresmy. Ten strzela z ok. prawego narożnika pola karnego obok bramki Danijela Subasicia.

67'

Teraz się powiodło. Jednak anemiczny strzał Balde Keity nie sprawił problemu bramkarzowi Besiktasu.

63'

Piłkarze Senola Gunesa mądrze oddalają grę od własnego pola karnego. Gospodarze nie są w stanie przekroczyć linii środkowej.

63'

Ajjj. Rony Lopes wszedł w pole karne i zagrywa do Keity Balde. Ten nieczysto trafił w piłkę, lecz ta znalazła się pod nogami Thomasa Lemara. Jego uderzenie zostało zblokowane przez Pepe.

62'

Ryan Babel chciał "szarpnąć" lewą stroną i urwać się Djibrilowi Sidibe. Boisko okazało się dla niego za wąskie.

60'

Zupełnie nieudany strzał Almany'ego Toure. Daleko było do bramki Fabriego.

57'

Goście idą za ciosem. Wywalczyli rzut rożny. Krótkie rozegranie, po którym Anderson Talisca huknął z dystansu wysoko nad poprzeczką.

57'

Rony Lopes zmienia Youriego Tielemansa.

54'

Ricardo Quaresma dostaje piłkę na 18. metrze i decyduje się bez zastanowienia na płaski strzał. Trafia w prawy słupek, a odbita piłka znalazła się pod nogami Ryana Babela. Zagrał do lepiej ustawionego Turka, który z zimną krwią kieruje piłkę do siatki. Tutaj lekko spóźnił się Kamil Glik...

54'

CENK TOSUN PONOWNIE WPISUJE SIĘ NA LISTĘ STRZELCÓW!!!

51'

Cenk Tosun nawet nie ruszył do podania Ricardo Quaresmy. Wiedział, że nie dobiegnie do "lagi", a dodatkowo był zgodnie z przepisami przyblokowany przez Almany'ego Toure.

48'

Adriano przecina prostopadłe podanie na wolne pole do Thomasa Lemara. Gdyby nie ta interwencja, to Francuz miałby wolną autostradę do bramki rywala.

48'

Keita Balde upomniany żółtą kartką za faul.

46'

Druga polowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. W spotkaniu 3. kolejki grupy B Ligi Mistrzów AS Monaco remisuje z Besiktasem 1:1.

W drugim spotkaniu tej grupy RB Lipsk prowadzi z FC Porto 3:2.

45'

Almamy Tourè znowu poszedł do przodu i zagrał znacznie lepiej, na bliższy słupek. Keita Balde uderza głową tuż obok bramki!

44'

Almamy Tourè podłączył się do akcji ofensywnej. Po zagraniu Keity Balde decyduje się na wrzutkę, ale trafia w Canera Erkina. Rzut rożny bez zagrożenia.

42'

Futbolówka przypadkowo doturlała się pod nogi Radamela Falcao. Chciał "z kroka" uderzyć w stronę bramki, ale zablokował go Pepe.

41'

Dobre dośrodkowanie z lewej flanki Thomasa Lemara pada łupem Fabriego. Mocno i pewnie chwyta ją w rękawice.

39'

Crossowe zagranie Thomasa Lemara na lewą stronę do Youriego Tielemensa. W sytuacji połapał się Pepe, który wybił piłkę na aut.

Po chwili Belg uderza zza pola karnego metr-półtora obok bramki Fabriego.

38'

Anderson Talisca podaje na prawą stronę nie w tempo do Ricardo Quaresmy. Ten spodziewał się zagrania do nogi, a tu dostał "na zapalenie płuc".

37'

Żółta kartka dla Tolgaya Arslana za faul w środku pola.

34'

Szybka odpowiedź gości! Firmowe dośrodkowanie Ricardo Quaresmy fałszem na bliższy słupek. Tym razem z pięciu metrów nie pomylił się niepilnowany Cenk Tosun.

34'

BESIKTAS WYRÓWNUJE! CENK TOSUN!!!

33'

Strata i atak Youriego Tielemansa prawą stroną. Podaje przed pole karne do nikogo.

32'

Piłkarze Besiktasu próbują uporządkować grę. Nie są jednak w stanie przedrzeć się przez linię środkową.

30'

Zaczęło się od Kamila Glika, który szybko zagrał do przodu. Po kilku podaniach piłkę przejął Balde Keita i w polu karnym zagrywa do El Tigre. Ten "nawinął" rywala, po czym "z dużego palca" posłał piłkę w stronę dalszego, prawego rogu!

30'

GOL DLA AS MONACO!!! RADAMEL FALCAO!!!

28'

Rykoszet od nogi Jemersona ratuje gospodarzy przed utratą bramki! Gdyby nie on, to Ryan Babel zmieściłby piłkę w siatce pod poprzeczką!

26'

Adriano chciał wybić piłkę spod nóg Thomasa Lemara. Zamiast tego... skosił Francuza jak trawę na wiosnę. Milorad Mażić zdecydował się nie sięgać do kieszonki.

25'

Zdaniem sędziego Ryan Babel faulował Djibrila Sidibe w ofensywie. Holender nie może pogodzić się z tą interpretacją.

25'

Atiba Hutchinson wszedł między środkowych obrońców i to była dobra decyzja. WYbija piłkę głową po centrze Thomasa Lemara. Po chwili Radamel Falcao uderza z lewej strony pola karnego w boczną siatkę

23'

I teraz rzut rożny dla ASM z lewej strony. Obrona Besiktasu wychodzi z opresji.

22'

Tym razem nie było zagrożenia po tym stałym fragmencie gry.

22'

Sprytne, półwysokie zagranie na 16. metr do Atiby Hutchinsona, który strzela od razu z woleja w stronę prawego dolnego rogu! Wyciągnięty jak struna Danijel Subasić paruje piłkę na korner!

20'

Atak gości lewą stroną został przerwany faulem Almamy'ego Tourè. Z tą decyją sędziego nie mógł pogodzić się Leonardo Jardim.

19'

Fabriemu wyślizgnęła się piłka z rękawic. Zakotłowało się przed bramką, ale na jego szczęście Pepe dalekim wybiciem wyjaśnia sytuację.

18'

Fabri z trudem przenosi piłkę nad poprzeczkę po uderzeniu Thomasa Lemara!

17'

Pepe fauluje rozpędzonego Radamela Falcao ok. 25 metrów od własnej bramki. Żółta kartka.

15'

Gospodarze w natarciu. Środkiem pognał Radamel Falcao w stronę bramki. Chciał prostopadłym podaniem "uruchomić" Keitę Balde, ale w porę zorientował się Dusko Tosić.

14'

Kolejna akcja Belga. Tym razem prawą stroną. Jego centra w "szesnastkę" została podbita przez Atibę Hutchinsona. Przed linią końcową zdołał ją schwytać Fabi.

12'

Youri Tielemans decyduje się na strzał z dystansu. Piłka leciała w sam środek bramki, więc Fabri spokojnie łapie piłkę.

10'

Ricardo Quaresma faulowany przez Joao Moutinho w środku pola. Troszkę to trwało, zanim Portugalczyk grający dla mistrza Turcji "ogarnął się".

8'

Ryan Babel kieruje piłkę do pustej siatki z kilku metrów po zagraniu Andersona Talisci. Gol nie został uznany - spalony.

20:53

Szału nie ma

5'

W odpowiedzi atak Besiktasu. Centra z prawej strony była przeciągnięta, ale "poprawka" Carena Erkina znacznie lepsza. Z pięciu metrów Cenk Tosum uderza głową obok bramki. Zderzył się jeszcze z Fabinho - przerwa w grze.

3'

Oskrzydlająca akcja Thomasa Lemara. Jego dośrodkowanie pozostawia jednak wiele do życzenia - piłka poszybowała wysoko poza pole gry.

1'

Od razu dalekie zagranie na walkę do Cenka Tosuma. Nie dość, że przegrał z pojedynek o górną piłkę z Kamilem Glikiem, to jeszcze go faulował.

1'

Milorad Mażić gwiżdże i ze środka zaczynają goście!

20:41

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę. Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania. Ale wcześniej oczywiście hymn Ligi Mistrzów!

20:40

To premierowe bezpośrednie starcie obu ekip. A jak AS Monaco i Besiktas prezentowali się w lidze? Obie drużyny niemiło będą wspominać piątkowe mecze (przypadek, że trzynastego?). Otóż drużyna prowadzona przez Leonardo Jardima uległa w Lyonie 2:3, a tego samego Besiktas przegrał z Gencerbirligi 1:2.

20:37

Goście tuż przed meczem

20:35

Rezerwowi AS Monaco: Diego Benaglio - Gabriel Boschilia, Jorge, Andrea Raggi, Soualiho Meite, Adama Diakhaby, Rony Lopes.

20:30

Rezerwowi Besiktasu: Tolga Zengin - Gokhan Gonul, Jeremain Lens, Gary Medel, Matej Mitrović, Alvaro Negredo, Oguzhan Ozyakup.

20:28

"Tygrys" pokaże pazur?

20:25

Tradycyjnie przed pierwszym gwizdkiem sędziego odsyłam do przedmeczowej zapowiedzi:

20:22

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania, które rozpocznie się za 25 minut!

20:20

Kamil Glik i spółka muszą zacząć punktować, jeżeli chcą na półmetku fazy grupowej zachować szanse na awans do fazy pucharowej. Z zaledwie jednym punktem zamykają tabelę grupy B (tyle samo na RB Lipsk, ale ma ciut lepszy bilans bramkowy).
Doskonałą okazją na zdobycz punktową jest mecz z Besiktasem, ale to wydaja się być trudnym zadaniem - wszak turecki zespół jest liderem z kompletem "oczek".

Co nas zatem czeka na Stadionie Ludwika II?