Piątek, 13 października 2017, godz. 20:30
Lech PoznańLech Poznań
22:24

Serdecznie dziękuje za uwagę i zapraszam na jutrzejszy wieczór! Jutro też czeka nas dużo emocji!

22:22

Końcówka naprawiła nam ten mecz w 100%. System VAR w tym meczu akurat zadziałał bardzo dobrze po Maciej Gajos był na spalonym. Dzięki remisowi Lech wskakuje na fotel lidera przynajmniej do niedzieli!

94'

Koniec! Po emocjonującej końcówce Szymon Marciniak kończy mecz!

94'

Jeszcze szansa Novikovasa, ale reprezentant Litwy w ostatniej chwili zostaje zablokowany.

89'

Maciej Gajos strzela bramkę! Jednak po weryfikacji VAR Szymon Marciniak zmienia decyzję! Były gracz Jagiellonii na spalonym!

88'

Taras Romańczuk zgrywa piłkę głową do skrzydłowego Jagi, który z woleja uderza na bramkę i mamy 1:1!!

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Arvydas Novikovas! Ależ piękny gol Litewskiego skrzydłowego!

85'

Jeden z lepszych zawodników tego meczu, czyli Darko Jevtić zostaje zmieniony przez Abdula Tetteha.

81'

Arvydas Novikovas uderza prosto w Putnocky'ego. Muszą być bardziej skuteczni piłkarze Ireneusza Mamrota.

80'

Oraz Karol Świderski melduje się na murawie, a zmienia Łukasza Burligę.

79'

Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Piotr Wlazło zmienia Rafała Grzyba.

79'

Kolejna zmarnowana okazja Duńskiego snajpera Lecha. Uderza bardzo niecelnie z bliskiej odległości.

78'

Ivan Runje ukarany żółtą kartką. Tym samym zostaje wykluczony na następny mecz.

76'

Christian Gytkjaer oddaje dobry strzał ale świetnie broni Marian Kelemen. Słowacki bramkarz obronił ten strzał twarzą i mocno ucierpiał przy tym zdarzeniu.

73'

Bardzo uspokoiła się gra w tym meczu. Czekamy na kolejny zryw którejś z drużyn.

68'

Posypały się zmiany. Christian Gytkjaer zmienia swojego rodaka, czyli schodzi Nicki Bille Nielsen

67'

Zmiana także w ekipie z Białegostoku. Martin Pospisil wchodzi, a Przemysław Frankowski wchodzi.

66'

Lasse Nielsen otrzymuje żółtą kartkę.

66'

Dobre uderzenie Sheridana. Zabrakło milimetrów a piłka zatrzepotałaby w siatce.

65'

Pierwsza zmiana w tym meczu. Radosław Majewski pojawia się na murawie w miejsce Mihaia Raduta.

62'

Tragiczne uderzenie Rafała Grzyba. Piłka wylądowała gdzieś w gąszczu trybun.

61'

Cillian Sheridan płasko w pole karne, ale obrona Lecha dobrze przyblokowali Novikovasa.

59'

Mihai Radut psuje swoją okazję! Rumun nie trafia z 5 metra! To mógł być gol!

55'

Tomasik oddaje strzał, ale jest zbyt słaby aby zagrozić bramce rywala.

54'

Jagiellonia ruszyła z większym animuszem. Teraz Matus Putnocky dobrze wyłapuje dośrodkowanie Grzyba.

51'

Martin Pospisil uderza na bramkę, ale jego strzał w ostatniej chwili zostaje zablokowany! Mogło być bardzo groźnie.

50'

Jagiellonia kompletnie bez pomysłu na przełamanie obrony gości. Dośrodkowania z głebi pola nie przynoszą pożądanego efektu.

46'

Wracamy po przerwie. Czy Jagiellonia zdoła się podnieść i wygrać przed własną publicznością?

21:18

Nie ma co ukrywać, to Lech jest skuteczniejszy i pewniejszy w swoich atakach. Świetna gra Darko Jevticia przekłada się na prowadzenie gości. Może po meczu to Jagiellonia wyjdzie z tarczą?

