0 : 5
Inter MediolanInter Mediolan
1. połowa0 : 4
90'

Paolo Tagliavento nie doliczył nawet sekundy. Kończy mecz na Stadio Luigi Ferraris w Genui, gdzie Inter lekko, łatwo i przyjemnie gromi Sampdorię aż 5:0.

14:21

85'

Akcja rozpaczy Dennisa Praeta prawą stroną. Poszedł bez wiary w pole karne, gdzie powstrzymał go Danilo D'Ambrosio. Inter radzi sobie z tym stałym fragmentem gry.

81'

Eder na ofsajdzie.

80'

Borja Valero zmienia Rafinhę.

78'

Matias Vecino pojawia się na murawie w miejsce Antonio Candrevy.

77'

Żółta kartka dla Rafinhi za skoszenie Gialuki Caprariego.

76'

Nie ma szóstego gola dla Interu! Ivan Perisić znalazł sobie trochę miejsca w "szesnastce" gospodarzy i zdecydował się na strzał. W ostatniej chwili zablokował go Vasco Regini!

73'

Obie strony czekają na ostatni gwizdek sędziego Paolo Tagliavento. Z różnych powodów.

70'

Samir Handanović tym razem lekko przysnął - piłka uciekła mu z "koszyczka" na rzut rożny. Korner nie przynosi jednak zagrożenia pod jego bramką.

14:01

Samir Handanović w meczu z Sampdorią - rekonstrukcja

66'

Wiemy już jedno - Mauro Icardi skończył strzelanie w Genui. Zmienia go Eder.

63'

Gian Marco Ferrari wybija piłkę sprzed własnej bramki po zagraniu Ivana Perisicia. Gdyby pomylił się o kilkanaście centymetrów, to byłby gol samobójczy. A tak "tylko" rożny.

60'

Nieśmiały atak gospodarzy. Dusan Zapata podaje nie w tempo do Fabio Quagliarelli. Po rykoszecie Sampdoria ma jednak aut na wysokości "szesnastki" rywala.

58'

Pięć strzelonych goli to za mało dla Interu! Dąży do podwyższenia prowadzenia, i to na wyjeździe. Ale nie w tej akcji - wychodzą na czystą pozycję Ivan Perisić był na spalonym.

55'

Za Edgara Barreto pojawia się Vasco Regini.

53'

Gianluca Caprari z żółtą kartką.

52'

Edgar Barreto cofnął się między stoperów, by uniemożliwić przedarcie się środkiem Ivana Perisicia. To nie był do końca dobry pomysł - Kierowaną do Chorwata piłkę podbił tak, że ta spadła w okolicach prawego narożnika "piątki" na woleja Mauro Icardiego, który po strzelając po koźle lobuje Emiliano Viviano!

13:47

52'

MAURO ICARDI-SHOW! CZWARTY GOL!!!

50'

Gianluca Caprari zmienia Gastona Ramireza.

48'

Antonio Candreva na spalonym.

46'

Druga połowa rozpoczęta. Czy Sampdoria zdoła podnieść rękawice?

46'

13:30

Takiego obrotu spraw raczej nikt się nie spodziewał, nawet w Interze. Lekko, łatwo i przyjemnie w niespełna kwadrans czterokrotnie zmusili Emiliano Viviano do wyciągania piłki z siatki. A dla Mauro Icardiego był to chyba najszybszy hattrick w karierze.

Bartosz Bereszyński zagrał przez 33 minuty.

45'

Koniec pierwszej połowy. Inter gromi ospałą Sampdorię aż 4:0. Hattrick Mauro Icardiego, a Bartosz Bereszyński został zmieniony w 33. minucie!

44'

Kompilacja błędów w obronie Sampdorii przed własną bramką musiała się tak skończyć! Emiliano Viviano zdołał odbić piłkę po uderzeniu Ivana Perisicia z bliskiej odległości, ale wobec dobitki Argentyńczyka był już bezradny!!!

44'

HATTRICK MAURO ICARDIEGO!!!

40'

Duvan Zapata doskakuje do świetnego dośrodkowania z prawej strony, ale z bliskiej odległości przestrzelił! Posłał piłę obok prawego słupka!

37'

Świetne dośrodkowanie na 5. metr z rzutu wolnego, ale Mauro Icardi przenosi piłkę nad poprzeczką! To powinien być gol i hattrick w siedem minut!

37'

Żółta kartka dla Gastona Ramireza za faul na Antonio Candrevie.

36'

Taki zimy prysznic w pięć minut obudziłby każdego - Sampdoria zaczęła grać i wywalczyła 2-3 rzuty rożne w krótkim odstępie czasu. Obrona Interu radzi sobie bez zarzutu.

33'

Valero Verre zmienia Bartosza Bereszyńskiego. Ta zmiana raczej jest podyktowana urazem.

31'

To już po zawodach, a zostaje ok. godziny gry! ivan Perisić urwał się lewą stroną i zdołał zabrać płasko na bliższy słupek do Mauro Icardiego. Ten został uprzedzony przez obrońcę Sampy i Emiliano Viviano, ale powalczył do końca i to się opłaciło! Piętką z pięciu metrów kieruje piłkę do siatki przy słupku

31'

CO SIĘ DZIEJE W GENUI! MAURO ICARDI DUBLETEM PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

30'

MAURO ICARDI NIE MYLI SIĘ!!!

