Borussia DortmundBorussia Dortmund
90'

Koniec meczu! Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 1:1!

90'

90+2. Co tam się działo w polu karnym Bayeru?! Andre Schuerrle został uderzony łokciem przez Taha i upadł, a uderzenie Pulisicia, które zmierzało do bramki trafiło w..Schuerrle!

90'

90+1. To mogła być bramka dla Leverkusen! Jonathan Tah uderzył głową obok słupka bramki gości!

90'

Bardzo dobra akcja Juliana Brandta, który wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

89'

Leon Bailey świetnie uderzył z rzutu wolnego i Roman Burki musiał wykazać się sporymi umiejętnościami broniąc to uderzenie!

87'

Neven Subotić przesadził z ostrością i został ukarany żółtą kartką.

86'

Świetna interwencja Jonathana Taha, który poradził sobie z Schuerrle jak z dzieckiem i wyprowadził piłkę z pola karnego Bayeru.

84'

Karim Bellarabi miał dużo czasu na dobre dośrodkowanie, ale rezerwowy gospodarzy..trafił prosto do rąk Burkiego.

82'

Borussia nie potrafi znaleźć ponownie drogi do bramki Bayeru. Gościom brakuje przyśpieszenia, co przy dobrej postawie obrony gospodarzy nie wróży dobrze.

80'

Borussia cały czas ma przewagę, ale musi uważać na groźne kontrataki Bayeru, który celuje w trzy oczka.

78'

Karim Bellarabi zmienia Kevina Vollanda.

77'

Borussia wychodziła z kontratakiem, ale Andre Schuerrle nie opanował dalekiego zagrania i cała akcja została zaprzepaszczona.

75'

Leon Bailey został sfaulowany przy linii bocznej i sędzia słusznie przerwał grę.

73'

GOOOOL! Andriy Yarmolenko doprowadza do wyrównania! Ukrainiec świetnie odnalazł się w polu karnym i ze sporym szczęściem, ale trafił do siatki Bayeru! Mamy remis!

70'

Christian Pulisić przechwycił fatalne zagranie Taha, ale młody pomocnik BVB źle uderzył i piłka poszybowała nad bramką!

68'

Mahmoud Dahoud stracił piłkę w prosty sposób i musiał przerwać kontratak gospodarzy faulem.

66'

Christian Pulisić stracił piłkę w indywidualnej akcji, Bayer wyszedł z kontratakiem, ale Volland przegrał pojedynek siłowy z Suboticiem.

65'

Mahmoud Dahoud zmienia Juliana Weigla.

62'

Julian Baumgartlinger zmienia Charlsa Aranguiza.

61'

Andriy Yarmolenko próbował indywidualnej akcji, ale ewidentnie widać, że Ukrainiec nie jest w wysokiej formie..

58'

31% - 69%. Tak prezentuje się posiadanie piłki. Borussia ma dużą przewagę, ale nie potrafi jej udokumentować w postaci bramki. Bayer mądrze się broni i czyha na kontrataki.

56'

Andre Schuerrle świetnie odnalazł się w polu karnym, ale jego uderzenie trafiło w boczną siatkę gospodarzy!

54'

Ależ było groźnie pod bramką Bayeru! Zawodnicy Borussii oddali 3 uderzenia i każde z nich zostało zablokowane!

52'

Andriy Yarmolenko upadł w polu karnym po kontakcie z Panagiotisem Restosem, ale gwizdek sędziego milczy!

49'

Borussia od początku drugiej połowy przejęła inicjatywę i dąży do zdobycia wyrównującej bramki.

46'

Marcel Schmelzer drugą połowę rozpoczyna od żółtej kartki.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

46'

Panagiotis Restos zmienił Benjamina Henrichsa.

45'

45+5. Koniec I połowy! Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 1:0!

45'

45+3. Christian Pulisić dynamicznie wbiegł w pole karne Bayeru, ale jego dogranie wybił Tah! To powinna być bramka dla BVB!

45'

Do regulaminowego czasu gry zostało doliczonych 5 minut.

44'

Gonzalo Castro nie może kontynuować gry. W jego miejsce pojawia się Shinji Kagawa.

43'

Neven Subotić sfaulował Bernda Leno w walce o górną piłkę i sędzia przerwał grę.

41'

Czerwona kartka dla Wendella! Gracz Bayeru fatalnie wszedł w nogę Gonzalo Castro i sędzia po analizie VAR podjął decyzję o czerwonej kartce!

39'

Nuri Sahin został ukarany żółtą kartką.

38'

Charles Aranguiz znalazł się w sytuacji sam na sam z Burkim, ale goalkeeper gości popisał się efektowną interwencją!

37'

Leon Bailey znów przeprowadził bardzo dobrą akcje, ale jego uderzenie minimalnie minęło światło bramki BVB!

35'

Gospodarze po groźnych atakach cofnęli się na własną połowę i czekają na przechwyt piłki i wyprowadzenie kontrataku.

33'

Borussia jest mocno przytłoczona stratą bramki, co stara się wykorzystać Bayer, który dąży do podwyższenia prowadzenia.

32'

Leon Bailey popisał się błyskotliwym dryblingiem, ale uderzenie gracza Bayeru zostało zablokowane!

30'

GOOOOL! Kevin Volland otwiera wynik spotkania! Fatalny błąd defensywy BVB, która pozwoliła napastnikowi Bayeru ruszyć od połowy z piłką, minąć Burkiego i wpakować piłkę do pustej bramki! Bayer - Borussia 1:0!

27'

Borussia stara się odzyskiwać przewagę w meczu, ale dobrze dysponowany Bayer skutecznie w tym przeszkadza.

24'

Aranguiz starł się z Papastathopoulosem, ale walka była fair i piłka opuściła boisko. Grę od bramki wznowi Leno.

22'

Lars Bender dopadł do bezpańskiej piłki, ale jego uderzenie z woleja zatrzymało się na górnej siatce bramki BVB. Grę wznowi Burki.

20'

Poprzeczka! Kai Havertz świetnie złożył się do uderzenia głową, ale piłka trafiła w poprzeczkę i nie ma bramki dla gospodarzy!

18'

Bernd Leno skutecznie interweniował, ale nabiegający Christian Pulisić przypadkowo kopnął bramkarza Bayeru w głowę.

16'

Bayer osiągnął przewagę i zaczyna dominować na boisku. Drużyna z Dortmundu zaczyna popełniać proste błędy.

14'

Roman Burki! Bramkarz BVB kolejny raz popisał się kapitalną interwencją! Julian Brandt uderzył z woleja wybitą piłkę i Burki końcówkami palców odbił ją na rzut rożny!

13'

Leon Bailey został sfaulowany przez Schmelzera i Bayer będzie miał kolejny rzut wolny.

11'

Kapitalna parada Romana Burkiego! Bramkarz BVB odbił uderzenie głową z 5 metrów i dzięki temu Borussia dalej nie straciła bramki!

9'

Faulowany w środkowej strefie boiska był Nuri Sahin i sędzia przerwał grę.

8'

Andre Schuerrle zmienia Maximiliana Philippa.

7'

Na boisku leży Maximilian Philipp, który fatalnie postawił stopę i najprawdopodobniej dojdzie do zmiany.

5'

Kevin Volland został złapany na pozycji spalonej i grę wznowią obrońcy Borussii.

3'

Początek spotkania to walka obu drużyn o środek pola. Nikt nie odpuszcza i widać, że obie drużyny boją się otworzyć i narazić na kontratak.

1'

Rozpoczynamy spotkanie!

15:26

Piłkarze już są w tunelu. Za chwilę rozpocznie się spotkanie!

15:05

W poprzedniej kolejce Bayer wygrał z Eintrachtem Frankfurt 1:0, a Borussia po niesamowitym spotkaniu zremisowała 4:4 z Schalke.

15:05

Sędzią dzisiejszego meczu będzie Robert Hartmann.

15:02

Ławka rezerwowych Borussii: Weidenfeller, Bartra, Sancho, Dahoud, Schürrle, Kagawa, Toprak.

14:59

14:59

Ławka rezerwowych Bayeru: Alario, Baumgartlinger, Bellarabi, Mehmedi, Ozcan, Pohjanpalo i Restos.

14:55

Dzisiejsze starcie to spotkanie szóstej i piątej drużyny Bundesligi. Bayer ma na swoim koncie 20 punktów, a Borussia oczko więcej.

14:51

Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić relacje LIVE z meczu Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund!