Koniec emocji w derbach Madrytu, ale to jeszcze nie koniec piłkarskich emocji w ten weekend. Zapraszamy na nasze kolejne relacje NA ŻYWO, już jutro! Za wspólnie spędzony czas z Primera Division dziękuje Bartłomiej Krawczyk. Dobranoc!

Podział punktów oznacza, że oba zespoły z Madrytu tracą do FC Barcelony już 10 punktów. W Katalonii mają duże powody do radości.

Koniec meczu! Bez bramek w derbach Madrytu!

Gabi czysto zatrzymuje dryblującego na lewym skrzydle Ronaldo.

92'

Asensio walczył o piłkę z Hernandezem w polu karnym Atletico, ale przekroczył przepisy.

91'

Ronaldo świetnie zagrał w pole karne do Carvajala, ale Savić zdołał wybić piłkę na aut, zanim Hiszpan oddał strzał lub podanie!

90'

Sędzia doliczył 2 minuty.

89'

Diego Godin ukarany żółtą kartką.

89'

Ronaldo w polu karnym! Kolejna świetna interwencja Lucasa Hernandeza, który zablokował strzał Portugalczyka!

86'

Zaskakujący strzał Kroosa i Oblak źle odbija futbolówkę! Godin wybił piłkę jednak zanim zdołał do niej dobiec Ronaldo.

86'

Za mocne podanie Gabiego do Torresa i piłkę łapie Casilla.

85'

Lucas wślizgiem blokuje Ronaldo. Kolejny rzut rożny.

84'

Marcelo próbował płasko zagrać ze skrzydła do Asensio w polu karnym, ale piłka nie dotarła do adresata.

83'

Królewscy sygnalizowali zagranie ręką gracza Atletico po strzale Ronaldo.

82'

Kartonikiem ukarany został też Lucas Hernandez.

82'

Żółta kartka dla Nacho za przepychanki w polu karnym

81'

Z rzutu wolnego strzelał Ronaldo, ale ponownie na posterunku był Jan Oblak!

76'

Żółtą kartkę zobaczył Juanfran.

79'

Ależ się zakotłowało w polu karnym Realu! Torres świetnie rozegrał akcję z Gameiro, ale Real uratowany został przez Varane'a. Chwilę później zrobiło się zamieszanie po krótko rozegranym rzucie rożnym, gospodarze domagali się rzutu karnego po ręce Ronaldo. Arbiter uznał jednak że Portugalczyk nie przekroczył przepisów.

77'

A Gamerio zastąpił na boisku Correę.

77'

Zmiana, i to podwójna, też w Atletico. Torres w miejsce Griezmanna.

76'

Asensio zmienia Karima Benzemę.

76'

Modrić podał do Ronaldo, do którego tuż przed polem karnym dopadła trójka obrońców, przez co Portugalczyk musiał strzelać szybko. Nieudana próba.

75'

Nieudana wrzutka Kroosa z lewej strony pola karnego.

74'

Benzema dobrze wypuszczał Kroosa, ale do piłki szybciej dobiegł Juanfran. Aut dla Realu.

70'

Koke fauluje wyprowadzającego kontratak Lukę Modricia. Żółta kartka dla Hiszpana.

69'

Rzut rożny dla Atletico.

68'

Correa z prawej strony miękko wrzucał piłkę w pole karne, ale Varane wybija ją daleko od bramki, w kierunku linii bocznej.

66'

Varane ucierpiał w jednym ze starć i przez toleżał na boisku, ale już wrócił do gry.

64'

Żółta kartka dla Saula za faul na Modriciu.

63'

Ładnie wyglądała ta akcja Atletico, Correa szukał podaniem wzdłuż bramki swoich kolegów, ale nikt nie wepchnął piłki do bramki.

62'

Atletico od tyłu konstruuje swoją akcję.

58'

Marcelo i jego koledzy reklamowali zagranie ręką w polu karnym Atletico, ale sędzia pozostał niewzruszony.

