Bayern MonachiumBayern Monachium
2 : 2
VfL WolfsburgVfL Wolfsburg
94'

Koniec spotkania! Bayern wypuścił dwubramkowe prowadzenie i zamiast zwycięstwa ma tylko remis.

92'

Dobrą zmianę dał Didavi, ale również Błaszczykowski. Dwie minuty, które zostały doliczone, dobiegły końca. Gramy dalej.

88'

James! Nie ma trzeciej bramki dla Bayernu. Kolumbijczyk uderzał chyba już zza linii końcowej, zresztą niecelnie.

86'

... oraz Coman.

86'

Na ratunek James...

85'

Bazoer za Origiego.

85'

Niesamowita sytuacja! Wolfsburg odrabia dwie bramki, a Didavi zalicza wejście smoka. Dziesięć minut po wejściu doprowadził do wyrównania.

83'

GOOOOOOOOOOL! 2:2!!!

82'

Guilavogui zachował się bardzo nieodpowiedzialnie. Stracił piłkę na połowie Bayernu co poskutkowało groźnym kontratakiem. Jest strzał, ale zablokowany.

79'

Jak to nie wpadło? Mueller przytomnie wycofuje piętką do Ribery'ego, a ten uderza nad bramką.

78'

Na stadionie zasiada dzisiaj 75 tys. widzów.

77'

Uderzał Robben, ale Casteels dał radę sparować na róg. Został kwadrans.

75'

To moment fatalnej interwencji Ulreicha:

73'

Didavi w miejsce Camacho.

72'

Bayern szuka trzeciego gola, ale powtarza się scenariusz z pierwszej połowy: Wolfsburg za podwójną gardą.

70'

Lewandowski

67'

Źle podaje, źle strzela. Kimmich baaardzo niecelnie, daleko od bramki.

66'

Kimmich dogrywa z prawej strony, ale do nikogo. To znaczy nie do kolegów, a do przeciwnika.

63'

Tolisso w miejsce Vidala. Chilijczyk może już się regenerować przed PSG.

64'

Czy to powinien być karny? Casteels kolanem i łokciem zaatakował Lewandowskiego. Ten na szczęście się podniósł. Gra dalej bez interwencji sztabu medycznego.

61'

Gwizdy na Allianz Arenie. Kibice domagają się drugiej jedenastki po tym jak Lewandowski został skasowany przez Casteelsa.

59'

Ależ fatalne pudło Robbena! Dostał piłkę na wolne pole, przyjął, wbiegł w pole karne i kopnął obok lewego słupka.

59'

Ależ błąd Ulreicha. Arnold faktycznie odpalił rakietę, ale chyba była ona do obrony? Bramkarz Bayernu stał w odpowiednim miejscu i... jedną ręką chciał piąstkować. Piłka trafiła w niego, potem wpadła do siatki.

56'

GOOOOOOOL! Wolfsburg łapie kontakt!

56'

Na kolejny spalonym Lewandowski. Tym razem po wrzutce Rudego z rzutu wolnego.

55'

Dość niespotykany obrazek: Lewandowski złapany na ofsajdzie.

54'

Bayern znów cierpliwie wymienia podania. Próbuje wciągnąć Wolfsburg na własną połowę. Swoją drogą tę umiejętność do perfekcji opanowało ostatnio Napoli. "Zaprasza" rywali aż pod własne pole karne, a potem wyjeżdża z piłką. Polecamy telewizyjne powtórki konkretnych akcji.

50'

Oj! Bardzo dobra akcja Wolfsburga i Błaszczykowskiego! Skrzydłowy otrzymał podanie, rozpędził się i płasko dograł w pole karne. Jest róg. To było dobre zagranie!

48'

To mogła być bramka na 3:0! Robben dostał podanie na lewą nogę i uderzył... nad poprzeczką.

46'

Mamy potwierdzenie zmiany Błaszczykowskiego. Wszedł za Williama.

46'

Druga połowa właśnie się rozpoczęła.

46'

Na boisku za moment zamelduje się drugi Polak - Błaszczykowski!

46'

Moment strzału Lewandowskiego: Lewandowski

45'

Koniec pierwszej odsłony. Bayern prowadzi po dobrej grze. Wracamy za kwadrans!

44'

Wolfsburg stracił piłkę na własnej połowie, Robben znalazł sobie miejsce przed polem karnym, a potem kopnął w Rafinhę, tor lotu zmylił Casteelsa i jest 2:0.