Uderzył lekko, aczkolwiek precyzyjnie w środek bramki. Zmylony Emiliano Viviano rzucił się w stronę prawego słupka

29'

Goście idą za ciosem i... mają rzut karny! Rafinha został powalony w "szesnastce" przez Lucasa Torreirę!

26'

Tym razem szczęście było po stronie gości! Joao Cancelo centruje idealnie z prawej flanki na 13. metr do wbiegającego Chorwata, który uderzeniem głowa lobuje wysuniętego Emiliano Viviano. Ten wyciągnął się jak struna, ale nie sięgnął piłki!

26'

GOL DLA INTERU! IVAN PERISIĆ!!!

25'

Seria dośrodkowań z bocznych sektorów w pole karne Sampdorii. Najpierw Danilo D'Ambrosio przeciągnął z lewej strony, a po chwili Joao Cancelo - z prawej strony - wrzuca na dalszy słupek do zamykającego akcję Ivana Perisicia. W ostatniej chwili piłkę z główki "zdjął" mu Bartosz Bereszyński.

22'

Bliski wpisania się na listę strzelców był Joao Cancelo! Piłka po jego strzale trafia w słupek!

21'

Ivan Perisić spróbował solowej akcji skrzydłem. Został zastopowany, ale Inter ma rzut rożny.

17'

Roberto Gagliardini powinien uważać. Za tego typu faule może zostać upomniany przez sędziego, a nawe wyrzucony z boiska! Sędzia Paolo Tagliavento (jeszcze) go oszczędził.

14'

Dużo chaotycznej gry w środku pola.

Jest niedziela, godzina (prawie) 13...
11'

Mauro Icardi cofnął się do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. Prostopadłym podaniem chciał uruchomić na skrzydle Antonio Candrevę, lecz ten spodziewał się podania do nogi, a nie na zapalenie płuc.

8'

Początek meczu należy do niebiesko-czarnych. Efektów na razie jednak nie ma - zarówno po rzucie wolnym, jak i po rożnym wykonywanym przez Joao Cancelo. Przeciągnął dośrodkowanie z narożnika i żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki.

6'

Lewą stroną spróbował zaatakować Dennis Praet. Poradził sobie z dwoma rywalami, ale na przeszkodzie stanął Joao Cancelo. Zdaniem sędziego Portugalczyka faulował rywala. Bez konsekwencji kartkowej.

5'

Mauro Icardi znowu w roli głównej. Tym razem dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

2'

Od razu do ataku rzucili się goście. O piłkę w polu karnym Sampdorii powalczył Mauro Icardi, lecz nie poradził sobie z obrońcami.

1'

Paolo Tagliavento gwiżdże i pierwsza polowa rozpoczęta!

12:26

Obie strony wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

12:20

Rezerwowi Sampdorii: Belec, Tozzo - Alvarez, Andersen, Lapezzi, Caprari, Dawid Kownacki, Regini, Strinić, Tressiore, Verre.

12:16

Piłkarze z Genui grają u siebie bardzo dobrze. W 14 spotkaniach zgromadzili aż 32 punkty i daje to trzecie miejsce w tej tabeli. Ostatnie pięć pojedynków dało 11 punktów (wygrane z Fiorentiną 3:1, Veroną 2:0 i Udinese 2:1; remisy z Romą oraz Torino po 1:1).

A jak w delegacjach spisują się zawodnicy Luciano Spalettiego? Całkiem przyzwoicie (20 punktów w 12 meczach, 6. miejsce), ale ostatnie pięć gier to aż 3 remisy (z Juve 0:0 i po 1:1 z Fiorentiną oraz SPAL) i 2 porażki (z Sasuolo 0:1 i Genoą 0:2).

12:14

Po 27 spotkaniach (pamiętamy, że jedna kolejka została przełożona) gospodarze dzisiejszego spotkania są na 7. miejscu w tabeli Serie A z dorobkiem 44 punktów.

Z kolei ekipa z Mediolanu, mająca na koncie 8 "oczek" więcej, jest na piątym miejscu. Obecnie ta pozycja daje prawo gry w fazie grupowej Ligi Europy, ale aspiracje Interu sięgają Ligi Mistrzów. Tym bardziej, że będące "piętro" wyżej Lazio ma punkcik przewagi.

12:12

Ustawienie taktyczne Sampdorii i Interu

12:10

Rezerwowi Interu: Berni, Padelli - Borja Valero, Eder, Dablert, Karamoh, Lisandro Lopez, Santon, Vecino.

12:07

Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

12:05

Niedzielny maraton z piłką w GOL24 zaczynamy we Włoszech, gdzie za 25 minut Sampdoria Genua zmierzy się z Interem Mediolan. W wyjściowym składzie gospodarzy jest Bartosz Bereszyński, a na ławce - Dawid Kownacki (Karol Linetty pauzuje za kartki). Jak na tle niebiesko-czarnych zaprezentuje się Bereszyński?