Niedziela, 21 stycznia 2018, godz. 12:30
Atalanta BergamoAtalanta F.C.
0 : 1
SSC NapoliSSC Napoli
95'

Koniec meczu! Po golu Mertensa, który przełamuje się po 85 dniach, Napoli wygrywa na Stadio Atleti Azzurri d'Italia w Bergamo z Atalantą 1:0!

92'

Hamsik kieruje piłkę do siatki po podaniu z głębi pola tuż przy dalszym słupku. Sędzia dopatrzył się jednak pozycji spalonej kapitana Napoli!

90'

Maggio wchodzi za Callejona.

A Daniele Orsato dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

90'

To była "setka" Roga! Przedarł się szczęśliwie w polu karnym i z kilku metrów strzela wprost w Berishę!

89'

Reina na raty broni strzał Cristante.

88'

Żółta kartka dla Callejona za faul.

86'

Rog zmienia przeciętnie grającego Piotra Zielińskiego.

85'

Mertens był bliski zapisania asysty. Obsłużył kapitalnym podaniem Hamsika, którego mocne uderzenie z pola karnego broni Berisha!

82'

Gomez decyduje się na strzał zza linii 16. metra. Brakowało bardzo dużo, by zaskoczyć Reinę.

79'

Orsolini zastępuje Toloia.

78'

Seria rzutów rożnych Napoli nie przynosi zagrożenia.

76'

Piotr Zieliński składał się do strzału z pola karnego. W ostatniej chwil piłkę mu spod nóg na rzut rożny wybija Caldara.

75'

Zmiana również po stronie gospodarzy. Hass zmienia bezbarwnego Ilicicia.

73'

Hamsik zastępuje Insigne.

71'

Nie wyszło lewą, to Atalanta zaatakowała prawą stroną. Zagranie do Cristante, którego atomowe uderzenie zmierzające pod poprzeczkę z trudem paruje Reina!

67'

Gospodarze błyskawicznie ruszyli do odrobienia straty. Lewą flanką pognał Gomez, który został powstrzymany przed "szesnastką" przez Hysaja. Zdaniem sędziego niezgodnie z przepisami. Sytuację sprzed własnej bramki wyjaśnia Jorginho wybiciem na uwolnienie.

65'

Callejon z głębi pola zagrywa na dobieg do Mertensa. Ten uderza z pola karnego nie do obrony obok bezradnego Berishy!

65'

GOL DLA NAPOLI! DRIES MERTENS!!!

64'

Ostre starcie Gosensa z Callejonem. Hiszpan aż złapał się za głowę, ale nie miał ku temu powodu. No chyba że chciał dodać coś od siebie, by rywal został upomniany żółtą kartką.Piłkarzem jest dobrym, ale aktorem już niekoniecznie.

62'

Gosens zmienia Spiazzolę.

63'

Starcie na "5" - Allan i Masiello

60'

Nie ma gola dla Atalanty! Cornelius zgrywa piłkę głową przed bramkę do Ilicicia, który coś w tylu kung-fu uderza z 3-4 metrów nad poprzeczką!

59'

W odpowiedzi próba ataku gospodarzy. Gomez w pojedynku z Hysajem jest zmuszony wycofać piłkę niemal do linii środkowej. Gdy dostaje ją z powrotem, to decyduje się na wrzutkę w "szesnastkę". Zupełnie nieudana próba, więc Reina wznawia grę z "piątki".

56'

Berisha intuicyjnie broni strzał głową Callejona z kilku metrów!

54'

Od kilku minut przewaga jest po stronie gości. Z samego posiadania piłki niewiele wynika pod bramką Atalanty.

51'

Tym razem Piotr Zieliński lepiej zachował się na prawej stronie, wywalczając rzut rożny. Korner nie przyniósł jednak zagrożenia pod bramką Berishy.

48'

Piotr Zieliński dopada do bezpańskiej piłki na 25. metrze. Uderza z woleja na wiwat.

46'

Koulibaly przecina podanie kierowane na prawe skrzydło do Ilicicia. Krótko rozegrany rzut rożny, z którym radzą sobie piłkarze Napoli.

46'

Drugą połowę zaczynają gospodarze! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

13:28

Powracamy na Stadio Atleti Azzurri d'Italia, gdzie powoli dobiega końca przerwa w meczu Atalanta Bergamo - Napoli. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Co nas czeka po zmianie stron?

45'

Koniec pierwszej połowy. W pierwszym meczu Serie A po zimowej przerwie Atalanta bezbramkowo remisuje z Napoli.

45'

Hysaj szarpnął prawą flanką, by zacentrować w pole karne do Insigne. Toloi wygrywa pojedynek główkowy.

13:17

Stadio Atleti Azzurri d'Italia w Bergamo

42'

Teraz skutecnzie w defensywie popracował Insigne, powstrzymując Hateboera.

40'

Zupełnie nieudane podanie Insigne do Mertensa w pole karne. Belg chciał piłkę na wolne pole, a kolega z drużyny zagrywa mu za plecy.

39'

Callejonowi nie udało przedrzeć się prawą flanką. Skutecznie poradził sobie z nim wracający Spinazzola.

36'

Gomez ruszył do dalekiego podania Caldary. Nie zauważył, że był na spalonym.

35'

Atak pozycyjny gospodarzy na połowie Napoli. Wymienili kilkanaście podań, ale nie udało się przybliżyć do pola karnego Napoli.

