Sobota, 28 października 2017, godz. 18:30
Bayern MonachiumBayern Monachium
2 : 0
RB LipskRB Lipsk
90'

Thiago Alcantara za bardzo wszedł pod piłkę po centrze Jemesa i posyła ją daleko od bramki. Po tej sytuacji Daniel Siebert gwiżdże po raz ostatni. Miał być hit, wyszedł kit. Niemniej jednak Bayern pokonał RB Lipsk i zostaje liderem Bundesligi. Za tydzień szlagier z Borussią Dortmund!

86'

Goście ostatnie minuty będą grac w "dziewiątkę". Naby Keita nie dostał czerwonej kartki, a z powodu urazu musiał opuścić boisko. A limit zmian został wykorzystany...

85'

Correntin Tolisso pojawia się na placu gry. W stronę ławki udaje się Arjen Robben Opaskę kapitana przejmuje więc Jerome Boateng.

84'

Rafinha zmienia Joshuę Kimmicha.

81'

James Rodriguez dąży do strzelenia drugiego gola w tym spotkaniu. Uderza technicznie wysoko nad poprzeczką.

80'

Hiszpan decyduje się na strzał z dystansu. Dużo brakowało do celu.

78'

Faul Naby'ego Keity na Javim Martinezie. Bez konsekwencji kartkowej.

73'

Niewiele dzieje się na boisku. Bawarczycy spokojnie nabijają podania, goście nie kwapią się do wysokiego pressingu.

71'

Kolejna (nieudana) próba Arjena Robbena. Strzela płasko z pola karnego obok bramki. Holender domagał się rzutu rożnego, ale bezskutecznie.

67'

Solowa akcja Joshuy Kimmicha prawą stroną przynosi rzut rożny. Naby Keita przecina centrę z prawego narożnika.

66'

Obrona RB Lipsk dwoi się i troi przed własną bramką. Jeszcze na strzał z dystansu decyduje się James Rodriguez, ale zbyt anemicznie, by pokonać Petera Gulacsiego.

63'

Thiago Alcantara na minimalnym spalonym.

61'

Konrad Leimer pojawia się w miejsce Emila Forsberga.

59'

David Alaba uderza bezpośrednio ponad metr obok prawego słupka.

59'

Faul Naby'ego Keity ok. 30 metrów od własnej bramki. Trwa dyskusja kto ma strzelać.

58'

Arjen Robben uderza z linii 16. metra w sam środek bramki, czym ułatwił interwencję Petera Gulacsiego.

57'

David Alaba ruszył do piłki zagranej na "zapalenie płuc". Zdołał ją opanować tuż przed linią końcową, ale powalił Lukasa Klostermanna.

54'

Dalekie zagranie do Arjena Robbena pada łupem Petera Gulacsiego. Bawarczycy szybko odzyskują piłkę i spokojnie rozgrywają w środku pola.

53'

Sebastian Rudy wyraźnie kuleje po sprincie. Kolejna wymuszona zmiana?

52'

Przeciągnięte dośrodkowanie Lukasa Klostermanna z prawej strony. Piłkę pewnie chwyta Sven Ulreich.

19:41

Nie wszyscy zdołali wrócić na trybuny

50'

Joshua Kimmich huknął na wiwat z dalszej odległości. Wysoko nad poprzeczką.

49'

Niewiele brakowało, by ta interwencja Ibrahimy Konate zakończyła się golem samobójczym. Tak kopnął piłkę, że ta o centymetry minęła bramkę. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

Po chwili David Alaba strzela z ostrego kąta w boczną siatkę.

47'

Górne podanie kierowane na wolne pole do Sebastiana Rudy'ego. Piłka po koźle wpada w rękawice Petera Gulacsiego.

46'

Druga polowa rozpoczęta!

46'

Bruma będzie grać w miejsce Marcela Sabitzera.

19:28

Wracamy do Monachium na drugie trzy kwadranse meczu Bayern - RB Lipsk. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą 2:0. Dobra wiadomość jest też taka, że piłkarze Juppa Heynckesa grają w przewadze jednego zawodnika, zła - muszą radzić sobie bez Roberta Lewandowskiego.

45'

Chilijczyk blisko asysty. Podaje prostopadle w pole karne do ustawionego na "dziewiątce" Thiago Alcantary, lecz w sytuacji połapał się Dayot Upamecano.
Po chwili Daniel Sibert kończy pierwszą połowę. Bayern prowadzi z grającym w osłabieniu RB Lipsk 2:0. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski, ale z powodu urazu mięśniowego opuścił przedwcześnie plac gry
.

45'

Robert Lewandowski nie dotrwał nawet do przerwy. Na murawie jest już Arturo Vidal.

19:17

Uchwycone

42'

Po rzucie rożnym Mats Hummels chciał uderzyć głową w stylu "tam, skąd przyszła". Posłał piłkę metr-półtora nad poprzeczką.

41'

Bawarczycy grają w 10,5. Robert Lewandowski jest lekko poza grą.

39'

Tuż po golu Robert Lewandowski znalazł się przy linii bocznej, trzymając się za kolano. Nie jest do przyjemny wynik. Będzie konieczna zmiana?

38'

Świetne prostopadłe podanie Javiego Martineza przecinające dwie linie. Robert Lewandowski wbiega z piłką w pole karne i płaskim strzałem podwyższa prowadzenie. 161. gol w Bundeslidze polskiego napastnika!

38'

ROBERT LEWANDOWSKI TRAFIA DO SIATKI!!!

37'

Arjen Robben na metrowym spalonym.

36'

Kontra gości zamieniła się w atak pozycyjny na wysokości koła środkowego. Próba przerzutu na lewą stronę do Emila Forsberga nie powiodła się.

33'

James Rodriguez na lewej stronie został zastopowany przez Dayot Upamecano. Z kontrą ruszył Yussuf Poulsen, ale wzięty w sandwich przez 2-3 piłkarzy Bayernu szybko stracił piłkę.

30'

Do przodu ruszył Joshua Kimmich. "Poklepał" z Arjenem Robbenem, ale nie zorientował się, że był na spalonym.

28'

Anemiczna centra Szweda ledwie dolatuje do linii 16. metra. Tam był Mats Hummels, który wybija na kontrę. Ta została przerwana przed linią środkową.

27'

Rzut wolny dla RB Lipsk z ok. 30 metrów. Emil Forsberg ustawia piłkę...

18:59

"Cieszynka" Jamesa Rodrigueza

26'

Emil Forsberg próbował przedrzeć się środkiem w stronę pola karnego Bawarczyków. Po profesorsku, czyściutko, powstrzymał go Thiago Alcantara.

25'

Seria rzutów rożnych dla Bayernu. Ihrahima Konate wyjaśnia sytuację.

24'

Peter Gulacsi odbija piłkę po strzale głową Roberta Lewandowskiego! Po chwili Węgier w siatkarskim stylu odbija uderzenie Arjena Robbena z narożnika pola karnego!

22'

Ibrahima Konate zmienia Timo Wernera. Zmiana taktyczna wymuszona grą w "dziesiątkę".

21'

James Rodriguez był bliski podwyższenia! Jego zblokowany strzał zza pola karnego ląduje na górnej siatce!

19'

Kolumbijczyk idealnie nabiegł na środek pola karnego do płaskiego zagranie Arjena Robbena z prawego skrzydła. Płaskim uderzeniem przy słupku otwiera wynik spotkania!

19'

GOL DLA BAYERNU! JAMES RODRIGUEZ!!!

16'

Nerwowo w szeregach gości. Każde drobiazgowe przekroczenie przepisów jest skutkowane faulem i rzutem wolnym. Jak tak dalej pójdzie, to będą kolejne wykluczenia.

14'

Peter Gulacsi z najwyższym trudem paruje strzał.. Arjena Robbena z rzutu wolnego!

13'

Żółta kartka dla Williego Orbana za faul tuż przed linią 16. metra. Chociaż sędzia Daniel Siebert pokazuje kwadrat - korzysta z VAR-u. Zmiana decyzji - czerwona kartka Faulowany był Robert Lewandowski, choć był w tej sytuacji na spalonym...

10'

Największe zagrożenie dla Bayernu jest po akcjach lewą stroną. Kolejne dośrodkowanie Davida Alaby przecięte przez Willy'ego Orbana.

9'

Dwójkowa akcja Jamesa Rodrigueza z Davidem Alabą przynosi rzut rożny. Javi Martinez wyskakuje najwyżej do główki. Piłka poszybowała w bezpiecznej odległości od bramki Petera Gulacsiego.

7'

Dalekie zagranie na lewe skrzydło do Yussufa Poulsena. Dobrze "zabrał się" z piłką w pole karne gospodarzy, ale poradził sobie z nim Jerome Boateng. Po centrze z rzutu rożnego Timo Werner strzela głową nad bramką.

5'

Duńczyk wraca do gry. Wszystko z nim w porządku.

5'

Przerwa w grze. Z murawy nie podnosi się Yussuf Poulsen, który ucierpiał w starciu z Matsem Hummelsem o górną piłkę.

3'

Kolejna akcja z udziałem Austriaka. Tym razem w roli lewoskrzydłowego - jego dośrodkowanie było dalekie od ideału.

2'

Arjen Robben odbiera crossowe zagranie na prawej stronie. W swoim stylu "łamie" akcję na lewą nogę, po czym centruje w "szesnastkę". Ustawiony tyłem do bramki James Rodriguez wycofuje piłkę na 19. metr do Davida Alaby, którego zblokowany strzał wychodzi na rzut rożny. Bez zagrożenia pod lipską bramką.

1'

Daniel Siebert gwiżdże i ze środka zaczynają goście!

18:28

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcia starcia o lidera Bundesligi!

18:23

Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się do Bawarii! Kapitanami są dzisiaj Arjen Robben i Willy Orban.

18:20

Takie spotkanie wymaga sędziego weltklasse. A jest nim Daniel Siebert

18:19

Rezerwowi Bayernu: Tom Starke - Niklas Sule, Rafinha, Arturo Vidal, Felix Goetze, Kwasi Wriedt, Correntin Tolisso.

18:17

Wielki pojedynek: Robert Lewandowski kontra Timo Werner

18:15

Rezerwowi RB Lipsk: Yvon Mvogo - Bernardo, Kevin Kampl, Ibrahima Konate, Konrad Laimer, Jean-Kevin Augustin, Bruma.

18:12

Herzlich wilkommen pisze Tomasz Górski. Z tego miejsca zapraszam do śledzenia relacji NA ŻYWO z tego spotkania!

18:10

Hitem 10. kolejki Bundesligi jest niewątpliwie starcie na Allianz Arena, gdzie za 20 minut Bayern Monachium (oczywiście z Robertem Lewandowskim w wyjściowym składzie) zmierzy się RB Lipsk!