Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

94'

Koniec meczu w Wolfsburgu, Borussia pewnie wygrywa 3:0!

92'

Nic groźnego się już tu nie wydarzy, zawodnicy czekają już do końcowego gwizdka, wymieniając spokojnie podania.

90'

Sędzia dolicza trzy minuty do drugiej połowy spotkania.

88'

86'

Shinji Kagawa zmienia Christiana Pulisicia, jednego z najlepszych piłkarzy tego meczu.

84'

Nany Landry Dimata zablokowany przy linii bocznej, rzut rożny dla gospodarzy.

80'

Zablokowany strzał Pierre-Emericka Aubameyanga pada łupem Koena Casteelsa.

78'

Felix Passlack zastępuje Dana-Axela Zagadou, obrońcę BV stadion żegna brawami.

76'

Urazu nabawił się także Dan-Axel Zagadou.

74'

Łukasz Piszczek fauluje Robina Knoche w ataku.

72'

Borussia nadal kontroluje mecz, ale goście zdecydowanie zwolnili tempo meczu, Wolfsburg nie potrafi wykorzystać wolniejszego tempa i chwili odpoczynku zawodników BVB.

70'

Ostatnia zmiana w ekipie Wilków. Daniela Didaviego zastępuje Maximilian Arnold.

69'

Piłka w siatce Borussii po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale sędzia nie uznaje bramki - był spalony!

68'

Na stadionie podano informację, że na Volkswagen Arenie pojawiło się dziś 30000 kibiców, a więc dzisiejszy mecz ogląda na stadionie komplet widzów.

66'

Nuri Sahin niezwykle groźnie zderzył się z Joshuą Guilavogium, całe szczęście, że obyło się tutaj bez kontuzji!

64'

Asystę przy tym golu zaliczył niezwykle groźny w dzisiejszym spotkaniu Christian Pulisić.

62'

Jak padła bramka? Reprezentant Gabonu skierował piłkę do siatki wślizgiem po świetnym, prostopadłym podaniu z prawej strony boiska.

61'

Mahmoud Dahoud zastępuje Matio Gotze w szeregach Borussii.

60'

Deklasacja! Pierre-Emerick Aubameyang trafia na 3:0!

59'

Joshua Guilavogui zmienia Riechedlyego Bazoera.

58'

Nany Landry Dimata przewracany przy linii bocznej na wysokości pola karnego BVB.

56'

Mario Gomez niespodziewanie odnalazł się w polu karnym Borussii i uderzył z pierwszej piłki, piłka jednak przeleciała w bezpiecznej odległości od słupka.

54'

Pierre-Emerick Aubameyang próbował dłużej utrzymać się przy piłce pod polem karnym drużyny Andreasa Jonkera, jednak przewrócił się, gwizdek sędziego milczy.

52'

Tempo spotkania mocno spadło w drugiej połowie.

50'

Płaski strzał Mario Gotze tuż przy słupku przytomnie broni Koen Casteels.

49'

Gra nieco wyrównała się po przerwie - goście nie mają już tyle miejsca na połowie VfL.

47'

Świetne wyjście z bramki Koena Casteelsa zapobiegło zagrożeniu pod bramką, bramkarz wybił piłkę poza linię boczną.

46'

Mecz wznowiony, piłkę rozgrywają gospodarze!

16:32

Piłkarze wracają na murawę.

16:31

Wracamy powoli do Wolfsburga, za moment druga połowa meczu!

16:19

Borussia kontroluje grę, Wolfsburg póki co tylko przygląda się poczynaniom gości. Szkoda kontuzji Jakuba Błaszczykowskiego.

45'

Koniec pierwszej, dość jednostronnej połowy na Volkswagen Arena. Do przerwy 0:2.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o jedną minutę.

43'

Niedobrze... Jakub Błaszczykowski kontuzjowany w ostatnim meczu przed przerwą na mecze reprezentacji. Zastąpił go już Nany Landry Dimata.

41'

Gonzalo Castro faulowany w środku pola.

39'

Kuba Błaszczykowski próbował podaniem przy linii bocznej uruchomić jednego z kolegów, podał jednak piłkę pod nogi Dana-Alexa Zagadou.

37'

Riechedly Bazoer znakomicie odebrał piłkę Sokratisowi Papasthathopoulosowi w czysty sposób pod własnym polem karnym. To była efektowna interwencja.

35'

Borussia chwilowo uspokoiła swoją grę i wymienia podania na własnej połowie.

33'

Mądry przerzut piłki na lewe skrzydło do wysoko ustawionego Dana-Alexa Zagadou, lewy obrońca BVB nie spodziewał się takiego zagrania i nawet się nie ruszył.

31'

Goście mają ten mecz zdecydowanie pod kontrolą, piłkarze Wolfsburga nie są w stanie wymienić kilku podań na własnej połowie!

