Wtorek, 17 października 2017, godz. 20:45
1. połowa0 : 4
22:36

To już koniec emocji na dzisiaj, zapraszamy na nasze kolejne relacje NA ŻYWO. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Bartłomiej Krawczyk.

22:35

Dzięki zwycięstwu Liverpool przeskoczy w tabeli Sevillę, która przegrała dziś ze Spartakiem Moskwa aż 1:4. Rosjanie będą mieli tyle samo punktów co Anglicy, natomiast Słoweńcy pozostaną na dnie tabeli, mając tylko punkt na koncie.

90'

Upłynęły doliczone 2 minuty. Węgierski arbiter zakończył mecz, a raczej pogrom, którego dopuścił się Liverpool na Mariborze!

90'

I jeszcze jeden gol! Trent Alexander - Arnold strzelał prawą nogą zza pola karnego, piłka odbija się od ręki obrońcy i wpada do bramki!

89'

Hotić za ostro potraktował Emre Cana i sędzia pokazał mu żółtą kartkę.

86'

I jeszcze jeden gol dla "The Reds"! Sturridge świetnie zauważył przestrzeń między obrońcami i podał do Chamberlaina, który w sytuacji sam na sam nie daje szans bramkarzowi!

85'

Moreno dobrze przyjął piłkę z lewej strony pola karnego i strzelał z woleja. Wysoko ponad bramką.

81'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Bohar został zastąpiony na boisku przez Jasmina Mesanovicia.

80'

Blaz Vrhovec ukarany jest żółtą kartką.

80'

Handanović dobrze wychodzi z bramki i łapie piłkę przed wychodzącym na czystą pozycję Sturridge'm.

79'

Z prawej strony pola karnego dośrodkowywał Milner. Piłka przelobowała bramkarza, a całą akcję na drugim słupku zamykał Coutinho, ale został zablokowany.

76'

Chamberlain na małej przestrzeni jednym przyspieszeniem zgubił Sulera i wbiegł w pole karne. Zdołał oddać mocny, płaski strzał, ale Handanoviciowi udało się odbić piłkę.

76'

Ostatnia zmiana w zespole z Wysp Brytyjskich. Solanke zmienia Wijnalduma.

76'

Tempo meczu wyraźnie spadło, co jest w pełni zrozumiałe przy takim wyniku.

74'

Suler zablokował Chamberlaina z lewej strony pola karnego.

70'

Tavares mógł być w dobrej sytuacji strzeleckiej, ale Karius dobrze interweniował poza polem karnym.

68'

Druga zmiana w drużynie Liverpoolu. Sturridge zastępuje Firmino.

64'

Liverpool spokojnie rozgrywa piłkę, nie spiesząc się specjalnie z ruszeniem do przodu.

60'

Hotić przedarł się przez czterech graczy Liverpoolu i został sfaulowany na połowie "The Reds".

58'

I od razu druga zmiana w Mariborze: Ahmedi zostaje zmieniony przez Pihlera.

58'

Zmiana też w drużynie gospodarzy. Hotić w miejsce Kramaricia.

57'

Alex Oxlade - Chamberlain pojawia się na boisku w miejsce Mohameda Salaha.

56'

Coutinho strzelał zza pola karnego, ale został zablokowany. Rzut rożny dla "The Reds".

55'

Dla odmiany z lewej strony dośrodkowywał Ahmedi, ale jego dogranie było za mocne, a w polu karnym brakowało piłkarzy Mariboru i Liverpool ponownie jest przy piłce.

54'

GOL DLA LIVERPOOLU! Roberto Firmino trafia głową po dośrodkowaniu Coutinho z rzutu wolnego!

54'

Coutinho oddał dobry strzał z rzutu wolnego i Handanović popisał się udaną interwencją!

52'

Firmino znakomicie wyłożył piłkę w polu karnym, ale Wijnaldum został zablokowany przez obrońcę w polu bramkowym!

52'

Wijnaldum niedokładnie podawał w pole karne do Salaha.

51'

Handanović źle wybijał piłkę po rzucie rożnym, ale nie skorzystali z tego piłkarze Liverpoolu.

49'

Na razie nie wygląda na to, aby przerwa miała mieć jakiś wpływ na obraz gry. Liverpool w dalszym ciągu nie daje dojść do słowa gospodarzom.

46'

Już w pierwszej akcji drugiej połowy Liverpool wywalczył rzut rożny. Wybita przez obrońców piłka spadła przed pole karne prosto pod nogi nadbiegającego Moreno, który uderzył mocno, ale niecelnie.

46'

• dokładność podań: Maribor 71%, Liverpool 84%
45'

Sędzia nie przedłużył pierwszej połowy nawet o sekundę. Liverpool prowadzi 4:0, a my wracamy do Mariboru za kwadrans. Czas na przerwę.

45'

Martin Milec fauluje Coutinho, za co sędzia ukarał go żółtą kartką.

44'

Coutinho poradził sobie z obrońcami w polu karnym i strzelał prawą nogą. Handanović odbija piłkę, a Firmino nie zdążył z dobitką.

