1 : 3
SSC NapoliSSC Napoli
1. połowa0 : 3
19:55

Dzięki zwycięstwu Napoli awansowało na pozycję lidera Serie A! Podopieczni Maurizio Sarriego w 17 kolejkach zgromadzili 42 punkty, o 2 więcej niż Inter. W tej chwili 4 punkty traci Juventus, ale "Stara Dama" swoje spotkanie rozegra dopiero jutro o 15 - rywalem będzie Bologna. Torino zajmuje w tej chwili 9. lokatę.

90'

Koniec meczu!

93'

Torino chyba już pogodziło się z losem. Napoli rozgrywa spokojnie, już nienaciskane przez gospodarzy. Czekamy tylko na ostatni gwizdek.

92'

Napoli próbuje się możliwie długo utrzymywać przy piłce, Torino jeszcze próbuje pressingu.

90'

Sędzia doliczył 3 minuty.

89'

Insigne świetnie zagrał nad obrońcami w pole karne do Callejona, który z powietrza odgrywał do Mertensa, ale ten nie doszedł do piłki, ponieważ w ostatniej chwili sprzątnął mu ją sprzed nosa obrońca Torino!

88'

Z lewego skrzydła dośrodkowywał Niang, ale piłka nie dociera do Belottiego. Rzut rożny dla gospodarzy.

86'

Koulibaly najwyżej wyskoczył w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale jego strzał nie był ani silny, ani celny.

84'

Ostatniej zmiany dokonuje Maurizio Sarri. Boisko opuszcza Hamsik, a wchodzi na nie Rog.

83'

Albiol zagrywa ręką w polu karnym! Dużo szczęścia ma Napoli, ponieważ w tej samej akcji sędzia wcześniej odgwizdać musiał spalonego!

81'

Ucierpiał Ljalić i nie wiadomo, czy będzie w stanie kontynuować grę. Torino jednak przed chwilą wykorzystało limit zmian...

78'

Ostatnia zmiana w Torino. Boisko opuszcza Falque, a pojawia się na nim Edera.

78'

Jak tego nie trafił Mertens?! Allan kapitalnie powalczył o piłkę przed polem karnym, wszedł pod bramkę i wyłożył do Mertensa, który poślizgnął się i przelobował bramkę z odległości zaledwie kilku metrów!

76'

Druga zmiana w Napoli. Jorginho schodzi, Diawara wchodzi.

76'

Raul Albiol fauluje Belottiego, za co sędzia ukarał go żółtą kartką.

76'

Tak trafił Piotr Zieliński:

73'

Kapitalny strzał oddał Insigne! Piłka znalazła drogę do bramki, ale ostatni piłki dotknął Callejon, który był na spalonym, przez co sędzia nie uznał tego gola!

71'

Belotti walczył w polu karnym o piłkę z Koulibaly'm ale faulował reprezentanta Senegalu.

70'

Pierwsza zmiana w Napoli. Lorenzo Insigne zastępuje Piotra Zielińskiego.

69'

Dośrodkowywał Ljalić, ale nikt nie sięgnął zagrywanej przez niego piłkę i ta opuszcza boisko.

68'

Hamsik fauluje Belottiego i Torino będzie miało dobrą okazję z rzutu wolnego.

68'

W polu karnym uderzał Falque, ale płasko i prosto w Reinę, który, choć na raty, łapie piłkę.

66'

Świetna szansa dla Allana! Gracz Napoli wychodził sam na sam z bramkarzem, ale Molinaro zdążył za nim wrócić i czystym wślizgiem wybić mu piłkę!

65'

Druga zmiana w Torino. Niang zastępuje Berenguera.

64'

GOL DLA TORINO! Belotti zdecydował się na strzał z około 15 metrów, uderzył mocno, płasko, a piłka przełamała ręce interweniującego Pepe Reiny i wpadła do bramki!

62'

Mertens ponownie przejął piłkę pod polem karnym Torino, zagrał do Allana, a ten wyłożył futbolówkę Hamsikowi, który celował w okienko bramki Sirigu, ale nieznacznie chybił!

61'

Mertens przejął piłkę ok. 25 metrów od bramki rywala, podał w pole karne do Callejona, który w sytuacji sam na sam posłał piłkę do bramki, ale był na wyraźnym spalonym, co wychwycił arbiter.

58'

Uderzał Piotr Zieliński, ale nie spowodował wielkiego zagrożenia pod bramką Sirigu.

56'

Piotr Zieliński nie przyjął dobrze piłki i Torino będzie miało kolejny korner. Dośrodkowywaną piłkę uderzał N'Koulou, ale minimalnie ponad bramką.

55'

De Silvestri wywalczył rzut rożny dla Torino.

54'

Koulibaly dobrym wślizgiem naprawia błąd Hamsika i na chwilę zatrzymał kontratak Torino.

50'

Dobrze ustawiony Molinaro wybija głową dośrodkowywaną piłkę na rzut rożny. Gdyby tego nie zrobił, pod bramką Sirigu już czekał na nią Callejon.

47'

Hamsik uderzał bez przyjęcia tuż zza linii pola karnego, ale bardzo niecelnie.

46'

W przerwie nastąpiła jedna zmiana w szeregach Torino. Mirko Valdifiori został zastąpiony przez Adama Ljalicia.

