Bayer LeverkusenBayer Leverkusen
1 : 3
Bayern MonachiumBayern Monachium
22:28

Takich spotkań oczekujemy od Ekstraklasy, a w Bundeslidze są niemal codziennością. Przez blisko 90 minut "działo się" pod obiema bramkami, kapitalne akcje i bramki.... Można się rozmarzyć.

To wszystko z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje na GOL24.pl

22:25

KAPITANY GOL Z RZUTU WOLNEGO JAMESA RODRIGUEZA

93'

Koniec meczu! Bayern wygrywa (3:1) na BayArena z Bayerem Leverkusen w spotkaniu otwierającym rundę wiosenną Bundesligi!

92'

Correntin Tolisso zmienia Thomasa Muellera. Opaskę kapitana przejmuje więc Jerome Boateng.

90'

Kolumbijczyk przymierzył jakby od niechcenia w samo okienko. Bernd Leno pofrunął jak ptak, ale nie miał szans!

90'

JAMES RODRIGUEZ BEZPOŚREDNIO Z RZUTU WOLNEGO!!!

89'

Kontra Bawarczyków w wykonaniu Jamesa Rodrigueza. Kolumbijczyk zwlekał ze strzałem/podaniem. ale zyskał rzut wolny blisko linii 16. metra.

89'

30 210 widzów na trybunach BayArena.

22:17

Piękne widoki

88'

Sven Ulreich pewnie chwyta piłkę po wrzutce Kaia Havertza.

87'

Ależ skiksował w tej akcji James Rodriguez. Chciał uderzyć w stronę bramki w stylu kung-fu, ale pomylił się o kilka metrów.

85'

Thomas Mueller już składał się do strzału z woleja z pola karnego po zagraniu Davida Alaby. Uprzedził go pojawiający się znienacka Jonathan Tah, który wybija na uwolnienie.

83'

Nieudane wybicie Svena Ulreicha, ale na jego szczęście bez konsekwencji. Piłki nie zdołał opanować Kevin Volland.

80'

Sven Ulreich powstrzymuje Benjamina Henrichsa na 5. metrze. A dokładniej łapie piłkę przed skrzydłowym Bayeru.

22:09

GOL KEVINA VOLLANDA

78'

I mamy debiut u Bawarczyków. Sandro Wagner jest już na murawie. W stronę ławki udaje się Franck Ribery.

77'

Kingsley Coman zblokowany przez przed polem karnym gospodarzy przez Svena Bendera.

77'

Admir Mehmedi zastępuje Juliana Brandta. Limit zmian po stronie gospodarzy został już wykorzystany.

76'

Nie ma remisu! Wymarzoną okazję do wyrównania miał Kevin Volland. Już chciał przerzucać piłkę nad Svenem Ulreichem, gdy na rzut rożny wybił piłkę Jerome Boateng!

74'

Sven Bender główkuje z kilu metrów obok bramki. Na oddanie skuteczniejszego strzału nie pozwolił... Jonathan Tah, który zasłonił mu tor lotu piłki.

73'

Dwie centry Beniamina Henrichsa blokuje David Alaba. Za drugą próbą piłkarz "Aptekarzy" zyskał rzut rożny.

72'

David Alaba uderza z ostrego kąta na wiwat

70'

Nic mu nie wychodził na murawie, ale w tej akcji dopisało mu szczęście. Przeprowadził solową akcję i uderzył w stronę bramki. Piłka po rykoszecie od dwóch zawodników Bayernu i wpadła do siatki tuż przy lewym słupku!

70'

BAYER ŁAPIE KONTAKT! KEVIN VOLLAND!!!

21:58

GOL FRANCKA RIBERY'EGO

68'

Leon Bailey pognał co sił lewą stroną. Poradził sobie z nim Arturo Vidal bez większych problemów.

65'

.. i roszada w Bayernie - Kingsley Coman zastępuje Arjena Robbena.

64'

Ale prędzej zmiana - Lucas Alario zmienia Dominika Kohra...

63'

David Alaba przerywa akcję Karima Bellarabiego prawą stroną. Jeszcze jeden korner.

62'

Bez zagrożenia pod bramką Svena Ulreicha.

59'

Benjamin Henrichs wchodzi za Karima Bellarabiego.

61'

Kevin Volland minimalnie przestrzelił z kilkunastu metrów! Po drodze był jednak rykoszet - rzut rożny dla "Aptekarzy".

59'

Lustrzane odbicie firmowej akcji Arjena Robbena. Resztę można sobie dopowiedzieć ;)

59'

BAYERN PODWYŻSZA PROWADZENIE! FRANCK RIBERY!!!

