Koniec spotkania! Górnik nie bez trudu pokonał Sokoła 3:1

Damian Kądzior podawał do Szeweluchina. Strzał Ukraińca odbił Kamil Kotkowski!

Arbiter doliczył aż pięć minut do drugiej połowy!

88'

Okazja dla Sokoła Ostróda! Kamil Maternik główkował, ale obok bramki.

85'

Precyzyjny strzał Damiana Kądziora z około 16 metrów i golkiper Sokoła musiał wyjmować piłkę z siatki.

85'

GOOOOOOL! DAMIAN KĄDZIOR! GÓRNIK PROWADZI 2:1

83'

Dośrodkowanie Michała Jankowskiego. Szeweluchin wybił na rzut rożny.

82'

Michał Jankowski faulowany na lewym skrzydle. Sokół będzie miał niezłą okazję do dośrodkowania.

79'

Bartłomiej Olszewski powalił na ziemię rywala. Gracz Górnika obejrzał żółty kartonik.

76'

Kontuzjowany Roman Mykytyn zszedł z boiska. W jego miejsce wszedł Adrian Bieńkowski.

75'

Łukasza Wolsztyński zabawił się z obrońcami Sokoła. Minął trzech graczy gospodarzy, ale jego strzał zatrzymał Kamil Kotkowski.

73'

Napór zabrzan trwa. Uderzał zza pola karnego Konrad Nowak. Futbolówka znalazła się poza światłem bramki.

71'

Damian Kądzior dośrodkował z prawej strony w szesnastkę. To nie było najlepsze zagranie.

68'

Łukasz Wolsztyński podawał do brata Rafała. Ten zdecydował się na strzał, który zaskoczył golkipera Sokoła.

68'

GOOOOOL! RAFAŁ WOLSZTYŃSKI! 1:1

67'

Bartłomiej Wójcik zarobił żółtą kartkę.

64'

Prosta strata Górnika w środku pola i piłkę przejął Michał Jankowski. Napastnik Sokoła podciągnął z futbolówką i oddał strzał, ale został on zablokowany.

62'

Chwila oddechu dla defensywy Sokoła. Szarżował na prawej flance Bartłomiej Wójcik. Osaczony przez dwóch zabrzan oddał niecelny strzał.

60'

Gracze Górnika sygnalizowali zagranie ręka w polu karnym, ale arbiter był innego zdania. Nie będzie jedenastki.

59'

Stuprocentowa sytuacja Górnika! David Ledecky przeniósł jednak piłkę po dograniu z rzutu rożnego ponad poprzeczką!

58'

Trzecia zmiana w drużynie Górnika. W miejsce Sandiego Arcona na murawie zameldował się Łukasz Wolsztyński.

57'

Strzelca bramki Daniela Mlonka zastąpił Michał Jankowski.

55'

Szybko wyszli z kontratakiem gospodarze. Ostro pod poprzeczkę uderzył Adrian Korzeniewski. Golkiper Górnika odbija na rzut rożny.

53'

Gracze Sokoła od początku drugiej połowy zepchnięci do głębokiej defensywy.

52'

Kamil Kotkowski świetnie obronił strzał głową Oleksandra Szeweluchina!

50'

Mateusz Wieteska wszedł na murawę w miejsce Meika Karwota.

48'

Górnik od początku drugiej części gry ruszył z animuszem. Brakuje jednego precyzji w decydujących momentach.

46'

Druga połowa rozpoczęta. Gramy!

46'

Zmiana w drużynie Górnika. W drugiej połowie zobaczymy Damiana Kądziora. Zastąpił on Erika Grendela.

45'

Niespodzianka w Ostródzie. Do przerwy trzecioligowy Sokół prowadzi 1:0!

45'

Dobrze rozegrali piłkę na lewym skrzydle zabrzanie. Akcję bardzo słabym strzałem głową zakończył David Ledecky.

45'

Marcin Paczkowski groźnie uderzał po rzucie rożnym. Gracz Sokoła nieznacznie się pomylił.

45'

Pięć minut dłużej potrwa pierwsza część spotkania.

45'

Daniel Mlonek ostro zacentrował w pole karne. Po zamieszaniu akcję zamknął strzałem z powietrza Roman Mykytyn. Piłka trafiła jednego z zabrzan, będzie rzut rożny.

44'

Aktywny dziś Bartłomiej Wójcik odważnie wszedł między dwóch obrońców Górnika. Szymon Matuszek faulował w tej sytuacji i obejrzał żółtą kartkę.

42'

Meik Karwot zdecydował się na strzał tuż zza pola karnego. Prosto w ręce bramkarza Sokoła.