43'

Z prawej strony pola karnego Salah zagrał za plecami obrońców do Firmino, który oddał strzał w długi róg. Tym razem Brazylijczyk spudłował.

42'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzał Suler, ale były piłkarz Legii Warszawa nie trafił w bramkę.

39'

4:0 dla Liverpoolu! Coutinho zagrał do wbiegającego w pole karne na pełnym biegu Alberto Moreno, który zagrał wzdłuż bramki, gdzie na piłkę czekali już Salah i Firmino. Ostatecznie to Egipcjanin wpakował piłkę do bramki!

39'

Kabha strzelał z dystansu, ale jego uderzenie bardziej przypominało podanie do bramkarza.

38'

Coutinho długo dryblował w polu karnym Handanovicia. Kiedy w końcu oddał strzał, został przyblokowany i bramkarz gospodarzy złapał piłkę.

35'

Liverpoolowi, co zrozumiałe, nie spieszy się. Gracze z miasta Beatlesów spokojnie rozgrywają kolejne akcje od tyłu.

32'

Salah oddał mocny strzał zza pola karnego i Handanović zmuszony został do wysiłku aby złapać tę piłkę.

28'

Pierwsza groźna akcja Mariboru. Bohar wypuścił Vilera, który wbiegł w pole karne, zrobił zwód na prawą nogę i strzelił w krótki róg. Karius pewnie złapał piłkę.

27'

Piłka po raz czwarty znalazła się w bramce Mariboru, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego Salaha.

27'

Z lewej strony pola karnego strzał z powietrza oddał Salah, ale piłka poleciała prosto w ręce bramkarza.

25'

Gracze Mariboru mają olbrzymi problem z wyjściem z własnej połowy. Kramarić nie przyjmuje podania na wysokości 30 metrów od własnej bramki, aut dla Liverpoolu.

24'

Z prawej strony bardzo dobrze dośrodkowywał Arnold, a bramkarz Mariboru zanotował pusty przelot. Obrońca ratuje sytuację i wybija piłkę na rzut rożny.

20'

Kolejny gol dla Liverpoolu! Firmino przejął piłkę blisko pola karnego Mariboru i posłał prostopadłą piłkę w pole karne, gdzie dopadł do niej Salah. Egipcjanin pewnym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi!

18'

Z prawej strony pola karnego dryblował Salah. Jego podanie przeciął obrońca, jednak po złym przyjęciu piłka trafia w rękę. Arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

16'

Trwa napór Liverpoolu. Tym razem atak lewym skrzydłem wykończył Alberto Moreno, ale trafił w boczną siatkę.

15'

Z prawej strony pola karnego dośrodkowywał Milner, a strzelał Firmino. Brazylijczyk próbował efektownego strzału piętą, ale nieznacznie się pomylił.

13'

GOL DLA LIVERPOOLU! Salah zagrał na prawe skrzydło do Milnera, który dośrodkował w pole karne. Coutinho uderza z powietrza i trafia do bramki!

12'

Akcja Mariboru na prawym skrzydle. Osamotniony Ahmedi traci piłkę.

12'

Can walczył o piłkę przed polem karnym Mariboru, ale przekroczył przepisy.

8'

Gospodarze pierwszy raz zapuścili się na połowę "The Reds", jednak ta akcja zakończyła się bardzo niecelnym strzałem zza pola karnego.

7'

Liverpool dalej atakuje. Salah na prawym skrzydle wywalczył rzut rożny. Gospodarze wybili piłkę, ale wróciła ona pod nogi piłkarzy z Anglii, którzy zwieńczyli akcję strzałem Milnera. Jasmin Handanović złapał piłkę.

4'

GOL DLA LIVERPOOLU! Salah przejął piłkę na połowie rywala, wbiegł w pole karne Mariboru i wyłożył piłkę Roberto Firmino, który wpakował ją do pustej bramki!

3'

Salah podawał krzyżowo na wolne pole do Coutinho, ale Brazylijczyk nie zdołał dobiec do piłki. Grę od bramki wznowi Maribor.

1'

Piłkarze Liverpoolu rozpoczęli mecz!

20:42

Piłkarze są już na murawie, a z głośników wybrzmiewa już hymn Ligi Mistrzów! Emocje coraz bliżej!

20:40

Podopieczni Juergena Kloppa zgromadzili natomiast 2 "oczka", remisując po drodze 2:2 z Sevillą i 1:1 ze Spartakiem.

20:39

Słoweńcy zdobyli w dotychczasowych spotkaniach 1 punkt. W pierwszej kolejce zremisowali ze Spartakiem, a w poprzedniej serii gier zostali wypunktowani przez Sevillę, z którą przegrali 0:3

20:37

Dobry wieczór! Już tylko minuty dzielą nas od meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów. W grupie E zagrają dziś Spartak z Sevillą i Maribor z Liverpoolem. Na relację z tego drugiego spotkania zaprasza Bartłomiej Krawczyk!