Raków CzęstochowaRaków Częstochowa
18:56

W starciu beniaminków lepsza dzisiaj Odra. Raków przez dużą część spotkania sprawiał lepsze wrażenie, ale z Opola wraca bez punktów.

90'

W samej końcówce Wójcik oddał groźny strzał z 20 metrów, ale kapitalną interwencją Weinzettel uratował punkty Odrze! Koniec meczu!

90'

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

88'

Symulka Mizgał w polu karnym i zamiast karnego, jest żółta kartka.

87'

Z rzutu wolnego uderzył Figiel, ale piłka poszybowała nad bramką.

87'

Kolejna żółta kartka w końcówce. Tym razem dla Barana.

83'

Ostatnia zmiana w Rakowie. Mizgała w miejsce Oziębały

82'

Zaostrza się gra w końcówce. Żółta kartka dla Figla.

79'

Ostatnia zmiana w Odrze. Maćczak zmienia Żagla, który rozegrał dobry mecz i zaliczył asystę przy jedynym na razie golu.

76'

Raków w ostatnich minutach przeważa, jednak Odra, która cofnęła się do defensywy, skutecznie się broni.

74'

Raków próbuje odrabiać straty w końcówce. Strzał Czerkasa jednak odbija się od jednego z rywali i mamy rzut rożny. Po wrzutce nie było zagrożenia.

72'

Druga zmiana w Rakowie. Papikjan w miejsce Malinowskiego. Ormianin w pierwszych meczach sezonu był wyróżniającą się postacią częstochowian. Czy dziś odwróci losy spotkania?

68'

Druga zmiana w Odrze. Schodzi Gancarczyk, w jego miejsce Wojciechowski.

67'

Odra próbuje iść za ciosem. Dośrodkowanie Wodeckiego z lewej strony strzałem głową kończył Gancarczyk, ale piłka poszybowała tuż przy słupku i minęła bramkę.

64'

W końcu składna akcja i prowadzenie Odry. Zaczęło się od wywalczenia piłki przez Wepę, który dopiero co wszedł na boisku. Zmiennik pociągnął z futbolówką prawą stroną, dośrodkował, a w zamieszaniu Żagiel nawinął jednego z rywali w polu karnym, wystawił piłkę na 15 metr, skąd akcję wykończył celnym płaskim strzałem, tuż przy słupku Wodecki.

64'

Gooool! A jednak Odra! Strzelcem bramki Wodecki!

62'

Zmiana w Odrze. Wepa w miejsce Perońskiego.

60'

Żółta kartka dla Habusty za faul.

58'

Niezła akcja Odry, strzał Niziołka przyblokowany i nie było zagrożenia.

53'

Coraz groźniej Raków. Najpierw po strzale z rzutu wolnego piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny, a chwilę później po dośrodkowaniu z kornera głową uderzył Czerkas. Niecelnie i od bramki Weinzettel.

50'

Raków znacznie lepiej rozpoczął drugą połowę, goście sprawiają dobre wrażenie.

48'

Dobra akcja gości, wrzucał Oziębała, strzał głową oddał Wójcik i piłka minimalnie minęła bramkę przy słupku!

46'

Pierwsi od ataku rozpoczęli goście, ale strzał Duriski minął bramkę.

46'

Początek drugiej połowy.

46'

Koniec pierwszej połowy. Wizualną przewagę ma Raków, ale i Odra miała swoje okazje. Czekamy na emocje po przerwie.

45'

Mija regulaminowy czas pierwszej połowy. Nie zapowiada się na gola przed przerwą.

40'

Żółta karta dla Gancarczyka za faul.

38'

Na czystą pozycję wyszedł Czerkas, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego.

36'

Rzut rożny dla Rakowa po strzale Czerkasa. Wrzutka z kornera nie przyniosła zagrożenia.

35'

Po zrywie Odry, znów spokojniej na boisku, gra w środku pola.