32'

Cornelius urwał się lewym skrzydłem i zagrywa w pole karne do Ilicicia. Ten przegrał pojedynek biegowy z Ruim, ale kopnął tak, że trafił w plecy Albiola.

31'

Spinazzola skoszony przez Allana blisko koła środkowego. Daniele Orsato nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

29'

Piotr Zieliński próbował zaatakować lewa stroną, ale nie był w stanie urwać się Cristante. A po chwili Mertens został zatrzymany przez Caldarę blisko linii 16. metra.

13:01

Trudno zauważyć linie boczne i końcowe na murawie

25'

Bardzo skuteczna interwencja Masiello. Wślizgiem przecina podanie do Callejona kierowane w pole karne gospodarzy. Gdyby nie on, to Hiszpan znalazłby się w sytuacji sam na sam z Berishą.

24'

Ostre wejście Ruiego nakładką w Hateboera. Żółta kartka dla obrońcy Napoli.

23'

Po rzucie rożnym piłka spada na woleja Jorginho, lecz ten został zablokowany przez Caldarę.

22'

Berisha z trudem paruje strzał Mertensa z kilkunastu metrów! To była najlepsza okazja gości do zdobycia gola!

17'

W odpowiedzi rajd Allana środkiem boiska. Brazylijczyk domagał się rzutu wolnego po rzekomym faulu Freulera, ale sędzia Daniele Orsato puścił grę.

16'

Hateboer pognał prawą stroną. Naciskany przez Jorginho decyduje się na strzał z ostrego kąta, wysoko nad bramką gości.

12'

Zupełnie nieudany przerzut Mertensa na prawą flanką. Posłał piłkę po cięciwie, a nie - jak powinien - po łuku. Ostatecznie Berisha wznawia grę z "piątki".

11'

Rzut rożny dla gospodarzy z prawej strony. Odbita piłka przez neapolitańskiego obrońcy spada na 25. metr na wolej Cristante. Jego zblokowany strzał przelatuje poza linię końcową. Kolejny korner nie przynosi tym razem zagrożenia.

9'

Siła złego na jednego - Mertens pognał sam środkiem w stronę bramki Berishy. Poradził sobie z dwoma rywalami, ale na trzecim - Freulerze - skończyło się "rumakowanie".

7'

Napoli przez moment będą grać w "dziesiątkę".

6'

Długo to trwało, zanim sędzia przerwał grę z powodu urazu Ruiego. Ten leży na boisku i trzyma się za kolano.

6'

Gomez cofnął się na 30. metr od własnej bramki, by pomóc kolegom w rozegraniu. Chciał uruchomić na lewej stornie Spinazzolę, ale zagrał mu za plecy. Aut dla gości na wysokości linii środkowej.

4'

W odpowiedzi atak Spinazzoli lewą stroną. Centruje na 5. metr, na wysokość bliskiego słupka do Gomeza, ale wracający Piotr Zieliński wybija piłkę na rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Reiny.

2'

Od razu prostopadłego Zielińskiego na wolne pole do Insigne. Ten został uprzedzony przez Toloia przed linią 16. metra.

1'

Gwizdek Daniele Orsato i grają!

12:31

Tradycyjnie przed meczem Serie A rozbrzmiewa hymn rozgrywek, O Generosa.

12:29

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę Stadio Atleti Azzurri d'Italia! Za chwilę losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

12:25

Fajnie to wygląda

12:22

Jak obie ekipy zaprezentowały się na jesieni? Napoli wygrało z Atalantą 3:1 (gole: Zieliński, Mertens, Rog - Christante).

Nie mamy nic przeciwko, by i dzisiaj polski pomocnik wpisał się na listę strzelców.

12:20

Po 20 kolejkach gospodarze dzisiejszego spotkania są na 7. miejscu z dorobkiem 30 punktów. Ma taki sam dorobek co "piętro" wyżej Sampdoria (6. lokata daje prawo gry w el. Ligi Europy) i dwa oczka przewagi nad Udinese, Fiorentiną, Torino i Milanem.

Z kolei ekipa Maurizio Sarriego ma 51 "oczek" i o jedno wyprzedza Juventus (jutro gra na własnym obiekcie z Genoą).

12:17

Jak już wspomniałem na wstępie, sędzią głównym jest Daniele Orsato. Na liniach będą mu pomagać Riccardo Di Fiore oraz Alberto Tegoni. Sędzią technicznym jest za to Davide Ghersini.

12:15

Rezerwowi Atalanty: Pierluigi Gollini, Francesco Rossi - Jose Palomino, Riccardo Orsolini, Robin Gosens, Timiothy Castagne, Filippo Malegoni, Gianluca Mancini, Andrea Petagna, Nicolas Haas, Luca Rizzo.

12:09

Rezerwowi Napoli: Rafael, Luis Sepe - Vlad Chiriches, Amadou Diawara, Emanuele Giaccherini, Marek Hamsik, Christian Maggio, Nikola Maksimović, Adam Aoumas, Marko Rog, Lorenzo Tonelli

12:07

Pierwszy gwizdek sędziego Daniele Orsato już za niespełna 25 minut, a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

12:05

Z zimowego snu budzi się Serie A i dzisiaj zostanie rozegranych aż 9 z 10 spotkań w ramach 21. kolejki! Na pierwszy ogień idzie Atalanta, która na Stadio Atleti Azzurri d'Italia podejmie Napoli. W wyjściowym składzie od pierwszej minuty zagra Piotr Zieliński!