56'

Tym razem dośrodkowanie w pole karne Realu. Lucas Hernandez dogrywał piłkę, ale nikt do niej nie doszedł, gracze gości wybijają piłkę.

55'

Carvajal walczył z Godinem na prawym skrzydle i nawet minął Urugwajczyka, ale zdaniem sędziego Hiszpan wcześniej faulował rywala.

54'

Pierwsza zmiana w Atletico. Schodzi Thomas, wchodzi Carrasco.

54'

Zderzyli się Casemiro i Gabi w środku boiska.

52'

Rozpędzał się lewą stroną Correa, ale w okolicach linii środkowej piłkę oderbał mu Luka Modrić.

51'

Godin blokue Isco na prawym skrzydle. Kolejny korner dla gości.

50'

Juanfran wybija dośrodkowanie zanim piłka zdążyła dolecieć do Isco. Korner dla Realu.

49'

A tak wyglądała sytuacja, w której ucierpiał Sergio Ramos, który z tego powodu musiał opuścić boisko:

46'

Rozpoczęła się druga połowa.

46'

Real rozpocznie drugą połowę bez Sergio Ramosa. W jego miejsce wszedł Nacho Fernandez.

21:49

Szansa Correi:

Okazja Kroosa:

21:46

Zwycięstwo Barcelony w tej kolejce powoduje że, jeśli do końca meczu utrzyma się remis, obie drużyny ze stolicy Hiszpanii będą tracić do "Dumy Katalonii" już 10 punktów.

21:44

Szansa Correi była jednak jedyną okazją dla Atletico. Stroną przeważającą w pierwszej połowie był Real, choć i tak goście nie stworzyli dużej liczby sytuacji strzeleckich. Najlepszą miał Toni Kroos po ładnej akcji z Ronaldo.

21:41

Piłkarze obu zespołów potrafią zaczarować w indywidualnych pojedynkach, jednak jak na razie trochę brakuje klarownych sytuacji strzeleckich. Najlepszą szansę miał w pierwszej połowie Correa, który fatalnie przestrzelił w sytuacji sam na sam z Kiko Casillą.

45'

Koniec pierwszej połowy.

47'

Benzema do Isco, ale jego podanie do środka pola karnego zostało przechwycone.

46'

Varane zatrzymał kontratakującego Griezmanna i podał piłkę do Casilli.

46'

Pierwsza połowę przedłużono o 2 minuty.

45'

Isco zagrał doskonałą prostopadłą piłkę do Marcelo, który w polu karnym szukał płaskiego dośrodkowania, które jednak ponownie zostało wybite przez graczy Atletico.

43'

Dośrodkowywał Koke, ale nikt nie sięgnął tej piłki. Piłka wróciła do graczy Atletico, a ci wywalczyli kolejny korner.

42'

41'

Marcelo ładnie poradził sobie z dwójką obrońców na lewym skrzydle, a następnie oddał piłkę Isco. Hiszpan podszedł do linii końcowej i dośrodkowywał, ale piłkę przejął Godin.

40'

Hernandez fauluje Ronaldo w środku boiska.

39'

Zablokowane dośrodkowanie Cristiano Ronaldo z prawej strony. Korner dla Realu.

36'

Casemiro świetnie odegrał głową do Ramosa, który zamykał akcję strzałem głową, ale nieznacznie chybił! Hiszpan upadając został kopnięty przez rywala w twarz. Polała się krew.

35'

Ronaldo oddał dobry strzał z rzutu wolnego i zmusił do wysiłku Oblaka! Rzut rożny dla Realu.

34'

Savić ukarany żółtą kartką za ostry faul na Kroosie.

34'

Benzema minął Godina i dośrodkowywał z prawej strony, ale piłka wcześniej minęła linię końcową boiska.

32'

Kroos rozegrał bardzo dobrą klepkę z Cristiano Ronaldo i wpadł w pole karne, jednak nie potrafił skutecznie wykończyć tej akcji!

31'

Isco dobrze podał do Marcelo, który dośrodkowywał, ale ponownie na torze lotu piłki znalazł się Savić.