58'

Karim Bellarabi w efektowny sposób "zgasił" piłkę na prawej stronie pola karnego rywala. Podaje w pole karne, ale trafia w Davida Alabę. Domagał się podyktowania rzutu karnego, ale bezskutecznie.

56'

Thomas Mueller wywalczył piłkę tuż przed polem karnym gospodarzy. Uderza płasko z półobrotu minimalnie obok prawego słupka!

55'

W odpowiedzi atak Davida Alaby. Zbyt głęboko centruje na bliższy słupek, co wykorzystuje Bernd Leno.

54'

Wybita piłka przed pole karne, ale szybko wraca w jego okolice jak bumerang. Leon Bailey zakręcił Nicklasem Sule, po czym uderza technicznie... w poprzeczkę!

54'

Julian Brandt trafia w mur, a piłka wychodzi poza linię końcową.

53'

Javi Martinez fauluje Kevina Vollanda ok. 25 metrów od własnej bramki. Może być groźnie.

52'

Franck Ribery zatańczył na lewej stronie "szesnastki" z Jonathanem Tahem. Przedobrzył, co wykorzystał obrońca Bayeru.

51'

Chaotyczna gra w wykonaniu obu stron w środku pola. Po chwili dalekie zagranie z pominięciem drugiej linii do Thomasa Muellera, którego "szczupakiem" uprzedził Bernd Leno. Wybił piłkę do boku.

48'

48. minuta. Przerwa w grze. Kibice rzucili na murawę serpentyny. Jak w Ekstraklasie ;)

46'

Druga połowa rozpoczęta! Bez zmian w obu ekipach

21:25

Wracamy na BayArena, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Bayer - Bayern otwierającym rundę wiosenną Bundesligi. Po trafieniu Javiego Martineza Bawarczycy prowadzą.

21:23

Pierwsze trzy kwadranse nie mogły rozczarować, ale zawsze pierwszy mecz - po tak długiej przerwie - to wielka niewiadoma. "Aptekarze" nie byli skupieni wyłącznie na defensywie. Chcieli zdziałać coś z "przodu", ale jak na razie bezskutecznie. Bawarczycy byli bardziej konkretni. Oddali 4 celne strzały (Bayer 0), z których jeden znalazł drogę do siatki.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

Daniel Siebert kończy pierwszą połowę. W hicie 18. kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen przegrywa przed własną publicznością z Bayernem Monachium po golu Javiego Martineza.

21:17

GOL JAVIEGO MARTINEZA

43'

Żółta kartka dla Rafinhi za faul na Wendellu.

42'

David Alaba urwał się lewą flanką i kątem oka zobaczył po prawej stronie pola karnego Arturo Vidala. Centra pozostawiła jednak wiele do życzenia - bardzo niedokładna.

39'

Seria rzutów rożnych dla Bayernu. Po trzecim Nicklas Sule główkuje obok bramki.

21:10

Nie gra, ale wspiera!

35'

Kai Havertz w odpowiedzi strzela daleko od bramki Svena Ulreicha.

32'

James Rodriguez centruje na dalszy słupek do Arturo Vidala. Jego strzał zostaje zablokowany, ale do piłki dopadł Javi Martinez, który upadając uderza z bliskiej odległości nie do obrony

32'

GOL DLA BAYERNU! JAVI MARTINEZ!!!

31'

Thomas Mueller wywalczył rzut rożny z prawej stronie.

29'

Tym razem Jonathan Tah zachował się wzorowo - wybija piłkę spod nóg Jameza Rodrigueza tuż przed własnym polem karnym.

28'

W odpowiedzi Lars Bender złożył się do strzału z woleja zza linii 16. metra. Wysoko nad bramką.

27'

Bernd Leno instynktownie broni strzał jednego z piłkarzy Bayernu! Po chwili żółtą kartkę ogląda Thomas Mueller.

25'

Nie wyszło lewą, to piłkarze Juppa Heynckesa ruszyli prawą stroną. Po centrze Rafinhi piłkę na rzut rożny wybija Jonathan Tah.

24'

Jęk zawodu w sektorze zajmowanym przez kibiców Bayernu po atomowym uderzeniu Jamesa Rodrigueza. Huknął z ok. 25 metrów obok bramki Bernda Leno.

22'

Ustawiony przy tym rzucie wolnym Arturo Vidal między obrońcami Bayernu przecina wrzutkę Leona Baileya.

22'

Kevin Volland powalony w kole środkowym przez Nicklasa Sule. Bez konsekwencji kartkowej.

20'

Leon Bailey ograł na lewej stronie Rafinhę jak juniora na treningu. Dośrodkowanie w pole karne pozostawiło jednak wiele do życzenia.