33'

Najlepsza okazja Odry! Z prawej strony wrzucił w pole karne Brusiło, w dobrej sytuacji do woleja składał się Wodecki, ale nie trafił w piłkę. Gdyby mu się udało, gol byłby bardzo prawdopodobny.

30'

Strzał Wodeckiego z 30 metrów poszybował tuż nad poprzeczką. Odra się rozkręca.

29'

Raków próbuje rozdzierać obronę gospodarzy wrzutkami w pole karne, ale nie przynoszą one wiele korzyści.

27'

Raków cały czas sprawia lepsze piłkarsko wrażenie, ale nie może stworzyć kolejnej groźnej sytuacji.

23'

Łabojko strzelał z 20 metrów i piłka przeszła minimalnie obok słupka. Bardzo groźna akcja gości!

22'

Drużyna Rakowa nie daje się zamknąć na swojej połowie i także stara się budować ataki pozycyjne. Na razie Odra dobrze się jednak broni.

20'

Kolejny atak Odry, tym razem zakończony niecelną wrzutką. Od bramki goście.

18'

Figiel strzelał groźnie z około 25 metrów, ale piłka przeszła metr nad bramką Weinzettel.

16'

Zapowiadana zmiana. Łukasz Góra schodzi, w jego miejsce Tomas Petrasek.

14'

Będzie zmiana w zespole Rakowa. Podczas jednej z interwencji kontuzji doznał Góra. W jego miejsce za moment wejdzie Petrasek.

13'

Mecz się zdecydowanie wyrównał. Po początkowej przewadze wizualnej gości, teraz to Odra doszła do głosu.

9'

Duże brawa w tej sytuacji dla Mateusza Lisa, który świetnie zachował się w sytuacji sam na sam z Gancarczykiem.

9'

W końcu groźnie pod bramką Rakowa! Nieporozumienie rywali w defensywie wykorzystał Gancarczyk, ale nie ma bramki! Mogło być 1:0!

7'

Jak na razie Raków przeważa i sprawia lepsze wrażenie. Odra dopiero się rozkręca. Chwilowo gra toczy się raczej w środku pola.

4'

Początek spotkania lepszy w wykonaniu piłkarze Rakowa, ale ich ataki kończą się na razie na spalonych. Po jednym piłka znalazła nawet drogę do siatki.

2'

Przed meczem mieliśmy minutę ciszy, poświęconą zmarłemu niedawno Engelbertowi Jarkowi, najlepszemu piłkarzowi w historii Odry.

2'

Odra gra dzisiaj w niebiesko-czerwonych strojach, Raków w białych kompletach

1'

Jak na środowe popołudnie, przeciętna frekwencja w Opolu. Na trybunach około 2500 widzów.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i gramy!

16:41

Rezerwowi Rakowa: Mateusz Kos, Tomas Petrasek, Aghwan Papikjan, Paweł Piceluk, Igor Sapała, Hubert Tomalski, Przemysław Mizgała

16:40

Rezerwowi Odry: Mateusz Kuchta, Tomasz Wepa, Robert Trznadel, Vaclav Cverna, Paweł Wojciechowski, Gabriel Nowak, Bartłomiej Maćczak

16:37

Zeszłoroczne starcie między tymi ekipami w Opolu zakończyło się remisem 1-1. Wynik na kwadrans przed zakończeniem spotkania otworzył Dawid Wolny, natomiast o końcowym rezultacie zadecydował Przemysław Oziębała. Jak będzie tym razem? Pierwszy gwizdek Daniela Kruczyńskiego z Żywca już o 17:00.

16:35

Dziś zmierzą się dwa zespoły, które w ubiegłym sezonie szturmem zdobyły drugoligowe rozgrywki. Z majowego starcia między nimi górą wyszli częstochowianie, dzięki czemu to oni mogli cieszyć się z mistrzostwa. Czy teraz, trzy miesiące po tamtych wydarzeniach, powtórzą swój sukces?