46'

I ta akcja kończy pierwszą połowę!

45'

NICKI BILLIE NIELSEN! Duńczyk pakuje piłkę do siatki po pięknym rajdzie Jevticia..... ale jednak mamy spalony!

43'

Ajajaj.... gdyby Arvydas Novikovas lepiej przyjął piłkę i huknął bez zastanowienia to moglibyśmy oglądać gola kolejki! Niestety teraz możemy tylko gdybać.

39'

Darko Jevtić za pyskowanie otrzymuje żółtą kartkę.

37'

Radut dośrodkowuje w pole, a Guti ofiarnie ratuje swoją drużynę w ostatnim momencie wybijając piłkę. Już za jego plecami czaił się Nicki Billie Nielsen.

36'

Identyczna sytuacja co 10 minut temu. Darko Jevtić dośrodkowuje, przedłuża Łukasz Trałka, lecz piłka leci nad bramką.

34'

Martin Pospisil uderza niecelnie sprzed pola karnego. Szkoda, że nie piłka nie leciała w światło bramki.

31'

Znowu Marian Kelemen na posterunku. Gdyby nie Słowak prowadzenie Lecha byłoby wyższe.

30'

Mihai Radut oddaje mocny strzał. Było bardzo gróźnie, ale MArian Kelemen znowu ratuje swoją ekipę.

27'

Darko Jevtić bardzo zaskakująco uderza z rzutu wolnego, piłka mija Ciliana Sheridana i zmylony Marian Kelemen musi wyjmować piłkę z siatki!

26'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Darko Jevtić na 0:1!

22'

Groźne uderzenie Piotra Tomasika z ostrego kąta, ale dobrze ustawiony Putnocky łapie futbolówkę.

21'

Kilka groźnych dośrodkowań Lechitów. Defensywa gospodarzy jednak bardzo spokojnie sobie z nimi roadzi.

16'

W końcu groźna okazja! Jevtić dośrodkowuje w pole karne, piłka odbija się od Gutiego, a Kelemen piękną interwencją ratuje swoją drużynę!

15'

Fedor Cernych oddaje strzał ze skraju pola karnego, ale piłka ląduje w rękawicach Putnocky'ego.

13'

Dośrodkowanie Jagi z rzutu rożnego również nic nie daje. Na razie mecz nie rozpieszcza zmarzniętych kibiców zgromadzonych przy ul. Słonecznej.

9'

Dośrodkowanie Tomasika ląduje w rękach golkipera gości. Nie było żadnego zagrożenia.

5'

Mihai Radut wyszedł sam na sam z Kelemenem...... jednak wcześniej sędzia liniowy podnosi chorągiewkę.

4'

Dobra, szybka akcja Lecha zostaje przerwana przez Gutiego.

1'

Szymon Marciniak gwiżdże po raz pierwszy!

20:28

Rozbrzmiał hymn Jagiellonii, a na murawie trwa przywitanie kapitanów obu drużyn!

20:24

2 godziny przed meczem na Stadionie Miejskim w Białymstoku wiało pustką. W trakcie spotkania tak na pewno nie będzie! Kibice Jagiellonii na pewno dadzą popis!

20:22

Jeśli Lech ma swój dzień, to jest to jedna z najlepszych, jak nie najlepsza drużyna w Ekstraklasie. Rywale mają kilka wyróżniających się indywidualności i strzelają sporo bramek ze stałych fragmentów gry. Lech ma swoje atuty, ale ma też kilka słabych punktów, które postaramy się wykorzystać

- mówił przed meczem prawy obrońca Jagiellonii, Łukasz Burliga.

20:16

Obie drużyny mają dzisiaj szansę wskoczyć na fotel lidera. Przynajmniej do niedzieli, kiedy to grać będzie Górnik Zabrze. Wystarczy wygrać swoje spotkanie.

20:10

Do bramki Jagiellonii wraca Marian Kelemen. Jego absencja dała w kość drużynie z Białegostoku. W poprzedniej kolejce godnie zastąpił go Mariusz Pawełek, który dzisiaj usiądzie na ławce.