46'

Napoli rozpoczęło drugą połowę!

19:03

Wracamy do Turynu, tam za chwilę rozpocznie się druga połowa meczu Torino - Napoli. Jak na razie spotkanie wygląda na rozstrzygnięte, ale przecież nie takie metamorfozy już widywaliśmy na stadionach.

18:50

Napoli jak na razie deklasuje Torino. Nieźle gra także Piotr Zieliński, który strzelił drugiego gola dla Napoli. Do Turynu wrócimy tuż przed rozpoczęciem drugiej połowy.

45'

Sędzia nie przedłużył pierwszej połowy nawet o sekundę. Gwizdek na przerwę.

44'

Falque długo holował piłkę wzdłuż pola karnego, aż wreszcie kapitalnie podciął piłkę ponad obrońcami do wbiegającego w "szesnastkę" Baselliego, który uderzał z pierwszej piłki, ale nie wykorzystał kapitalnej sytuacji!

42'

Niedokładne podanie Hamsika w środku pola, ale gospodarze nie są w stanie wykorzystać tego prezentu, Napoli szybko odzyskuje piłkę i przygotowuje kolejny atak pozycyjny.

40'

Z dystansu uderzał Belotti, ale ten strzał był nie tylko bardzo słaby, ale także niecelny.

37'

Baselli fauluje Jorginho i ogląda za to żółtą kartkę.

36'

Z lewej strony pola karnego dośrodkowywał Zieliński, ale w polu karnym nie było nikogo, kto mógłby wykończyć to podanie.

34'

Spod wysokiego pressingu Napoli próbowało wyjść długim podaniem, ale piłkę w środku pola przejęło Torino.

30'

W polu karnym Mertens świetnie opanował zagraną w powietrzu piłkę, następnie ograł N'Koulou i wyłożył piłkę Hamsikowi, który mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce Sirigu!

30'

GOL DLA NAPOLI! Marek Hamsik!

26'

Rui stracił piłkę, ale po chwili szybko wrócił za atakującym Belottim, którego zatrzymał bez faulu.

25'

GOL DLA NAPOLI! Piotr Zieliński lewą nogą świetnie wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem!

24'

Było groźnie po rzucie rożnym Torino! Piłka spadła pod nogi N'Koulou, który próbował posłać ją do bramki piętą, ale piłka nie przebiła się przez gąszcz nóg w polu karnym!

20'

Baselli podcinał piłkę do Molinaro, ale ten drugi był na pozycji spalonej.

19'

Zieliński podawał prostopadle do Mertensa, ale przeczytał to N'Koulou.

18'

De Silvestri wybija dośrodkowanie Napoli.

16'

Nieudany drybling Berenguera pod polem karnym Napoli.

14'

Mertens kapitalnie minął przed polem karnym Burdisso, wbiegł w "szesnastkę" i strzelał po długim rogu, jednak piłka minęła bramkę!

12'

N'Koulou świetnie przeciął dośrodkowanie Callejona do Hamsika.

10'

Z prawego skrzydła w pole karne Napoli dorzucał Falque, ale Baselli nie zdołał sięgnąć piłki.

9'

Po krótko rozegranym rzucie rożnym gracze Napoli dośrodkowali piłkę w pole karne. Na długim słupku akcję próbował zamykać Koulibaly, ale nie sięgnął piłki.

7'

W sytuacji sam na sam Zieliński posłał piłkę z całej siły, prosto w bramkarza! Wcześniej jednak sędzia asystent podniósł chorągiewkę - spalony.

5'

Nieudane prostopadłe podanie Zielińskiego do Ruiego, piłka opuszcza boisko.

4'

GOL DLA NAPOLI! Po rzucie rożnym piłka została wrzucona na krótki słupek, została przedłużona do Koulibaly'ego, który z najbliższej odległości głową umieścił ją w bramce!

3'

O piłkę walczył Koulibaly, ale górą był obrońca. Rzut rożny dla Napoli.

3'

Hamsik był faulowany w bocznym sektorze boiska. Będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne ze stałego fragmentu gry.

1'

Torino rozpoczęło mecz!

18:00

Napoli nie udało się wygrać poprzednich dwóch meczów - bezbramkowo zremisowali z Fiorentiną i ulegli 0:1 Juventusowi. Czy dzisiaj uda im się wrócić na właściwe tory? Odpowiedź już za niecałe 2 godziny, piłkarze już wychodzą na murawę Stadionu Olimpijskiego w Turynie!

17:54

W rozgrywanym o godzinie 15 liderujący w Serie A Inter przegrał z Udinese. Jeśli Napoli pokona dzisiaj gospodarzy, podopieczni Maurizio Sarriego obejmą prowadzenie w lidze.

17:51

W wyjściowym składzie drużyny z Neapolu zagra dzisiaj Piotr Zieliński. Arkadiusz Milik z kolei nadal poddawany jest rehabilitacji po zerwaniu więzadeł krzyżowych.

17:46

Dobry wieczór! Już tylko kwadrans dzieli nas od rozpoczęcia meczu 17 kolejki włoskiej Serie A pomiędzy Torino i Napoli! Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Bartłomiej Krawczyk!