Stal MielecStal Mielec
0 : 2
Piast GliwicePiast Gliwice
93'

Koniec meczu! Piast Gliwice nie miał problemów z pokonaniem na wyjeździe Stali Mielec (2:0) w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Bohaterem gości był Martin Bukata, który otworzył wynik, a po przerwie wywalczył rzut karny. Dziękujemy za uwagę.

92'

Kartka dla Cholewiaka, który domagał się podyktowania jedenastki za rzekomy faul w polu karnym.

90'

Wprowadzony przed chwilą Gojko kropnął w poprzeczkę!

89'

Vassiljev celnie z wolnego, Przystalski broni instynktownie nogami.

87'

Ostatnia już zmiana w meczu. Donis Gojko za Mateusza Maka.

85'

Libera wylatuje z boiska! Wyszedł z pola karnego, zagrał wślizgiem, ale pomógł sobie ręką! Na ostatnie minuty w bramce stanie obrońca, Szymon Przystalski.

82'

Fantastyczna parada Szmatuły, który obronił uderzenie głową Arkadiusza Górki!

80'

Waldemar Gancarczyk ukarany żółtą kartką.

78'

77'

GOOOOOL!!! DZICZEK PEWNIE I PIAST PROWADZI 2:0!!

76'

Teraz Libera się nie popisał! Sfaulował Bukatę i będzie rzut karny!

76'

Kolejny celny strzał Vassijleva, ale bramkarz Stali spokojnie broni.

74'

Niecelne uderzenie Waldemara Gancarczyka. Szmatuła nie musiał interweniować.

71'

Momchil Tsvetanov kończy występ. Wchodzi za niego Mateusz Gancarczyk.

70'

Mocne uderzenie Vassiljeva na bramkę, ale radzi sobie Libera.

67'

Najpierw bezbłędna interwencja Heberta, a w kolejnej akcji Sedlara. Solidnie wygląda Piasta w obronie.

62'

Lekarze musieli zająć się Leandro. Już wszystko z Brazylijczykiem w porządku.

60'

Efektowna piętka Vassiljeva, ale niewiele dobrego z niego dla Piasta wynikło.

58'

Oraz Konstantin Vassiljev za Krakowczyka.

58'

W Piaście też zmiany. Michal Papadopulos za Jankowskiego.

56'

A także Waldemar Gancarczyk zastępuje Dejana Djermanovicia.

56'

I właśnie za Swędrowskiego wchodzi na murawę Mateusz Cholewiak.

53'

Tym razem kartka dla Swędrowskiego.

52'

Dośrodkowanie Martina Konczkowskiego na głowę Dziczka, ale strzał zbyt lekki.

49'

Krzysztof Kiercz ukarany żółtym kartonikiem. Pierwszym w tym spotkaniu.

47'

Na pozycji spalonej złapany Djermanović.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Czekamy na emocje na boisku.

45'

Koniec pierwszej połowy. Piast pewnie prowadzi w Mielcu 1:0. Wracamy za kwadrans.

45'

Tomasz Swędrowski celnie, ale na posterunku Szmatuła.

42'

40'

Fantastycznie wyjął uderzenie Sedlara bramkarza Stali! Dobijał jeszcze Mateusz Mak, ale tylko w boczną siatkę.

38'

Jedna z nielicznych kontr Stali, ale spokojnie zablokował zagranie Aleksandar Sedlar.

35'

Tym razem Bukata uderzał z wolnego, ale prosto w bramkarza.

32'

Było groźnie! Piast o włos od podwyższenia wyniku. Bardzo ładnie z rzutu wolnego uderzył Zivec, ale bramkarz popisał się świetną paradą.

30'

Niecelna próba Krakowczyka.

27'

Pokazał szybkość Jankowski, ale ostatecznie przegrał pojedynek z obrońcą i stracił futbolówkę.

24'

Maciej Jankowski musiał skorzystać z pomocy służb medycznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kontynuował grę.

22'

Zamieszanie w polu karnym Stali, błąd popełnił bramkarz, ale obyło się bez konsekwencji.

20'

Piast nadal dominuje. Gracze z Mielca nie stworzyli jeszcze żadnej, naprawdę wartej odnotowania sytuacji z przodu.

17'

Dośrodkowania Sasy Zivca nie był w stanie sięgnąć Łukasz Krakowczyk. Od bramki Tomasz Libera.

13'

Sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym. Atakowała Stal i to jej zawodnik zagrał nieprzepisowo.

10'

10'

Bukata przejął piłkę i zdecydował się na strzał z dalszej odległości. Uczynił to precyzyjnie i zaskoczył bramkarza Stali.

9'

GOOOOOL!!! 1:0 DLA PIASTA!! MARTIN BUKATA!!!

8'

Łatwa strata gliwiczan i poważne ostrzeżenie. Z uderzeniem ostatecznie poradził sobie Jakub Szmatuła.

5'

Sprawdził bramkarza Patryk Dziczek, ale spokojnie wyłapał to golkiper Stali.

3'

Spokojny początek, dłużej w posiadaniu piłki utrzymują się gracze Piasta. Gospodarze nastawieni są wyraźnie na kontry.

1'

Od środka rozpoczęli goście, gramy!

18:52

Zawodnicy obu drużyn są już po rozgrzewce, pierwszy gwizdek arbitra usłyszymy już za kilka minut.

18:35

Rezerwowi Piast: Dobrivoj Rusov, Denis Gojko, Aleksander Jagiełło, Konstantin Vassiljev, Michal Papadopulos, Josip Barisić, Uros Korun.

18:33

Rezerwowi Stal: Radosław Majecki, Mateusz Cholewiak, Mateusz Gancarczyk, Waldemar Gancarczyk, Dorian Buczek, Konrad Misztal, Piotr Marciniec.

18:29

18:26

18:25

- Teraz koncentrujemy się już tylko na meczu pucharowym. Chcemy z Piastem zagrać, jak najlepiej - zapowiada trener Stali Mielec Zbigniew Smółka. Piast Gliwice sezon zaczął na zaciągniętym hamulcu ręcznym. Po czterech kolejkach ma swoim koncie tylko dwa punkty i na Śląsku nikt nie kryje rozczarowania takim startem. Przed rozrywkami poczyniono przecież kilka ciekawych wzmocnień na czele z pozyskaniem Konstantina Vassiljeva. Wszystkie te czynniki wskazują na to, że gliwiczanie do spotkania pucharowego w Mielcu podejdą na pełnej sprężarce. Dla trenera Dariusza Wdowczyka może to być mecz o pozostanie na stanowisku.

18:23

18:22

Witamy z Mielca! Miejsca Stal zmierzy się z Piastem Gliwice o godz. 19 w spotkaniu w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Zapraszamy na relację na żywo.