30'

Z prawej strony dośrodkowywał Carvajal, ale Thomas we własnym polu karnym zachował spokój, przyjął piłkę na klatkę i odegrał ją do Godina. Atletico konstruuje akcję.

27'

Real długo rozgrywa piłkę na połowie rywala, ale daleko od bramki.

25'

Nieudany strzał z dystansu oddał Gabi.

23'

Correa dobrze dryblował w polu karnym Realu, ale wywalczył jedynie rzut rożny.

22'

Marcelo próbował zagrać na dobieg do Benzemy, ale za mocno posłał piłkę i doszedł do niej Jan Oblak.

21'

Mocny strzał oddał Thomas, ale piłka trafiła w któregoś z defensorów Realu.

20'

Żółta kartka dla Daniego Carvajala za ostre wejście w Lucasa Hernandeza.

19'

Correa trafił piłką w głowę leżącego Benzemy, jednak zdaniem sędziego był to czysty przypadek.

17'

Ronaldo szukał podaniem Karmia Benzemy, ale do piłki posłanej na wolne pole jako pierwszy dobiegł Juanfran.

16'

Juanfran zatrzymał Cristiano Ronaldo

15'

Koke chciał strzałem piętą wykończyć dośrodkowanie z lewego skrzydła, ale strzał zablokował Sergio Ramos. Korner dla gospodarzy.

14'

Modrić strzelał z dystansu, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

12'

Juanfran szczupakiem wybija piłkę dośrodkowywaną przez Carvajala. Rzut rożny dla Realu.

11'

Lucas Hernandez ucierpiał w pojedynku z Danim Carvajalem, ale sędziowie nie odgwizdali faulu. Aut dla Realu.

10'

Rozpędzający się na prawej stronie Correa łatwo ograł Marcelo i Ramosa, ale z asekuracją zdążył Casemiro, który przejął daleko wypuszczoną piłkę.

8'

Trochę uspokoiło się spotkanie, Atletico długo rozgrywa piłkę.

7'

Savić czujnie wybija dośrodkowania z lewego skrzydła Realu - najpierw wykonywane przez Isco, a następnie przez Marcelo.

6'

Ładnym dryblingiem ze skrzydła do środka zbiegał Isco. Hiszpan został sfaulowany przez Thomasa.

3'

Griezmann przejął złe podanie Marcelo i zagrał na skrzydło, wydawało się że jest po akcji, bo obrońcy Realu szybko doskoczyli do gracza Atletico, ale piłka dość szczęśliwie znalazła się pod nogami Correi, który w polu karnym nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem!

2'

Lewą stroną ruszał Marcelo, ale na wysokości linii środkowej faulował go Koke.

1'

Koke jako pierwszy kopnął piłkę. Derby Madrytu rozpoczęte!

20:46

Mecz poprzedziła minuta ciszy poświęcona pamięci Rivilli, legendzie Atletico, który zmarł 6 listopada.

20:43

Piłkarze wychodzą na murawę, kibice śpiewają hymn Atletico... Derby Madrytu coraz bliżej!

20:41

Real natomiast doznał już 2 porażek, do których doszły także 2 remisy. "Królewscy" plasują się na 3 miejscu, Atletico jest na 4 lokacie. Obie zespoły wyprzedza również Valencia, która ma 27 punktów - o 4 więcej od zespołów ze stolicy Hiszpanii.

20:38

Oba zespoły nie mogą uznać pierwszej fazy sezonu za najlepszą - gospodarze, choć nadal są w lidze niepokonani, aż 5 razy zremisowali swoje mecze, przez co do prowadzącej Barcelony tracą aż 8 punktów, tyle samo co Real.

20:35

Przed meczem większy komfort wyboru piłkarzy miał Diego Simeone, który mógł powołać na mecz wszystkich swoich podopiecznych. Zinedine Zidane natomiast nie może skorzystać dzisiaj z usług kontuzjowanych: Keylora Navasa, Mateo Kovacicia oraz Garetha Bale'a.