40'

Szybko wychodzili z kontratakiem Górnicy. Ofiarna interwencja Adriana Pluty zapobiegła groźnej sytuacji pod bramką Sokoła.

39'

Ucierpiał tym razem Roman Mykytyn. Na boisku pojawił się masażysta Sokoła Ostróda.

37'

Uderzał z pola karnego Szymona Matuszek, ale pomocnik zabrzan nieczysto trafił w futbolówkę.

35'

Sokół miał rzut wolny z prawej strony,. Po dośrodkowaniu Daniela Mlonka w polu karnym Górnika powstało całkiem spore zamieszanie, ale zabrakło strzału.

33'

Górnicy szybko wymienili piłkę i wjechali w pole karne. Ostatnie podanie było jednak niedokładne.

32'

Piłkarze Górnika przejęli inicjatywę. Atakują głównie skrzydłami, ale nie są w stanie przebić się przez defensywę Sokoła.

28'

Kacper Wojciechowski nieprzepisowo przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Górnika. Gracz gospodarzy zobaczył żółtą kartkę.

27'

Hubert Otręba zastąpił Krystiana Słowickiego.

26'

Krystian Słowicki jednak nie da rady grać dalej. Kapitan Sokoła zniesiony z boiska na noszach.

25'

Oleksandr Szeweluchin uderzył celnie głową po kornerze. Strzał broni Kamil Kotkowski.

23'

Kapitan Sokoła, Krystian Słowicki wrócił na murawę. Wydaje się, że będzie mógł kontynuować grę.

21'

Próbowali przedrzeć się Górnicy prawą stroną, ale najpierw Kacper Wojciechowski, a potem Daniel Mlonek zatrzymali zabrzan.

19'

Daniel Mlonek otrzymał podanie od Arkadiusza Gajewskiego z prawej strony pola karnego. Zszedł do środka i precyzyjnie uderzył po długim rogu! Sokół grając w dziesiątkę zdobył bramkę!

19'

GOOOOOL! DANIEL MLONEK! SOKÓŁ NA PROWADZENIU!

17'

Kontuzja "Krychy", czyli Krystiana Słowickiego, który zderzył się z kolegą z drużyny.

15'

Dobra prostopadła piłka do wbiegającego z lewej strony w pole karne Sandiego Arcona, ale obrońca Sokoła w ostatniej chwili wślizgiem wybił futbolówkę na rzut rożny.

14'

Mocny strzał z dystansu Krystiana Słowickiego. Ponad poprzeczką.

11'

Wreszcie zaatakował Górnik! Konrad Nowak strzelał z pola karnego po długim rogu. Niecelnie.

8'

Wrzutka w szesnastkę Górnika na głowę Arkadiusza Gajewskiego. Zawodnika gospodarzy uprzedził Szeweluchin.

5'

Zawodnicy Górnika nie najlepiej weszli w to spotkanie. Jak na razie na boisku przeważają trzecioligowcy z Ostródy.

4'

Skuteczna interwencja Oleksandra Szeweluchina po dośrodkowaniu gospodarzy w pole karne.

2'

Piłkarze Sokoła Ostróda od razu mieli dwa rzuty rożne. Nie stworzyli jednak zagrożenia pod bramką Wojciecha Pawłowskiego.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra. Gramy!

18:40

W ubiegłym sezonie Górnik Zabrze swoją przygodę w Pucharze Polski zakończył w 1/8 finału, a barierą nie do przejścia okazały się Wigry Suwałki, które później sensacyjnie zostały półfinalistami Pucharu Polski. Warto dodać, że w 1/16 finału zabrzanie wyeliminowali Legię Warszawa.

18:38

Ławka rezerwowych Sokoła: Maciej Bąbel, Adrian Bieńkowski, Arkadiusz Ciach, Kamil Zalewski, Igor Michalski, Michał Jankowski, Hubert Otręba

18:36

Ławka rezerwowych Górnika: Grzegorz Kasprzik, Mateusz Wieteska, Damian Kądzior, Wojciech Hajda, Marcin Urynowicz, Łukasz Wolsztyński

18:33

18:30

Górnik Zabrze z wysokiego „C” rozpoczął tegoroczny sezon w Ekstraklasie. W pierwszych 4 kolejkach zdobył 7 punktów, w tym zwyciężył dwa razy na własnym stadionie z Legią Warszawa, a także z Wisłą Kraków. Czy w Ostródzie zabrzanie również pokażą się z jak najlepszej strony?

18:25

Zapraszamy na relację na żywo z meczu w Ostródzie, gdzie trzecioligowy Sokół podejmie 14-krotnego mistrza Polski. Stawką spotkania będzie awans do 1/8 finału Pucharu Polski.