17'

Joathan Tah wyskakuje najwyżej do wrzutki i uderza głową tuż obok lewego słupka! Sven Ulreich tylko wzrokiem odprowadził piłkę, po czym głęboko odetchnął!

16'

Bez zagrożenia, ale z kontrą ruszył Bayer. Korner z prawe flanki.

16'

Mocna wrzutka Jamesa Rodrigueza na 9. metr, skąd zostaje wybita piłka przed pole karne. Jerome Boateng podaje do Arturo Vidala, którego atomowe uderzenie z ostrego kąta na korner paruje Bernd Leno!

15'

"Żółtko" dla Karima Bellarabiego za skoszenie Francka Ribery'ego jak trawę na wiosnę.

12'

Ciekawie zapowiadała się akcja gości. Franck Ribery zagrywa niemal do linii końcowej do biegnącego na obieg Jamesa Rodrigueza. Piłkę po miękkiej wrzutce na wysokości bliższego słupka łapie Bernd Leno.

10'

Żółta kartka dla Kevina Vollanda za faul.

9'

Leon Bailey za mocno wypuścił sobie piłkę w polu karnym Bayernu. W kontrze Bawarczyków Lars Bender zahaczył Jamesa Rodrigueza.

8'

Thomas Mueller podaje nie w tempo w "szesnastkę" do Francka Ribery'ego. Bernd Leno z "piątki".

5'

Arturo Vidal w roli lewoskrzydłowego zagrywa miękko w pole karne do... nikogo. A właściwie do Svena Bendera.

4'

Nieudanie wykonany stały fragment gry zapoczątkował kontrę Bayeru. W jej finalnej części Leon Bailey nie przyjął futbolówki, co wykorzystał Rafinha.

4'

Ależ groźna kontra Bawarczyków! Arjen Robben dostaje świetne prostopadłe podanie na wolne pole i podaje na lewą stronę pola karnego do Francka Ribery'ego. Jego uderzenie zostało zablokowane. Ale James Rodriguez był faulowany blisko "szesnastki".

2'

Kevin Volland dostaje piłkę na 20. metrze od bramki Svena Ulreicha. Jego strzał w ostatniej chwili zablokował Jerome Boateng.

2'

Kevin Volland powalczył o piłkę z Rafinhą. Brazylijczyk ucierpiał w tym starciu, ale wydaje się, że może grać dalej.

1'

Gwizdek sędziego Daniela Sieberta i ze środka zaczynają grający na biało goście (Bayer na czerwono)!

20:27

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i pierwszy gwizdek sędziego!

20:23

A co będzie jak wróci Ekstraklasa? ;)

20:20

A kiedy ostatnio u siebie wygrał Bayer? Całkiem niedawno, bo 2 maja 2015 r. Na listę strzelców wpisali się Calhanoglu i Brandt.

20:18

Mała ciekawostka: w ostatnich 10 spotkaniach na BayArena Bayern wygrywał trzykrotnie. Ostatni raz (2:1) miało to miejsce 16 marca 2013 r. (gole: Rolfes - Gomez, Wollscheid sam.).

Jak będzie dzisiaj?

20:15

Rezerwowi Bayeru: Ramazan Ozcan - Panagiotis Restos, Admir Mehmedi, Julian Baumgartlinger, Charles Aranguiz, Benjamin Henrichs.

20:13

Bayern na rozruchu

20:11

Sędzią głównym dzisiejszego hitu jest Daniel Siebert. Na liniach będą mu pomagali Lasse Koslowski i Alexander Sather. Sędzią technicznym jest za to Marcel Pelgrim.

20:09

Po rundzie jesiennej liderem Bundesligi są rzecz jasna Bawarczycy, którzy w 17 spotkaniach zgromadzili 41 punktów. Na drugim miejscu jest Schalke (30), a potem robi się ścisk - BVB, Bayer RB Lipsk i Borussia M'Gladbach mają 28 punktów na koncie.

20:07

Rezerwowi Bayernu Monachium: Tom Starke - Juan Bernat, Kingsley Coman, Joshua Kimmich, Sebastian Rudy, Correntin Tolisso, Sandro Wagner.

20:05

Tłumy na BayArena

20:02

Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

20:00

Po niespełna czterech tygodniach przerwy do gry wraca Bundesliga. I to zaczyna z wysokiego "C", bowiem za 30 minut Bayer Leverkusen podejmie przed własną publicznością Bayern Monachium. W kadrze meczowej Bawarczyków nie ma dzisiaj Roberta Lewandowskiego, a jego zmiennik - świeżo pozyskany Sandro Wagner - jest na ławce.