43'

GOOOOOOOL! 2:0. Do siatki trafia Robben.

40'

Trzeba przyznać, że duża intensywność gry po stronie piłkarzy Bayernu. Chętny do biegania jest zwłaszcza Ribery.

38'

Origi nie wykorzystał błędu Hummelsa. To była dobra okazja.

38'

Na 37 karnych w swojej karierze Lewandowski strzelił 34, zaś 3 zmarnował. Statystyka za transfermarkt.de

35'

W tym roku to 39. gol Lewandowskiego.

34'

Typowy Lewandowski. Wyczekał aż bramkarz się położy, a potem skierował piłkę w drugą stronę. Siódma bramka w tym sezonie Bundesligi.

33'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Oczywiście, że gol. Mieliście jakieś wątpliwości?!

32'

KARNY DLA BAYERNU! Faulowany Lewandowski!

30'

Rudy niedokładnie podał do Muellera. A wcześniej Ribery tańczył z piłką; jedno zamarkowanie, drugie, potem wycofanie.

30'

Wolfsburg broni się całym składem na 20-30 metrze.

25'

Kartka dla Williama. Sporo ich w tym meczu.

24'

Robben wbiegł w pole karne po zagraniu Rudego. Minimalnie minął się z piłką. Gdyby ją sięgnął, pewnie byłoby 1:0.

23'

Jak widać odległość była naprawdę odpowiednia dla Lewego:

20'

Arnold z dystansu... Potężna bomba, lecz metr nad poprzeczką.

20'

Lewandowski drugi raz z rzutu wolnego! Odległość była wymarzona, ale uderzenie niekoniecznie. Piłka przeszła obok prawego słupka. Do trzech razy sztuka?

18'

Tisserand otrzymał kartkę za faul na Lewandowskim.

16'

Hummels próbował zagrać do Muellera. Za mocno. Piłka wylądowała w rękach bramkarza.

14'

Pierwsza kartka w meczu. Ukarany Vidal za nierozważne wejście w nogi Camacho.

14'

Lewandowski... w mur. Trochę za nisko podniósł piłkę.

12'

Lewandowski cofnął się po piłkę na własną połowę. Trudno tu jednak mówić o frustracji. Bayern po prostu bardzo cierpliwie konstruuje kolejne akcje. Jest wymienność pozycji i jest też rzut wolny na 25 metrze.

10'

W nawiązaniu do pięciu goli w dziewięć minut taka oto ciekawostka sprzed dwóch lat:

10'

Wrócił Boateng, to i są przerzuty do skrzydłowych. "Wilki" kryją jednak na tyle krótko, że Ribery z Robbenem mają kłopot z odjechaniem z piłką.

7'

Grę prowadzi Bayern. Trwa wymiana podań między obrońcami.

5'

Wolfsburg wyszedł z kontratakiem. Bodaj William został wzięty w kleszcze i akcja spaliła na panewce. Później niedokładnie zagrywał Arnold. Niezły początek meczu.

4'

Nie ma gola! Drugi korner i znowu przed okazją Vidal po wrzutce Kimmicha. Jest... trzeci róg, po którym Wolfsburg wyjaśnił sytuację.

3'

Pierwsza okazja dla Bayernu i jest rzut rożny. Po dośrodkowaniu z prawej strony (Kimmich) głową próbował Vidal.

1'

GRAMY! Czy to będzie rozgrzewka Bayernu przed środowym meczem w Lidze Mistrzów z PSG? Ostatnio na wyjeździe udało się wygrać gładko 3:0 z Schalke.

20:27

Piłkarze wychodzą z tunelu. Za chwilę pierwszy gwizdek w 6. kolejce.

20:19

Tabela przed 6. kolejką: 2. Bayern - 12 punktów 13. Wolfsburg - 5 punktów

20:19

Atmosfera w Bayernie bywała lepsza. Według Sport Bildu ktoś w szatni pali e-papierosy, a niezadowolony ze swojej roli jest Rafinha, który gra dziś tylko dlatego, że nie ma Alaby z Bernatem.

20:11

W 2017 roku Lewandowski strzelił już 38 goli. Dwie więcej ma Ronaldo, a sześć więcej Messi. Ci dwaj konkurenci znaleźli się razem z Neymarem w ścisłej czołówce głosowania na Piłkarza Roku FIFA.

20:08

W "11Freunde" ekskluzywny wywiad z Polakiem. Magazyn z okładki bije tytułem "Tormaschine", czyli maszyna do strzelania goli: