Wtorek, 17 października 2017, godz. 20:45

Koniec meczu! Szachtar z drugim zwycięstwem!

93'

I jeszcze Zubkov za Marlosa.

90'

Karny dla Feyenoordu? A skądże, sędzia pokazuje, że to Szachtarowi należy się piłka.

87'

Jeszcze Amrabat dostał kartkę.

85'

Feyenoord domagał się odgwizdania faulu tuż przed szesnastką. Gwizdek sędziego jednak milczy.

83'

Szachtar za wszelką cenę nie chce stracić drugiego gola. Dość rozpaczliwie broni się na własnej połowie.

78'

Robi nam się brzydki mecz. Kartka dla Kovalenki.

77'

Kramer na ratunek Feyenoordowi. To ostatnia roszada po stronie gospodarzy.

77'

Kolejna zmiana u gości. Pojawił się na boisku Khocholava.

75'

Rakicki wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę!

Bernard

70'

Kovalenko w miejsce autora dwóch goli - Bernarda.

68'

Vilhena! Fatalne zachowanie po wrzutce z prawej strony. Nie trafił w piłkę.

67'

Larsson w miejsce Jorgensena. To druga zmiana.

67'

El Ahmadi otrzymał kartkę.

67'

Jorgensen zablokowany w polu karnym! Feyenoord walczy, Feyenoord strzela, ale wynik w dalszym ciągu korzystny dla gości.

64'

Taison otrzymał żółtą kartkę.

61'

Na boisku pojawił się Toornstra.

57'

Przedziwna sytuacja. Feyenoord miał rzut wolny, po którym zderzyło się... dwóch jego zawodników.

56'

Perfekcja! Szachtar znalazł miejsce na prawej stronie, Butko miękko wrzucił w pole karne, a tam akcję celną główką zamknął Bernard. To jego druga bramka w tym meczu!

53'

GOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1 dla gości!!!

53'

Bardzo ważna i skuteczna interwencja Piatowa! Nogami przed polem karnym.

51'

Długa piłka do Jorgensena. Najpierw przegrywa walkę z obrońcą, potem także z bramkarzem, który przytomnie wybił na aut.

49'

Mamy pierwszą żółtą kartkę w meczu. Ukarany został Rakicki.

49'

Na stadionie jest kilkunastoosobowa grupa kibiców z Ukrainy.

48'

Obie drużyny w tych samych składach co wcześniej. Przy piłce Feyenoord.

46'

Druga część właśnie się rozpoczęła.

45'

Koniec pierwszej odsłony. Na razie mamy dwa gole, dużo walki, remis i duże nadzieje przed drugą częścią.

43'

Jorgensen po rzucie wolnym przewrócił się w polu karnym. Nie ma mowy o jedenastce.

41'

Sędzia dość wysoko ustawił sobie poziom tolerancji na faule. Prawie cała pierwsza połowa za nami, a jeszcze ani razu nie wyjął żółtej kartki.

37'

Jak widać podanie na 1:1 było przedniej urody:

34'

Na ofsajdzie został złapany jeden z piłkarzy Szachtara.

29'

Po trudnym początku Szachtar próbuje przejąć inicjatywę.

26'

Takich ciasteczek marnować nie wypada! Fred prostopadłym podaniem fenomenalnie obsłużył Bernarda. Rodak położył bramkarza, po czym uderzył do pustej bramki. 1:1!

24'

GOOOOOOOOOOOL! Mamy wyrównanie!

22'

Przerzut na prawą stronę, ale Berghuis nie zdążył dobiec do piłki.

20'

Feyenoord stara się szanować piłkę. Nie gra na czas, ale też nie forsuje tempa. Szachtar jakby schowany.

15'

Ismaily wyjaśnia sytuację wybiciem na róg. Dobrze gra Feyenoord w tym kwadransie.

12'

Dużo szczęścia ma teraz Feyenoord. Było groźnie w jego szesnastce. Ostatecznie jeden z obrońców nabił przeciwnika i jest wznowienie z piątego metra.

12'

Na trybunach znakomita atmosfera:

10'

Potwierdzona dominacja Feyenoordu! Próbę Vilheny z bliska dobił Berghius! Chyba lepiej mógł zachować się bramkarz - zwłaszcza przy pierwszym uderzeniu, kiedy należało zbić piłkę do boku, a nie odbić przed siebie.

7'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla gospodarzy!

6'

Pierwszy raz w natarciu Szachtar. Uderzał Taison, ale został zablokowany.

5'

Gospodarze pressingiem na połowie rywala. To przynosi efekt. Jeden z obrońców nie dogonił piłki i jest aut.

3'

Kolejna akcja gospodarzy zakończona strzałem! Jorgensen obok prawego słupka. Piatow nawet nie ruszył się z miejsca.

2'

Mogło być 1:0 dla Feyenoordu! Boetius trochę za późno nabiegł na piłkę w efekcie ta przeleciała nad poprzeczką. To było groźne dośrodkowanie z prawej strony boiska.

2'

Goście "przywitani" gwizdami. Każdy odbiór piłki fetowany jest zaś jak strzelenie gola.

1'

Gramy! Od środka rozpoczęli goście. Prawda, że stadion prezentuje się okazale? Oto zdjęcie z kamery umieszczonej na dachu: Stadion Feyenoordu

20:40

Piłkarze wychodzą na murawę. Za moment hymn Ligi Mistrzów, a potem losowanie i pierwszy gwizdek sędziego z Hiszpanii.

20:30

Stadion gotowy na widowisko:

20:14

Ławka rezerwowych Feyenoordu: Basacikoglu, Kramer, Larsson, Bijlow, Geertruida, Toornstra, Nelom.

20:12

Ławka rezerwowych Szachtara: Alan Patrick, Azevedo, Leschuk, Khocholava, Kovalenko, Zubkov, Shevchenko.

20:02

Bukmacherzy uważają, że faworytem tego spotkania są goście. Za każde postawione 100 złotych na ich zwycięstwo wygramy około 115. W przypadku sukcesu gospodarzy możemy odnotować zysk od 240-255 złotych.

20:02

Szachtar niemal w najmocniejszym zestawieniu. Niemal, bo nie gra Srna:

20:01

Tak prezentuje się wyjściowy skład Feyenoordu:

20:00

Szachtar, jak na rutynowego gracza Ligi Mistrzów przystało, zdobył już pierwsze punkty. U siebie wygrał 2:1 z Napoli. O tym meczu było później głośno z powodu wyników badań prawego obrońcy, Darijo Srny. Chorwata oskarżono o doping.

19:59

Młodzi dali chwilę temu przykład (4:0), pora więc i na seniorów. W 3. kolejce fazy grupowej mistrz Holandii spróbuje zmazać plamę po porażkach z Manchesterem City (0:4) i Napoli (1:3). Biorąc pod uwagę jak mocna jest grupa F, w tej edycji walczy najwyżej o trzecie miejsce premiowane grą w 1/16 finału Ligi Europy.