29'

Sędzia użył jeszcze systemu VAR, ale o błędzie arbitra nie ma mowy! Stoper Borussii znakomicie przyjął górne podanie w okolicach linii bocznej pola karnego, po czym zdecydował się na sprytne uderzenie pod poprzeczkę, delikatny strzał niespodziewanie zaskoczył bramkarza i wylądował w siatce, to był prawdziwy popis techniczny Hiszpana!

27'

Ależ gol, Marc Bartra, przepiękna bramka, ależ gra Borussii, 2:0 dla gości!

26'

Borussia Dortmund idzie za ciosem! Świetne, mocne, ale precyzyjne dośrodkowanie Pierre-Emericka Aubameyanga w pole karne na głowę Maxilimiliana Arnolda, ten dobrze kryty przez obrońcę uderza niecelnie, ale tuż obok słupka!

24'

Wydawało się, że kontratak BVB zwolnił, tymczasem piłka trafiła do reprezentanta Stanów Zjednoczonych ustawionego w polu karnym, Christian Pulisić uderzył bez zastanowienia, bardzo precyzyjnie, tuż obok słupka, wyprowadzając klub z Dortmundu na prowadzenie!

22'

Christian Pulisić, co za uderzenie, 1:0 dla Borussii!

20'

Mario Gomez nieco zbyt egoistycznie zdecydował się na uderzenie z półobrotu z około 30 metrów, piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

18'

Fantastyczne dośrodkowanie Christiana Pulisicia z prawej strony boiska po podaniu Mario Gotze, piłka trafiła do Gonzalo Castro, ten jednak nie trafił w nią czysto i piłka minęła bramkę!

16'

Przytomne wyjście z bramki Romana Burki pozwoliło zakończyć akcję gospodarzy, nim się na dobre rozpoczęła.

14'

Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Daniela Didaviego, zawodnik Wolfsburga w wyśmienitej sytuacji nie trafia w światło bramki!

12'

Pierre-Emerick Aubameyang chciał przepuścić podanie do Maximiliana Philippa, były piłkarz Freiburga nie zrozumiał jego zamiarów i nie ruszył do piłki.

10'

Sokratis Papasthathopoulos niebezpiecznie minął się z piłką pod własnym polem karnym, Mario Gomez nie spodziewał się błędu defensora i nie zdołał w pełni skorzystać z prezentu, obrońca naprawił swój błąd.

8'

Wrzutka dotarła na głowę Pierre-Emericka Aubameyanga, napastnik uderzył jednak niecelnie.

7'

Riechedly Bazoer popełnia faul tuż przed własnym polem karnym.

6'

Dośrodkowanie Łukasza Piszczka z prawej strony pola karnego wybite na aut.

5'

Nuri Sahin fauluje rywala na połowie Wolfsburga w walce o piłkę.

4'

Mocne, górne podanie do Pierre-Emericka Aubameyanga w pole karne, sędzia zauważył, że napastnik był na spalonym.

3'

W Wolfsburgu słonecznie, dobre warunki do gry. Mamy nadzieję że piłkarzy z nich skorzystają.

2'

Dan-Axel Zagadou próbował utrzymać się przy futbolówce przy linii bocznej na połowie gospodarzy, ale nie utrzymał piłki w boisku.

1'

...i zaczynamy mecz, pierwszy gwizdek sędziego i przy piłce Borussia Dortmund!

15:28

Przywitanie drużyn za nami, jeszcze tylko losowanie stron...

15:27

Piłkarze melduje się na murawie Volkswagen Areny!

15:25

Zawodnicy już ustawieni w tunelu.

15:20

Wczoraj, na inaugurację Bundesligi Bayern Monachium pokonał Bayer Leverkusen 3:1.

15:15

Dzisiejszy mecz będzie debiutem dla Petera Bosza w rozgrywkach Bundesligi.

15:10

Rezerwowi Borussii: Roman Weidenfeller, Neven Subotić, Alexander Isak, Mahmoud Dahoud, Shinji Kagawa, Felix Passlack i Omar Toprak.

15:05

Rezerwowi Wolfsburga: Max Grun, Paul-Georges Ntep, Nany Landry Dimata, Yunus Malli, Victor Osimhen, Joshua Guilavogui i Maximilian Arnold.

15:00

Faworytami są dziś goście, którzy będą chcieli wykorzystać słabszą dyspozycję Wolfsburga z tego roku. W jedenastce gospodarzy debiutuje dziś kilku nowych zawodników, ciężko więc jednoznacznie przewidzieć wynik dzisiejszego meczu.

14:55

Znamy już składy obu zespołów - w nich oczywiście Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek!

14:50

Zespoły z Wolfsburga i Dortmundu zmierzą się ze sobą w pierwszej kolejce Bundesligi, starcie zapowiada się ciekawie.

14:45

Wita Państwa Piotr Bernaciak, zaczynamy relację na żywo z meczu VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund!